Skocz do zawartości

Zdjęcie

Final Fantasy VI


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
57 odpowiedzi na ten temat

#1 Godot Napisany 30 marca 2008 - 13:42

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
zaczalem grac w ta doskonala gre i jestem zachwycony po prostu! fabula juz od poczatku wciaga, universium wydaje sie super, postacie ciekawe :) (Kefka to od poczatku skur***l ;] ) ciekawe czy ktorys z forumowych ekspertow od jrpg ukonczyl FF6 i moze sie wypowiedziec na temat gry :)
  • 0

#2 Uuk Napisany 30 marca 2008 - 18:20

Uuk

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 487 Postów:
Ja co prawda forumowym ekspertem nie jestem, ale ukończyłem. I chociaż gra ma swoje lata i graficznie w dzisiejszych czasach "nie powala" (ale i tak dobrze, że grafa 2d - zestarzała się jednak dość godnie), to jednak FFVI jest jedną z najlepszych gier, w jakie przyszło mi grać. Bardzo ciekawi bohaterowie, system walki odrobinę podobny do FFVII, konkretna fabuła (no i wspomniany Kefka :) ) - obok Chrono Triggera ulubiony jRPG z 16 bitów :tak: (chociaż zbyt wiele ich nie było :P )
  • 0

#3 Gość__* Napisany 30 marca 2008 - 18:34

Gość__*
  • Goście

zaczalem grac w ta doskonala gre i jestem zachwycony po prostu! fabula juz od poczatku wciaga, universium wydaje sie super, postacie ciekawe :) (Kefka to od poczatku skur***l ;] ) ciekawe czy ktorys z forumowych ekspertow od jrpg ukonczyl FF6 i moze sie wypowiedziec na temat gry :)


Noż Greguś FFVI to genialny klasyk, przez wielu uważany za najlepszego finala. SNES, GBA i PSone to wystarczające pole do popisu by grę dirwać w swe szpony, a jest co porywać bo to jeden z 10 najlepszych SNESowych RPGów, klasyk i po prostu przykład na to czym kiedyś była ta seria
  • 0

#4 Godot Napisany 31 marca 2008 - 13:28

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
no ja akurat gram na telefonie w FFVI ale w niczym to nie umiejsza frajdy grania ;] gra jest super, ucieczka z zamku na choccobosach rulez ;] tej gry powinni zrobic remake a nie FF7
  • 0

#5 Kyo Napisany 31 marca 2008 - 21:56

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

o ja akurat gram na telefonie w FFVI ale w niczym to nie umiejsza frajdy grania ;] gra jest super, ucieczka z zamku na choccobosach rulez ;]


Przyznam, że też ostatnio w to pykałem na telefonie właśnie (nie swoim) i rzeczywiście mimo wszystko grało się świetnie.

tej gry powinni zrobic remake a nie FF7


Racja.
  • 0

#6 szczudel Napisany 20 kwietnia 2008 - 16:14

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
tja ...
gadanie o tym ze remake FFVI bylby najciekawszym remakem serii jest widze ciagle bardzo modne :P

BTW czy komus naprawde bardziej se podobaly avatary Amano w menu glownym [FFVI] od avtarów Nomury ??? [FFVII&VIII]
  • 0

#7 mon mothma Napisany 20 kwietnia 2008 - 16:48

mon mothma

    Toad

  • Narybek
  • 2 Postów:

BTW czy komus naprawde bardziej se podobaly avatary Amano w menu glownym [FFVI] od avtarów Nomury ??? [FFVII&VIII]

tak? O_o
  • 0

#8 Kyo Napisany 20 kwietnia 2008 - 20:23

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

BTW czy komus naprawde bardziej se podobaly avatary Amano w menu glownym [FFVI] od avtarów Nomury ??? [FFVII&VIII]


Oczywiście, że tak. Ogółem Amano jest znacznie lepszym artystą niż Nomura :eek: . Właściwie to, whadda fu*k, Amano to na serio KTOŚ, a Nomura.... cóż, powiem tylko, że nie ma co Amano do tego kicz-majstra porównywać :P .
  • 0

#9 Scorpio Napisany 20 kwietnia 2008 - 20:41

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
ALe weźmy pod uwagę chara-design postaci do gier. W wykonaniu Amanu czasem wydają się aż zbyt anorektyczne, zbyt "wątłe", jakby za słabo pociągnięte pędzlem. Wiem, że taki jego styl, ale czasem przesadza i za cholerę w ten sposób postaci bym sobie nie wyobrażał.

Natomiast Nomura w FF7 wykonał kawał pięknej roboty. Idealnie pod GRĘ (pamiętajmy, że pod gry kurcze ma się robić te szkice)

Przykład: czy tak wyobrażacie sobie Clouda i możecie powiedzieć, że ten Cloud jest lepszy od tego z oryginalnego FF7 by Nomura? http://infofirma.pl/kiki/Amano.jpg

Dla równowagi powiem, że Amano nie krytykuję dla czystej krytyki. Chodzi tylko właśnie o kreskę, jaką czasem stosuje przy postaciach. Bo już tutaj (akurat o FF6) mamy kawał pięknej roboty: http://www.jasonchan... ... no_big.jpg
  • 0

#10 Kyo Napisany 20 kwietnia 2008 - 20:45

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Przykład: czy tak wyobrażacie sobie Clouda i możecie powiedzieć, że ten Cloud jest lepszy od tego z oryginalnego FF7 by Nomura? http://infofirma.pl/kiki/Amano.jpg


Scorpio.... to ten design jest oryginalny :P . Amano pierwszy zrobił projekty postaci do FF7, a Nomura je "zredesignował", bo po prostu nie potrafili wtedy przedstawić odpowiednio postaci w 3D, by przypominały art style'em prace Amano

I tak, bardziej mi się podobają jego prace związane z FF7, niż Nomury. Choć też nie powiem, że chara design Nomury w FF7, 8 i 10 mi się nie podobał, bo mi się podobał :P .

Dla równowagi powiem, że Amano nie krytykuję dla czystej krytyki. Chodzi tylko właśnie o kreskę, jaką czasem stosuje przy postaciach. Bo już tutaj (akurat o FF6) mamy kawał pięknej roboty: http://www.jasonchan...i_amano_big.jpg


To jest fanart :P . Tutaj oryginał, ale w niskiej rozdziałce:

http://www3.telus.ne... ... i-tina.jpg
  • 0

#11 Scorpio Napisany 20 kwietnia 2008 - 20:50

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Scorpio.... to ten design jest oryginalny :P

OK, ale od oryginalności cenię oryginalność, która w praktyce zadziała. A gdyby postacie ze szkiców Amano bezpośrednio przenieść do gry ... słabo to widzę. Jako podstawa, jest jak najbardziej w porządku. Ale właśnie później trzeba nad tymi szkicami trochę pracować, by przenieść je do świata gry.

I tak, bardziej mi się podobają jego prace związane z FF7, niż Nomury.

Toteż jak mówię, wyobraź sobie jego prace bezpośrednio w grze ... ... niezbyt pasują. I o to mi chodzi :)
  • 0

#12 Kyo Napisany 20 kwietnia 2008 - 20:53

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

OK, ale od oryginalności cenię oryginalność, która w praktyce zadziała. A gdyby postacie ze szkiców Amano bezpośrednio przenieść do gry ... słabo to widzę. Jako podstawa, jest jak najbardziej w porządku. Ale właśnie później trzeba nad tymi szkicami trochę pracować, by przenieść je do świata gry.


Uh, chodziło mi o "oryginalne" w sensie, że to Amano zaprojektował postacie do FF7, a potem zostały przerobione przez Nomure :P .

Toteż jak mówię, wyobraź sobie jego prace bezpośrednio w grze ... ... niezbyt pasują. I o to mi chodzi


No pewnie, że tak. Nie mieli wtedy nawet możliwości, żeby to (design Amano) dobrze przedstawić...
  • 0

#13 Scorpio Napisany 20 kwietnia 2008 - 20:58

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

No pewnie, że tak. Nie mieli wtedy nawet możliwości, żeby to (design Amano) dobrze przedstawić...

A mi chodzi o bezpośrednie użycie jego artów, jako np. twarzy postaci, etc (jak to było w FF7). I wiem, że Nomura przerobił tylko projekty, jednak zrobił pod tym względem dobrą robotę, że idealnie oddał je na język gry i jej potrzeby ... o co u Amano ciężko. I o to mi chodzi :)
  • 0

#14 Kyo Napisany 20 kwietnia 2008 - 21:06

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

A mi chodzi o bezpośrednie użycie jego artów, jako np. twarzy postaci, etc (jak to było w FF7). I wiem, że Nomura przerobił tylko projekty, jednak zrobił pod tym względem dobrą robotę, że idealnie oddał je na język gry i jej potrzeby ... o co u Amano ciężko. I o to mi chodzi


To prawda, że bardzo trudno byłoby przedstawić postacie Amano w 3D ze znakomitym rezlutatem, choć nie jest to niemożliwe ;) .

Gdyby miał powstać remake FF6, to jego chara design byłby jak najbardziej odpowiedni. Heh, wolę nie myśleć co by było, jakby wziął się za to Nomura :ninja: ...
  • 0

#15 Scorpio Napisany 20 kwietnia 2008 - 21:11

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Gdyby miał powstać remake FF6, to jego chara design byłby jak najbardziej odpowiedni. Heh, wolę nie myśleć co by było, jakby wziął się za to Nomura :ninja: ...

Nie no, oczywiste XD
Ale w takim wypadku i tak wychodzi opieranie się na szkicach, a nie bezpośrednie ich wykorzystanie :)
  • 0

#16 Kyo Napisany 20 kwietnia 2008 - 21:22

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Nie no, oczywiste XD
Ale w takim wypadku i tak wychodzi opieranie się na szkicach, a nie bezpośrednie ich wykorzystanie


Noo, choć jakby w pełni "przerzucić" styl Amano do gry 3D, to myślę, że gdyby się baaardzo postarać, to mogłoby to naprawdę kapitalnie wyglądać. Zwłaszcza dziś nie powinno być z tym większego problemu, bo przecież, jak powszechnie wiadomo, na naszych current-genach wszystko jest możliwe :tak: :P .

Przyznam jednak, że choćby na samym opieraniu się grafików na szkicach Amano w remake'u bym się nie obraził.... Hm, inna sprawa, że raczej nigdy taki remake nie powstanie...
  • 0

#17 Scorpio Napisany 20 kwietnia 2008 - 21:57

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Zwłaszcza dziś nie powinno być z tym większego problemu, bo przecież, jak powszechnie wiadomo, na naszych current-genach wszystko jest możliwe :tak: :P

Ja bym wtedy oprawę ala Okami widział ...
  • 0

#18 Kyo Napisany 20 kwietnia 2008 - 21:59

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Ja bym wtedy oprawę ala Okami widział ...


Hm, hm, wyobraź sobie, że dokładnie to samo pomyślałem ...
  • 0

#19 Scorpio Napisany 20 kwietnia 2008 - 22:18

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Hm, hm, wyobraź sobie, że dokładnie to samo pomyślałem ...

Kurcze, po prostu po dłuższym wpatrywaniu się w szkice i dzieła Amano, a następnie próbie "wtłoczenia" ich bezpośredniego wykorzystania w grze tylko właśnie Okami przyszło mi na myśl. Pewnie przez to, że w samo Okami często odnosi się do obrazów wykonanych w podobnym tonie (np. jako przerywniki fabularne między kolejnymi "rozdziałami" gry).

Final Fantasy w takim tonie byłoby ciekawym doświadczeniem. A na pewno ciekawszym, od niejednych projektów noszących ten tytuł :)
  • 0

#20 szczudel Napisany 21 kwietnia 2008 - 07:24

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
no dobrze szkice amano sie moga podobac, zarowno niecodzienna [anorektyczna] kreska jak i sam design [chociaz w ffIX sie nie popisal].
Ale mi chodzilo o avatar postaci z menu....
No ja sobie nie wyobrazam aby w ff7&8 [ i nawet 9 ;)] zamiasty tych twarzy ktore byly wsadzic takie pokraki jak np w FF6.
  • 0

#21 Scorpio Napisany 21 kwietnia 2008 - 08:28

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
No ja też sobie nie wyobrażam, by gdziekolwiek użyto bezpośrednio jego szkiców w grze ... ponadto anorektyzm, anorektyzmem, ale kreska twarzy wydaje się zawsze nieukończona, zaś same usta wymodelowane tak u mężczyzn jak i kobiet :)

Amano jako projektant tak, jako bezpośredni rysownik nie :)
  • 0

#22 Uuk Napisany 21 kwietnia 2008 - 09:16

Uuk

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 487 Postów:
Twarze zarówno w FFVI jak i w FFVII pasowały. Pewnie to kwestia przyzwyczajenia, ale nie wyobrażam sobie ani szkiców Nomury w szóstce, ani Amano w siódemce. I zgadzam się z "oddaniem szkiców Amano na język gry" - inny klimat, inne szkice (ale znowu może to być kwestia przyzwyczajenia).
  • 0

#23 Kyo Napisany 21 kwietnia 2008 - 09:57

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Z tym anorektyzmem to chyba jakieś Twoje dziwne odczucia, Scorp :eek: . W ogóle tego tak nie widzę, a i nigdy nigdzie nie przeczytałem wcześniej, żeby ktoś określił jego kreskę jako "anorektyczną" (wtf?).

No ja też sobie nie wyobrażam, by gdziekolwiek użyto bezpośrednio jego szkiców w grze ...


Dwa posty wyżej napisałeś, że sobie wyobrażasz :P .

Final Fantasy w takim tonie byłoby ciekawym doświadczeniem. A na pewno ciekawszym, od niejednych projektów noszących ten tytuł


Niekoniecznie Final Fantasy to musi być, ta seria już i tak jest stracona :P . Mogłaby być to zupełnie inna gra, najlepiej zresztą nie od Square-Enix :P
  • 0

#24 Scorpio Napisany 21 kwietnia 2008 - 10:07

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

żeby ktoś określił jego kreskę jako "anorektyczną" (wtf?).

Nie kreskę, a postacie jakie rysuje. Tak wychudzenie wyglądają, biedulki :P
Aż ciekawym, jak Barreta widział o_O

Dwa posty wyżej napisałeś, że sobie wyobrażasz :P .

Nie, to było bezpośrednie PRZEŁOŻENIE jego szkiców na grę :P

Niekoniecznie Final Fantasy to musi być, ta seria już i tak jest stracona :P . Mogłaby być to zupełnie inna gra, najlepiej zresztą nie od Square-Enix :P

No tak, ale że gadamy o tym w temacie o FF6 to ... :P :P
  • 0

#25 Kyo Napisany 21 kwietnia 2008 - 10:22

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Nie kreskę, a postacie jakie rysuje. Tak wychudzenie wyglądają, biedulki
Aż ciekawym, jak Barreta widział o_O


Teraz przesadzasz :P . Amano przecie takie postacie projektował i jakoś do "anoreksji" było im daleko :P .
Zresztą chyba jeśli już, to porównujesz szkice postaci Amano do dawnych szkiców Nomury, nie :P ? W artach do Before Crisis, czy Crisis Core jest dopiero pełno biednych, wychudzonych postaci (już nie wspominając, że Nomurze się kompletnie kreska zje*ała)

Nie, to było bezpośrednie PRZEŁOŻENIE jego szkiców na grę


Whatever :P .

No tak, ale że gadamy o tym w temacie o FF6 to ...


Whatever :P :P .
  • 0

#26 Gość__* Napisany 21 kwietnia 2008 - 13:17

Gość__*
  • Goście
Amano nie robił postaci do FFIX, tylko kilka artów. Za postacie było odpowiedzialnych troje innych ludzi.
  • 0

#27 Gość__* Napisany 21 kwietnia 2008 - 15:48

Gość__*
  • Goście

Za postacie było odpowiedzialnych troje innych ludzi.

w tym nasz Tetsuya "Master of Flamaster" Nomura... ;)
  • 0

#28 Lady Luck Napisany 21 kwietnia 2008 - 16:06

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 746 Postów:

Tetsuya "Master of Flamaster" Nomura...


:rotfl: :lol: :rotfl: :lol: :rotfl:


Mnie prace Amano też się średnio podobają- jak próbuję sobie wyobrazić postacie w grze (takie, jakimi są na szkicach) to widzę... chodzące wycinanki o__O"
I zaznaczam- prace Amano nie podobają mi się OGÓŁEM, nie w porównaniu do kogoś, nie w porównaniu do czegoś, ale W OGÓLE. Z artów growych najmniej mam właśnie tych od Amano- a trzymam je chyba tylko dla ciekawostki i porównania z efektem końcowym.

W FFVI postacie (mam na myśli wersje renderowane) też średnio mi się widzą- jakieś takie... nieszczęśliwe są... :rower:
  • 0

#29 Kyo Napisany 21 kwietnia 2008 - 22:44

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

W FFVI postacie (mam na myśli wersje renderowane) też średnio mi się widzą- jakieś takie... nieszczęśliwe są...


W gruncie rzeczy prawie wszyscy zostali dotknięci przez los :cry: .

w tym nasz Tetsuya "Master of Flamaster" Nomura...


Masz na myśli Kingdom Farts i Final Fantasy : Disshitia, tak ;) ?

Heh, Shadow i Setzer też przez Nomurę byli najpierw zaprojektowani...
  • 0

#30 Gość__* Napisany 23 kwietnia 2008 - 05:58

Gość__*
  • Goście

Masz na myśli Kingdom Farts i Final Fantasy : Disshitia, tak

uhm. wiem, że to naciągane, no ale jednak w pewnym sensie jest współautorem postaci z FF IX. iem jednak, że Picie chodziło o trzech gośc z oryginalnego FF IX.

Heh, Shadow i Setzer też przez Nomurę byli najpierw zaprojektowani...

skąd to info?
  • 0