Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fatal Frame 4


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
101 odpowiedzi na ten temat

#1 gruby Napisany 30 stycznia 2008 - 11:41

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Nigdy nie pykałem w gry z tej serii, ale wiem, że cieszyły się sporym szacunem miłośników horrowów. Nie mogę sobie przypomnieć europejskiej nazwy, więc niech ktoś umyślny zmieni tytuł tematu :).

Grę robi Grasshoper i Tecmo, a wydawcą będzie Nintendo o ile dobrze przeczytałem. pierwsze shoty - pewnie z intra. Nastrojowo to wygląda.
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
  • 0

#2 Gość__* Napisany 30 stycznia 2008 - 11:44

Gość__*
  • Goście
yes yes yes :ninjadance: a w europie nazywa sie to Project Zero bodaj...
  • 0

#3 Kyo Napisany 30 stycznia 2008 - 11:59

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Obiecali część 4 i widać, że dotrzymają słowa. Heh, teraz już na pewno będę musiał kupić Wii.... :ninja:

Fajnie można to takiej rozgrywki wykorzystaś wiilot. Niech zarzucą jakimiś trailerami...
  • 0

#4 gruby Napisany 30 stycznia 2008 - 12:06

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Kyo widzę, że grałeś w poprzedniczki. Fajne to? To ta seria, w której aparatem cyka się foty duchom?

edit::

Z gafa: jakiś koleś przetłumaczył japońskie info:


Also, Keisuke Kikuchi returns as the producer, with Shibata Makoto as the director. Suda51 will also have directorial involvement as well. Summer 2008 release.

Czyli gierka miałaby wyjść już za pół roku? Dość szybkawo.
  • 0

#5 Kyo Napisany 30 stycznia 2008 - 12:18

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Kyo widzę, że grałeś w poprzedniczki. Fajne to? To ta seria, w której aparatem cyka się foty duchom?


Tak, to ta seria.

Fajne to mało powiedziane :tak: . Jedynka może jeszcze była niezła, choć bez rewelacji, ale 2 i 3 są świetne. Jeśli o growe horrory chodzi, od Fatal Frame 2 lepszy jest IMO tylko Silent Hill 2. O ile jedynka to jeszcze taki typowy j-horror w stylu Ringu itp., tak sequele przypominają bardziej stare japońskie horrory, pod tym względem głównie, że są bardzo, err, zadbane od strony artystycznej.
  • 0

#6 Gość__* Napisany 30 stycznia 2008 - 12:34

Gość__*
  • Goście
no wyglaa to obiecująco i całkiem ładnie i widać że solidni ludzie trzymają piecze nad tą grą więc chyba jednak będe miał w co grać na wii* :ninjadance:

Fajnie można to takiej rozgrywki wykorzystaś wiilot. Niech zarzucą jakimiś trailerami...

no no rozglądanei sie latarką to jedno a jeszcze jakieś zagadki z uzyciem wiilota pewnie będą (tzn muszą być bo nie wiedzę innej opcji)

Panienka ze screenów całkiem fajna....

*jak juz takowe kupie
  • 0

#7 Kyo Napisany 30 stycznia 2008 - 12:45

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Panienka ze screenów całkiem fajna....


A wg mnie zbyt podobna do innych bohaterek, w szczególności do Mio. A może to jest Mio...? :hmmm:

no no rozglądanei sie latarką to jedno a jeszcze jakieś zagadki z uzyciem wiilota pewnie będą (tzn muszą być bo nie wiedzę innej opcji)


Już nie wspominając o samym wykorzystaniu aparatu ;) . Wiilot się do tego znakomicie nadaje.
  • 0

#8 Gość__* Napisany 30 stycznia 2008 - 12:47

Gość__*
  • Goście

A wg mnie zbyt podobna do innych bohaterek, w szczególności do Mio. A może to jest Mio...? :hmmm:

ależ przeciez wiesz że bohaterki japońskich survival horrorów z duchami są zawsze takie same ;)
  • 0

#9 Kyo Napisany 30 stycznia 2008 - 13:02

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

ależ przeciez wiesz że bohaterki japońskich survival horrorów z duchami są zawsze takie same


Akurat bohaterki z Fatal Frame'ów się zdecydowanie od siebie różniły, no chyba, że bliźniaczki z dwójki :P .
  • 0

#10 Kaxi Napisany 30 stycznia 2008 - 13:57

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
Już myślałem że zapomnieli o tym tytule i FF4 nie pojawi się na Wii, a tu proszę, jaka niespodzianka z samego rana. :)
No, jakis ekskluzywny horrorek na Wii na pewno dobrze nam zrobi bo tych wszystkich słodziuśko-cukierkowych produkcjach.
  • 0

#11 Balth Napisany 30 stycznia 2008 - 14:13

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
No PO to świetna seria. Już się ślinie na czwartą część. :ninjadance:
  • 0

#12 gruby Napisany 31 stycznia 2008 - 10:48

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
http://wii.ign.com/a...8/848721p1.html

Zapowiedź IGN. Dość szybko...
  • 0

#13 Malutki Napisany 31 stycznia 2008 - 10:59

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:

So why should you, a newcomer to the series and happy Wii owner, care about Fatal Frame. Well for one, a well made Fatal Frame on Nintendo's system could mean the scariest horror game of this generation is now on what is considered to be a "casuals only" console. The game is out to scare you, and as such there are tons of horrific images, extremely uncomfortable scenarios, and extremely moody worlds. It'll be a "Mature" rated game without question. Fatal Frame will also bring a level of depth and maturity we don't normally see on Wii, as the stories are usually about double the length of a standard Resident Evil game, and feature tons of upgrade items, side quests, and backstory for those looking for a fully realized world.


Heh użytkownik Gruby właśnie wyprzedził mnie z newsem ;-) .
Cóż mogę więcej powiedzieć , ten rok przedstawia się o wiele lepiej jeżeli chodzi o gry na konsolkę Niny :^^: .
  • 0

#14 gruby Napisany 31 stycznia 2008 - 11:07

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Zapowiedź trochę rozjaśniła mi temat. Świetny jest filmik z III części jaki został tam zamieszczony. Mam nadzieję, że tego nie skopią. Swoją drogą ciekawe czy nintendo faktycznie zakupi tą serię do swojego portfolio.
  • 0

#15 Gość__* Napisany 31 stycznia 2008 - 11:43

Gość__*
  • Goście
Ten trailer trójki to niezła schiza. Zobaczymy co pokaże czwórka na razie te screeny są takie stonowane i jakaś taka europejskośc z nich bije (pomimo japonki na pierwszym planie) :hmmm: Zobaczymy co z tego wyjdzie. Mocno licze ze Suda nie zawiedzie...
  • 0

#16 Malutki Napisany 28 maja 2008 - 09:41

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Skan słabej jakości , z tego co można zauważyć jest już pokazany gameplay :) .
http://gonintendo.co...ads/2cwpduw.jpg
  • 0

#17 Kaxi Napisany 28 maja 2008 - 10:31

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
Właśnie miałem to wrzucić. Mozna się dopatrzyć pierwszych shotów z gameplaya, które pokazują niewiele - może poza kolorystyką :)
  • 0

#18 Nexus Napisany 28 maja 2008 - 11:42

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 960 Postów:
Jest jeszcze jeden:
Dodany obrazek
Z każdą taką gierką coraz bardziej rośnie mi ciśnienie na Wii... 8)
  • 0

#19 gruby Napisany 28 maja 2008 - 14:13

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Mi się to średnio podoba, póki co. Takie szaro-burości nie najlepiej wypadają na Wii, ale rozumiem, że w horrorze to obowiązkowa paleta kolorów. Czekam na jakieś info, bo grafika grafiką, ale najbardziej ciekawi mnie jak wykorzystają wiilota.
  • 0

#20 Kaxi Napisany 28 maja 2008 - 14:19

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
Pewnie jako latarkę/aparat/celownik/kierunek patrzenia.

Trudno czegoś się dopatrzyć na tych niewyraźnych screenach, ale pierwsze wrażenie to zaawansowane PS2. Choć obrazek na dole drugiego skana pokazuje dość słuszną liczbę detali. Byle animacja śmigała w niewzruszonych 60 klatkach.

Edit:

http://gonintendo.co...ads/28v9lrd.jpg

Na tym więcej widać - większy rozmiar.

Tłumaczenie artykułu w skrócie:

Staff -> Producer is Keisuke Kikuchi, Directors are Makoto Shibata and Suda Goichi

Details :
-The game is taking place on a mysterious island which has been related to a kidnapping case in the past. On this same island, stands a gloomy mansion whose walls are decorated of mysterious masks which are part of a puzzle.
-The main character is Ruka Minazuki, which is one of the five girls that have been rescued in this kidnapping case, and one of the three girl that decided to go back to the island (the two other girls being deceased) .
- The magazine talks about how Nintendo is supporting this project, and some mostly known stuff.
- As you can see, the point of view is different this time around, as it's in 3rd person, behind-the-back view. Will probably use the Wiimote functionalities rather extensively.
  • 0

#21 AiszA Napisany 28 maja 2008 - 16:57

AiszA

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 027 Postów:
Już się cieszę :D Screeny- mniam, widzę ciemność, ciemność widzę... to jest to, co lubię najbardziej ;)
  • 0

#22 torq314 Napisany 28 maja 2008 - 19:22

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 485 Postów:

Will probably use the Wiimote functionalities rather extensively ...


... but it has not been decided yet.
  • 0

#23 Malutki Napisany 29 maja 2008 - 19:41

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Kolejny skan :
Dodany obrazek
Niewiele widać na nim , ale możemy się domyślać jak zostanie wykorzystane sterowanie :wink: .
Edit:
Te są też nowe i o wiele większe:
http://gonintendo.com/?p=44603
  • 0

#24 Kaxi Napisany 29 maja 2008 - 21:40

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
http://gonintendo.co...oads/fatal4.jpg

http://gonintendo.co...ads/fatal32.jpg


Ładne, baaaaaaardzo duże skany z gry. Po 1 wygląda na chory klimacik (Suda...), po 2 grafika wygląda przyjemnie, po 3 kamera i w ogóle całość przypomina mi trochę pierwsze filmiki z Resident Evil 4.
  • 0

#25 gruby Napisany 29 maja 2008 - 22:26

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Ładne to :) Zmieniam zdanie. Wygląda wporzo.
  • 0

#26 Malutki Napisany 05 czerwca 2008 - 11:08

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Oficjalna strona Fatal Frame 4
http://www.nintendo....r4zj/index.html
Polecam ją zobaczyć :) .
  • 0

#27 gruby Napisany 05 czerwca 2008 - 13:41

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Dodany obrazek
Niezłe :bash: Jeśli takich akcji będzie więcej to ja wymięknę ;)
  • 0

#28 lukaszSA Napisany 05 czerwca 2008 - 16:04

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 952 Postów:
Mocne. Niezły horror się szykuje. Aż ciężko uwierzyć że N to wydaje

EDIT
Właśnie oglądnąłem trailer Fatal Frame 3 (ten z zapowiedzi FF4 na IGN). Powiem tyle: niezły shiz. Naprawdę się bałem. Precz z zombiakami, wieśniakami i zmutowanymi murzynami (chodzi mi o tych z RE5, żeby mnie tu o rasizm nie posądzano). Duchy rządzą :)
  • 0

#29 Kaxi Napisany 05 czerwca 2008 - 19:07

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
Ładny, klimatyczny horror bez zombiaków i wielkich zmutowanych zwierząt? Za to posiadłość pełna duchów? Jestem ZA!!! :mrgreen:
  • 0

#30 Malutki Napisany 05 czerwca 2008 - 20:08

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Porcja kolejnych screenów:
Dodany obrazekDodany obrazekDodany obrazekDodany obrazekDodany obrazekDodany obrazekDodany obrazekDodany obrazek
Trochę informacji :

When I was young kidnapped, rescued by one criminal, Minazuki flow song (or all of the Moon) and other five girls. A few years later, five people involved in the case of the two died. And the other two, flowering sea (Misaki) and円香(Madoka) the incident had朧月Island (among them Sarah thousand) towards the north. That's what happened, and lost his memory of what the prow ensure the flow song also aimed at the island朧月…….

Game points

★ Horror Adventure
Mon, masks,朧月island's homes, hospitals, a mysterious ritual in many cases, to explore the world of horror. HATTO sometimes inadvertently scene. The story revolves around three main character's point of view multiple expansion. Players can vary from chapter to manipulate the characters.

★ projection machine to contain spirits
Cameras that can contain the spirit, "projection machine," using a variety of spirit and fight.

★ truth emerge
The note described the past, diaries, newspaper articles, to Present at the time of the incident is a mystery to be revealed gradually. The contents of the memo from closed to open the door to get tips, you can enjoy the charade.

★ touch experience of terror
Nunchaku move the control stick, Wii remote control and projection equipment, flashlights and other items to operate. Wii is the sense of operation, "touch experience of terror" experience.

http://translate.goo...te?h ... f&sa=G
  • 0