Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sega Mega Drive/Genesis


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 Godot Napisany 09 kwietnia 2008 - 14:39

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
konkurent Nintendo, legendarna konsola z ktora dopiero zaczynam przygode :) moze ktos mi poleci jakies gry? :)
  • 0

#2 Kyo Napisany 11 kwietnia 2008 - 10:28

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Snatcher, Lunar 1 i 2 (to akurat Sega CD :P ) Golden Axe'y, Phantasy Star, Sword of Vermillon..... No już nie wspominając o całej reszcie klasyków by SEGA :ninja: .

O, Castlevania na genesisa też fajowa jest. Jedna z najlepszych starego typu ;) .
  • 0

#3 Aras Napisany 11 kwietnia 2008 - 10:35

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
oczywiście Sonic :ninja: niebieski jeżu, ma świetne uniwersum, i świetny level design
  • 0

#4 hubson Napisany 23 maja 2009 - 18:51

hubson

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 120 Postów:
czy ktoś ma Segę Mega CD ?
  • 0

#5 burnstein Napisany 19 września 2010 - 23:46

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:
Jak się ta przygoda skończyła Gregciu?
  • 0

#6 Godot Napisany 20 września 2010 - 07:08

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Na Cannon Fodder (G E N I U S Z!!!!), Another World, kilku Disneyowskich platformerach i chodzonych mordobiciach. Pozytywnie
  • 0

#7 drAKul Napisany 20 września 2010 - 20:05

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Dude, seriously, jeśli masz MD to obczaj najważniejsze exclusivy. Ja uważam że następujące gry koniecznie trzeba zagrać:
- Sonic 1,2,3 Sonic and Knuckles (i koniecznie Sonic CD jak masz Sega/Mega CD)
- Gunstar Heroes
- Phantasy Star 3 and 4
- Castlevania Bloodlines
- Comix Zone
- Golden Axe
- Streets of Rage 1 and 2
- Vectorman

Z mniej exclusivenych:
- Earthworm Jim
- Flashback (skoro lubiłeś Out of this world)
  • 0

#8 Kradziej Napisany 20 września 2010 - 20:28

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Dude, seriously, jeśli masz MD to obczaj najważniejsze exclusivy. Ja uważam że następujące gry koniecznie trzeba zagrać:
- Sonic 1,2,3 Sonic and Knuckles (i koniecznie Sonic CD jak masz Sega/Mega CD)
- Gunstar Heroes
- Phantasy Star 3 and 4
- Castlevania Bloodlines
- Comix Zone
- Golden Axe
- Streets of Rage 1 and 2
- Vectorman

ew. spraw sobie Sega Mega Drive Collection na currentgena ;)
  • 0

#9 Godot Napisany 20 września 2010 - 20:28

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
- Sonic 1,2,3 Sonic and Knuckles (i koniecznie Sonic CD jak masz Sega/Mega CD) - sprawdzałem, nie lubię Soników i nie bardzo przepadam za platformówkami 2D (muszą byc wybitne)
- Gunstar Heroes - jest ok, wolę Metal Sluga
- Phantasy Star 3 and 4 - jRPG... yuck!
- Castlevania Bloodlines - nie przepadam za Castlevanią, podchodziłem do serii nieskończenie wiele razy
- Comix Zone - dobre
- Golden Axe - właśnie o te chodzone mordobicia mi chodziło :)
- Streets of Rage 1 and 2 - j.w.
- Vectorman - dobry platformer!

Z mniej exclusivenych:
- Earthworm Jim - naaaaah
- Flashback (skoro lubiłeś Out of this world) - sprawdzę
Nie mam MD, gram na emulatorze na telefonie OLO
  • 0

#10 drAKul Napisany 09 maja 2023 - 10:40

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:

Necro-bump jedynego tematu w miarę sensownego tematu o Gen/MD.

W ramach NSO ograłem MUSHA (w sumie to chyba w Japonii jest część Aleste) - Holy shit to jest ten japoński stuff przez którego pokochałem gry z KKW. Pozytywnie popieprzona japońskość (latające zamki z epoki sengoku, mechaniczne pająki z maską kabuki itp) - CHECK! Skillowy shooterowy gameplay - CHECK! Nakręcający adrenalinę soundtrack przywodzący na myśl połączenie japońskich motywów ze Speed Metal - CHECK! Wszystko zapieprza, że aż można uwierzyć w Blast processing - CHECK!!! All systems go!!!

 

MUSHA to mój ulubiony styl shoot-em upów - trudny ale bez przegięcia, masz czas i więcej niż pół pixela na ekranie na reakcję. System power-upów w miarę standardowy - są cztery typy (laser, pioruny czy moje ulubione wybuchające po bokach bomby), pojawiące się co jakiś czas i ponowne zebranie tego samego koloru daje nam zwiększoną moc rażenia danego power-up. Do tego co jakiś czas można zebrać do dwóch wspomagaczy ala Gradius, którym można ustawić w różnym miejscu w stosunku do swojego statku. Zresztą dają oni potężną przewagę, niestety dość często są strącani przez przeciwników i dla mnie większym problemem czasami było utrzymanie ich przy życiu, niż nie stracenie statku - szczególnie przydatni są przy bossach. Oczywiście zgon to reset, choć power-upów tu nie brakuje i tylko przy bossie czasem robi się większy problem sterując podstawowym stateczkiem. Muszę jeszcze raz wspomnieć, że OST jest jednocześnie japoński i METAL AS HELL i jest znakomity - Gierka graficznie też daje radę, wszystko jest płyniuttkę, bez żadnego slowdown - dodatkowo nie wiedziałem że MG daje radę taki parallex scrolling udźwignąć. Gorąco polecam 9 jak się patrzy.


Ten post był edytowany przez drAKul dnia: 09 maja 2023 - 10:42

  • 1