Skocz do zawartości

Zdjęcie

Xbox Live (Pomoc, porady, itp.)


  • Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
760 odpowiedzi na ten temat

#721 Gość_Comte_* Napisany 26 marca 2010 - 20:02

Gość_Comte_*
  • Goście
Czy ktoś wie, dlaczego nagle konsola zaczęła pokazywać błąd dns? (Połączenia do karty sieciowej, a komputer do modemu neostrady [sagem). Wykrywa połączenie z kompem na teście, ale z netem już nie....dodam, że wszystko chodziło dobrze przez 2 miesiące i nagle padło.

Jestem wdzięczny za pomoc, bo próbowałem już wszystkiego (może lepiej kupić router?)
  • 0

#722 117 Napisany 26 marca 2010 - 20:08

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 903 Postów:
ale zes informacji podal...
  • 0

#723 Daddy Napisany 13 maja 2010 - 17:30

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:
Oi, zadaję pytanie jako kompletny laik w temacie Gamescore na XO. Zastanawiam się, czy nie odkupić od znajomego XO dla tych 3 gier, które nie zagram na PS3 i PC, jeśli tanio będzie chciał opchnąć i staję przed problemem: czy Gamescore jest powiązany z Live'm? Chodzi mi o to, że nie wiem, jak to będzie z tym polskim Live, czy w ogóle będzie i czy jak będzie to czy MS przeniesie konta założone na inne kraje na polski LIVE? Chodzi o to, że jak się nie zaloguję na LIVE to czy Gamescore i tak mi będzie się naliczał? Bo jak załóżmy teraz kupię XO i zacznę grać i założę konto na zagranicznym LIVE, i dowiem się za miesiąc, że będzie polski LIVE i nie będę mógł przenieść moich 30 punktów to będę niepocieszony :) Oczywiście przesadzam, ale wiecie, o co mi chodzi? Pytanie zatem: jak podłącze się do Live to konto konsoli automatycznie jest z nim związane, tak? Tak jak na PS3? Bo tak zakładam. Nie wiem, czy coś z tego zrozumieliście, ale dzięki za jakąkolwiek odpowiedź.
  • 0

#724 Marbel Napisany 13 maja 2010 - 18:10

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 278 Postów:

Oi, zadaję pytanie jako kompletny laik w temacie Gamescore na XO. Zastanawiam się, czy nie odkupić od znajomego XO dla tych 3 gier, które nie zagram na PS3 i PC, jeśli tanio będzie chciał opchnąć i staję przed problemem: czy Gamescore jest powiązany z Live'm? Chodzi mi o to, że nie wiem, jak to będzie z tym polskim Live, czy w ogóle będzie i czy jak będzie to czy MS przeniesie konta założone na inne kraje na polski LIVE? Chodzi o to, że jak się nie zaloguję na LIVE to czy Gamescore i tak mi będzie się naliczał? Bo jak załóżmy teraz kupię XO i zacznę grać i założę konto na zagranicznym LIVE, i dowiem się za miesiąc, że będzie polski LIVE i nie będę mógł przenieść moich 30 punktów to będę niepocieszony :) Oczywiście przesadzam, ale wiecie, o co mi chodzi? Pytanie zatem: jak podłącze się do Live to konto konsoli automatycznie jest z nim związane, tak? Tak jak na PS3? Bo tak zakładam. Nie wiem, czy coś z tego zrozumieliście, ale dzięki za jakąkolwiek odpowiedź.

Trochę namieszałeś - nie wiem jak można tak długie pytanie zadać, ale mniej więcej wiem o co kaman.
Otóż GS zbierasz niezależnie od LIVE, póki się z nim nie połączysz. Punkty te przypisane są do Twojego wymyślonego GamerTaga. Możesz sobie szpilać offline i punkciki będą wpadać (BTW nic to nie warte). Jak połączysz się pierwszy raz z netem (nielegalnie) na wymyślone dane z UK lub USA to automatycznie się Twój GT i GS zapisze na serwerze MS. Jeśli (JEŚLI!) na E3 ogłoszą Xbox Live! w Polsce w czerwcu to nikt Ci w tej chwili nie zagwarantuje, że będziesz mógł bezstratnie przenieść GT zza granicy na PL. Obecnie takich operacji się nie da zrobić. Osobiście przypuszczam, że też się nie da w przyszłości. Choć krążą plotki, że może się da.
ALE - jest szansa, że polski Live nie będzie tak funkcjonalny i bogaty jak UK/USA - rozchodzi się o licencje. Nie wiem jak jest teraz ale długo polski PSN różnił się "in minus" w stosunku do reszty "bardziej rozwiniętych" krajów. Chodzi o to, że może być mniej gier/dem na polskim Live. Jakaś premiera za granicą? A u nas figa.

Choć teraz i tak nie skorzystasz z Games On Demand, Netflixa, Last.fm czy gier i dodatków do brutalnych gier (+18), bo jest blokada regionalna, dzięki temu, że leżymy blisko Niemców.
Były plotki, że wraz z polskim Livem będzie jakieś VoD (od C+ i ITI). Ale nic nie wiadomo oczywiście jeszcze.

Aha! I od, ewentualnego, ogłoszenie LivePL na E3 do wprowadzenia tego w życie minie pewnie z pół roku.
Mnie osobiście jest dobrze na Live USA, tylko ta blokada regionalna jest wk...iająca.

O to Ci chodziło? ;)
  • 0

#725 vagrant3 Napisany 13 maja 2010 - 18:34

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 846 Postów:
hm a tak w ogóle to co za różnica na jakie państwo ma się konto? nie rozumiem po co niektórzy chcieliby przenosić stare konta na Polskę (jesli live wystartuje)? to kompletnie nic nie zmienia. na koncie UK tez mozna sobie wybrac polską narodowosc i powiewac biało-czerwoną flagą na leaderboardsach.

@DMC. kup sobie tego x360, zrób sobie GT i spokojnie wbijaj na Live'a z przygotowanym kodem pocztowym z USA albo UK. gadanie o tym, że brak Polskiego Live'a jest tak strasznie uciążliwy (pomijam tylko wyjmowanie zdrapek z nowych gier) to koszmarne bzdury. na Twoim miejscu w ogóle bym się tym nie przejmował.
  • 0

#726 Daddy Napisany 13 maja 2010 - 19:37

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:

Trochę namieszałeś - nie wiem jak można tak długie pytanie zadać, ale mniej więcej wiem o co kaman.

Dzięki, że starałeś się zrozumieć, czasem namieszam, ale potrafię zadawać i dłuższe i bardziej zamieszane.

Otóż GS zbierasz niezależnie od LIVE, póki się z nim nie połączysz. Punkty te przypisane są do Twojego wymyślonego GamerTaga. Możesz sobie szpilać offline i punkciki będą wpadać (BTW nic to nie warte). Jak połączysz się pierwszy raz z netem (nielegalnie) na wymyślone dane z UK lub USA to automatycznie się Twój GT i GS zapisze na serwerze MS. Jeśli (JEŚLI!) na E3 ogłoszą Xbox Live! w Polsce w czerwcu to nikt Ci w tej chwili nie zagwarantuje, że będziesz mógł bezstratnie przenieść GT zza granicy na PL. Obecnie takich operacji się nie da zrobić. Osobiście przypuszczam, że też się nie da w przyszłości. Choć krążą plotki, że może się da.

O to mi właśnie chodziło, dzięki.

ALE - jest szansa, że polski Live nie będzie tak funkcjonalny i bogaty jak UK/USA - rozchodzi się o licencje. Nie wiem jak jest teraz ale długo polski PSN różnił się "in minus" w stosunku do reszty "bardziej rozwiniętych" krajów. Chodzi o to, że może być mniej gier/dem na polskim Live. Jakaś premiera za granicą? A u nas figa.


Choć teraz i tak nie skorzystasz z Games On Demand, Netflixa, Last.fm czy gier i dodatków do brutalnych gier (+18), bo jest blokada regionalna, dzięki temu, że leżymy blisko Niemców.
Były plotki, że wraz z polskim Livem będzie jakieś VoD (od C+ i ITI). Ale nic nie wiadomo oczywiście jeszcze.

To akurat wiem, że się różnią. PSN w Ameryce też ma filmy i seriale, a u nas lipa, ale o tym nie myślę. Głównie dema i ew. dodatki do gier by mnie interesowały. A polskie VOD nie najgorsze, ale mam z Videostrady, więc nie narzekam. A i tak nie oglądam filmów i seriali, więc to przeżyję.

Aha! I od, ewentualnego, ogłoszenie LivePL na E3 do wprowadzenia tego w życie minie pewnie z pół roku.
Mnie osobiście jest dobrze na Live USA, tylko ta blokada regionalna jest wk...iająca.


To też wiem, że jak (JAK!) będzie, to pewnie na święta Bożego NArodzenia. Jak mam kupować, to kupię niedługo, choć nic nie wiadomo. A może kupię później? Jestem taki niezdecydowany. A może i nie? :^^:

O to Ci chodziło? ;)

Tak, superdzięki.

hm a tak w ogóle to co za różnica na jakie państwo ma się konto? nie rozumiem po co niektórzy chcieliby przenosić stare konta na Polskę (jesli live wystartuje)? to kompletnie nic nie zmienia. na koncie UK tez mozna sobie wybrac polską narodowosc i powiewac biało-czerwoną flagą na leaderboardsach.

Chodzi o nieudogodnienia, nie jakiś patriotyzm na siłę.

@DMC. kup sobie tego x360, zrób sobie GT i spokojnie wbijaj na Live'a z przygotowanym kodem pocztowym z USA albo UK. gadanie o tym, że brak Polskiego Live'a jest tak strasznie uciążliwy (pomijam tylko wyjmowanie zdrapek z nowych gier) to koszmarne bzdury. na Twoim miejscu w ogóle bym się tym nie przejmował.

No właśnie, takie niedogodności mi tylko przeszkadzają. Dzięki Wam za pomoc, nic nie pomogliście w wyborze :^^:, ale to już moja wina. Ale odpowiedzi na zadane pytania poznałem.
Dzięki. Może kupię, a może i nie... Wrrr...
  • 0

#727 ramzes64 Napisany 09 czerwca 2010 - 21:20

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:
czy mi sie wydaje, czy Silver'si mają weekend za free / mozliwosc grania online?

http://www.xbox.com/...8081971&tid=951

jakis weekend pilki kopanej
  • 0

#728 Gość_Zero_* Napisany 09 czerwca 2010 - 21:33

Gość_Zero_*
  • Goście
no to pykam w girsy2 :D
  • 0

#729 ramzes64 Napisany 09 czerwca 2010 - 21:35

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:

no to pykam w girsy2 :D


no ja planuje pograc, ale w Gears of War (część pierwsza)
  • 0

#730 Gość_Zero_* Napisany 09 czerwca 2010 - 21:46

Gość_Zero_*
  • Goście
mam jedynkę i dwójkę więc jestem otwarty na propozycję, jak się większa ekipa by zebrała :) tylko że nie mam dysku ... ile pacze wszystkie waza do GoW ?
  • 0

#731 ACZ Napisany 09 czerwca 2010 - 21:56

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
W girsy2 nie graj, po multi to tylko jedynka.
  • 0

#732 piterekd Napisany 09 czerwca 2010 - 22:44

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
móglbym scalakować Avatara wreszcie, bo nie mam aczy online zdobytych
  • 0

#733 kubicz Napisany 09 czerwca 2010 - 23:14

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:

móglbym scalakować Avatara wreszcie, bo nie mam aczy online zdobytych

A kto gra w tego crapiszcza po sieci ? :clown:
  • 0

#734 piterekd Napisany 09 czerwca 2010 - 23:17

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

A kto gra w tego crapiszcza po sieci ? :clown:


dzieci neostrady :foch: bo co masz coś?!
  • 0

#735 kubicz Napisany 09 czerwca 2010 - 23:18

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:

dzieci neostrady :foch: bo co masz coś?!

Juz widze jak rozgrywasz 150 meczy online :clown: Pogodz sie z tym. Nie bedziesz mial calaczka w tej grze, o :nie:
  • 0

#736 piterekd Napisany 09 czerwca 2010 - 23:22

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

Juz widze jak rozgrywasz 150 meczy online :clown: Pogodz sie z tym. Nie bedziesz mial calaczka w tej grze, o :nie:


Giń, przepadnij szatanie!

btw. Od miesiąca nie ruszyłem 3 epa Alana - muszę coś z tym zrobić :hmmm:
  • 0

#737 Marbel Napisany 10 czerwca 2010 - 08:47

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 278 Postów:

czy mi sie wydaje, czy Silver'si mają weekend za free / mozliwosc grania online?

http://www.xbox.com/...8081971&tid=951

jakis weekend pilki kopanej

Heh, supcio. Ale normalne, gdy ja mam miech golda kupiony to zawsze się trafia weekend po Sieci za free, a jak nie mam to posucha :( W tym problem za zaczyna się mundial. Kto będzie miał czas na granie wieczorami? ;) W Gearsy mogę pograć... jak będę miał czas :P
  • 0

#738 Aras Napisany 10 czerwca 2010 - 08:50

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
dobra, to robimy ustawę na hordę :sparta:
  • 0

#739 Gość_Zero_* Napisany 10 czerwca 2010 - 10:03

Gość_Zero_*
  • Goście

dobra, to robimy ustawę na hordę :sparta:


sobota ... albo niedziela wieczor - bo za dnia mnie chyba nie bedzie
  • 0

#740 ramzes64 Napisany 10 czerwca 2010 - 16:29

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:

sobota ... albo niedziela wieczor - bo za dnia mnie chyba nie bedzie


no to niech zapada decyzja kiedy konkretnie to sie zjawie ... no i odrazu podjacie swoje gamerTagi, aby kazdy sie znalazl ... oczywiscie gram bez headseta (no chyba ze Skype

X-Box 360 GamerTag: ramzes64 PL

i mowie o Gears of War (czesc pierwsza)
  • 0

#741 Gość_Zero_* Napisany 10 czerwca 2010 - 16:37

Gość_Zero_*
  • Goście
gejtag: t4ikun - nie mam headseta
  • 0

#742 vagrant3 Napisany 10 czerwca 2010 - 18:22

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 846 Postów:
granie z ludzmi na xbl, którzy nie mają headseta jest zajebiste :kod:

szczególnie w Gearsy.
  • 0

#743 Gość_Zero_* Napisany 10 czerwca 2010 - 18:23

Gość_Zero_*
  • Goście
do arcade mi nie dodali :cry:
  • 0

#744 vagrant3 Napisany 10 czerwca 2010 - 18:28

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 846 Postów:
pewnie ze 20 zł kosztują na allegro... choć z drugiej strony jakbyś miał tyle do powiedzenia co na forum, to bym Cię musiał wyciszyć :^^:
  • 0

#745 Gość_Zero_* Napisany 10 czerwca 2010 - 18:29

Gość_Zero_*
  • Goście

pewnie ze 20 zł kosztują na allegro... choć z drugiej strony jakbyś miał tyle do powiedzenia co na forum, to bym Cię musiał wyciszyć :^^:


hie hie hie ;) nie mam live poki co, wiec nie mysle o kupnie ... ale widzialem za 99 jakies oryginalny niby :hmmm:
  • 0

#746 ramzes64 Napisany 10 czerwca 2010 - 18:39

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:
no gdyby ganie bylo darmowe / a ze kase sciagaj, wiec po co mi aby zagrc raz na pol roku przez trzy dni za free :) ... widzialem tez kiedys taka przejsciowke za 11zl ze mozna podlaczyc zwykle sluchawki do X360, ale widze ze podrozaly ... zreszta teraz i tak juz niezdaze kupic ani przejsciowki, ani headset'u.

spoko - pogramy na glucho ;)
  • 0

#747 Marbel Napisany 10 czerwca 2010 - 18:43

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 278 Postów:

no gdyby ganie bylo darmowe / a ze kase sciagaj, wiec po co mi aby zagrc raz na pol roku przez trzy dni za free :) ... widzialem tez kiedys taka przejsciowke za 11zl ze mozna podlaczyc zwykle sluchawki do X360, ale widze ze podrozaly ... zreszta teraz i tak juz niezdaze kupic ani przejsciowki, ani headset'u.

spoko - pogramy na glucho ;)

Z tego co się orientuję to tam jest wtyk 2,5 cala. Pamiętam, że wsadzałem tam słuchawki z komórki. Pasowały, ale nie mam zielonego pojęcia czy działało ;)
  • 0

#748 ramzes64 Napisany 10 czerwca 2010 - 18:45

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:

no gdyby ganie bylo darmowe / a ze kase sciagaj, wiec po co mi aby zagrc raz na pol roku przez trzy dni za free :) ... widzialem tez kiedys taka przejsciowke za 11zl ze mozna podlaczyc zwykle sluchawki do X360, ale widze ze podrozaly ... zreszta teraz i tak juz niezdaze kupic ani przejsciowki, ani headset'u.

spoko - pogramy na glucho ;)


EDIT ... ja pozniej zastanowie sie na headsetem jakims najtanszym :) - i nawet mozliwe ze bylbym w stanie wykupic miesieczny abonament na granie, gdyby ktos chcial sie pobawic online / ale to juz wtedy z headsetem ;) ... ale o tym pozniej, jesli bedzie sie fajnie gralo (jesli to wogole wypali)
  • 0

#749 Marbel Napisany 10 czerwca 2010 - 18:48

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 278 Postów:
No właśnie jeśli wypali. Gdzieś w odmętach forum zawieruszył się temat "Życie na Lajwie" w którym się umawialiśmy na granie. Graliśmy raz. Jedyny. Choć, nie powiem, był wypas. BTW umawianie się na weekend może być trudne. Jak poleci jakiś słaby mecz w sobotę to może zawitam. Mój GT oczywiście widać ;)
  • 0

#750 ramzes64 Napisany 10 czerwca 2010 - 19:14

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:
wg mnie nie chodzi o umawianie sie jakos tam tak, tylko juz teraz na konkretna godzine i na 99% bede / mam wolne, pilka kopana wogole mnie nie iinteresuje - wiec mniejakies mecze mundiale, fify i inne takie pesy nie intesuja wcale ;) - nie dajcie sie zbalamucic jakims turniejem/mundialem/miszczostwami ;)
  • 0