Skocz do zawartości

Zdjęcie

Beyond Good and Evil 2

Ubisoft Montpellier Ubisoft

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
794 odpowiedzi na ten temat

#31 BeSOS Napisany 17 kwietnia 2008 - 21:03

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

?
10. był tydzień temu


Liczę, że mają obsuwę :^^: :^^:
  • 0

#32 gruby Napisany 18 kwietnia 2008 - 09:19

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:

Gruby jak zwykle napisał obiektywnego i podpartego argumentami posta :) Ale z drugiej strony czego spodziewać się po osobie, która uważa Excite Truck za jedną z najlepszych gieruni ever o___O Dusza to pozbawiona jakiejkolwiek wrażliwości i smaku.


Ech, żeby Beyond 2 miał system gry Excite Truck! Byłoby super. :zakochany:

A żeby nie było offtopa - B2 przywitam z otwartymi ramionami, bo gier tego typu jest za mało na rynku. Ale żeby uważać Beyonda za grę epokową, to przesada i perwa.
  • 0

#33 Uuk Napisany 18 kwietnia 2008 - 14:00

Uuk

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 487 Postów:

A co do kontynuacji BG&E to jeśli już ona powstanie to akcja sequelu raczej nie powinna się już ograniczać do dość małego Hillys, ale IMO jak to miało miejsce w koncówce jedynki do eksploatacji innych planet.

W jedynce akcja ograniczała się tylko do wycinka planety. Właściwie wystarczyłoby pokazanie innych wysp, o zróżnicowanych krajobrazach. Ale inne planety też by mogły być. Żeby tylko się pojawił sequel - na końcu Ancel zostawił tyle pytań, że brak odpowiedzi nie dałby mi spokoju.
  • 0

#34 Gość__* Napisany 18 kwietnia 2008 - 15:56

Gość__*
  • Goście
Ponoć z Ubisfotem współpracuje sam Yoshitaka Amano. Jeśli pomaga w pichceniu drugiego Beyonda to...Dżyzaz, będzie gra roku. Nie wiem jeszcze ktorego, nie wiadomo nawet, czy w ogóle się ukaże, ale jeśli tak to zamykam się w pokoju z konsolą i BG&E2 i nie wychodzę, póki nie zwiedzę całej Hillys wzdłuż, wszerz, w poprzek i z góry na dół.

Greg, Gruby i reszta malkontentów - co Wy tam wiecie o grach :P
  • 0

#35 Aras Napisany 18 kwietnia 2008 - 18:12

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:

Ale żeby uważać Beyonda za grę epokową, to przesada i perwa.

patrząc na BGE 'na sucho' owszem, sto procent racji, jednak siła tej gry wynika z tego, że samo przebywanie w jej świecie sprawia przyjemność - nie wszystkim, ale naprawdę przeważającej liczbie osób które miały z nią przyjemność.

Jeżeli ktoś złapie ten feeling, to nie ma opcji na inne komentarze niż :wspaniała, genialna, cudna


A Ci co nie złapali... cóż pewnie docenią jakąś inną grę, której reszta nie łapie.
  • 0

#36 Scorpio Napisany 18 kwietnia 2008 - 18:29

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

wspaniała, genialna, cudna

Jednak wciąż : nie epokowa.

Miałem BG&E. Pożyczone. Przeszedłem, oddałem w spokoju. Myślami czasem wracam do tamtej pozycji (mrrrrr, Jade), ale nie tęsknie do niej tak bardzo, ją kupił (jak miało miejsce z Forbidden Siren - najpierw pożyczone, potem kupione).
Gra faktycznie niesie czystą radość i przyjemność z obcowania z magicznym światem Hillys (nawet sama nazwa ... po prostu iła dla duszy). Fotografowałem sam z siebie wszystko jak leci. Grałem i odkrywałem co się da dla siebie, nie dla procentów czy perł. I bawiłem się szalenie miło. Ale nie tak, by nazywać to grą epokową czy przełomową. 8,5/10
  • 0

#37 Aras Napisany 18 kwietnia 2008 - 18:31

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
wiem wiem, też jestem dlaeki od tak potężnych epitetów pod jej adresem, ale nie potrafię napisac o niej nic złego, przepadam z nią, o tak to dobre określenie - przepadam za BGE :P
  • 0

#38 Scorpio Napisany 18 kwietnia 2008 - 18:45

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

ale nie potrafię napisac o niej nic złego, przepadam z nią, o tak to dobre określenie - przepadam za BGE :P

O, pod tym i ja się podpiszę :P
  • 0

#39 BeSOS Napisany 18 kwietnia 2008 - 18:54

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Kto wogóle nazwał ją epokową? Gruby jak zwykle czyta bez zrozumienia :kwiatek:

Dla mnie BG&E jest jedną z najlepszych gier w jakie kiedykolwiek grałem a wychwalam ja szczególnie dlatego, że poprostu kocham cudne postacie wykreowane przez Ancela, ich design, mimikę, sposób w jaki wyrażają emocje, ich głosy - gra jest pod wieloma względami niepowtarzalna, choćby samo wykorzystanie muzyki - momentami delikatne dzwięki harfy czy sam podkład z intra, który za każdym razem gdy go słyszę wywołuje u mnie ciarki :^^: Do tego sam sposób prowadzenia fabuły i jej nietuzinkowość jak na gatunek gry. Jasne, dzisiaj po jej odpaleniu parę elementów aż prosi sie o poprawę, jak np system walki polegający na mashowaniu przycisków, ale generalnie - mi wszystko w tej grze pasuje, przeszełem ją 3 razy i jak znajdę moje BG&E bo komuś pożyczyłem i nie pamiętam komu :^^: , to znów je przejdę - na Wii, dla odmiany ;)

IMO jest jeszcze jedna kwestia - w momencie ukazania się, BG&E pod wieloma względami kasowała konkurencję, ale to było wtedy. Łatwo jest odpalić grę dzisiaj i stwierdzić "phi, nie wiem czym wy sie podniecacie, nic tu nie ma fajnego czy przełomowego'. Tak samo byłoby z Zeldą: OOT czy MGS jedynką. Więc malkontentom mogę jedynie współczuć, że takie arcydzieło ich ominęło :^^:
  • 0

#40 Nyjacz Napisany 18 kwietnia 2008 - 19:56

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 010 Postów:

Kto wogóle nazwał ją epokową? Gruby jak zwykle czyta bez zrozumienia :kwiatek:

Dla mnie BG&E jest jedną z najlepszych gier w jakie kiedykolwiek grałem a wychwalam ja szczególnie dlatego, że poprostu kocham cudne postacie wykreowane przez Ancela, ich design, mimikę, sposób w jaki wyrażają emocje, ich głosy - gra jest pod wieloma względami niepowtarzalna, choćby samo wykorzystanie muzyki - momentami delikatne dzwięki harfy czy sam podkład z intra, który za każdym razem gdy go słyszę wywołuje u mnie ciarki :^^: Do tego sam sposób prowadzenia fabuły i jej nietuzinkowość jak na gatunek gry. Jasne, dzisiaj po jej odpaleniu parę elementów aż prosi sie o poprawę, jak np system walki polegający na mashowaniu przycisków, ale generalnie - mi wszystko w tej grze pasuje, przeszełem ją 3 razy i jak znajdę moje BG&E bo komuś pożyczyłem i nie pamiętam komu :^^: , to znów je przejdę - na Wii, dla odmiany ;)

IMO jest jeszcze jedna kwestia - w momencie ukazania się, BG&E pod wieloma względami kasowała konkurencję, ale to było wtedy. Łatwo jest odpalić grę dzisiaj i stwierdzić "phi, nie wiem czym wy sie podniecacie, nic tu nie ma fajnego czy przełomowego'. Tak samo byłoby z Zeldą: OOT czy MGS jedynką. Więc malkontentom mogę jedynie współczuć, że takie arcydzieło ich ominęło :^^:

Twój post daje wiele do myślenia! Nie ma żadnej rzeczy z którą bym się po prostu nie zgodził! Po prostu mam dokładnie takie samo zdanie o wszystkim co napisałeś. Postacie Michaela faktycznie są boskie, faktycznie są tak wykreowane, że czujesz ich towarzystwo. Po prostu są piękne - niebanalne i niepowtarzalne. Gra jest piękną przygodą, często robi się w niej różne rzeczy, których w innych grach się nie robi - przykładowo trzeba zagrać w cymbergaja z gościem, żeby . Widać niestety większość woli banalne strzelanki i dlatego nigdy nie powstał "Poza granicami dobra i zła 2". A to jest arcydzieło, gra wspaniała. Do niej trzeba zasiąść, wczuć się w jakże piękną fabułę i wykreowany przez grę świat, wsłuchać się w doskonałą muzykę i podkłady, zaprzyjaźnić się z Peyem (jedna z najlepszych postaci w erze gier) i Jade (jak w poprzednim nawiasie ;)). Żal, że jakże perfekcyjna gra łącząca różne gatunki gier, nie została doceniona, bo jest po prostu boska. Jak dla mnie 10/10. I nie mówcie, że gra nie zasługuję na taką ocenę, bo żenuła normalnie :). Tym bardziej przy dzisiejszych sztampowych produkcjach.
  • 0

#41 Ney Napisany 18 kwietnia 2008 - 19:58

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
IMHO Beyondzik to gra epokowa jeżeli bieżemy pod uwagę epokę past genów :foch: Pod wieloma względami przewyższała np takiego Wind Wakera. Historia (nie genialna, ale w miarę oryginalna i świetnie poprowadzona), bohaterowie ( Jade :zakochany: , Pey'j, kapitalny Double H), świat, muzyka (przy kawałku Home Sweet Home córa mi się uspokaja :^^: ), różnorodność gameplayu (walka,eksploracja,strzelanie fot, mini-gry, skradanka, zbieranie pereł, wyścigi na poduszkowcu, fajne walki z bossami) sprawiają że Beyondzik jest dla mnie w czołówce gier ever...Obok Raymana 2 (ten to szokował grafą :ninja: ) na DC napewno najlepsza gra Ancela.

Jestem zdziwiony, że trzecia opcja w ankiecie nie ma nawet 40% głosów. Myślałem, że Ney już każdego na forum przedupczył.

Jeszcze Ty mi Xellosku zostałeś. Dodany obrazek
  • 0

#42 nawi Napisany 18 kwietnia 2008 - 20:08

nawi

    Mega Man

  • Narybek
  • 148 Postów:
Smiem twierdzic, ze Michel Ancel to artysta. Jednak od BG&E pracowal tylko nad king kongiem i dwoma czesciami krolikow - rzemioslo. Po wywiadach dalo sie poznac, ze chlop chetnie zrobilby sequel, jeno ubisoft nie che dac kasy. Byc moze majkel tymi trzema glosnymi tytulami zarobil na siebie i francuzi szerzej otworzyli portmonetke. Wiadome jest iz majkiel pracuje teraz nad jakims tytulem - jesli nie jest to BG&E2, to albo mowa o zupelnie nowej marce, albo nie mam pomyslow (raymana i kroliki raczej wykluczam). Ja stawiam na sequel. Mam nadzieje ze ten sie ukaze i bedziemy mogli pobiec do sklepow i go kupic. Amen :klaszcze: .
  • 0

#43 katarynka Napisany 18 kwietnia 2008 - 20:11

katarynka

    Chocobo

  • Narybek
  • 19 Postów:

Pod wieloma względami przewyższała np takiego Wind Wakera.

litości...
  • 0

#44 raf Napisany 18 kwietnia 2008 - 20:15

raf

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 875 Postów:

Jednak wciąż : nie epokowa.

Co rozumiecie przez epokowość? Czy gry nie są tworzone po to, by czerpać z nich przyjemność? Oczekujecie, ze jeśli coś w prasie dostaje ocenę 9 to musi być przełomem? Włączyłem ją i nie mogłem się oderwać. Jest w niej coś. Jakaś magia, To doskonała pozycja i nie musi odkrywać koła bym mógł to stwierdzić. Na palcach jednej ręki mogę policzyć gry które od początku do końca przeszedłem z wypiekami na twarzy. Jedną z nich jest BG&E.
  • 0

#45 Ney Napisany 18 kwietnia 2008 - 20:17

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Katarynka nie będe tego świętego tematu zbeszczeczał wojenkami z Tobą, ale moim (MOIM) zdaniem przewyższał...Ale jak ktoś woli liliputa w zielonym kubraczku od Jade, muze midi od kawałków z Beyonda, żałosną historyjke od świetnej historii i nudne pływanie połączone z machaniem fujarką(?) w rytm muzyki to nie mój problem :foch:
I żeby nie było uwielbiam WW, ale Beyond dla mnie dużo lepszy. Wręcz epokowy :ninja:
  • 0

#46 BeSOS Napisany 18 kwietnia 2008 - 20:23

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Zgadzam sie z Ney, choć generalnie tych gier bym nie porównywał...
Wogóle fajnie wiedzieć, że tylu osobom ta gra się podobała, przynajmniej taki pozytyw powstania tego tematu :) IMO jest niczym sito, które oddziala zjebów od mistrzów gierek :^^:
  • 0

#47 katarynka Napisany 18 kwietnia 2008 - 20:25

katarynka

    Chocobo

  • Narybek
  • 19 Postów:

Ale jak ktoś woli liliputa w zielonym kubraczku od Jade, muze midi od kawałków z Beyonda, żałosną historyjke od świetnej historii i nudne pływanie połączone z machaniem fujarką(?) w rytm muzyki to nie mój problem

nie, wcale nie zaczynasz wojenki... >_>

tak, wolę liliputa w zielonym kubraczku, niż Jade - pannę zbawczynię w ciuchach z lumpeksu. równie dobrze jednak w WW mogli dać gluta jako protagonistę - i tak wolałbym tę grę, ponieważ jest po prostu 'bigger, better and far more cute'.

żałosną historyjkę ma, powiadasz? a jaką niby ma BG&E? nie chcesz mi chyba powiedzieć, że ta wyświechtana bajeczka niesie ze sobą głębsze przesłanie? :ninja:

a co do pływania... robi się nudne, bo WW to gra godna miana epickiej - jest co przechodzić, podczas gdy BG&E jest śmiesznie krótkie (a i tak sztucznie wydłużone).

nie twierdzę, że BG&E to kiepska gra, wręcz przeciwnie - ma ten podnoszony tutaj bez przerwy KLIMAT. nie umywa się jednak do Zeld, z których zresztą sporo kopiuje.
  • 0

#48 Nyjacz Napisany 18 kwietnia 2008 - 20:26

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 010 Postów:

Wręcz epokowy :ninja:

Bo BG&E jest epokowy. Jest to bardzo ambitna gra, która nie ustępuje takim dziełom jak chociażby Metal Gear! Co do muzyki...

http://pl.youtube.co... ... re=related
http://pl.youtube.co...h?v=qQYvAN99xXk
I uwierzcie, że jeszcze bardziej się w nią "wczujecie" zatapiając się w grę.

BTW. O Devilu można powiedzieć, że jest po prostu zajebisty. A o BG&E nie. Bo to bardzo ambitna i epokowa gra, że trzeba o niej mówić pełnymi zdaniami i ze wzruszeniem :).

EDIT, prawda, nie porównujcie tych gier. I do żadnej innej, bo BG&E nie trzeba porównywać, bo jest to gra wyjątkowa.
Heh, te komentarze na jułtubie ;)
'this was a beatiful game!
lovely music"
  • 0

#49 Nexus Napisany 18 kwietnia 2008 - 20:29

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:

przykładowo trzeba zagrać w cymbergaja z gościem

Bywało że zamiast chłonąć genialny świat gry poświęcałem niejeden dzień po prostu grając w tego cymbergaja. Z utworkiem Propaganda w tle... :^^:
  • 0

#50 ACZ Napisany 18 kwietnia 2008 - 20:30

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:
Dla mnie gra na 85%, bardzo przyjemna rozgrywka. Walka rzeczywiści masherska i polegjąca glównie ma wciskaniu jednego przycisku, czyli coś podobnego, jak w Star Fox Adventure, ale w BG&E było to bardziej przyjemne prze lepszą płynność, animację i fajne filtry. Bardzo lubiłem pstrykać fotki tym stworkom, taki patent, że główna postać ma aparat do pstrykania i kolekcjonowania fotek mógłby być częściej używany w grach. Chodzi oczywiście o pstrykanie fotek określonych rzeczy za co dostawałoby się nagrody.
Ney, nie przesadzaj z tymi mini gierkami, bo ile ich było? Jeśli mnie pamięć nie myli to tylko dwie, czyli ten ala cymbergaj i gra w kulkę i trzy kubki. Akurat ten cymbergaj bardzo mi się podobał i grałem w niego bardzo długo dla samego funu.
  • 0

#51 Nyjacz Napisany 18 kwietnia 2008 - 20:33

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 010 Postów:

przykładowo trzeba zagrać w cymbergaja z gościem

Bywało że zamiast chłonąć genialny świat gry poświęcałem niejeden dzień po prostu grając w tego cymbergaja. Z utworkiem Propaganda w tle... :^^:

\
Właaaaśnie :^^: . Sam cymbergaj był też czymś w tej grze bardzo miodnym :). Najlepiej zatopić się w grę i nie przechodzić na szybko, wczuć się w historię, robić misje a po drodze nie spiesząc się zagrać kilka razy w cymbergaja i porobić kilka innych ciekawych rzeczy. To nie jest gra do szarpania, naprawdę. Szkoda, że wielu osobom nie podeszła - bo jak taki hicior... Tfu! Nie hicior, tylko bardzo ambitna i przepiękna przygoda nie podejdzie to tylko płakać ;).

EDIT: Propaganda jest suuuuper, świetna muzyka, właśnie słucham i chyba przez was jeszcze raz przejdę gierkę.
  • 0

#52 Ney Napisany 18 kwietnia 2008 - 20:40

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Ja się w sumie dziwie, że UBI nie zrobiło reedycji Beyonda na Wii. Zrobili tylko jakieś bezsensowne Far Cry, POP'a 3 i inne szroty.Jakoś dałoby się fajnie obłożyć wiilota waleniem pałą (?) i cykaniem fotek i może gra przy małym koszcie jeszcze troche kaski by dorobiła :^^:
  • 0

#53 Gość__* Napisany 18 kwietnia 2008 - 20:41

Gość__*
  • Goście
Aj Wy niedobre, niegrzeczne swinie. Narobiliscie mi strasznego smaka, zeby sobie odswierzyc pierwszego Beyonda - ale mozliwosc takowa mam tylko na PC, a na klawiaturze od laptopa raczej nie przejde ostatniego bossa :P Ale uj tam, zagrac warto, wiec pewnie sprobuje ;D

Byc moze majkel tymi trzema glosnymi tytulami zarobil na siebie i francuzi szerzej otworzyli portmonetke. Wiadome jest iz majkiel pracuje teraz nad jakims tytulem - jesli nie jest to BG&E2, to albo mowa o zupelnie nowej marce, albo nie mam pomyslow (raymana i kroliki raczej wykluczam).

A nie Miszel? ;]
  • 0

#54 Nyjacz Napisany 18 kwietnia 2008 - 20:43

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 010 Postów:

Aj Wy niedobre, niegrzeczne swinie. Narobiliscie mi strasznego smaka, zeby sobie odswierzyc pierwszego Beyonda - ale mozliwosc takowa mam tylko na PC, a na klawiaturze od laptopa raczej nie przejde ostatniego bossa :P Ale uj tam, zagrac warto, wiec pewnie sprobuje ;D

Byc moze majkel tymi trzema glosnymi tytulami zarobil na siebie i francuzi szerzej otworzyli portmonetke. Wiadome jest iz majkiel pracuje teraz nad jakims tytulem - jesli nie jest to BG&E2, to albo mowa o zupelnie nowej marce, albo nie mam pomyslow (raymana i kroliki raczej wykluczam).

A nie Miszel? ;]

No Miszel :^^: . A granie na klawiaturze nie jest złe, ja właśnie na kompie w to grałem :).
  • 0

#55 Aras Napisany 18 kwietnia 2008 - 21:16

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:

A nie Miszel? ;]

Michał jest Michał
  • 0

#56 nawi Napisany 19 kwietnia 2008 - 00:02

nawi

    Mega Man

  • Narybek
  • 148 Postów:

A nie Miszel? ;]



Byc moze. Pisalem co by bylo smiesznie.
  • 0

#57 Uuk Napisany 19 kwietnia 2008 - 08:13

Uuk

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 487 Postów:

Ney, nie przesadzaj z tymi mini gierkami, bo ile ich było? Jeśli mnie pamięć nie myli to tylko dwie, czyli ten ala cymbergaj i gra w kulkę i trzy kubki. Akurat ten cymbergaj bardzo mi się podobał i grałem w niego bardzo długo dla samego funu.

Jeszcze wyścigi poduszkowców i "yo pearl", czy jakoś tak. Oj Czychu, czyżbyś nie zrobił wszystkich fotek? :)
  • 0

#58 Scorpio Napisany 19 kwietnia 2008 - 08:48

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Pamiętam, jak przez kilkanaście minut próbowałem ustrzelić zdjęcie tego cholernego ptaka na szczycie domku Jade. Co było cholernie trudne i w końcu dałem spokój ... rozłożyłem satelitę i od razu wyszło ... poczułem się tak głupio XD
  • 0

#59 Aras Napisany 19 kwietnia 2008 - 09:02

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
a giga-ślimak? :ninja: ten to był łobuz
  • 0

#60 Gość__* Napisany 19 kwietnia 2008 - 10:19

Gość__*
  • Goście
No w ogóle bossy też były bardzo ciekawie zrobione jak dla mnie. Nadal jęczę po nocach, że nie wyszła dwójka.
  • 0



Inne z tagami: