Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wo Long: Fallen Dynasty

Team Ninja KoeiTecmo XONE XSX PS4 PS5 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
52 odpowiedzi na ten temat

#1 Tawotnica Napisany 12 czerwca 2022 - 19:44

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 117 Postów:

 

Takie coś od Koei Tecmo. Zanim wyskoczyło logo Team Ninja myślałem, że to kolejne Dynasty Warriors ma być.  


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 13 czerwca 2022 - 16:47

  • 0

#2 burnstein Napisany 12 czerwca 2022 - 19:57

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

No właśnie, to będzie Nioh czy Dynasty Warriors? Bardziej zapowiada się na DW.


  • 0

#3 logan Napisany 12 czerwca 2022 - 20:36

logan

  • Forumowicze
  • 2 356 Postów:


  • 0

#4 burnstein Napisany 12 czerwca 2022 - 20:50

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Dwa najlepsze Solsy zrobiły bombelka :please:


  • 0

#5 Sylvan Wielki Napisany 13 czerwca 2022 - 13:55

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:


  • 1

#6 Kaxi Napisany 13 czerwca 2022 - 16:18

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Oho, a myślałem, że to console exlusive i duchowy spadkobierca Ninja Gadien.


  • 0

#7 Shinigami Napisany 13 czerwca 2022 - 16:44

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Wpada na UberStejszon 5? Się kupi.
  • 0

#8 Kazuo Napisany 13 czerwca 2022 - 17:01

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Jeżeli to znowu mają być Soulsy, to oby im lepiej wyszły niż Stranger of Paradise. 


  • 0

#9 nole Napisany 26 sierpnia 2022 - 15:04

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 731 Postów:

https://youtu.be/1P9s_XCD1EE


  • 0

#10 burnstein Napisany 26 sierpnia 2022 - 15:27

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Czyli jednak Nioh 3, może być.


  • 0

#11 nole Napisany 29 sierpnia 2022 - 17:49

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 731 Postów:

Same dobre wieści. Gra będzie długa i to bez ładowanego wszędzie na siłę open worlda.

 

https://www.pushsqua...ased-structure 


Ten post był edytowany przez nole dnia: 29 sierpnia 2022 - 18:03

  • 1

#12 Kazuo Napisany 30 sierpnia 2022 - 16:35

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Dzięki bogu. Po Elden Ring bym się porzygał jakbym miał grać w kolejne "Soulsy" w otwartym świecie. 


  • 0

#13 Nyjacz Napisany 30 sierpnia 2022 - 22:40

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

Same dobre wieści. Gra będzie długa i to bez ładowanego wszędzie na siłę open worlda.

 

https://www.pushsqua...ased-structure 

Czyli hiński njoch 3.


  • 0

#14 burnstein Napisany 16 września 2022 - 12:11

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Aj waj, betka dziś się pojawiła na obydwu komsolach. Będzie betatestowane.


  • 0

#15 Woroq Napisany 20 września 2022 - 07:50

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 792 Postów:
Grał ktoś? Odpaliłem tutorial ale Zelda skutecznie mnie odciągnęła od tego demka.
Jakieś opinie, warto?
  • 0

#16 burnstein Napisany 20 września 2022 - 09:18

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Grałem, całkiem fajne. Gierka w sumie rzeczywiście jest trochę tym dla Niohów czym Sekiro dla DS. Jest dodany skok co urozmaica eksplorację (choć plansze nadal są "niohowe", wywalono drzewko rozwoju, zostało zbieranie lootu z bonusami podobnymi do tych w Niohu (ale leci tego zdecydowanie mniej), są zachowanie przedziały wagowe, do tego do zaekwipowania po kilka czarów, bronie mają jakieś swoje special arty, więc nadal będzie spora możliwość klejenia jakichś buildów.

 

Sam system walki generalnie bazuje na tym z Nioha (co nie jest złe bo to najkompletniejszy system walki ze wszystkich soulsokolicowych tworów). Wywalono klasyczną staminę, za to jest dość ciekawy system mocno promujący agresywną grę, zadawanie obrażeń i nie dostawanie w cymbał. Generalnie mamy pasek, oś x, na jego środku zero, jak zadaje się obrażenia, to rośnie, jak dostaje się w cymbał, blokuje, używa czarów i weapon artsów, deflektuje i dodge'uje, to maleje. Można to robić na kredyt, aż do jakiegoś minusowego limitu, który przekroczony działa jak przełamanie w Sekiro, 'zaciągnięty' kredyt po jakimś czasie zaczyna się sam regenerować do zera, ale o wiele szybciej ładuje go łojenie przeciwnika. Wrogowie mają tak samo. Jest trudniej niż w Niohu (przynajmniej dla mnie), bo gierka bardzo mocno premiuje agresywność i deflectowanie (takie na dobrą sprawę parry). W Niohu dało się grać jak drewniak, bardziej soulsowo, tutaj jest to o wiele trudniejsze, jest bardziej skillowo slasherowo, szybko, a bez dobrego timingu do parry to w sumie droga przez mękę (a nie da się spamować parry, bo dwukrotne szybkie wciśniecie klawisza za to odpowiedzialnego to uskok :cf: sprytna pułapka na Tajkunów).

 

Poza klasycznym levelowaniem ludka, jest też poziom wewnątrz plansz (Morale czy coś? Nie pamiętam nazwy). Nasz ludek ma na starcie poziom równy zero, wrogowie mają jakiś tam swój, im większa różnica poziomów tym większa różnica w sile. Eliminując wrogów podbija się ten poziom, ale po zgonie się zeruje, a przeciwnikowi który nas zabił trochę rośnie. Minimalny poziom (czyli ten do którego się resetuje po śmierci) Morale(?) można podbić aktywując odpowiednik soulsowych ognisk i podobnych punktów które jednak nie służą za checkpointy, oraz eliminując niektórych silniejszych przeciwników, co stanowi zachetę do eksploracji, żeby nie przebiec planszy na pałę i z zerowym poziomem fikać do bossa na 20.

 

Osobiście, przynajmniej na razie, wyrzucam gierkę ze swojego radaru, bo o ile gra się bardzo fajnie (przez większość czasu), to czuję, że bez parrowanka po prostu nie będę w stanie jej skończyć (choćby druga faza finalnego bossa demka daje mi to mocno do zrozumienia).

 

A. No i plus, bo w końcu ktoś wpadł na to, żeby pasek zdrowia i (pseudo) staminy dać wycentrowany, pod postacią, gdzie łatwo je śledzić, a nie gdzieś wyjebany w róg ekranu, zawsze mnie to irytowało jak mi się stamina z zaskoczenia kończyła.


  • 6

#17 Woroq Napisany 20 września 2022 - 09:25

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 792 Postów:
Dzięki :)

Grałeś na domyślnym układzie sterowania czy przełączyłeś na soulsowe R1/R2?

Podejdę dziś drugi raz do tego demka :sir:
  • 0

#18 burnstein Napisany 20 września 2022 - 09:48

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Nic nie zmieniałem. Ale ja generalnie nie lubię w grach z bronią białą mieć ataków pod triggerami.


  • 1

#19 Kazuo Napisany 20 września 2022 - 11:38

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

To mnie nakręciłeś teraz jak ministrant proboszcza przed niedzielną mszą :infamous:  Nie spodziewałem się, że pójdą bardziej w kierunku slashera rezygnując z paska staminy i zwiększając dynamikę rozgrywki, ale to dobrze, nie ma w takim razie mowy o klonie Nioha. Co do parowania to też nigdy nie byłem w tym mistrzem, więc pewnie pad będzie radośnie latał po pokoju w trakcie grania. 


  • 0

#20 xell Napisany 20 września 2022 - 11:40

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

Może pogram jak wyjdzie, skoro nie będzie trzeba za to płacić.

 

A z perspektywy czasu jak oceniacie, Ni-Oh jedynkę lub dwójkę opłaca się jeszcze odpalać w Anno Domini 2022?


  • 0

#21 burnstein Napisany 20 września 2022 - 12:03

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Ja oczywiście polecam, ale nie jestem obiektywny, mam klapki na oczach i nie można ufać mojej opinii na temat tej serii.


  • 0

#22 Woroq Napisany 20 września 2022 - 12:10

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 792 Postów:
A mnie zmęczył deszcz lootu i powtarzalność lokacji w pierwszym Nioszu, ale system walki genialny
  • 0

#23 burnstein Napisany 20 września 2022 - 12:24

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

No jak ktoś nie grał w żadnego, to bym polecił od razu 2. Jest trochę łatwiejsza, różnorodniejsza, można przywoływać NPC przydupasów, a ekwipunkiem przed endgame tak naprawdę to nie trzeba się jakoś specjalnie przejmować, zakładać to co zadaje największy demedż, trzymać się w preferowanym przedziale wagowym, a resztę złomować. Kowala i te wszystkie systemy przekuwania przy standardowym, pierwszym plejtru też można olać, tylko ewentualnie wszystko rozkładać na części i wykuwać sobie ekwipunek, jak któryś element za bardzo levelem będzie odstawał.


  • 0

#24 Nyjacz Napisany 20 września 2022 - 13:02

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

 

A. No i plus, bo w końcu ktoś wpadł na to, żeby pasek zdrowia i (pseudo) staminy dać wycentrowany, pod postacią, gdzie łatwo je śledzić, a nie gdzieś wyjebany w róg ekranu, zawsze mnie to irytowało jak mi się stamina z zaskoczenia kończyła.

The Surge


  • 0

#25 Kazuo Napisany 20 września 2022 - 13:03

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Oba Nioszki to świetne gry, dla mnie nawet lepsze niż Soulsy. Oczywiście co kto lubi, ale do mnie jednak bardziej trafia arcade'owy podział na misje niż jeden wielki świat do zwiedzania jak w Soulsach (nie ma tyle bezsensownego biegania, nie da się tak łatwo zgubić i generalnie wszystko wydaje się bardziej skondensowane), poziom trudności też jest nieco wyższy niż w grach From Software (zwłaszcza w pierwszym Niohu), kapitalny jest system ulepszania broni, które nie tylko można upgrade'ować pod kątem siły, ale też ładować w nie ogrom ciekawych skillsów (to samo dotyczy pancerza), nawet pomyśleli o takim detalu jak zmiana wyglądu ciuszków na dowolny, więc nigdy nie chodzi się w brudnych, śmierdzących i brzydko wyglądających szmatach lub w zardzewiałej zbroi jak w Soulsach tylko zawsze w jakimś kozackim kimono tudzież w bogato zdobionej zbroi płytowej z masą szczegółów (o ile najpierw się taką znajdzie). Walka jest szybka, zróżnicowana (sporo broni) i fajny jest motyw z różnymi postawami (niska, średnia, wysoka) które wpływają na szybkość zadawanych ciosów oraz ich damage (co od razu czyni starcia bardziej taktycznymi, zwłaszcza z bossami bo postawy trzeba dostosowywać do patternu ich ataków). Nioh to też raj dla fanów lootu i customizacji, można tu spędzić długie godziny po prostu farmiąc nowe itemki i tonąc w rozmaitych tabelkach. Kocham tę serię, prawdopodobnie za trójeczkę bym nawet opierdzielił gałę jakiemuś żulowi z Krosna :input:


  • 1

#26 burnstein Napisany 20 września 2022 - 13:08

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

 

 

A. No i plus, bo w końcu ktoś wpadł na to, żeby pasek zdrowia i (pseudo) staminy dać wycentrowany, pod postacią, gdzie łatwo je śledzić, a nie gdzieś wyjebany w róg ekranu, zawsze mnie to irytowało jak mi się stamina z zaskoczenia kończyła.

The Surge

 

 

No raczej nie. Chyba, że w 2, ale to nie wiem, nie grałem.


  • 0

#27 Nyjacz Napisany 20 września 2022 - 13:25

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

The Surge 2 i swoją drogą, polecam, zajebista giereczka.


  • 1

#28 Mateo Napisany 20 września 2022 - 13:43

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 124 Postów:
A przede mną jeszcze Nioszki, The Surge, no i ta nowa gierka też nieźle się zapowiada od twórców Nioha. Będzie grane, kupka wstydu coraz bardziej mnie przygniata. XD

Ten post był edytowany przez Mateo dnia: 20 września 2022 - 13:43

  • 0

#29 burnstein Napisany 20 września 2022 - 13:46

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

XDD


  • 0

#30 Mateo Napisany 20 września 2022 - 15:31

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 124 Postów:

Lepiej mieć kupkę wstydu niżjej nie mieć, ty pewno już wszystko ograłeś co chciałeś i wybierasz teraz jak w gniłkach. Mały tip, kup sobie wreszczie switcha„ chyba cie stać.. 


  • 0



Inne z tagami: