Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pożegnania nadszedł czas :(


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
145 odpowiedzi na ten temat

#1 pawel_k Napisany 05 stycznia 2008 - 20:32

pawel_k

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 446 Postów:
mimo że użytkownikiem ps2 jestem dopiero od roku, to jednak przesiadka na nową generację jest raczej nieunikniona... jednak zanim podejmę ostateczną decyzję co do nowej konsoli to chcę zagrać we wszystkie zaległe gry z ps2 którym warto poświęcić czas i które by mnie interesowały...

[OT]po zmianie telewizora na lcd granie w moje ukochane racery zaczęła mi przeszkadzać grafika... grafa mimo wszystko w tych grach ma znaczenie (ale to da się przełknąć), ale odrzuca mnie co innego. kupiłem kierownicę (pierwszy driving force z ff) i ogromnie się zawiodłem. nie miałem jakiś czas konsoli, w tym okresie kupiłem kierownicę i grałem w GTR2 na pc - sam miód a kierownica rewelacyjnie się sprawdzała, mega sprzęt myślałem, ale jak odpaliłem enthusie to rozczarowałem się niesamowicie - kompletnie nie czuć ff, a jego działanie pozostawia sporo do życzenia (właściwie to stawia opór odwrotnie niż powinna). po tym przeżyciu kierownica leży w pudle (wyciągnę ją jak odbiorę gt4 - ale też nie spodziewam się niczego rewelacyjnego).[/OT]

więc zostały inny gatunki. przez przypadek zagrałem w Fahrenheit i widzę ile traciłem omijając przygodówki. do tego platformery które zawsze lubiłem.
Z gier które na pewno zagram to:
- Shadow of the Colossus (poczta już wiezie ;) )
- The Getaway (kupiłem ją za 15zł razem z enthusia ale nawet nie dałem jej szansy)
- ICO - jak tylko pojawią się jakieś oferty - na allegro nie widziałem gry w systemie pal przez jakieś 2 miesięce :/
- Resident Evil 4 - "najlepsza gra akcji poprzedniej generacji" - coś musi chyba znaczyć ;) poza tym chcę zobaczyć w jakim kierunku poszła ta seria w stosunku do tego w co grałem na psx
- Silent Hill 2 - ta gra to będzie mój deser - po pierwszej części i zmasakrowaniu przez nią mojego podejścia do grania sprzedałem psx'a i nie grałem parę lat, więc zakończenie mojej przygody z ps2 inną grą jest wykluczone ;)

Do tego dochodzą inne gry które chcę sprawdzić:
- Jak - raczej na pewno kupię, pytanie tylko która część ?
- Ratchet & Clank - podobnie jak wyżej
- God of War - jedynka, jest tania a jak się spodoba to może i dwójka (grałem demo i w sumie pasował mi klimat)
- Burnout 3: Takedown lub Burnout 2 Point of Impact - b3 to niby najlepsza część serii ale b2 ma chyba więcej z racera... ewentualnie mogę sobie darować tą serię i sprawdzić na nextgenie, ale szczerze to arcade raczej nigdy mnie nie ciągnął więc chyba lepiej jak wydam teraz 30zł bo 200zł za paradise to raczej nie dam i mogę nawet nie spróbować tej serii...

Zastanawiam się jeszcze nad: (są to gry którym muszę bliżej się przyjrzeć i poczytać)
- BG&E - nie wiem czy mi podejdzie...
- Metal Gear Solid - nie grałem w żadną część, więc chyba wezmę część 2 (z tych samych powodów co GoW)

Co byście do tego dorzucili? Bo miałem czarną dziurę przez praktycznie cały okres życia pastgenów i nie wiem nawet co mnie mogło ominąć... pomóżcie w typowaniu gier, ewentualnie w wyrzuceniu z tej listy co podałem... raczej nie chcę strzelanin fpp czy innych strzelanin bez większej głębi, a GTA to mimo wszystko wolę na n-g. typujcie więc przygodówki, platforówki, racery i wszelkie gry powalające głębią i klimatem :)


ps. tak na szybko wymienię gry które posiadam i co o nich myślę (może pomoże wam to w propozycjach ;) ):
- Eye Toy play 2,3 i sport - spoko ale więcej raczej nie potrzebuję ;)
- GT4, Enthusia, WRC4, Toca RD2 - moi ulubieńcy ;)
- Superbike 07, Turist Trophy - po tych grach stwierdziłem że chyba nigdy nie uświadczę dobrej gry motocyklowej na konsolę (sbk 2001 - gra ideał w tym gatunku ale tylko na pc),
- Virtua Fighter 4, Soul Calibur 3 - do multi, z tym że vf4 grałem głównie w single
- pes3 - genialna gra i więcej od piłki nie potrzebuję ;)
- Crash Bandicoot: the Wrath of Cortex - spory zawód, lubię w platforówkach bardziej bajkowy klimat w stylu serii z psx'a, a tutaj znalazłem taki w kliku levelach, ale mimo wszystko podobała mi się,
- Fahrenheit - ta gra pokazała mi jak wiele traciłem omijając ten gatunek gier oraz że zmiana na ps3/x360 nie jest jeszcze konieczna :) w tej grze liczył się klimat a nie grafa - ta miała małe znaczenie...
- Viewtiful Joe 2 - grałem (z zegarkiem w ręku) 2 minuty, nigdy więcej takiego klimatu

czekam na Wasze propozycje do dalej brać przed przesiadką :)
  • 0

#2 oranje Napisany 05 stycznia 2008 - 21:36

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:

- Metal Gear Solid - nie grałem w żadną część, więc chyba wezmę część 2 (z tych samych powodów co GoW)

polecałbym 1 albo 3. Dwojka troche zawodzi. A z innych zdecydowanie Gun. mimo iż ma wady to jest naprawde przeklimatyczna. Nowke mozna dostac za 50zł :)
  • 0

#3 Lady Luck Napisany 05 stycznia 2008 - 21:50

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Okami. Koniecznie. Nawet jeśli ci się nie spodoba, to nikt ci nie zarzuci, że nie sprawdziłeś Bogini.
  • 0

#4 Psycho-Mantis Napisany 05 stycznia 2008 - 21:51

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
1 MGS-a na PSX-a to po prostu MUS!!!! To nie gra, to życie! A z konsolą się nie żegnaj. Bo jeśli dopiero od roku pocinasz to przed tobą naprawdę gruuuuuuuuuuuba biblioteka pierwszoligowych gier, nie mówiąc o bardzo dobrych średniakach, a nawet grach z PSX-a
  • 0

#5 phsx Napisany 05 stycznia 2008 - 22:03

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:

- Metal Gear Solid - nie grałem w żadną część, więc chyba wezmę część 2 (z tych samych powodów co GoW)

polecałbym 1 albo 3. Dwojka troche zawodzi.

A chcesz zginąć?
:^^:
  • 0

#6 Aras Napisany 05 stycznia 2008 - 22:13

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:

Jak - raczej na pewno kupię, pytanie tylko która część ?

jedynka jest urocza i urzekająca, kwintesencja platformówki 3d. Dwójka to najambitniejszy projekt Naughty Dog, w kazdym aspekcie udany, tylk oprzygotuj się na wyzwanie (poziom trudności), ciężki klimat, i niesamowitą złożoność tego produktu, dla tygrysów- rewelacja. Trójka jest do zaliczenia, ale bez ciśnień, 1 i 2 to raczej obowiązek.

- Ratchet & Clank - podobnie jak wyżej

bierz jedynkę, jest cudna. Ogólnie serię lykaj chronologicznie, jak Ci jedna część wpadnie w oko to znaczy, że wszystkie dostarczą Ci morza zabawy.

- Burnout 3: Takedown lub Burnout 2 Point of Impact - b3 to niby najlepsza część serii ale b2 ma chyba więcej z racera... ewentualnie mogę sobie darować tą serię i sprawdzić na nextgenie, ale szczerze to arcade raczej nigdy mnie nie ciągnął

uwierz mi, że wyścigi arcade nie ciągnęły większości populacji aż trzeciego Burnouta przszpilili :ninja: gra jest ubermiodnym wypasikiem, jedna jedyna, niepowtarzlana seria. Sprawdzaj koniecznie

- BG&E - nie wiem czy mi podejdzie...

krótko: na sto pro

Co byście do tego dorzucili? Bo miałem czarną dziurę przez praktycznie cały okres życia pastgenów i nie wiem nawet co mnie mogło ominąć...

spróbuj znaleść "Mark of Kri" niezwykle oryginalnie oddana symulacja byczego mordercy z polinezji :ninja: kocia gracja ruchów, ogromne przywiązanie do szczegółów i smaczków, oryginalny system walki, niespotykany nigdzie indziej klimat. Przecinanie ludzi w pół (w poziomie *__*) w 'disneyowskiej' grafice, warto pzonać
  • 0

#7 Smietan Napisany 05 stycznia 2008 - 22:43

Smietan

    Toad

  • Narybek
  • 10 Postów:
Hmm... wiecie tak zupełnie z innej mańki walnę. Wiele osób wieszczyło, że stara dobra czarnula odejdzie do lamusa już jakiś rok temu, że padnie support. Jak dla mnie jeszcze długo (minimum rok) coś się będzie działo na rzeczy. Tak czy siak PS2 nie padło jak pierwszy X.
  • 0

#8 onikage7 Napisany 05 stycznia 2008 - 23:07

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:
Może gier coraz mniej, ale jakby nie patrzeć "wielkimi krokami" zbliża się najnowsza wersja poczciwej ps2, tym razem będzie to wersja 90000. Więc chyba nic nie wskazuje na to żeby ps2 miało "zejść" już jakoś bardzo niedługo. A wracając do tematu możesz śmiało jeszcze sprawdzić serię Devil May Cry. To samo tyczy się serii Onimusha. W Tenchu też warto zagrać. Poza tym rewelacyjny Prince of Persia (wszystkie 3 części), co najmniej 2 Tomb Raidery......Kurna jest tego trochę. Na twoim miejscu rozważyłbym jeszcze to podżeganie z ps2 ;)
  • 0

#9 Smietan Napisany 05 stycznia 2008 - 23:24

Smietan

    Toad

  • Narybek
  • 10 Postów:
Pożegnanie w przypadku PS2 to przynajmniej w moim mniemaniu zły pomysł. Osobiście jestem zwolennikiem wersji, że jeżeli już pod tv leży czarnula to dokupić "ekonomiczną" wersje PS3. Cieszyć się next-genowymi wodotryskami, a w sezonie ogórkowym sięgać po miód płynący z PS2. ;)
  • 0

#10 Scorpio Napisany 06 stycznia 2008 - 01:00

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Polecam MGS zacząć od MGS1 ... bo po prostu nie wie się wystarczająco i omija wiele z fabuły grając w kontynuacje bez znajomości tej części.
  • 0

#11 Shinigami Napisany 06 stycznia 2008 - 01:04

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Teoretycznie mozna zaczac od trojki, nawet Hideo do tego namawial. Ja jednak jestem za tradycyjna kolejnoscia - 1, 2, 3.
  • 0

#12 MonsieurWoland Napisany 06 stycznia 2008 - 01:13

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
IMO gry w które warto zagrać na PS2

Ace Combat 04: Shattered Skies
Ace Combat 5: The Unsung War
Ace Combat Zero: The Belkan War
Bully
Devil May Cry
Devil May Cry 2
Escape from Monkey Island
FIFA 06
FIFA 2001
Freedom Fighters
God of War II
Gran Turismo 3: A-Spec
Gran Turismo 4
ICO
Jak 3
Kingdom Hearts
Kingdom Hearts II
Klonoa 2: Lunatea's Veil
Manhunt
Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty
Metal Gear Solid 3: Subsistence
NBA Street
Okami
Psychonauts
Ratchet & Clank 1,2,3
Ratchet: Deadlocked
SSX
SSX 3
SSX On Tour
SSX Tricky
Shadow of the Colossus
Soul Calibur II
Soul Calibur III
Star Wars Racer Revenge
Tenchu: Wrath of Heavn
Tekken 4,5,tag
TimeSplitters
TimeSplitters 2
  • 0

#13 AiszA Napisany 06 stycznia 2008 - 01:16

AiszA

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 027 Postów:
Ja tam się nie żegnam, wałkuje najlepsze tytuły dopóki tylko czarnula jest na chodzie... a kiedy już padnie, zrobię jej "pa pa" i zastąpię ps3 ;) Taki Life (is brutal) :twisted:
  • 0

#14 Gość__* Napisany 06 stycznia 2008 - 02:17

Gość__*
  • Goście
Hmmm, jak narazie nikt nie wymienil ani 1 (j)rpg'a.... [no moze troszke sie z tym zapedzilem, ale nie chce mi sie juz zmieniac :cooo: ]

jako, ze przed przesiadka na dobre tez mam kilka tytlulow do zaliczenia... to napewno z niecierpliwoscia czekam na jeden:

Persona 3 [ SMT:P3]

I jesli sie go w koncu doczekam to mozliwe, ze to bedzie ostatni tytul grany na ps2, ale nie ostatni z jej czasow =^_^=
  • 0

#15 Balth Napisany 06 stycznia 2008 - 11:00

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
No dla mnie pożegnanie PS2 to będzie dokończenie tytułów które już mam oraz Odin Sphere, Persona 3, GoW2 i jeżeli wyjdzie w PALu to Baroque.
  • 0

#16 Gość__* Napisany 06 stycznia 2008 - 14:11

Gość__*
  • Goście
Moje typy, które trzeba ograć, jeśli jest się posiadaczem PS2 (uwaga, subiektywność celowa!):

:arrow: seria Devil May Cry - to akurat obowiązkowa pozycja na PS2, a już na pewno część pierwsza.
:arrow: Resident Evil 4 - jedna z najintensywniejszych gier akcji na PS2, zaraz obok...
:arrow: serii God of War - na tej grze po prostu nie da się zawieść. Akcja, ciekawa fabuła, akcja, klimat, akcja, świetny główny bohater, akcja, wiele ciekawych i innowacyjnych pomysłów, akcja, brutalność. No i oczywiście akcja.
:arrow: Shadow of the Colossus - za 16 najświetniejszych walk z bossami w historii gier video.
:arrow: Metal Gear Solid - od wysłużonej jedynki z PSX'a, przez dwójkę i trójkę - fabularnie to jedna z najspójniejszych i najlepszych gier akcji na past-geny.
Obowiązkowa lekturka dla posiadaczy PS2.
:arrow: Final Fantasy X - za całokształt. Wspaniała i wciągająca przygoda ze świetnym systemem Sphere Grid. Nic, tylko grać.
:arrow: Burnout 3 Takedown - nieważne, czy grało się w poprzednie i następne części, B3T trzeba znać. Najlepszy arcade racer na dwójeczkę. Do tego najdynamiczniejszy.

I to tyle z mojej strony. To są absolutne hity, które znać trzeba, jeśli posiada się PS2.
  • 0

#17 Gość__* Napisany 09 stycznia 2008 - 17:41

Gość__*
  • Goście
No ja to już się w ogóle pożegnałem z moim Szatanem :( ale cóż dostałem za niego dobrą cenę w dobie kiedy X360 stoi już za 1000 zeta. Wyrwałem ponad 800 zeta. Jakbym był bardziej majętny to bym nie sprzedawał , ale niestety coś za coś ...

oje typy, które trzeba ograć, jeśli jest się posiadaczem PS2 (uwaga, subiektywność celowa!):

:arrow: seria Devil May Cry - to akurat obowiązkowa pozycja na PS2, a już na pewno część pierwsza.
:arrow: Resident Evil 4 - jedna z najintensywniejszych gier akcji na PS2, zaraz obok...
:arrow: serii God of War - na tej grze po prostu nie da się zawieść. Akcja, ciekawa fabuła, akcja, klimat, akcja, świetny główny bohater, akcja, wiele ciekawych i innowacyjnych pomysłów, akcja, brutalność. No i oczywiście akcja.
:arrow: Shadow of the Colossus - za 16 najświetniejszych walk z bossami w historii gier video.
:arrow: Metal Gear Solid - od wysłużonej jedynki z PSX'a, przez dwójkę i trójkę - fabularnie to jedna z najspójniejszych i najlepszych gier akcji na past-geny.
Obowiązkowa lekturka dla posiadaczy PS2.
:arrow: Final Fantasy X - za całokształt. Wspaniała i wciągająca przygoda ze świetnym systemem Sphere Grid. Nic, tylko grać.
:arrow: Burnout 3 Takedown - nieważne, czy grało się w poprzednie i następne części, B3T trzeba znać. Najlepszy arcade racer na dwójeczkę. Do tego najdynamiczniejszy.


Popieram 100 % to po prostu absolutne ”MUST HEVY” dla każdego fana SONY.
Ja jeszcze tylko dorzucę od siebie takie szpile jak :

SIlent Hill 2 ,
Fahrenheit ,
seria ONIMUSHA ze szczególnym naciskiem na O3:demon siege i Dawn OF dreams oraz oczywiście Shadow OF The Colossus :) , a Burnouta3 zamieniłbym na Revenga , hehe tryb Traffic to jest to :)
Przypomnę po raz enty , że dla DMC 1 kupiłem PS2 i przekatowałem go na 200 % z jakieś 60 razy w ciągu w sumie paru lat , a dzień przed oddaniem konsoli dla gościa , właśnie po raz ostatni miałem ochotę przejść właśnie DMC 1. Ta gra po prostu nigdy się nie zestarzeje , a grafika IMO nadal urywał łeb przy samej dupie. Arcydzieło podobnie jak MGS3. Dwie gry , dla których można kupić PS2 w ciemno !!!

PS2 zostanie w moim sercu na wieki , podobnie jak PSX , PS3 nie trafił jeszcze w moje serce , ale kto wie , może kiedyś po premierze MGS 4 :) to się jeszcze okaże.
  • 0

#18 Kleksandra Napisany 09 stycznia 2008 - 18:31

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:
Mi tam daleko do pożegnań, bo mam spore zaległości i bynajmniej nie wydają mi się one mniej atrakcyjne od nowości ;)
A teraz to w ogóle katuję grę jeszcze z szaraka, więc gdzie tu pożegnanie z czarnulą? :ninja:
  • 0

#19 Scorpio Napisany 09 stycznia 2008 - 18:49

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Podobnie jak Kleksandra. Gdy widzę bibliotekę gier, w które po prostu chcę zagrać, zobaczyć, zasmakować, to jeszcze do wakacji na spokojnie dojadę na PS2. Jak nie dalej ... :) Do next-genów mi nie spieszno ;)
  • 0

#20 Gość_jachu2_* Napisany 09 stycznia 2008 - 21:46

Gość_jachu2_*
  • Goście
Ja już się pożegnałem. Gdy człowiek przesiądzie się na nową generację to aż żal się cofać do gier, które wczoraj wydawały się być majstersztykami, a dziś prezentują się nieco archaicznie. Mimo to na półce zalega kilka nieukończonych tytułów z PS2 i czasem w coś szarpnę. Najgorsze jest to, że są to naprawdę dobre gry, które z powodu przeskoku na nową platformę wiele straciły. Nie rażą wprawdzie, jednak to już nie to. Kiedyś na pewno do nich wrócę, jednak w tym miejscu chciałbym jasno i wyraźnie dać do zrozumienia, że W PRZYSZŁOŚCI NIE PLANUJĘ ZAKUPÓW JAKICHKOLWIEK GIER NA PS2. Rest in peace.
  • 0

#21 Kleksandra Napisany 09 stycznia 2008 - 21:56

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

są to naprawdę dobre gry, które z powodu przeskoku na nową platformę wiele straciły.

A co masz konkretnie namysli? Grafikę, czy coś innego/jeszcze?
  • 0

#22 Gość_jachu2_* Napisany 09 stycznia 2008 - 22:05

Gość_jachu2_*
  • Goście
Grafikę. W zasadzie dwie generacje różni tylko grafika. Póki co jest we mnie chęć oglądania tych wszystkich cudów oprawy gier na next-genach, pewnie z czasem mi przejdzie i będę wracał na dłużej do PS2, tak jak wraca się do emulatorów gier np. na SNESa. Taka magia lat minionych.
  • 0

#23 Shinigami Napisany 09 stycznia 2008 - 22:06

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

Ja już się pożegnałem. Gdy człowiek przesiądzie się na nową generację to aż żal się cofać do gier, które wczoraj wydawały się być majstersztykami, a dziś prezentują się nieco archaicznie. Mimo to na półce zalega kilka nieukończonych tytułów z PS2 i czasem w coś szarpnę. Najgorsze jest to, że są to naprawdę dobre gry, które z powodu przeskoku na nową platformę wiele straciły. Nie rażą wprawdzie, jednak to już nie to. Kiedyś na pewno do nich wrócę, jednak w tym miejscu chciałbym jasno i wyraźnie dać do zrozumienia, że W PRZYSZŁOŚCI NIE PLANUJĘ ZAKUPÓW JAKICHKOLWIEK GIER NA PS2. Rest in peace.

Nie masz racji. Mimo to, że mam nową konsolę i gry które prezentują nową jakość, to z chęcią wracam do tytułów z PS2. Marvel Ultimate Alliance kupiłem mając już PS3, a teraz zagrywam się Tekkena DR, który różni się właściwie tylko tym, że ma tryb online. Gryfalność i grafika takie same. Do tego kilka ciekawych pozycji z PSX do ściągnięcia, no miodzio :ninjadance:
  • 0

#24 Kleksandra Napisany 09 stycznia 2008 - 22:10

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

Póki co jest we mnie chęć oglądania tych wszystkich cudów oprawy gier na next-genach, pewnie z czasem mi przejdzie i będę wracał na dłużej do PS2, tak jak wraca się do emulatorów gier np. na SNESa. Taka magia lat minionych.

Ok, rozumiem ;)

W zasadzie dwie generacje różni tylko grafika.

Oooooo, dokładnie :!: W dodatku nie różni aż tak wiele jak powinna ale to się wytnie XD
  • 0

#25 Gość_jachu2_* Napisany 09 stycznia 2008 - 22:17

Gość_jachu2_*
  • Goście

Nie masz racji. Mimo to, że mam nową konsolę i gry które prezentują nową jakość, to z chęcią wracam do tytułów z PS2. Marvel Ultimate Alliance kupiłem mając już PS3, a teraz zagrywam się Tekkena DR, który różni się właściwie tylko tym, że ma tryb online. Gryfalność i grafika takie same. Do tego kilka ciekawych pozycji z PSX do ściągnięcia, no miodzio :ninjadance:


PSX już dawno został przeze mnie pożegnany. To już za duża przepaść technologiczna. Może trochę przesadziłem z tym, że nie planuję już zakupów, bo Shadow of the Colossus, albo God of War 2 są tego warte. Jednak wolałbym od kogoś je pożyczyć, a hajs przeznaczyć na jakąś grę pod X360. To nie tak, że dałem sobie całkowicie spokój z PS2, bo ostatnio gram trochę w TRA. Jednak nie jest to już to samo, co było przed zasmakowaniem przeze mnie current genów.

I tak się dzieje niestety. To powtarzający się cykl. Gdy pierwszy raz zobaczyłem w akcji gry na PS2 byłem święcie przekonany, że lepiej się nie da. Że to już absolutne majstersztyki. Jak się okazuje da się, a wraz z zasmakowaniem postępu obniża się nieco satysfakcja płynąca ze starszych produkcji. Dopóki nie staną się oldschoolem, bo wtedy przeżywają drugą młodość.

Aha, granie w PESa tylko na PS2! :)
  • 0

#26 pawel_k Napisany 09 stycznia 2008 - 22:35

pawel_k

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 446 Postów:
dzięki za zainteresowanie tematem :)

moja lista must have trochę się rozszerzyła, Devil May Cry i ICO licytuję, kolosy już przyszły (ale niestety przez nawał pracy grałem tylko 30 minut aby pokonać pierwszego kolosa :/ ), a God of War i Jak&Dexter zostały zakupione przez przypadek w Saturnie - po drodze na przystanek wstąpiłem i zobaczyłem wysyp gier po 50zł, a że akurat wypłata na konto wpłynęła... ;) w każdym razie Kratos i J&D czekają spokojnie w folii aż kolosy zostaną pokonane ;)
z gier które wymieniacie to daruję sobie Final Fantasy i Okami - zapewne to wspaniałe gry ale ja jestem typowym casulem który poświęca na granie max 5-6h tygodniowo, więc jakbym zabrał się za te gry to pewnie był doczekał ps4 ;) poza tym jakoś nigdy nie ciągnęło mnie do jRPG, ale może z tym gatunkiem byłoby tak jak z przygodówkami które omijałem - ale jak zagrałem w Fahrenheit to teraz 80% mojej listy must have to właśnie gry przygodowe ;)
muszę się też porozglądać za Mark of Kri - zaciekawiłeś mnie Aras tym tytułem :)

co do ostatnich wątków dyskusji - to ja uważam że nowa generacja to nie tylko grafika. to również nowa mechanika i fizyka gier oraz rozbudowanie którego do tej pory w takim wykonaniu nie było... pierwszy przykład z brzegu - motorstorm czy sega rally i koleiny - do tego jednak potrzeba trochę cpu ;)

i to fakt - stare gry potrafią rozczarować technicznym wykonaniem jak się chwilę poobcowało z x360 czy ps3. jak włączyłem kolosy to jednak poziom techniczny jest kiepski, przynajmniej do ujrzenia pierwszego kolosa ;) ale to mimo wszystko nadrabianie artyzmem, ma to swój sens ale pewnych niedomagań technicznych przeskoczyć się nie da. dlatego nie gram już w racery - tutaj grafa ma jednak duże znaczenie...
  • 0

#27 Aras Napisany 09 stycznia 2008 - 22:39

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:

muszę się też porozglądać za Mark of Kri - zaciekawiłeś mnie Aras tym tytułem

szukaj po aukcjach w sklepie będzie trudno, a sprawa jest za grosze, ja sam ponad rok temu (!) dałem jakieś 35 złotych :eek: a gra jest rewelacyjna, włąśnie ze względu na oryginalność i tą tonę smaczków, dla mnie to jedyny symulator barbarzyńcy jaki powstał, reszta to zwykłe przebajerzone naparzanki :ninja:
  • 0

#28 Gość__* Napisany 09 stycznia 2008 - 22:44

Gość__*
  • Goście
Ja ps2 mam od prawie roku, wiec ja z ta generacja sie rozkrecam i pozegnam sie za kilka lat (dosc optymistyczna prognoza) :^^:
  • 0

#29 pawel_k Napisany 09 stycznia 2008 - 22:48

pawel_k

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 446 Postów:

muszę się też porozglądać za Mark of Kri - zaciekawiłeś mnie Aras tym tytułem

szukaj po aukcjach w sklepie będzie trudno, a sprawa jest za grosze, ja sam ponad rok temu (!) dałem jakieś 35 złotych :eek: a gra jest rewelacyjna, włąśnie ze względu na oryginalność i tą tonę smaczków, dla mnie to jedyny symulator barbarzyńcy jaki powstał, reszta to zwykłe przebajerzone naparzanki :ninja:

no właśnie aukcji nie ma, a w sklepach (ok. 10 w których znalazłem) to ceny były od 50 do 100zł, ale towaru brak :/ więc jakbyś chciał się pozbyć to ja chętnie ustawię się w kolejkę ;)
  • 0

#30 Aras Napisany 09 stycznia 2008 - 22:51

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:

więc jakbyś chciał się pozbyć to ja chętnie ustawię się w kolejkę

uuu xle trafiłeś, nie dość że jestem kolekcjonerem, to jeszcze za bardzo cenię tego szpila (wraz z BG&E, ICO, OKAMI i Katamari Damacy, to imho najoryginalniejsze sprawy jakie wyszły na tej generacji jeżeli chodzi o feeling)
  • 0