Skocz do zawartości

Red Steel 2

• Zaloguj się by odpowiedzieć
129 odpowiedzi na ten temat

#31 gruby Napisany 28 kwiecień 2009 - 22:25

gruby

Big Boss

• Forumowicze
  • 4619 Postów:
Nie wiem co się z tego urodzi ale miks westernu z samurajami to pure win i kopalnia pomysłów. Czekam na fotki, w skrytości ducha polubiłem pierwsze RS.
  • 0

#32 Kaxi Napisany 28 kwiecień 2009 - 23:52

Kaxi

N+ Crew

• Forumowicze
  • 12163 Postów:
Art konkretny. Nic więcej nie da się powiedzieć.
  • 0

#33 gruby Napisany 29 kwiecień 2009 - 08:46

gruby

Big Boss

• Forumowicze
  • 4619 Postów:
Gdzieś w necie fruwają już scany. Podobno design a la XIII, co bardzo mnie cieszy, bo cellshading na Wii pod TV HD wygląda bosko (myślę o Okami). Niestety gra celuje w rating Teen, więc pourywanym kończynom mówimy papa. Bardzo czekam co się z tego urodzi, bo mam niedosyt badrziej przygodowych FPSów pod Wii, a Motion+ może tylko pomóc.
  • 0

#34 Malutki Napisany 29 kwiecień 2009 - 12:31

Malutki

Sephiroth

• Forumowicze
  • 2404 Postów:
Pojawiły się nowe informacje .

The article on Red Steel 2 is mainly a 7-8 page interview with 9 screen shots and about the same of concept art. Half is a preview describing a series reboot and the other half is an interview with the Art Director (Stephane Bachelet), Lead Game Designer (Roman Campos Oriola) and Creative Director (Jason Vanderberghe). They have the game running at 60fps, the game is set in the fictional dester town of Caldera described as Tokyo meets Reno. The basically rebooted when they saw Motion Plus and decided to go a different direction with the game.

The article is fairly general and focused on the change in setting and what not, there is a lot of "we can't talk about that yet". I also haven't sat down and read it yet, just skimming.

- Red Steel 2 is a series reboot
- runs at 60fps
- takes places in the fictional town of Caldera (think Tokyo meets Reno)
- when Ubisoft saw the MotionPlus, they decided to reboot and take things in a new direction
- cel-shaded style, much like XIII
- aiming for Teen rating “The gore just doesn’t fit for us and what we’re trying to do”
- no multiplayer
- Wii MotionPlus exclusive (can only play with Wii MotionPlus?)
- dual wielding Gun and sword might happen

Nintendo Power: Will the game include any multiplayer modes?

"No our focus is on creating a strong single player experience and taking full advantage of Wii Motion Plus. Adding multiplayer would detract from that focus. That's another example of something we learned from the first Red Steel"

http://www.neogaf.co... ... 983&page=6
Brak trybu multiplayer nie brzmi zbyt ciekawie , oby pojedynczy scenariusz był bardzo długi i nie monotonny ."Wii MotionPlus exclusive" , czyżby ta gra chodziła tylko z przystawką ?!
  • 0

#35 Malutki Napisany 29 kwiecień 2009 - 19:14

Malutki

Sephiroth

• Forumowicze
  • 2404 Postów:
Red Steel 2 Exclusive In ONM 43

http://gonintendo.co... ... _17477.jpg

http://www.officialn... ... hp?id=8106
Ubisoft official announces Red Steel 2 - press release

SAN FRANCISCO – April 29, 2009 – Today Ubisoft announced Red Steel 2, exclusively for the Wii™ system from Nintendo. Red Steel remains one of the most successful Wii titles and the only brand created specifically for the launch of the platform. Red Steel 2 is being developed by Ubisoft Paris and will be available for the 2009 holiday season.

Red Steel 2 returns with an artistic style and flair created just for Wii. Set in a desert-bound, high-tech metropolis, Red Steel 2 is a revolution in the action-fighting genre, taking full advantage of the capabilities of the Wii MotionPlus™ accessory. Your movements are faithfully replicated on-screen, putting the emphasis on swinging, shooting and fun! With the ability of the Wii MotionPlus to sense the strength of a swing, you will literally be able to make an impact on your adversaries through power and precision.

“Red Steel was a unique opportunity for Ubisoft to work in tandem with Nintendo to create a title exclusively for the launch of the Wii console,” said Tony Key, senior vice president of sales and marketing US at Ubisoft. “Red Steel 2 is another milestone for the company as it is the first Ubisoft title with full Wii MotionPlus integration.”

Just as Red Steel broke ground as the only third-party brand created for the launch of the Wii, Red Steel 2 will be the must-have game of Holiday 2009 for those who wish to stretch their own capacities and fully experience a game that was built from the ground up to take advantage of the Wii MotionPlus.

More details on Red Steel 2 will be revealed in the June issue of Nintendo Power magazine. For more information on Red Steel 2, please visit http://www.redsteel2.com.

PR email

Oficjalna strona :

http://gonintendo.co...hotos/rs2_1.jpg

http://redsteelgame....eel-2/index.php
Arty wyglądają frapująco , oby nie okazało się , że będzie to gra typu on-rail :/ .
  • 0

#36 Kaxi Napisany 29 kwiecień 2009 - 22:40

Kaxi

N+ Crew

• Forumowicze
  • 12163 Postów:
A coś wskazuje że to będzie on-rails?
  • 0

#37 gruby Napisany 30 kwiecień 2009 - 10:06

gruby

Big Boss

• Forumowicze
  • 4619 Postów:
Gaf tak spekulował, ale to raczej typowe dla tamtego forum brednie. Na pewnoi gra będzie FPS'em. Jeśli aż tak zmieniają realia i jeszcze zmienili by gatunek, to pozostawienie starej nazwy byłoby już kompletnie idiotyczne.

Osobiście czekam na fotki a najlepiej filmy. XIII do dzisiaj wygląda fajnie (sądząc po jutiubie bo nie grałem) chociaż trochę sterylnie.

Liczę też, że Motion+ zostanie wykorzystane nie tylko do walki kataną. W jedynce były dużo niewykorzystanego potencjału, można było fajnie przewracać niektóre obiekty itd. Mam nadzieję, że M+ przyda się w Red Steel również do interakcji z otoczeniem, bo to był dla mnie selling point jedynki obok strzelania i sterowania. Jak wyszło wiemy, jednak mechanizmów w jedynce było sporo. Przewracanie osłon, zwolnienie czasu, walki na katany, dość fajne strzelanie. Oczywiście zabrakło czasu na szlify i jkażdy z tych aspektów koniec końców poległ w produkcji, lub nie osiągnął wyżyn mówiąc delikatnie. Jednak różnorodność była w RS duża i dzięki niej grało się tak przyjemnie, pomijając już fakt, że gra była naprawdę długa.

Red Steel 2 już niektóre rzeczy robi dobrze, chociaż jeszcze o tym nie wie. Po pierwsze art style - jest bardzo fajny. Cel shadingowana grafika na Wii wygląda pięknie i chwalić Boga, że Ubi nie sili się na realizm. Po drugie 60 klatek na sekundę robi różnicę. Płynna jak masło rozgrywka to miód na moje serce. No i po trzecie Motion+, czyli hipotetycznie panaceum na niedostatki w kontrolowaniu jedynki. Oczywiście cały czas jest szansa, że otrzymamy niedoróbkę. Po prostu zapowiada się to imho nienajgorzej.

CIeszę się, że nie będzie multi. Ani ono potrzebne ani fajne. CoD, Killzone, Halo - ok. Ale bardziej przygodowe, mniej intensywne FPS-y, jak RS, czy Metroid moim zdaniem nie potrzebują takiego dodatku. No nic trzeba czekać do tego zawszonego e3.
  • 0

#38 Kaxi Napisany 30 kwiecień 2009 - 19:18

Kaxi

N+ Crew

• Forumowicze
  • 12163 Postów:
Pierwszy skan: http://gonintendo.co...hotos/tease.jpg

Wygląda stylowo. :-D
  • 0

#39 cybercotlet Napisany 30 kwiecień 2009 - 20:19

cybercotlet

Official Fullblox Master

• Forumowicze
  • 6555 Postów:
ooo ... no to czekamy na pierwszy (nieprzekłamany) gameplay :-D
  • 0

#40 Krill Napisany 30 kwiecień 2009 - 20:39

Krill

Master of Galaxies

• Forumowicze
  • 2014 Postów:
Pierwszy screen wygląda fachowo!... Niech to... Gruby świetnie podsumował Red Steela dwójkę!

Warto czekać na ten najnowszy projekt Ubi :tak:...
  • 0

#41 Malutki Napisany 30 kwiecień 2009 - 21:27

Malutki

Sephiroth

• Forumowicze
  • 2404 Postów:
Kolejna porcja skanów !!!!!!!!!!
http://imagenes.blog...90430_00127.jpg
http://imagenes.blog...90430_00128.jpg
http://imagenes.blog...90430_00129.jpg
http://dswii.es/1202... ... -para-wii/
Wystrzałowo to wygląda :twisted: .
  • 0

#42 cybercotlet Napisany 30 kwiecień 2009 - 23:29

cybercotlet

Official Fullblox Master

• Forumowicze
  • 6555 Postów:
Z jednej strony wyglada spoko a z drugiej strony jakoś tak brakuje klimatu temu wszystkiemu ... nie gralem w prawdzie w 1 czesc ale jakos tak calkowicie to chyba odbiega od tego co bylo w 1. Nie widać tu jakiegoś typowo japonskiego miasta co troche mnie boli :wink:
  • 0

#43 Kaxi Napisany 02 maj 2009 - 11:26

Kaxi

N+ Crew

• Forumowicze
  • 12163 Postów:
Trochę szczegółów.

some aspect of leveling up your character
- gun and sword combos
- “RS2 is tightly focused on intensely physical first person sword fighting, with gunplay a secondary option”
- hold Z to lock onto enemy
- hold down C and swing to block, vertical and horizontal blocks
- switch lock-on at any time
- screen prompts you if you’re being attacked from behind. Press A to quick-turn in this situation
- many enemies wear bulletproof armor
- not open world
- not a linear game, multiple paths to take
- several hub-worlds
- side quests
- collectibles
- return to old areas with new powers and abilities
-”non-combat use of MotionPlus wont be limited to opening doors”
- boss fights
- production began last summer
- Ubisoft discussing the lack of multiplayer: “We would love to create a multiplayer engine, but not right now. It’s single player because we want to really focus on the core mechanic and as much as we all want to kill each other with swords, it’s not going to happen this time.
- Ubisoft on releasing a multiplayer mode through DLC: “That would be cool. The world has changed, and we can do that sort of thing. I certainly think that would be cool. I’d buy it. But we need to be careful bringing out something that people think should be in the main game.”

Myślę, że brak multi jest podyktowane chęcią zdążenia na tegoroczny holiday season - wiadomo że dopracowanie wieloosobowego bicia się na katany pewnie zajęłoby drugie tyle czasu co stworzenie single playera.
Podoba mi się pomysł hub-worldów oraz sub-questów, przycisk do szybkiego obrotu też ok, nie wiem tylko jak się sprawdzi to że będzie więcej katany niż strzelania - jakoś wyobrażałem to sobie w drugą stronę.
  • 0

#44 Kaxi Napisany 04 maj 2009 - 21:09

Kaxi

N+ Crew

• Forumowicze
  • 12163 Postów:
- Cannot cheat the game
- Can’t just sit down, waggle Wiimote with short/sharp motions
- When you quickly waggle the Wiimote, that will translate to a quick slice in-game
- Need to actually try to deal out big damage
- Sword also used for defense (thus better than a gun during combat)
- There will be instances where you will have to deal with multiple enemies
- Still use B button + pointer to shoot
- Reconfirmed that you can pull off sword + gun combos
- Passing through near-future desert town (Aldera)
- Architect is a mix of East and West
- Hero is mysterious at the beginning
- Hero is a take on Clint Eastwood character in the Dollars movies
- Nameless, faceless, friendless at the start
- Pretty powerful from the beginning of the game
- There will be plenty of variety in missions
- Need greater thought/skill against bosses
- Objectives connected to the hero
- Different levels of blocking as you progress

Z tym, że nie możesz oszukać gry, chodzi o to, że Ubi stara się, by konieczny był do wykonania ten ruch co oni chcą, a nie byle machnięcie - często w grach teraz pokazane jest np by pchnąć do przodu, ale tak naprawdę można zrobić cokolwiek. RS2 ma to wyeliminować.
  • 0

#45 Malutki Napisany 05 maj 2009 - 08:36

Malutki

Sephiroth

• Forumowicze
  • 2404 Postów:
Pojawił się pierwszy trailer !!!!
http://www.n4g.com/w...ews-322711.aspx
Moje gałki oczne zostały zmiażdżone , jak to zajedwabiście wygląda w ruchu :shock: .
  • 0

#46 lukaszSA Napisany 05 maj 2009 - 09:55

lukaszSA

Overall expert

• Forumowicze
  • 20978 Postów:
Wygląda genialnie :shock:
  • 0

#47 gruby Napisany 05 maj 2009 - 10:11

gruby

Big Boss

• Forumowicze
  • 4619 Postów:
Dla mnie troszkę jednak pusto i mniej rajcownie niż RS1. Ubi umie ładnie dopasić trailerki, więc wstrzymałbym się z ochem do gameplayów z E3... Ale design kosi (przynajmniej mnie) i wygląda grywalnie...
  • 0

#48 Nyjacz Napisany 05 maj 2009 - 11:13

Nyjacz

gram w gierki

• Forumowicze
  • 7887 Postów:
;OOOOOOOOOOO
Wii mnie coraz bardziej zadziwia.
  • 0

#49 cybercotlet Napisany 05 maj 2009 - 14:16

cybercotlet

Official Fullblox Master

• Forumowicze
  • 6555 Postów:
Patrząc na to jak miała wyglądać jedynka a jak wyglądała w rzeczywistości podchodzę do tej gry i tego trailera z dystansem.
  • 0

#50 gruby Napisany 05 maj 2009 - 14:40

gruby

Big Boss

• Forumowicze
  • 4619 Postów:
Otóż to. :) Moim zdaniem dwójka na pewno będzie lepsza niż jedynka, ale w to, że z głupia pęk Ubisoft zrobi się mega producentem jesli chodzi o grafikę na Wii to nie wierzę. Na pewno będzie ładniej niż w RS, ale nie spodziewałbym się cudów. Natomiast liczę, że jeśli chodzi o rozwałkę, będzie tak jak w części pierwszej, gdzie bardzo dużo przedmiotów ulegało zniszczeniu. Fenomenalne były również wybuchy.

Na gafie pojawiły się spekulacje że pomiędzy kataną a rewolwerem będziemy przełączać się w locie przekrzywiając pilota. Nie wiem na ile to prawda, ale oby podobny system znalazł się w RS2, bo sytuacje, kiedy zza rogu wybiega koleś z kataną i odpala się scenka walki na miecze jest biedna. W ogóle wszystko co jak na razie wiadomo o projekcie napawa optyumizmem, ale ja też się napawalem oglądając pierwsze reklamówki RS a potem wyszla gra na 6. Fajna bo fajna, ale odbiegająca od reklamówek. Zobaczymy jak będzie teraz.
Ale takie shoty cieszą oko:

http://17.imagebam.c... ... 7f7adbd984
  • 0

#51 Kaxi Napisany 05 maj 2009 - 15:00

Kaxi

N+ Crew

• Forumowicze
  • 12163 Postów:
To co mówicie. Trailer to pewnie jakiś target render, tak jak poprzednio. Przy RS nie chodiz nawet o te pierwsze fejki, ale nawet potem oficjalne, rezyserowane trailery wyglądały lepiej niż sama gra. A zbliżenie na kolesia z maską pokazuje na tym filmiku że tu nie ma nic z gameplaya, choć mam nadzieję, że Ubi uda się do niego zbliżyć - w RS 2 z tego co czytałem zainwestowali sporo ludzi i banknotów.
  • 0

#52 Jedyn Napisany 05 maj 2009 - 16:40

Jedyn

RYJ

• Forumowicze
  • 22339 Postów:
W ramach kubełka zimnej wody - zerknijcie na pierwsze posty na temat red Steel - szczególnie te grubego i neya czy nawet śp. Franka - LOL :lol: :lol: :lol:
viewtopic.php?f=31&t=3723&start=0
  • 0

#53 ACZ Napisany 05 maj 2009 - 16:53

ACZ

Samiec Alfa

• Reformatorzy
  • 32038 Postów:
Cytat z posta Grubego z linka Jedyna:

Z granatami to niezły bajer. pdobno konsola będzie rozróżniała, czy granat rzucamy, czy, że tak powiem turlamy od razu po ziemi. Kosmos. takiej opcji zawsze mi brakowało, żeby na przykład stojąc po jednej stronie samochodu, przetoczyć pod nim granat na druga stronę Tu tkwi magia kontrolera- robimy to po prostu innym ruchem nie potrzeba nowych guzików, ani nic.

Może w końcu z Wii Motion Plus na pokładzie ziszczą się mokre sny grubasa o takim gameplayu. Ale nie sądzę :mrgreen:
  • 0

#54 Danteusz Napisany 05 maj 2009 - 17:52

Danteusz

Alpha Male!

• Administratorzy
  • 29159 Postów:
Heh, to było jeszcze w czasach kiedy gracze myśleli że Wii (wtedy Revo) faktycznie będzie rewolucją w grach, wyszło "trochę" inaczej :)
  • 0

#55 117 Napisany 05 maj 2009 - 17:54

117

Elitarny użytkownik

• Forumowicze
  • 10871 Postów:
i w czasach gdy sonyboje mysleli, ze PS3 zmiecie konkurencje... co za czasy :lol:
  • 0

#56 Kaxi Napisany 05 maj 2009 - 17:55

Kaxi

N+ Crew

• Forumowicze
  • 12163 Postów:
Wii bezsprzecznie zrewolucjonizowało rynek, tylko nie tak, jak sobie to wyobrażaliśmy :-D
  • 0

#57 Danteusz Napisany 05 maj 2009 - 18:00

Danteusz

Alpha Male!

• Administratorzy
  • 29159 Postów:
Dlatego pisałem o rewolucji w grach, nie na rynku growym ;)
  • 0

#58 torq314 Napisany 05 maj 2009 - 19:23

torq314

Buddhabrot

• Forumowicze
  • 21910 Postów:
może Kaxi też obiecasz, że zjesz egzemplarz Neo jak RS2 będzie wyglądało tak jak na trailerach?

macie z tym zjadaniem (a w zasadzie obiecywaniem) doświadczenie

:lol:
  • 0

#59 Nyjacz Napisany 05 maj 2009 - 19:57

Nyjacz

gram w gierki

• Forumowicze
  • 7887 Postów:
E tam, nie patrzcie na Red Steel 2 przez pryzmat "jedynki". Może wyjść ładna, niezła szpila. I pewnie tak będzie a Wy tylko narzekacie. Może nie będzie to tak ładnie wyglądało, ale... Kurde, ten pierwszy screen z RS2 - różni się graficznie od tego trailera? E.
  • 0

#60 Jedyn Napisany 05 maj 2009 - 20:27

Jedyn

RYJ

• Forumowicze
  • 22339 Postów:
A wiadomo, który team to robi? Paryż? Montreal?
  • 0