Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon

Platinum Games Nintendo Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
13 odpowiedzi na ten temat

#1 Tawotnica Napisany 09 grudnia 2022 - 08:13

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 111 Postów:


spin-off Bayo ogłoszony na TGA. Wygląda... ładnie?

No i wychodzi zaskakująco szybko po B3, bo już 17.03.
  • 0

#2 Kaxi Napisany 09 grudnia 2022 - 10:12

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:

Chibi Bayo????

 

Nikt by tego nie przewidział.


  • 0

#3 Tawotnica Napisany 09 grudnia 2022 - 10:26

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 111 Postów:
był teaser w Bayo 3
  • 0

#4 Kaxi Napisany 09 grudnia 2022 - 11:21

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:

Nie skończyłem jeszcze.


  • 0

#5 burnstein Napisany 09 grudnia 2022 - 12:08

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 117 Postów:

Ale kupsko.


  • 1

#6 cybercotlet Napisany 09 grudnia 2022 - 12:14

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 598 Postów:

Chyba twoja stara - następny wspaniały exik na :switch: w stylu okamiden :good:


  • 1

#7 Kaxi Napisany 09 grudnia 2022 - 14:08

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:

Tak, tak, skojarzenia z Okami(den) też miałem.


  • 0

#8 Tawotnica Napisany 09 lutego 2023 - 00:26

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 111 Postów:


  • 0

#9 Kazuo Napisany 09 lutego 2023 - 01:01

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Gameplayowo ani trochę mnie to nie interesuje, za to fabuła po zakończeniu Bayo 3 bardzo. Wiem, że to prequel przedstawiający wcześniejsze losy wiedźmy, liczę że rozbuduje lore i może da jakieś hinty odnośnie wydarzeń, które będą miały miejsce w kolejnej pełnoprawnej odsłonie. 


  • 0

#10 cybercotlet Napisany 08 marca 2023 - 17:31

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 598 Postów:

https://youtu.be/fobic_-iIIQ

Wpadło demko do eShopu


  • 1

#11 Tawotnica Napisany 19 marca 2023 - 13:02

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 111 Postów:

Po demku czy raczej po pierwszych dwóch rozdziałach trochę się bałem, że gierka będzie przegadana. Takie Platinum na opiatach, bo wszystko się tak powoli dzieje. 

 

Całe szczęście już czwarty chapter dostarcza typowo Bayonettowych elementów. Skrzynie do odblokowania time trialsami, dodge roll i finishery + trochę więcej do odkrycia niż liniowa ścieżka przez lasek. Uff, a już się obawiałem że to będzie zamuła jak Brothers: A Tale of Two Sons. 

 

Porównuję Cerezę do gry Hazelight, ponieważ sterowanie mi ją przypomina. Gałki w zestawie z łopatkowymi guzikami po każdej stronie pada służą do sterowania Cerezą i jej demonem z osobna. Wymaga to przeprogramowania swojego mózgu troszeczkę, bo łatwo wpaść w nawyk używania dwóch analogów jednocześnie, zamiast odpowiedniego pozycjonowania Cerezy albo Cheshire'a i skupieniu się na jednej czynności.

 

Gdzie jak to już kliknie gra się bardzo przyjemnie i jest wystarczająco akcji, żeby nie czuć znużenia, mimo pierwszego "spowolnionego" wrażenia.  Bayo unieruchamia potwory swoimi czarami, a Czesiek nawala. Teoretycznie można się nawet podzielić joy-conami i grać w 2P, ale Bayonetta może "schować" swojego kota, żeby mu odnowić energię i ogólnie eksploracja jest wygodniejsza jedną postacią. 

 

Oprawa mnie od razu kupiła i przyszedłem tu zameldować, że oprócz bajkowej grafiki również udźwiękowienie jest piękne. Bayonetty zawsze miały dobry soundtrack, trochę niedoceniany element serii, ale Origins może się na tym wybić, bo w pewnym momencie zaczyna dostarczać praktycznie Marianową muzykę platformową jako akompaniament do buszowania po lasku. 

 

Czyli jest dobrze :tak:  


  • 4

#12 Danteusz Napisany 19 marca 2023 - 21:08

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Brzmi dobrze, ale nie wiem czy bym chciał znowu przeprogramowywać mózg tak jak musiałem to robić przy Brothers ????‍????
  • 0

#13 Tawotnica Napisany 21 marca 2023 - 13:52

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 111 Postów:

Skończyłem. Nikt tak pięknie nie eskaluje jak Platinum Games :banderas: 

 

Wiem, że teraz wszyscy Metroidem zajęci i ogólnie jest nawałnica gier, ale nie prześpijcie Bayo Origins. Śliczna gra, z platynowym DNA i dobrze ogarniętym sterowaniem. Nawet fabularnie jest pozytywne zaskoczenie, bo obyło się bez typowo Bayonettowego cringe'u :o 

 

Pierwsze przejście gry tak samo jak "duże" Bayonetty zajmuje paręnaście godzin, ale to nie jest tytuł do masterowania i rankingów tylko do doczyszczena mapek ze skarbów. Gdzie momentami aż się prosi o jakieś acziki czy innego rodzaju ocenę naszych poczynań, bo czasem Czesio tak pięknie wjeżdża kombosami, że Bayo tylko służy do szybkiego schowania demona L+L, żeby naładować mu energię. 

 

I za zjeżdżalnie brakuje mi pure platinum jak się zrobi bez odniesienia obrażeń: 

 

 

:P 


  • 3

#14 Kaxi Napisany 08 kwietnia 2023 - 16:29

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
Powiem Wam ze nie dałem rady skonczyc dema. Myslalem ze w 2023 nikt nie robi juz tak dlugich wstepow z tak nudnymi sanouczkami. Zwlaszcza ze Bayo 3 rzuca nas w wir akcji a tutaj balem sie ze umre ze starosci. Jakos od poczatku mnie ten tytul nie przekonywal do siebie ale demo utwierdzilo mnie w decyzji.
  • 0



Inne z tagami: