Skocz do zawartości

Strzelanka na PS2


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
34 odpowiedzi na ten temat

#1 Gość__* Napisany 03 czerwca 2004 - 09:09

Gość__*
  • Goście
Mam ochotę sobie postrzelać, a że nie mam w domu nawet wiatrówki i strzelanie do ludzi i zwierząt jest karalnie i niemoralne :wink: . Postanowiłem zinwestować w jakąś strzelankę na PS2, coby upust dać zwierzęcym instynktom. Myśle o:
- SOCOM U.S. NAVY SEALS
- TIME SPLITTERS
Są w dobrej cenie. Co byście polecili i w co WY garcie (strzelacie :lol: ) ?
  • 0

#2 Gość__* Napisany 03 czerwca 2004 - 12:47

Gość__*
  • Goście
No cóż, w Socoma zadużo w Singlu nie pograsz :roll: . Najlepszym rozwiazaniem byłaby inwestycja w Timesplitters 2 (niełatwo dostać ale ostatnio w Ultimie był po 100zł). Gierka zapewni ci mase zabawy w singlu oraz w ulti z kumplami (lub botami). Jedynym minusem może być klimat - jeśli oczywiscie nielubisz futurystycznych shooterów.
  • 0

#3 Voo Napisany 03 czerwca 2004 - 13:00

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:

Co byście polecili


Medal of Honor: Frontline i Rising Sun.

IMO strzelaniny FPP na dualshocku to spora mordęga. Eska od xboxa lepsza :P ;)
  • 0

#4 Blizzard Beast Napisany 03 czerwca 2004 - 22:43

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Bron cie panie boze nie to co Voo. Nie gralem w RS, ale Frontline przy Timesplitters 2 to pikus. Co do twoejgo pytania - Timesplitters 2! Przede wszystkim gra jest, w przeciwnienstwie do SOCOMa DLUGA.

Jest w niej masa roboty. Do przejscia jest 10 poziomow, na 3 poziomach trudnosci. Poziomy roznia sie znacznie w zaleznosci od trudnosci, dochodza nowe zadania, odblokowane sa nowe miejscowki, itd. Gra jest na Hardzie naprawde TRUDNA i troche minie zanim skonczysz. Oprocz tego wszystko to mozna takze zaliczyc z kolega na split-screenie w trybie Cooperative. Rewelacja.

Do tego doliczamy mase rzeczy do zrobienia w trybie challenge: 21 challenge'y pogrupowanych tematycznie w 7 blokow po 3. Czeka cie walka na piesci, tluczenie ceglami szyb na czas i inne mni gry. Za kazda oczywiscie pucharki - braz, srebro, zloto, a dla wytrwalych platyna. A za pucharki...

O tym za chwile, bo najpierw jeszcze najwazniejszy chyba tryb TS2 - Arcade. Dzieli sie zasadniczo na 2 tryby Arccade League i Arcade Custom. Arcade League to kolejny tryb dla jednego gracza. W sumie 45 zadan do zaliczenia, tak jak challenge na pucharki. Zadania sa przerozne, od zwyklego deathmatcha, przez rozne modyfikacjhe trybow multiplayerowych az po Assault ze zdobywaniem baz. Kupa roboty, i kupa zabawy.

Arcade Custom to po prostu multiplayer. Tu do roboty jest 16(!) trybow multiplayerowych, gwarantujacych setki godzin grania. Deathmatch czy Team Deathmatch to zadna nowosc. O assault juz pisalem. Capture the Bag to klasyk, tez w kazdej grze. Do tego BagTag - kto jak najdluzej przytrzyma walize uciekajac przed innymi; Leech, Vampire i Regeneration - czyli rozne wariacje na temat DM; Zones - na levelu sa cztery punkty, przez ktore mozna przebiec i przejac nad nimi kontrole, wtedy nabijaja ci w czasie punkty, ale przeciwnik w kazdej chwili moze je przejac; Elimination - zaczynamy z ilomastam zyciami i walczymy do upadlego; Flame Tag - berek z podpalaniem, cel - nie byc podpalonym; Virus - j.w., tylko nie mozna juz wirusa "oddac", wygrywa ostatni niezarazony; Monkey Assistant - DM, z najgorszym biegaja malpki - pomocnicy z giwerami; Shrink - DM, wielkosc gracza zalezy od zajmowanej pozycji, tych gorszych ciezko trafic, lepszy jest latwym celem; Thief - z trupow wypadaja monetki, nie ma to jak zabijesz kogos, a jakis zlodziej ci buchnie monete sprzed nosa; Gladiator - jest jeden Gladiator, i tylko jemu leca punkty, zabij go, a bedziesz ladiatorem. To z grubsza wszystko. Tyle, ze kazdy tryb na jeszcze wlasne opcje - np. w BagTag - "Bag carrier can shoot - yes/no. Toz to w praktyce dwa rone tryby!

Do tego ponad 30 roznych broni, nierzadko z podwojnym trybem strzalu. Za pucharki zdobywane w lidze i challenge odblokowac mozna levele i nowe boty. Tych ostatnich jest 120(!) roznych, leveli jest 16. Malo? Jak ci malo to jest edytor, w ktorym mozna nawet robic proste misje dla pojedynczego gracza! Multiplayer rosnie w sile na splitscreenie - ten jest poczworny i jest plynny i nie do zdarcia. Link tez jest, choc po linku nie mozna grac z botami.

W sensie grafiki i dzwieku nie bede sie rozpisywal - screeny wszystko oddaja. Gra jest ladna i bardzo plynna. Muzyka fajna, w DM na soundtracku jest nawet caly OST z "jedynki". W sensie sterowania - pelny custom, kazda funkcja do dowolnego przycisku. Nigdy wiecej wyklinania sterowania na padzie, w TS2 jest najlepsze mozliwe, bo twoje wlasne! Fabularnie gra jest mizerna, ale przeciez nie o to chodzi.

Generalnie nawet dzis stawiam tej grze przynajmniej 9.5. Jest to bez dwoch zdan najlepszy FPP na PS2. Malo tego, jest to drugi FPP swiata za Perfect Dark. Jesli grales i podobaly ci sie GoldenEye, Perfect Dark czy inne tego typu FFPy, to smialo uderzaj. Lepiej nie mozesz trafic. Zapewne liczy sie dla ciebie zywotnosc tytulu, a ta jest prze-o-grom-na!!!

Hehe, sam sie nakrecilem na ta gre jeszcze raz, chyba sobie pogram :)
  • 0

#5 syon Napisany 04 czerwca 2004 - 16:16

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
Blizzard ,ale esej napisałeś ;)

w Timesplitters nie grałem, więc mogę ci polecić tylko Socoma 1&2 oraz MoH: Frontline -_-
  • 0

#6 Gość__* Napisany 05 czerwca 2004 - 08:37

Gość__*
  • Goście
He,he... przekonująca mini recenzja Timesplittersów. Powiem Ci że sie napaliłem na tę gre... :lol:
  • 0

#7 Gość__* Napisany 05 czerwca 2004 - 09:40

Gość__*
  • Goście
Tylko koniecznie kupuj TS2 - jedynka nie jest zła ale to nie ta klasa co sequel.
  • 0

#8 Gotenks Napisany 05 czerwca 2004 - 14:54

Gotenks

    Pikachu

  • Narybek
  • 87 Postów:
Ale widziałeś po ile teraz w Ultimie idzie??
55 zł :shock:
Myślę, że za taką cenę, to nawet nie ma co się zastanawiać :wink:

Mimo wszystko uważam, że granie w gry FPP na konsolach jest bardzo niewygodne, nic nie zastąpi klawiszy i myszki...
  • 0

#9 Blizzard Beast Napisany 05 czerwca 2004 - 19:01

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Gotenks, nie przesadzaj. Jesli masz na padzie pelen custom, mozesz ustawic sobie wszystko i na przyciskach, i na galkach, to mozna zrobic dokladnie to samo co na klawierze i myszy. A to, ze troche mniej sprawnie? Co z tego? Wole grac w zajebiste konsolowe FPPy na padzie (Perfect Dark, TimeSplitters 2) niz w te pecetowe "badziewidelka".
  • 0

#10 Gość__* Napisany 29 czerwca 2004 - 23:18

Gość__*
  • Goście
Blizzard Beast, od dawna miałem ochote na Timesplitters 2 ale po Twojej recenzji (całkiem obszernej :D) zdecydowałem sie na kupno. I tak TS2 własnie leci do mnie pocztą (wersja na Gamecube'a). Czuje, że raczej sie nie zawiode - wrzucę tu swoje wrażenia gdy juz bede miał gre w domu.
  • 0

#11 Blizzard Beast Napisany 30 czerwca 2004 - 01:14

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Czekam, czekam :) Nie omieszkaj skrobnac co i jak ci sie podoba, a co nie. Dlaczego zmieniles platfrome? Napisz jak ze sterowaniem na Gackowym padzie.
  • 0

#12 Gość__* Napisany 01 lipca 2004 - 23:14

Gość__*
  • Goście
No i stało sie - od dwóch dni Timesplitters 2 stoi na mojej półce. Wersje na Gacława wybrałem z prostego powodu - konsolka ta ma wejścia na 4 pady a dodatkowo mam kupli którzy posiadają Gacka (czytaj - dodatkowe pady). Nie usmiecha mi się kupno multitapa do PS2 więc skreśliłem wersje na ta konsole.

Od razu powiem, że nie zawiodłem sie na tej grze choć kilka jej elemnetów wyobrażałem sobie inaczej :roll:. Grafika nie powala - całe szczescie że animacja zasuwa gładko (60 FPS). Sterowanie na gackowym padzie wypada bardzo dobrze choć wymaga treningu - problemem może być zbyt czuły C-Stick.
Osobną sprawą są tryby gry - tak jak pisał Blizzard Beast jest ich dużo i powinny starczyc na dłuższy czas. Miałem okazje rozegrac z kumplem kilka partyjek w deadmatcha i musze przyznac, ze na tym polu gra sie sprawdza. Z ostateczną oceną wstrzymam sie od czasu aż wszystko odblokuje.
  • 0

#13 Blizzard Beast Napisany 02 lipca 2004 - 00:40

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:

Z ostateczną oceną wstrzymam sie od czasu aż wszystko odblokuje.


Az tyle to bym nie radzil. Wszystko to ty tam odblokujesz za kilka miesiecy, wiec bym sie nie napalal. Skoncz po prostu Story na Easy, przejdz kilka challenge'y, troche ligi, i wal przemyslenia. Bardzo ci polecam gre w Arcade Custom - nie idzie na marne, bo pakujesz sobie statystyki, a jest jednak inne niz Arcade League - po prostu nie sposob bylo Free Radical strescic bogactwo Acrade Custom w 45 meczykach - wszak samych trybow jest 16, a co dopiero modyfikacji. No i boty. Koniecznie napisz kim grasz (ale z tym to sie wstrzymaj az odblokujesz te 3/4 galerii). Ja wymiatam Calamari. Jak to Pawian mawial do Lasica: "Nie krzywdzic kalamarnica! Patrzec!"
  • 0

#14 Gość__* Napisany 02 lipca 2004 - 06:43

Gość__*
  • Goście
hehe ..ja grałem Dead Priest'em a mooj kolega grał ciasteczkiem :P niewiem jaks się ono zwało :P
  • 0

#15 MonsieurWoland Napisany 05 marca 2009 - 22:55

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 249 Postów:
Ja osobiscie polecam Freedom Fighters
  • 0

#16 cwany-lis Napisany 05 marca 2009 - 23:08

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
BLACK daje radę nawet dziś i podobno jeszcze Cold Winter jest przyzwoity :tak: poleciłbym Hal-Life również i wersję na ps2 i na pc :^^:
  • 0

#17 MonsieurWoland Napisany 06 marca 2009 - 03:01

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 249 Postów:
Aha zapomniałbym jeszcze o Red Faction 2 które jest świetne na PS2. Na innych platformach natomiast kompletnie nie nadaje sie do grania.
  • 0

#18 HERO Napisany 06 marca 2009 - 13:52

HERO

    Blanka

  • Narybek
  • 220 Postów:
Black jest naprawde dobry a wrecz można powiedziec ze makabryczny naprawde dużo się tam dzieje, strzela i strzela do wszystkiego. Kampania bardzo krótka ale adrelinopędna :)
  • 0

#19 burnstein Napisany 06 marca 2009 - 13:54

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:
Makabryczny?
  • 0

#20 HERO Napisany 06 marca 2009 - 14:33

HERO

    Blanka

  • Narybek
  • 220 Postów:
Ilość wystrzelonych pocisków jest obłędna. W tej grze biegniesz i strzelasz do wszystkiego, naprawdę fajna zabawa.
  • 0

#21 Gość__* Napisany 07 marca 2009 - 00:46

Gość__*
  • Goście

Co byście polecili i w co WY garcie (strzelacie :lol: ) ?


Śmiało możesz brać Black i Killzone. Chaos na polu walki, zniszczenie wszystkiego i wszystkich (Black) oraz epicka batalia wojenna z drobnym podejściem taktycznym, świetnym asortymentem broni i wspaniała muzyką (Killzone).
  • 0

#22 onikage7 Napisany 07 marca 2009 - 10:01

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:
Można też sprawdzić "Darkwatch'a" - dość krótki ale nawet daje radę i "Gun'a" - długi i fajny.

Co byście polecili i w co WY garcie (strzelacie :lol: ) ?

- Clf zadał to pytanie w 2004, w odpowiedzi dostał min. "Black" z 2006, do tego czekać na nią musiał 5 lat :lol: - niezły time paradox :wink:
  • 0

#23 HERO Napisany 16 marca 2009 - 14:52

HERO

    Blanka

  • Narybek
  • 220 Postów:
killzone nie polecam mnie nie wciągnęło. Black mimo wszystko bardzo krótki i tylko jeden tryb zabawy ale za przystępną cene można wziąć :wink:
  • 0

#24 Devil Napisany 19 marca 2009 - 17:31

Devil

    .

  • Forumowicze
  • 4 073 Postów:
Ja ze swojej strony mogę polecić Killzone
  • 0

#25 Gość__* Napisany 19 marca 2009 - 18:14

Gość__*
  • Goście
Ostatnio przeszedłem nowe Call of duty. Całkiem fajna gra, ale tak jak reszta części dość krótka.
  • 0

#26 cwany-lis Napisany 20 marca 2009 - 19:04

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
Killzone daje radę nawet dzisiaj ze względu na klimat :tak:
  • 0

#27 pumba132 Napisany 20 marca 2009 - 19:14

pumba132

    Komendant Melanżu

  • Forumowicze
  • 2 703 Postów:
Ze wszystkich strzelanek na PS2 to Killzone, okazał się dla mnie naj pod względem sterowania
  • 0

#28 Kradziej Napisany 20 marca 2009 - 19:14

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Ale sterowanko = fail :hejka:
  • 0

#29 pumba132 Napisany 20 marca 2009 - 19:27

pumba132

    Komendant Melanżu

  • Forumowicze
  • 2 703 Postów:

Ale sterowanko = fail :hejka:

A mi się podoba i dobrze się w nim czuje :)
  • 0

#30 Kradziej Napisany 20 marca 2009 - 20:49

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Ja nie potrafiłem trafić poruszajacego się Helghasta/Helghasta będąc w ruchu :)
  • 0