Skocz do zawartości

Zdjęcie

Quake 2


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
66 odpowiedzi na ten temat

#31 Ofeck Napisany 06 marca 2009 - 12:30

Ofeck

    Link

  • Narybek
  • 282 Postów:

dla mnie najlepszy fps na psxa i w ogole jedna z lepszych gier na te konsole:) Szczerze mowiac to ta wersja podpasowala mi o wiele bardziej niz piecowa :-D Duzo czasu spedzilem przy split screenie, mialem pare osob do pogrania zawsze, z ostatnim bossem lubilem sie tez pobawic:) I to sterowanie, nie rozumialem jak mozna na nie zle slowo powiedziec :-D
ps ja pierdziele, jeszcze mi sie przypomnialo co sie dzialo jak z widownia przechodzilem kampanie :P dobre czasy :)


Dokladnie te same odczucia, pamietam jak kartonem za pomoca specjalnego mocowania oddzielalismy ekran na polowe i jeden gracz gral lezac, a drugi siedzac i nie bylo widac gdzie kto jest, nostalgia...
  • 0

#32 f5k Napisany 06 marca 2009 - 13:20

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Nawet jak ktoś nie dał rady sterować za pomocą d-pada to zawsze można było grać na analogach i było wygodniej. No i wibracje w DS były a w wersji PC nie :P
  • 0

#33 Kyo Napisany 26 marca 2009 - 21:25

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
IMO sterowanie nawet na d-padzie było very good :tak: . Szkoda, że jedynki nie wydali na PS1.... :(
  • 0

#34 Kleksandra Napisany 26 marca 2009 - 21:44

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:
Prawdę pisząc to ja do dziś w większości przypadków wolę grać krzyżakiem, niż analogiem, nawet w shooterach :ninja:
  • 0

#35 Lady Luck Napisany 26 marca 2009 - 21:59

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
O nie, analogiem nie da się grać w Drugie Kłaki :ninja:
  • 0

#36 f5k Napisany 26 marca 2009 - 22:24

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Co kto woli, przez lata grałem w Q2 na krzyżaku grało mi sie świetnie ale po ograniu tylu fpsów co na PS2 i nowsze konsole wyszły to troche bardziej wole granie w Q2 na d-padzie plus prawej gałce do rozglądania się.
  • 0

#37 piterekd Napisany 26 marca 2009 - 22:24

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
Pomysł z przedziałką i ja zastosowałem. Ale wersję HC - bo poziomą. Montowania było co nie miara, by nie opadał na sznurek się jeszcze wiązało ... cała architektura XD Później jedna osoba siedziała na ziemii, a druga na pufie postawionej na łóżku. Ale się sprawdzało! I cholernie miło grało. Niesamowite, jak wiele radości dawały takie proste pojedynki ^___^
Rozwaliłeś mnie Scorpio!! :cooo: szacun :tak:
ostatnio dopalilem quake 2 na x360 na czterech
Da się Q2 odpalić na xboxie 360?? :shock: Skąd go wziąć? Z marketplace?

Ja się zagrywałem w Queja2 na kompie, tylko ja, gra i ciemny pokój. Jedyne co mnie odrywało od monitora, to matka rano pukająca do drzwi ze słowami: wyrodny syn i co ja z siebie robię, żeby całą noc tak zarywać :P
  • 0

#38 f5k Napisany 26 marca 2009 - 22:28

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
piotrekd->W Q2 na x0 zagrać można ale trzeba posiadać dysk bonusowy od Q4 bo tam jest Q2 właśnie z achvami za 0 GS.
  • 0

#39 piterekd Napisany 26 marca 2009 - 22:44

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
Aha, dzięki, czyli w Q4 muszę się zaopatrzyć :)
Czy wspomniany dysk bonusowy jest standardowo z grą, czy mówimy o jakiejś edycji rozszerzonej?
  • 0

#40 f5k Napisany 26 marca 2009 - 23:16

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Po allegro widać że raczej w standardzie ta bonusowa płyta jest, wiec można kupić dla pewności z allegro jak na aukcji pisze że jest bonusowa płyta ale imo to standardowo jest dodawane.
  • 0

#41 Gamemaniak Napisany 01 maja 2009 - 20:09

Gamemaniak

    Pikachu

  • Narybek
  • 87 Postów:
Gierka wymiata do dziś . Podobały mi się te odgłosy tych potworów ten element wyróżniał gre . To samo grywalność stoi na wysokim poziomie .
  • 0

#42 Sotaku Napisany 29 sierpnia 2023 - 11:35

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 680 Postów:
Quake 2 po 26 latach od premiery nadal daje radę, multi świetne, plansze pomysłowe i niektóre jeszcze pamiętam. Młodemu też się podoba, choć wczorajszy wieczór wyglądał tak, że ja grałem w q2 na tv, a on obok w Valoranta na lapku.
  • 0

#43 keogh Napisany 29 sierpnia 2023 - 21:40

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

wrzucie jakieś wideo z multika, ja to mniej wiecej tak pamiętam


  • 0

#44 Sotaku Napisany 29 sierpnia 2023 - 22:01

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 680 Postów:
Dokładnie tak tylko grafa lepsza i ja z młodym graliśmy na podzielonym ekranie. Dodatek pierwszy jest znacznie trudniejszy niż podstawka, trzeba oszczędzać ammo, niekiedy wylatuje wataha przeciwników, jeśli się uda ich na siebie napuścić, połowa roboty za nami, ale nie zawsze się udaje.
  • 0

#45 Kazuo Napisany 30 sierpnia 2023 - 17:49

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Gram i nawet sobie nie zdawałem sprawy jak bardzo mi takiego sztosa w życiu brakowało. Proste zasady, dynamiczna rozpierducha, przygrywająca w tle ostra, gitarowa muzyka, prawie żadnej fabuły i lania wody w trakcie, jeno akcja, akcja, AKCJA. Ostatni raz szarpałem w to ponad 20 lat temu, więc pamiętam niewiele, chociaż w trakcie rzeźniczenia doznaję nagłych flashbacków zgarniając znane pukawki i robiąc mielone z przeciwników :gusta: Nie do końca jestem przekonany co do ułatwiaczy typu auto-aim (mam wyłączony i tak) czy strzałeczek pokazujących gdzie iść, co najwyżej kółeczko z wyborem broni przywitałem z aprobatą.

 

Po praktycznie całym roku grania w nowości ze Switcha / PS5 dobrze jest zanurzyć się w tym oldschoolowym klimacie i owinąć cieplutkim kocykiem nostalgii. Zwłaszcza że ta gra gameplayowo wcale tak chamsko się nie zestarzała jak wiele innych tytułów z tamtych czasów. 


  • 0

#46 Sotaku Napisany 30 sierpnia 2023 - 22:32

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 680 Postów:

Kiedyś z kumplem w to wymiataliśmy, w multi znaliśmy każdą planszę z psx, dziś już skill nie ten, ale na przechodzenie na normalu wystarcza, choć ten dodatek na razie mnie irytuje. Przechodzę go, ale powoli z częstymi save'ami. Kiedy myślałem, że już po wszystkim okazało się, ze wchodzę w skórę następnego śmiałka i wszystko zaczyna się od początku. Mogę jednak śmiało powiedzieć, że poziomy z dodatku zjadają na śniadanko te z podstawi i to bez popitki, ale nie wiem jak z innymi dodatkami, ale ten pierwszy jest świetny.


  • 0

#47 Kazuo Napisany 01 września 2023 - 19:12

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Skończyłem podstawkę. Lol, przecież to jest kompletnie inna gra niż ta, w którą grałem lata temu na szaraku po odpaleniu pirackiej kopi od wąsatego pana z targowiska  :wacko: Nawet nie miałem pojęcia, że te wersje się tak różniły. 


  • 0

#48 Sotaku Napisany 01 września 2023 - 19:33

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 680 Postów:
Powiedz jak z dodatkiem, bo dla mnie dużo trudniejszy. Na jakiej trudności grasz?
  • 0

#49 Kazuo Napisany 01 września 2023 - 19:37

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Dam znać jak zacznę :)

 

Pykam na hardzie z wyłączonym autocelowaniem, ale dosyć często save'uję. 


  • 1

#50 keogh Napisany 01 września 2023 - 19:46

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

kupie, jak bedzie ekipa do edge`a


  • 0

#51 Kazuo Napisany 02 września 2023 - 08:59

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Odpaliłem teraz Quake'a 2 z N64. Przez chwilę myślałem, że to jest ten Quake z PSX'a, bo zaczynało się podobnie, ale jednak nie. W ilu odsłonach oni wypuścili tę grę? :olo: W każdym razie feeling wersji Szarakowej jest podobny: stonowana, zimna kolorystyka, praktycznie zero muzyki i mniejsze, bardziej klaustrofobiczne lokacje co nadaje tej wersji nieco horrorowego vibe'u. Zaskoczyło mnie to, że już w pierwszych levelach pojawiają się przeciwnicy, którzy we "właściwym" Quake'u 2 pokazywali swoje krzywe mordy dużo później, co w parze z rzadziej rozsianymi skrzynkami z ammo sprawia, że jest trudniej. Podoba mi się bardziej niż podstawowy Q2 :tak:


  • 0

#52 Danteusz Napisany 02 września 2023 - 09:16

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Digital Foundry robiło kiedyś porównanie wersji Quake 1 i 2. Polecam te filmy, pokazują właśnie że na różnych platformach to były właściwie inne gry, wykorzystujące specyfikę danego sprzętu.
  • 1

#53 philipo Napisany 02 września 2023 - 12:22

philipo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:

  • 2

#54 Kazuo Napisany 03 września 2023 - 08:31

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Quake 2 PC i Quake 2 N64 skończone 

 

 

jojo.jpg

 

 

Dodatki przemieli się kiedy indziej, teraz tylko na szybko zdobyłem w nich trofiki do platyny i jest tak jak piszesz deb: wydają się dużo trudniejsze od podstawki. Anyway z tych dwóch wersji Quake'a chyba bardziej podobała mi się wersja z konsoli Nintendo, jakaś taka bardziej stonowana i survivalowa, no i trochę trudniejsza (musiałem sporo strzelać podstawowym pistoletem, bo mi często brakowało ammo do innych giwer), aczkolwiek to i tak nie jest to co zapamiętałem z PSX'a, bo tam creepy klimat był jeszcze intensywniejszy więc i tę odmianę Q2 będę chciał za jakiś czas odświeżyć. 


  • 1

#55 xell Napisany 03 września 2023 - 10:41

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 316 Postów:

Digital Foundry robiło kiedyś porównanie wersji Quake 1 i 2. Polecam te filmy, pokazują właśnie że na różnych platformach to były właściwie inne gry, wykorzystujące specyfikę danego sprzętu.

To były czasy, gdzie szybciej było skroić nową grę niż skonwertować to co jest i jedynie wykorzystać nazwę de facto innej gry z innej platformy dla celów marketingowych.


  • 0

#56 Sotaku Napisany 03 września 2023 - 23:24

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 680 Postów:
Z czym w lesie przeszedłeś ten etap gdzie po zdobyciu dysku spadasz w dół i walczysz z tymi wilkołakami, ja najpierw brałem maszynówę, ale brakuje ammo, a wilkołaki się nie kończą.
  • 0

#57 Kazuo Napisany 04 września 2023 - 07:37

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Nie przechodziłem jeszcze dodatków :nie: Planowałem zrobić dłuższą przerwę, ale chyba po skończeniu H-L wrócę do Kwejka, żeby docisnąć te rozszerzenia. Wilkołaki są w Ground Zero? 

 


  • 0

#58 Danteusz Napisany 04 września 2023 - 10:17

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:


Digital Foundry robiło kiedyś porównanie wersji Quake 1 i 2. Polecam te filmy, pokazują właśnie że na różnych platformach to były właściwie inne gry, wykorzystujące specyfikę danego sprzętu.

To były czasy, gdzie szybciej było skroić nową grę niż skonwertować to co jest i jedynie wykorzystać nazwę de facto innej gry z innej platformy dla celów marketingowych.
To nawet nie kwestia szybkości tworzenia gier, tylko dużych różnic w sprzęcie z tego czasu, przez co niektóre konwersje były niemożliwe. Obecnie wystarczy obniżenie jakości grafiki, trochę optymalizacji i mamy Doom Eternal na Switchu, wtedy Quake 2 miał zbyt duże lokacje żeby zmieściły się w pamięci PSX i musieli zrobić grę na nowo
  • 0

#59 Kazuo Napisany 04 września 2023 - 10:25

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Największym cudem i tak jest konwersja Resident Evil 2 na N64, włącznie ze wszystkimi scenariuszami Leona i Clair oraz filmikami FMV, które zajmowały gigantyczne ilości pamięci. Zmieszczenie tego wszystkiego na śmiesznym kartridżu Nintendo to była czysta magia. 


  • 0

#60 Danteusz Napisany 04 września 2023 - 10:36

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
To jest ten przypadek gdzie poszli w cięcie jakości i optymalizacje zamiast pisać nową grę, co pewnie było trudniejszą i dłuższą drogą
  • 0