Skocz do zawartości

Zdjęcie

CurrentGen - Pogadanki


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
7640 odpowiedzi na ten temat

#121 ACZ Napisany 16 lutego 2008 - 00:14

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:
Nie zauważyłem tego po polsku ;p
Czyli będzie trzeba naocznie sprawdzić, jak gałki chodzą, no chyba że jakieś inne testy na necie się pojawią.
  • 0

#122 Gość__* Napisany 16 lutego 2008 - 00:22

Gość__*
  • Goście
Zrobiliby przejsciowka na pada od X360 i byloby po problemie, nie liczac czujnika ruchu (mi on tam wisi, jak byla mozliwosc to wylaczalem ta opcje grze).
  • 0

#123 ACZ Napisany 16 lutego 2008 - 00:24

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:
Mi czujnik nie wisi. W Laira nie mógłbyś zagrać bez czujników ;]
  • 0

#124 oranje Napisany 16 lutego 2008 - 00:26

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Lair to crap.
  • 0

#125 ACZ Napisany 16 lutego 2008 - 00:30

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:
Co z tego? Podaję tylko przykłady. Część gier korzysta z czujników, jako fajne, krótkie przerywniki (np. w Ratchecie), a jeszcze inne mają gameplay w dużej mierze oparty na tych czujnikach (Folklore), więc kupowanie pada bez czujników jest moim zdaniem ryzykiem na przyszłość.
  • 0

#126 Godot Napisany 16 lutego 2008 - 00:32

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
no pieknie :) podobaly ci sie te fragmenty Ratcheta z czujnikami? :)
  • 0

#127 ACZ Napisany 16 lutego 2008 - 00:37

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:
Podobały się, bardzo, bardzo mocno ;]
  • 0

#128 Gość__* Napisany 16 lutego 2008 - 00:37

Gość__*
  • Goście

Mi czujnik nie wisi. W Laira nie mógłbyś zagrać bez czujników ;]


Akurat w tego crapa niedlugo bedzie mozna grac na galkach ;]

PS. Chyba jedyna gra gdzie spodobalo mi sie wykorzystanie czujnikow jest Ratchet (w sumie wypowiadam sie tylko o jednej akcji z demka, no ale kij z tym) :^^:
  • 0

#129 Godot Napisany 16 lutego 2008 - 00:37

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
sam pomysl na gameplay czy po prostu swietnie ci sie sterowalo? ;]
  • 0

#130 kamionek Napisany 16 lutego 2008 - 01:25

kamionek

    zloty forumowicz; wzór

  • Forumowicze
  • 3 411 Postów:
Pomysł z tiltem z Ratcheta jest fpytkę całkiem
  • 0

#131 pawel_k Napisany 16 lutego 2008 - 01:41

pawel_k

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 446 Postów:
a ja się całkowicie zgadzam z Czychem że gałki w DS2 są za luźne i nie sprawdzają się w precyzyjnym sterowaniu np. gazem i hamulcem w wyścigach...
  • 0

#132 Ryan Napisany 16 lutego 2008 - 01:47

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Widzisz, problem w tym, że wcześniej Czychu pisał o tym, że waga, materiał, gałki i spusty w 6axis są doskonałe i przewyższają konstrukcję pada do 360.
  • 0

#133 pawel_k Napisany 16 lutego 2008 - 01:54

pawel_k

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 446 Postów:

Widzisz, problem w tym, że wcześniej Czychu pisał o tym, że waga, materiał, gałki i spusty w 6axis są doskonałe i przewyższają konstrukcję pada do 360.

szczerze to mi zwisają Wasze wojny i czepianie się :P dla mnie każdy oryginalny pad do konsoli jest fajny :) (no może oprócz pierwszej wersji pada do xboxa ;) )
  • 0

#134 Gość__* Napisany 16 lutego 2008 - 06:48

Gość__*
  • Goście
Jeśli są jeszcze jakieś osoby, które twierdzą, że na PS3 w zasadzie nie ma w co grać, to już będą mieli odpowiedź dlaczego - bowiem nowa platforma Sony nie jest tak naprawdę stworzona do gier, ale do wyższych celów. :lol: I nie brałbym tego materiału tak na full poważnie. ;)

Zastanawialiście się jak doszło do tego, że Playstation 3 nagle zaczęło znikać ze sklepowych półek w niesamowitym tempie? My już wiemy - dowiedzcie się i wy.

O dziwo rosnąca sprzedaż konsoli nie ma nic wspólnego z coraz większą liczbą ciekawych premier. Tak przynajmniej uważa brytyjski magazyn New Scientist. Zdaniem jego redakcji konsole Sony kupują naukowcy (głównie fizycy i chemicy). Odkryli oni, że moc procesora Cell marnowana jest na uruchamianie "głupich gier". Zamiast tego powinna służyć nauce, ludzkości. Tygodnik opisuje jak kolejne centra badawcze wykupują i łączą po kilkanaście "superkomputerów" i wykorzystują je do przeprowadzania skomplikowanych obliczeń.

Jako przykład ilustrujący nowy trend przedstawiono pracę (a w zasadzie pracownię) astrofizyka Gaurava Khanna z University of Massachusetts. Pan ten połączył szesnaście PS3, by symulować fale grawitacyjne, rozchodzące się po zderzeniu dwóch czarnych dziur. Inny naukowiec (Todd Martinez z University of Illinois) uzupełnia artykuł New Scientist'a stwierdzeniem, że dzięki Playstation 3 całkowita moc obliczeniowa jego sprzętu wzrosła 130 razy w stosunku do tego, co był w stanie osiągnąć dzięki pecetom. Martinez najwyraźniej używał do tej pory procesora 286 do obliczania całkowitej energii elektronów w tysiącu atomów, bo tym ponoć się zajmuje.

Żarty żartami. Bardzo nas cieszy, że hardware Sony nadaje się do takich celów. Zastanawia nas jednak jaka liczba konsol trafia do ośrodków badawczych na całym świecie i w jaki sposób wpływa ona na wyniki sprzedaży publikowane przez Sony. Czy japońska firma nie może skonstruować specjalistycznego sprzętu dla naukowców a granie zostawić fanom elektronicznej rozrywki? A może nie chce tego robić? O! Już wiemy. Teraz FOX News stworzy materiał - "Koniec ludzkości! Koniec nowych odkryć! Naukowcy grają i oglądają filmy na Blu-ray a nie zajmują się pracą!"

Mimo naszej uszczypliwości gratulujemy Sony - najwyraźniej stworzyliście bardzo udany produkt (niekoniecznie służący do grania w gry).

Źródło: http://gamecorner.pl...13,4929072.html
  • 0

#135 Gość__* Napisany 16 lutego 2008 - 06:51

Gość__*
  • Goście
No i teraz wiadomo dlaczego gry tak slabo sie sprzedaja ;)
  • 0

#136 Gość__* Napisany 16 lutego 2008 - 10:42

Gość__*
  • Goście
Brawa dla Sony za polityke!
  • 0

#137 fingus Napisany 16 lutego 2008 - 11:00

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:

nie mam ochoty aby MS czy Sony poszło w slady Nintendo. Jeśli wszystkie next geny miałyby być tak słabe jak Wii, to ja się przesiadam na PC.... a oni niech sobie zarabiaja miliony, ale juz bezemnie :P

:cooo: A zatem dotąd tkwiłeś przy konsolach ze względu na doznania graficzne? A ja myślałem, że większość ludzi pociąga "prawdziwy feeling konsolowy", "magia", "dusza", "wygoda z padem w fotelu przed telewizorem, a nie zgarbiony nad klawiaturą", no i "dopracowane, miodne, wolne od bugów i nie klatkujące gry", plus jakże ważna zasada "wkładasz - grasz, bez instalek, upgradów i konfiguracji". :hejka:
  • 0

#138 Shinigami Napisany 16 lutego 2008 - 11:06

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Taa, ale mi się wydaje, że Maxowi chodziło po prostu o to, że on nie chce mieć przy nowych konsolach takiej samej grafiki jak ma teraz, bo w takim razie po co nowy sprzęt? :P
  • 0

#139 fingus Napisany 16 lutego 2008 - 11:08

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Bo na stary przestaną wychodzić nowe gry. :niepewny:
  • 0

#140 Shinigami Napisany 16 lutego 2008 - 11:10

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
To w takim razie czy jest sens robienia nowej, (prawie) takiej samej technicznie konsoli, skoro można po prostu wspierać starą, która wtedy będzie już miała b. dużą bazę odbiorców?
  • 0

#141 MaxVarEmreis Napisany 16 lutego 2008 - 11:40

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:
Shinigami dobrze mówi.
Prawda jest taka, ze człowiek szybko sie przyzwyczaja do dobrej grafiki. W tej chwili cięzko jest mi patrzeć na coś poniżej dzisiejszych standardów. I tak, ciezko gra mi sie na takim Wii. O ile przyjemniej byłoby z wypasioną grafika. Maluch z silnikiem Ferrari nie będzie spełnieniem marzen :)
  • 0

#142 fingus Napisany 16 lutego 2008 - 11:47

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:

To w takim razie czy jest sens robienia nowej, (prawie) takiej samej technicznie konsoli, skoro można po prostu wspierać starą, która wtedy będzie już miała b. dużą bazę odbiorców?

Gdyby chodziło o Sony, to pewnie nie miałoby to sensu - nawet gdyby zechcieli pobawić się pilotem, lepiej gdyby wypuścili go jako przystawkę do PS2. Nintendo to co innego - z tak malutką bazą użytkowników, zdołali odzyskać ją w ciągu roku, a przecież dopiero się rozpędzają. Zatem sens był - jak najbardziej.
  • 0

#143 Shinigami Napisany 16 lutego 2008 - 11:50

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Ale jakoś wątpie, że podejście "grafika przecież nic nie znaczy, nikogo ona nie obchodzi, a już na pewno nie nas" chwyci drugi raz.
  • 0

#144 fingus Napisany 16 lutego 2008 - 12:04

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:

Ale jakoś wątpie, że podejście "grafika przecież nic nie znaczy, nikogo ona nie obchodzi, a już na pewno nie nas" chwyci drugi raz.

Chwyci, chwyci. Użytkownicy oczekują zawsze "czegoś nowego", ale nie musi to być nowa grafika. ;-) Jeśli więc ktoś zaoferuje im owe "coś nowego", to będą to łykać, jak młode pelikany.
No, oczywiście Nintendo do końca generacji zbierze taką bazę, że wszelkie nowe pomysły nie związane z nową grafiką będzie mogło raczej realizować na Wii (w postaci takiej, jak choćby WiiFit). Zaś następca Wii to będzie pewnie już tylko i wyłącznie nowa grafika.
Ciekawe jak inni - biorąc pod uwagę popularność odstającego technicznie Wii, w nowej generacji mogą zdecydować się nie gonić tak rozpaczliwie pecetów, a klientów kusić czymś innym. :hmmm:
  • 0

#145 Shinigami Napisany 16 lutego 2008 - 12:06

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
No właśnie, tu leży najważniejsze pytanie, czy jeśli Ninny zdecyduje się jeszcze raz na taki ruch jak z Wii, to czy wystarczy im świeżych pomysłów? Można przypuszczać, że tak, skoro dają sobie teraz radę, ale mogą także zawalić po całości ;)
  • 0

#146 Texz Napisany 16 lutego 2008 - 12:17

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

No właśnie, tu leży najważniejsze pytanie, czy jeśli Ninny zdecyduje się jeszcze raz na taki ruch jak z Wii, to czy wystarczy im świeżych pomysłów? Można przypuszczać, że tak, skoro dają sobie teraz radę, ale mogą także zawalić po całości ;)

Nie wiem czy zauważyłeś, ale Wii to właśnie był tego rodzaju ruchem. Po sukcesie NDS, który swoją drogą był prototypem przyszłego kształtu rozgrywki, Nintendo zainwestowało w Wii. Obrany kurs okazał się strzałem w 10 i sposobem na dotychczas skostniały rynek gier ogólnie.
Jednego jestem pewien. Nintendo już nigdy nie powróci do standardowego sterowania za pomocą pada z gałkami, który prezentują dziś konsole X360 i PS3.
  • 0

#147 fingus Napisany 16 lutego 2008 - 12:19

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:

No właśnie, tu leży najważniejsze pytanie, czy jeśli Ninny zdecyduje się jeszcze raz na taki ruch jak z Wii, to czy wystarczy im świeżych pomysłów?

Wydaje mi się, że właśnie się nie zdecydują, w końcu każdy swój świeży pomysł mogą realizować na Wii. Nawet jeśli do głowy przyjdzie im sterowanie umysłem, czy ruchem gałek ocznych, wydadzą po prostu jakiś nowy gadżet do Wii i tyle. A gdy w końcu przesiądą się na nową generację, to tylko dla nowej mocy i grafiki. Inna rzecz, że to nadal może być dużo mniej niż zaproponuje wówczas konkurencja. Chyba że ona też bedzie probować rewolucji gdzieś poza grafiką. No zobaczymy. :hmmm:
  • 0

#148 Gość__* Napisany 16 lutego 2008 - 13:43

Gość__*
  • Goście
Mnie sie wydaje ze rowniez wazny aspekt konsol z ery HD jest niestety jej wyprzedzenie, jeszcze nie ma sygnalow HD w "normalnej tv", wielu ludzi na swiecie kupujac ps3/xbox 360 , nie wie ze mozna podpiac je pod tv HD lub wogole go nie posiada. A jak sie prezentuje ps3/x360 podpiety pod tv SD kazdy chyba wie lub domysla sie. Uwazam ze ciut za wczesnie xO i rowniez ps 3 wystartowaly i ponosza oplate tzw. frycowego ;)
Do wii nie musisz dokupowac nowego tv ani wypasionego zestawu audio, wii nie kaze ci znac roznic pomiedzy 720p a 1080p, pomiedzy DD 5.1 a DTS HD, czy roznic pomiedzy HDMI a component/vga. Podlanczasz kable, uastwiasz przystawki, kalibrujesz, grasz. Czysty plug & play ;) w sam raz dla 60 letniej babci i 20 paro letniego hardcorowca :ninja:
  • 0

#149 Gość__* Napisany 16 lutego 2008 - 14:28

Gość__*
  • Goście

Prawda jest taka, ze człowiek szybko sie przyzwyczaja do dobrej grafiki.

Potwierdzam na wlasnym przykladzie. Jednak od grafiki odciaga mnie dobry pomysl i dla tego przyjemniej gra mi sie w Vib Ribbon czy Guitar Hero, niz w Call of Duty 4.
  • 0

#150 kamionek Napisany 16 lutego 2008 - 14:36

kamionek

    zloty forumowicz; wzór

  • Forumowicze
  • 3 411 Postów:
Mam nadzieje, że nintendo zostanie przy swoich głupich gierkach, a sony i ms będą wciąż robiły konsole dla graczy a nie dla rodzin z dziećmi
  • 0