Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mushroom Men: The Spore War


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
49 odpowiedzi na ten temat

#1 Krill Napisany 17 lutego 2008 - 12:40

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Krótka zapowiedź w najnowszym PSX Extreme zwróciła moją uwagę na tę nietuzinkową platformówkę 3D produkowaną przez niejakie Red Fly Studio ekskluzywnie dla Wii. Rzecz ukaże się w tym roku, może być naprawdę ciekawa, więc wydaje się, że warto przygotować miejsce pod dyskusję na temat Mushroom Men.
Ktoś daje jakieś szanse wykręconym grzybom ?

Podstawowe info (choć gra sama w sobie nie ma tam jeszcze dodanego podtytułu a artykuł mógłby być zupdate'owany) jest oczywiście na Wiki :
http://en.wikipedia....ki/Mushroom_Men
Po polsku w kilku słowach (jeśli jeszcze ktoś nie czytał zapowiedzi):
http://www.fairplayg... ... _Wars.html
  • 0

#2 fingus Napisany 17 lutego 2008 - 12:56

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
Na gametrailer jest filmik pokazujący gameplay:
http://www.gametrail...7.html?type=flv
Jak widać otoczenie utrzymane w dość obskurnych i nieprzyjemnych klimatach. Kanały, zapuszczone budynki, ciemne kąty. Graficznie słabo.
  • 0

#3 Krill Napisany 17 lutego 2008 - 14:58

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Teaser ten, mimo że- jak się zdaje obecnie jest jedyny i przy tym krótki jak lifespan Dreamcasta- pokazuje ciekawe założenia. Grafika rzeczywiście jest surowa, ale po pierwsze są to w końcu ujęcia z niedokończonego produktu (który mam nadzieję zostanie stosownie podrasowany od strony wizualnej), po drugie zaś stylistyka czy jak kto woli design jest całkiem srogi, no i spodobały mi się ciekawe założenia w kwestii gameplayu (typu rozbudowa własnego aresnału) oraz wreszcie fakt, że to platformer, których akurat, w przeciwieństwie do FPPków, Ci u nas niedostatek. Może to być naprawdę ciekawy produkt, którego nikt nie docenił.
  • 0

#4 Aras Napisany 17 lutego 2008 - 16:39

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:

Grafika rzeczywiście jest surowa, ale po pierwsze są to w końcu ujęcia z niedokończonego produktu

taaa, tylko na Wii tworcy musi być taka jeżeli developer zamierza zrobić duuuużą interaktywną przestrzeń bez loadingów, oby gra odniosła sukces i zostala przeniesiona na konsole które pozwolą się jej rozwinąć, bo pomysł i design strasznie mi się przypodobaly. Nie wiem, ma coś z Oddworlda w sobie...

Może to być naprawdę ciekawy produkt, którego nikt nie docenił.

oby nie, oby
  • 0

#5 Gość__* Napisany 17 lutego 2008 - 17:13

Gość__*
  • Goście
Graficznie jest brzydko. Mam nadzieje, ze cos z tym zrobiol, bo jak napomnial Aras z deka sie tu Oddworld czuje... A to juz dla mnie ogromny plus.
  • 0

#6 fingus Napisany 17 lutego 2008 - 19:19

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
To fakt, ten klimacik brudu i zapuszczenia jest bardzo miły. Koncepcyjnie mi się podoba. Co do grafiki - postacie wykonane są na bardzo przyzwoitym poziomie, to tylko otoczenie słabuje. Jeśli uda im się to podkręcić, dodać nieco szczegółów, będzie spoko.
  • 0

#7 Aras Napisany 17 lutego 2008 - 19:33

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:

dodać nieco szczegółów, będzie spoko.

w dobie Uncharted, nowego Raczeta, Gearsów, Burnouta i Heavently Sword, czegoś takiego mianem 'spoko' nie można okreslić, bo to stanowczo za dużo.
  • 0

#8 fingus Napisany 17 lutego 2008 - 19:34

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:

w dobie Uncharted, nowego Raczeta, Gearsów, Burnouta i Heavently Sword

Wyjdą na Wii?
  • 0

#9 Aras Napisany 17 lutego 2008 - 19:38

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
wyszły przed MM:SW to wystarczy, chyba logiczne że im później gry wychodzą tym powinny lepiej wyglądać.
  • 0

#10 fingus Napisany 17 lutego 2008 - 19:45

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
Nie, nie logiczne. Np. PoP:Rival Swords wyszło po PoP:The Two Thrones, a wygląda brzydziej. :gwizdek: Zresztą kojarzę całkiem sporo gier, które wyszły później niż GoW i wyglądają gorzej. :hejka:
Ciągłe i uparte przypominanie, że gry na Wii wyglądają, ach, dużo gorzej niż na X360 czy PS3 i że Wii nie dorasta technicznie tym dwóm do pięt nazywa się trollowaniem. Idź, wpisuj w każdym temacie gry o Wii "porażka i kupa", bo wychodzi później niż GoW a wygląda gorzej, to skończysz jak Serio lub Czychu. :bash: Wojny zamknięte, więc bądź tak dobry i nie wszczynaj ich tutaj. :rower:
  • 0

#11 Krill Napisany 17 lutego 2008 - 19:58

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Co mnie obchodzi, że Mushroom Men nie wygląda porażająco? Ani nawet zachwycająco czy topowo? :/ ...

Po pierwsze, grafika absolutnie nie jest priorytetem na Wii- co jeszcze najwidoczniej nie każdy sobie uświadomł, a po drugie dyskusje polegające na porównywaniu produktu Red Fly Studio do tytułów z innych gatunków i, co gorsza, z innych platform to czysty nonsens prowadzący jedynie do bezwartościowego spamu zaśmiecającego ten temat, a tego żaden z udzielających się tu dyskutantów z pewnością by sobie nie życzył. Tym bardziej, że, jak to bardzo często ma miejsce w wypadku gier na Wii, koncept i stylistyką tej gry są świeże i intrygujące.

Poza tym, skoro nie została podana jeszcze dokładna data wydania, a materiały już dostępne prezentują grę we wczesnej fazie produkcji, to jak najbardziej mamy prawo oczekiwać oprawy na przyzwoitym poziomie. Zresztą już teraz, nie licząc chwilami pustawych miejscówek, gra wygląda całkiem porządnie w porównaniu do pozostałych gier na Wii. I to właśnie biblioteczka gier na system Nintendo powinna być płaszczyną porównania. W mojej ocenie dodanie nieco szczegołów, jak to ujął Fingus, i ogolne lekkie dopieszczenie oprawy będzie wystarczające by bez problemu się bawić, bo w końcu od Mushroom Men oczekujemy ciekawej rozgrywki i dobrego wykorzystania wiilota a nie technologicznego przełomu.
  • 0

#12 Voo Napisany 17 lutego 2008 - 22:08

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
IMO developerzy powinni wykorzystywać moc konsoli i robić gry na tyle atrakcyjne graficznie na ile sprzęt pozwala. Albo przynajmniej się starać. Czy tu się starali to się przekonamy. Bo póki co - hmm....

Jesli o mnie chodzi to chciałbym, zeby gry na Wii wykorzystywaly sensownie wiilota i były atrakcyjne graficznie. Co to znaczy, że grafika nie jest priorytetem? Zack był ładny, Zelda też, Marian jest sliczny - czyli można. Żadnej taryfy ulgowej!
  • 0

#13 Krill Napisany 18 lutego 2008 - 00:27

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Voo...Z tym, że jak dla mnie Wii wydaje się być na tyle specyficznym systemem, że grafika nie dorównująca wymienionym przez Ciebie tytułom nie skreśla automatycznie gry, która obroni się fachowym sterowaniem lub wyjątkowo ciekawym konceptem (choć oczywiście ideał ma te wszystkie apsekty na najwyższym poziomie)- w przeciwieństwie do PS3/X360, gdzie malkontenci gotowi są skreślić grę nie "wypalającą gałek ocznych" wlaśnie za samą oprawę. Wszakże teraz to grafika jest najistotniejsza :/
Na Wii zaś liczy się przede wszystkim pomysł, a dopiero potem wszystko inne. Kto tego nie zrozumie, nie nadaje się po prostu na użytkownika tego wspaniałego sprzętu i zabawy musi szukać gdzie indziej.

Panowie pracujący nad Mushroom Men oczywiscie powinni popracować na wizualiami, by po graniu w Super Mario Galaxy czy Metroid Prime 3 ich produkt nie sprawiał wrażenia bupośledzonego graficznie. Ale już jest całkiem OK, bo właśnie koncept i stylistyka przemawiają do mnie na tyle, by spokojnie przmyknąć oko na pewne niedociąnięcia. Poza tym wiadomo o tym tyule wciąż relatywnie niewiele, równie dobrze może on okazać się ostatecznie crapem, więc pozostaje nam na razie jedynie śledzić nowe doniesienia na jego temat, co też będę miał na uwadze.
  • 0

#14 ramzes64 Napisany 18 lutego 2008 - 16:46

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:
Widzialem tam jakis filmik - koles przyklajal sie lapa do scian czy wyzszych polek - tak jak taie zelowe dla dzieci lapki do scian co sie przyklejaly - moze by tu z rzutem lapa cos ciekawego zrobili z willotem - jakies machnieci - ala "rzyt splawika z wetki"
  • 0

#15 Malutki Napisany 19 lutego 2008 - 19:54

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
More Mushroom Men details:
- fighting is action based instead of just repeating hits until an enemy dies
- inspired by titles like Psychonauts, Beyond Good and Evil, and many more
- fighting is about strategic choices
- game will not be a waggle-fest
- platformer at heart
Zapowiada się ciekawie :^^: .
  • 0

#16 Malutki Napisany 10 marca 2008 - 10:09

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Ukazał się nowy filmik :^^: :
http://www.gametrail...ayer/31611.html
  • 0

#17 Krill Napisany 10 marca 2008 - 10:21

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Mimo, że mógłby być nieco bardziej dynamiczny,to nowy filmik zaintrygował mnie. Zawsze podobały mi sie koncepty eksploracji 'normanego' świata jako istota wielkości pudełka od zapałek. A że będzie to platformówka i to jak się zdaje dość interaktywna- tym lepiej. Zakręcony design ma coś w sobie. Będę więc uważnie śledził wszystkie doniesienia na temat Mushroom Men, bo z pewnością nie wygląda mi to na crap :tak:
  • 0

#18 Malutki Napisany 10 marca 2008 - 10:45

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Tym bardziej, że główny bohater gry , jest w swoim świecie , odpowiednikiem rycerza Jedi :) .
  • 0

#19 ramzes64 Napisany 10 marca 2008 - 11:00

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:
No mi sie podoba nawet po tym filmiku - mam nadzieje ze bedzie conajmniej na dobra - platformowki lubie ... troche kolorystycznie podchodzi mi pod raymana ;/ ... ale z perspektywy miniaturki, jakis tam pajaczek dostal lomot itd - takie rzeczy lubie, nie podchodzace zbytnio pod realizm, cos z fantazja - np lazenie grzybkiem ;)
  • 0

#20 gruby Napisany 10 marca 2008 - 12:09

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Dla mnie beznadzieja. Wolne, brzydkie, smętne. Powinno polecieć na WiiWare, bo z pudełka nie ma szans.
  • 0

#21 ACZ Napisany 10 marca 2008 - 15:09

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
Krill, ja rozumiem że jesteś casualem, ale jako takie pojęcie chyba masz, aby po filmiku stwierdzić, że jest to platformer na ocenę maks 6 z hakiem. Co tam niby zaintrygowało? Przypominają te levele trochę właśnie pierwszego Raymana w 3d. Z filmiku widać jednak, że gameplay jest prostacki i mdły, nic tam nie ma nowego, po prostu totalny średniak, jak się patrzy.
  • 0

#22 Krill Napisany 10 marca 2008 - 15:23

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Nie lubie szufladkowania, a podział graczy na casuali i hardcorowców to dla mnie kompletna głupota, więc to niestety strzał kulą w płot ;).
No chyba, że każdy kto gra tylko na Wii i jest zainteresowany głównie tą konsolą jest dla Ciebie casualem- wcale bym się nie zdziwił.

Natomiast co mnie zainteresowało? Lubie inne, dziwne gry. Nietypowe i oparte na choćby absurdalnym, ale intrygującym patencie- np. wiele lat temu uznałem, że motyw nawalających się maskotek Nintendo na dwuwymiarowej planszy jest absolutnie genialny, choć dla wielu chory...

Ale do rzeczy- po zapoznaniu się z materiałami, spodobał mi się koncept rozgrywki w Mushroom Men- może Ciebie nie zajarał, ale mnie wydał się interesujący. Ale przecież daleki jestem od nazywania Mushroom Men killerem. Widać, że to nie pierwsza liga, ale coś między mną a produktem Red Fly Studio zaiskrzyło...

A nawiasem mówiąc, trochę to dziwne, że MM kolejny tytuł na Wii, o którym nie pojawiło się w Neo nawet jedno słowo. A przecież gdybym nie miał internetu, to nie wiedziałbym, że taki projekt na Wii istnieje. Oczywiście newsman Qsh raczej nie pofatyguje się o choćby drobną wzmiankę, ale do tego już przywykłem :/ ...
  • 0

#23 Voo Napisany 10 marca 2008 - 20:59

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:

A nawiasem mówiąc, trochę to dziwne, że MM kolejny tytuł na Wii, o którym nie pojawiło się w Neo nawet jedno słowo.


faktycznie, setki tysięcy polskich posiadaczy Wii mają dosyć tego lekceważenia ;) A na serio to jaka gra takie zainteresowanie. Ani nie stoi za tym nikt znany, ani to specjalne odkrywcze, ani efektowne. No i sam pomysł, popierdalać sobie wojowniczym grzybem... ekhm... chyba bez grzybów nie da się tego zaliczyć ;)
  • 0

#24 Krill Napisany 10 marca 2008 - 21:54

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
OK, może z tego wyjśc w najgorszym porzypadku kompletna padaka a i wielce prawdopodobne, że będzie to tytuł w wielu miejscach/aspektach słabujący. Ale po tym, co widziałem daję mu zielone światło. Jak to z rzadka mówił zdegradowany z prime-time'u Kuba Wojewódzki - Jestem na tak!
Zobaczymy też co powiedzą ludzie, którzy w The Spore War (zwracam uwagę! :lukam: rzeczownik 'war' w podtytule zmienił liczbę w ostatnim trailerze!) zagrają jako pierwsi. Ale mnie wizja manipulowania grzybkiem raz, że wydaje się zajebiście fajnie zakręcona, to jeszcze jakoś dziwnie pasuje do mi do konsoli Nintendo zdominowanej przez Mario...Może będzie to w jakimś stopniu klon Super Mario Galaxy, np. pod względem sterowania? Ciężko obecnie stwierdzić, ale niewątpliwie widzę potencjał w produktach z logo Czerwonej Muchy...
  • 0

#25 ramzes64 Napisany 10 marca 2008 - 22:15

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:
No mi sie tez podoba ta gra - choc jak tam ktos mowil ze jest wolna, to teraz przypomniala mi sie platformowka Toy Story na PSXa w ktora kiedys gralem - gra byla wolna chyba, ale byla fajna - bo platformowki lubie. Wiec mnie to nie zniecheca - ot co

Graliscie w buck Bumbe na N64? - dziwna, moze wolna gra - a jednak z miesiac temu ja przeszedlem - i co? Zle tego nie wspominam - lubie dziwne gry :) - tak jak latanie pszczola z karabinkiem

Tu macie filmik ponizej

Misja 6: http://pl.youtube.co... ... re=related
Misja 7: http://pl.youtube.co...h?v=UWtoCee9D2c

a tu swietna Muza z gry ;) z MENU
http://pl.youtube.co... ... re=related

moge dac szanse więc i grzybowi
  • 0

#26 Krill Napisany 10 marca 2008 - 22:45

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:

Graliscie w Buck Bumbe na N64? - dziwna, moze wolna gra - a jednak z miesiac temu ja przeszedlem - i co? Zle tego nie wspominam - lubie dziwne gry :) - tak jak latanie pszczola z karabinkiem

Tu macie filmik ponizej

Misja 6: http://pl.youtube.co... ... re=related
Misja 7: http://pl.youtube.co...h?v=UWtoCee9D2c

a tu swietna Muza z gry ;) z MENU
http://pl.youtube.co... ... re=related

moge dac szanse więc i grzybowi


Pamiętam, że w jednym ze wczesnych Neo Plus Buck Bymble na Nintendo 64 oceniał Banan i dał 8/10. Zaiste intrygująca była to pozycja i też jakoś podobna do Mushroom Men. Tego typu klimat nie każdemu odpowiada, ale mnie bardzo.
  • 0

#27 ramzes64 Napisany 11 marca 2008 - 15:48

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:
Ocena byla 6/10 - grafika 7, dzwiek 6, miod 7

- numer 06 ze stycznia 99roku - mam ta gazetke w strzepach

a ze dostalem N64 w grudniu 98 i jakos w jakims sklepie / kiosku jako dzieciak nie wiem jak udalo sie wychwycic jakas taka gazetke NEO to kupilem, albo mi kupili - i sie czytalo ... troche o N64 sie pisalo, wtedy, wiec jak cos o mojej kosnoli bylo to sie pamietalo ... a dopiero teraz ja kupilem i przeszedlem ;)

no ale gra grywalna byla - mi sie spodobala - teraz po tylu latach - ale tez dltego, ze na N64 mam 3gry ;D
  • 0

#28 Voo Napisany 11 marca 2008 - 21:01

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
gdzie

dziwek 6


tam 12 cycków ;)
  • 0

#29 Krill Napisany 11 marca 2008 - 21:43

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
ramzes64
Mam wszystkie numery, ale szczerze mówiąc nie chce mi sie szukać. Point for u ;)
Teraz Buck Bumble zabija teksturami i wygląda na grę dość drewnianą, ale w swoim czasie była przyjemna. Licze mocno na to, żeby Mushroom Men okazało się jeszcze czymś więcej. Nie mam ochoty sprawdzać jak zmarnował się potencjalnie świeży, miodny motyw z biegającymi grzybkami. Zresztą, dla maniaków platformówek i tak jest to pozycja przynajmniej na razie warta uwagi. Oby kolesie z Red Fly tego nie spieprzyli :niepewny:...
  • 0

#30 Malutki Napisany 13 marca 2008 - 11:32

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Mushroom Men: Spore Wars
EIEIO 08: Walkthrough Part 1
http://www.gametrail...ayer/31757.html
Mushroom Men: Spore Wars
EIEIO 08: Walkthrough Part 2
http://www.gametrail...ayer/31755.html
Mushroom Men: Spore Wars
EIEIO 08: Walkthrough Part 3
http://www.gametrail...ayer/31753.html

Podoba mi się świat w którym nasz bohater się porusza , szczególnie ,że mamy doczynienia z terenami otwartymi a co za tym idzie , eksploracja powierzchni :zakochany: .Kolejnym plusem gry jest możliwość składania broni a także specyficzna magia jaką posługuje się nasz grzybek .Po przeanalizowaniu trailerów jedna sprawa mnie niepokoi , mianowicie gra potrafi niekiedy spowolnić :blah: , mam nadzieję że produkt finalny zostanie poprawiony .
  • 0