Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mortal Kombat 4ever


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
285 odpowiedzi na ten temat

#1 Blizzard Beast Napisany 09 maja 2004 - 03:07

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Tak, moi panowie i panie (Yumetun;)), to jest zapewne gra, ktora na rowni ze Street Fighterem kojarzyc sie zawsze bedzie z gatunkiem mordobic, jak kojarzyla sie na dlugo przed nazwami Tekken czy Soul Blade. Jeden z tych tytulow wszechczasow, takich jak Doom czy Test Drive. To z mysla o tej grze kazdy otwieral Kombat Korner, aby co miesiac uslyszec nowe wiesci z krwawego frontu. Ale smierc tej gry przyszla z nadejsciem mordobic 3D. MK 2D nie bylo w stanie sie obronic, i bardzo dlugo bujalo sie co zrobic - MK3, UMK3, MKT.. W koncu, seria zmienila kierunek. Najpierw MK4, a tera MK: DA. Co myslicie o tej drodze? Ktora czesc byla wg was najbardziej magiczna? Czy ta magia jest ciagle w tej serii? A jesli nie, to czy kiedys powroci?

I czy ktos, tak jak ja, kocha ta serie do upadlego, pomimo, ze nie jest juz tak, jak bylo? Nie dlatego, ze gry sa swietne czy nie, tylko dlatego, ze swiat MK jest taki... cudowny... Tak jak ja, gra w kazde MK namietnie, a im starsze tym lepsze... Tak jak ja, ma na polce 2 VHSy z filmami, a kazdy zna na pamiec (choc pierwszy duuuuzo lepiej...) Czy czeka na trzeci film, i na Deception jak na zbawienie... I w ogole kocha swiat MK a nie same gry?
  • 0

#2 Gość__* Napisany 09 maja 2004 - 10:29

Gość__*
  • Goście
Mortal rula, wiadomo. Najlepsza część to imho dwójka choć i jedynkę darzę olbrzymim sentymentem. Trójka była jeszcze spox ale już te wszystkie ultimate'y i trylogie zepsuły wizerunek serii. Czwórka była dość fekalasta choć przyznam, że nieco w nią pograłem.
Co do filmów to jedynka była przednia i jarałem się nią na maxa ale dwójka to już kupsko niewybredne....

A na trzeci film i DECEPTION czekam z umiarkowanym entuzjazmem.
  • 0

#3 Gość__* Napisany 09 maja 2004 - 14:57

Gość__*
  • Goście
Dla mnie najlepszą częścią zawsze będzie Mortal Kombat 2, ale Deadly Alliance także uwielbiam, szczególnie za Kitanę. O ile MK4 było średniawe, to dobrze że seria weszła w 3D i właśnie widać to przy okazji Deadly Alliance. Z ogromną niecierpliwością czekam na Deception, wszystkie dodatki bardzo mi się podobają, szczególnie tryb Konquest. Zawsze marzyłem o przygodówce w realiach Mortal Kombat i mam nadzieję, że ten tryb mnie nie zawiedzie. Jedyne co mi się nie podoba w zapowiedziach MKD to brak Kitany :cry: , ale może się to jeszcze zmieni - bardzo na to licze. Ja także posiadam na półce oba filmy, chociaż nie są specjalnie wybitne (szczególnie 2 część) to miło się je ogląda, no i Talisa Soto :D .
Wogóle bardzo lubię świat Mortal Kombat, zależności pomiędzy postaciami i ich historię, ciekawe intrygi i całkiem niezła fabuła jak na bijatykę.
  • 0

#4 simian raticus Napisany 15 maja 2004 - 16:18

simian raticus

    Link

  • Forumowicze
  • 290 Postów:
Jedynka kultowa...
Dwójka też kultowa...
Trójka - mniej...
Reszta części mnie nie dotyczy!!!
  • 0

#5 Gość__* Napisany 15 maja 2004 - 18:54

Gość__*
  • Goście
Dla mnie liczyły sie tylko MK1 i MK2... Dalsze mnie rozczarowały, choć w ostatnią jeszcze nie grałem. Ogólnie rzecz biorąc znudziły mi się troche fightery, ostatnie w co namiętnie grałem to Tekken3 ;] I na nic zdało się obiecywanie, że odbiję sobie wszystko na Soul Caliburze 2, od premiery kupa czasu minęła a ja sobie nie sprawiłem jeszcze ;P I pewno nie sprawię bo w kolejce czeka jeszcze chociażby (uwaga, uwaga) MGS2 chlip, chlip... patrząc na trailerek MGS3 z E3 sie popłakałem prawie z zachwytu i żałości da samego siebie ;P Ale to inna historia.

Jeśli chodzi o MK mialem straszną manię ;] Pierwszy film do tej pory mam nagrany gdzieś na wideo nawet pomimo faktu, że magnetowid mi sie zepsół jakieś 3 lata temu XD Zajarałem się tym jak chodziłem do podstawówki (koło3,4tej klasy ;]) to sobie nawet specjalny strój ala Sub-Zero skleciłem ;] I latałem w nim po podwórku XD

Zbierał ktoś może tzw. (przynajmniej podówczas u mnie na podwurku) kapsle? ;] Z MK tesh były i to takie fajne, latające XD No i ładniejsze od tych wszystkich 'dankinów' czy innych ;] Mam tego ponad setkę, chociaż mimo usilnych starań nie udało mi się wszystkich skompletować ;]
  • 0

#6 Blizzard Beast Napisany 17 maja 2004 - 23:58

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Ach, naczytalem sie tych materialow o Deception po E3 i moge powiedziec tylko jedno - nie moge sie doczekac! Nowy i kompletnie przemodelowany Konquest, Chess Kombat i Puzzle Kombat... Online... Hot-spoty i niszczalne areny... Dodatkowe bronie... Toz to moze byc kawal niezlego mordobicia! Mam nadzieje, ze beda tam wszyscy najfajniejsi Kombatanci, bo taka np. Mileene mogliby sobie na rzecz takiego np. Kabala darowac. W kazdym razie po tym co widzialem jestem dobrej mysli.
  • 0

#7 slave Napisany 20 maja 2004 - 23:06

slave

    Mega Man

  • Narybek
  • 116 Postów:
pierwsza czescia w jaka gralem byla [o dziwo] 'dwojka', ktora po prostu wbila mnie w glebe z olbrzymia sila i czuje to do dzis. pozniej postanowilem sprobowac czegos innego, powrotu do korzeni. mialem ochote zobaczyc jak to wszystko sie zaczelo i siegnalem po 'jedynke'. zakochalem sie, naprawde. ta gra byla spelnieniem wszystkich moich marzen o idelanej rozrywce. pokochalem scorpion'a, cage'a [ktory teraz wydaje mi sie straszna lama - to tak gwoli wyjasnienia] i sub'a. pozniej nadszedl okres 'trojki', na ktora czekalem z taka niecierpliwoscia od chwili pojawienia sie pierwszych news'ow. to bylo cos... moze juz nie tak wspaniale jak poprzednie odslony, ale i tak zawierala w sobie szczypte magii. szczegolnie jesli wziac pod uwage dodanie nowych postaci przez firme midway. 'czworka' w moim osobistym mniemaniu zabila klimat serii. to juz nie bylo to samo - raczej zwykle mordobicie, ktore nie roznilo sie od innych jakich w tym czasie na rynku bylo pelno. po prostu zrobilo sie strasznie nudno i nieciekawie, bo w koncu ilez mozna patrzec na krew, flaki i te same postacie? bez sensu... dopiero 'deadly alliance' zmienila serie na lepsze i wyciagnala ja z samego dna. gierka jest tym samym dla ps2 czym 'jedynka' byla dla poczciwej amigi. to cos, w co kazdy szanujacy sie fan bijatyk musi zagrac... miodzio... mam tylko nadzieje, ze kolejna odslona bedzie rownie dobra, co poprzedniczka. oby...
  • 0

#8 Gość__* Napisany 23 maja 2004 - 07:50

Gość__*
  • Goście
Podobnie jak większość z was, największy sentyment mam do MK2. W pierwszego mortala nie grałem, ale jak miałem 8 lat to często oglądałem na maszynach jak inni ludzie w to grali :D. Natomiast najwięcej czasu spędziłem przy Mortal Kombat Trilogy na N64 u mojego kuzyna. To własnie wersja na maszynke Nintendo była (po wersji na automaty) najbardziej dopracowana.

A Deception? Czekam na tą grę i na bank ją kupie, bo już od dawna nie grałe w żadnego mortala i mam na to ogromną ochotę (Deadly Alliance mi nie podzszedł). No i te wszystkie dodatki i innowacje - czuje , ze nowy Mortal wspaniale sprawdzi sie przez to w multi ( w single też).


BTW, pamiętam, ze jak byłem młodszy i grałem w dwuwymiarowe edycje MK to strasznie sie tym jarałem. Bijatyki lubie dalej, gram w nie, lecz nie czuję juz tego klimatu i ekscytacji jak na przykład przy MK:T czy MK2. Magia serii czy sentyment ???
  • 0

#9 Gość__* Napisany 23 maja 2004 - 17:20

Gość__*
  • Goście

Ach, naczytalem sie tych materialow o Defiance po E3 i moge powiedziec tylko jedno - nie moge sie doczekac! Nowy i kompletnie przemodelowany Konquest, Chess Kombat i Puzzle Kombat... Online... Hot-spoty i niszczalne areny... Dodatkowe bronie... Toz to moze byc kawal niezlego mordobicia! Mam nadzieje, ze beda tam wszyscy najfajniejsi Kombatanci, bo taka np. Mileene mogliby sobie na rzecz takiego np. Kabala darowac. W kazdym razie po tym co widzialem jestem dobrej mysli.

istotnie. DECEPTION (co Ty masz z tym Defiance? :roll: ) zapowiada się gitnie. Fajnie że powraca duża część starego składu, fajnie że będą pity, więcej fatali i nowe, ciekawe tryby gry. Chociaż ten nowy konquest na trailerach nie robi najlepszego wrażenia...
  • 0

#10 Rogafufuken Napisany 28 maja 2004 - 09:59

Rogafufuken

    Mokujin

  • Narybek
  • 36 Postów:
Podobnie jak kolo z image Vincenta najpierw grałem w MK2 - czyli autmatycznie jest to dla mnie najlepsza część i to nie z powodu względów sentymentalnych ale bo był najlepsz.
Przyczym musz zaznaczyć, że w DA jeszcze nie grałem.
  • 0

#11 syon Napisany 28 maja 2004 - 11:24

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
MK3.. po prostu mnie zmiażdżyło..była to moja pierwsza gra z gatunku bijatyk. Kabal mastah jakich tam nie mało było (Nightwolf jakiś taki..Y..).
No a swego czasu na Gambleriadzie turniej MK3 no i kurcze jazda na maxa.. mnie właśnie 3 wpadła w oko a teraz Deadly Alliance mi zostało i też mi się podoba, choć powiedzmy sobie wprost; klimat jush chyba nie ten :P

Babality rulez ^^"
  • 0

#12 Gość__* Napisany 29 maja 2004 - 12:01

Gość__*
  • Goście
Ja również zacząłem od MK2 i dażę go największym sentymentem. Serię zabiła 4. Ale pokochałem Mortala jednak za historię, bo szczeże mówiąc jak zaczynałem grać to ta cała brutalność mi nie podchodziła, dopiero później się przyzwyczaiłem. Ale z obawą patrzę, gdy w zapowiedziach mówią, żę gra będzie super brutalna, no bo, czy to rzeczywiście to ta brutalność nas do niej przyciąga? Oczywiści nie mówię, że ma jej nie być, ale niech się skupią na rozgrywce, a nie na krwii i flakach!
SCORPION RULES!
  • 0

#13 Blizzard Beast Napisany 29 maja 2004 - 12:10

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:

istotnie. DECEPTION (co Ty masz z tym Defiance? :roll: )


Tak, to jest cholera dobre pytanie. :oops: W kazdym razie pijacka demencja mi jak widac nie sluzy :mrgreen:
  • 0

#14 Gość__* Napisany 31 maja 2004 - 19:18

Gość__*
  • Goście

Mileene mogliby sobie na rzecz takiego np. Kabala darowac. W kazdym razie po tym co widzialem jestem dobrej mysli.


Z tego co mi wiadomo ze wszelakich newsów to Kabal także powróci, więc Mileena nie przeszkadza, szkoda tylko że jej siostry nie będzie.
  • 0

#15 Blizzard Beast Napisany 31 maja 2004 - 19:35

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Chyba wszyscy wola Kit... Co tez temu Boonowi do lba strzelilo. Miejmy tylko nadzieje, ze Striker, Sindel i Nightwolf nie powroca...
  • 0

#16 syon Napisany 31 maja 2004 - 19:43

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
yeah.. Kabal rox.

Jak będzie, to już jest jeden powód żebym kupił giere ^^"
(te wyupiaste gały :D )
  • 0

#17 Gość__* Napisany 01 czerwca 2004 - 11:31

Gość__*
  • Goście

Chyba wszyscy wola Kit... Co tez temu Boonowi do lba strzelilo. Miejmy tylko nadzieje, ze Striker, Sindel i Nightwolf nie powroca...


Hmmm... Właśnie muszę Cię zmartwić, gdyż Sindel i Nightwolf na 100% powrócą. Chociaż prawdę mówiąc ja Sindel zawsze lubiłem, co innego Nightwolf...
  • 0

#18 Gość__* Napisany 10 czerwca 2004 - 19:13

Gość__*
  • Goście
Mortal??? Najlepsza była trilogy. Mam aktualnie na pc 1, 2 i trilogy; na amigę 1 i 2; na snes 1, 2, 3 i ultimate; na psx 4. Poza tym jestem całkiem normalny. Deadly Alliance mi nie podszedł, Deception też raczej fajne nie będzie. Marzy mi się tylko kolejna seria Conquest.
  • 0

#19 syon Napisany 20 czerwca 2004 - 14:03

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:

Deadly Alliance mi nie podszedł


Szkoda, że ci nie "podszedł" bo to świetna reaktywacja tej wielkiej serii :]
  • 0

#20 Gość__* Napisany 20 czerwca 2004 - 18:05

Gość__*
  • Goście
Co do MK:Deception toniestety miałem nieprzyjemnośc oglądać filmik z samej gry i muszę powiedziec że większej biedy dawno nie widziałem. Animacja posatci woła o pomste do nieba, wszystkie postacie poruszają się jak by miały kij w dupie. Anemia rozgrywki była powaljaca, walka polegająca na przeprogramowanych kombosach to jakieś nieporozumienie. Niestety to będzie kolejny niegrywalny mortal :?
  • 0

#21 Blizzard Beast Napisany 20 czerwca 2004 - 19:08

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Kurde, cos mi sie nie chce w to wierzyc. Juz pokazali prze MK: DA ze ida w dobra strone, dlaczego niby mialoby teraz Boonowi sie cos popieprzyc?
  • 0

#22 Gość__* Napisany 20 czerwca 2004 - 20:41

Gość__*
  • Goście

Kurde, cos mi sie nie chce w to wierzyc. Juz pokazali prze MK: DA ze ida w dobra strone, dlaczego niby mialoby teraz Boonowi sie cos popieprzyc?


Właśnie w tym problem, gra patrząc na filmiki zbyt wiele się nie zmieniła, tylko że jest wolniejsza. Animacja już w poprzedniej części byłs słabiutka.
  • 0

#23 Gość__* Napisany 20 czerwca 2004 - 20:59

Gość__*
  • Goście
Deadly Alliance może jest fajny, ale to juz nie jest mortal. To tak samo jak RE4. Sprzedają inny towar pod starą nazwą, żeby więcej kasy zarobić.
  • 0

#24 Blizzard Beast Napisany 20 czerwca 2004 - 22:10

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:

Deadly Alliance może jest fajny, ale to juz nie jest mortal.


Wiele ma to wspolnego z tym, ze w starego nikt by w dzisiejszych czasach nie gral, i powiedzmy to sobie szczerze - jaka ta gra kiedys nie byla, to w dzisiejszych czasach jest prymitywnym kawalkiem kodu, ktory chodzilby nawet na telefonach.
  • 0

#25 syon Napisany 21 czerwca 2004 - 10:34

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:

Wiele ma to wspolnego z tym, ze w starego nikt by w dzisiejszych czasach nie gral, i powiedzmy to sobie szczerze - jaka ta gra kiedys nie byla, to w dzisiejszych czasach jest prymitywnym kawalkiem kodu, ktory chodzilby nawet na telefonach.


Dokładnie tak. Przeiceż trzeba iść z duchem czasu i moim zdaniem dzięki MK5 świetnie to wyszło na dobre, dla całej serii. W stare części zawsze można pograć jak się chce, ale kto by dziś wypuścił MK6 z grafiką sprzed kilkunastu lat ;) luuudzie...
  • 0

#26 Gość__* Napisany 21 czerwca 2004 - 13:59

Gość__*
  • Goście
W stare części nikt by nie grał? Jak na razie nie znam nikogo ze starych mortalowców, kto przesiadł się na Deadly Alliance. Wszyscy zostali przy 2D. A jest tego ze 60 osób.
  • 0

#27 Gość__* Napisany 13 lipca 2004 - 12:25

Gość__*
  • Goście
Więc..Moja opinia jest taka..Prawdziwy fan bijatyk powinien wiedzieć co to mk..I że seria cała seria to jak jeden dłuugi film..Pamiętam czasy jak na automacie godzinami męczyłem gora..Jak chuczało w budzie z grami..gdy przeszedłem całą giere scorpionem..:))..Do dziś jak widze słysze coś o MK to mnie sentyment bierze..I ciągle mam nadzieję że to co było w mk1 oraz mk2 ..powróci..Jak narazie widziałem walki z MK6 oraz fatale..I powiem tyle że MK5 się umywa..Inna sprawa to taka..Czemu nie można by było wrzucić systemu combo z mk3??Przecież to było genialne rozwiązanie..:)Tak czy tak MK według mnie się odradza..A Christofer Lambert podpisał się na rolę Raidena w MK3..!!:D(z tego co wiem to reżyser z mk1 pisze scenraiusz..)
  • 0

#28 Blizzard Beast Napisany 13 lipca 2004 - 14:32

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:

W stare części nikt by nie grał? Jak na razie nie znam nikogo ze starych mortalowców, kto przesiadł się na Deadly Alliance. Wszyscy zostali przy 2D. A jest tego ze 60 osób.


Ciekawe. Pykaja w MK2 w przerwie miedzy Test Drive 2 i Dune 2? Cos mi sie wydaje, ze nie maja w co grac. Wybacz - moge w kazdej chwili miec MK2 na PC, i nie umywa sie ta gra do tego, co oferuje graczowi MK: DA. A to ze nie jest to do konca to samo, i klimat jest lepszy w MK2 - to inna sprawa.
  • 0

#29 syon Napisany 13 lipca 2004 - 17:28

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:

Ciekawe. Pykaja w MK2 w przerwie miedzy Test Drive 2 i Dune 2?


bwaahahahha!..To po pierwsze. A po drugie to ma chyba znajomych z innej epoki :lol: . Ale trzeba powiedzieć, że twardzi są. Żaden się nie wyłamaj i nie przeszedł krok dalej do MK3 :roll: ehhhh...

Jak na razie nie znam nikogo ze starych mortalowców, kto przesiadł się na Deadly Alliance.


To trzeba im uświadomić, że ta gra wogóle istnieje skoro zatrzymali się na etapie gier 8-bitowych :wink: . No, ale nikomu nic na siłę - prawda?
O gustach się nie dyskutuje :P
  • 0

#30 Mani Napisany 19 lipca 2004 - 17:38

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
MK:DA bardzo mi sie spodobał może nie dlatego że mam X a tam jest mało bijatyk.Poprostu sentyment do smoczej serii,i strasznie mnie wciągnęła.Jaka inna gra daje możliwość grania 3 różnymi stylami ? Żadna.Pozatym jest przepiękna graficznie,daje dużo możliwości,co prawda jest troche "sztywna" i ślamazarna ale to co widać na ekranie to poprostu cieszy oko.Smocza seria powstała z popiołów,którymi się stała przez MK4.a Mk6 bedzie cudowne.I ja w to wierze.Nie żadne Tekkeny,VF,SC i inne bijatyki.MK wróci w chwale.Jeszcze wspomnicie Me słowa.
  • 0