Skocz do zawartości

Zdjęcie

Resident Evil 4 [wersja GCN]


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
516 odpowiedzi na ten temat

#421 Ganon Napisany 27 kwietnia 2005 - 19:47

Ganon

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 362 Postów:
A ja jestem ciekaw czychu, bo tak wychwalasz te wszystki gry od Capcomu(niewatpliwie swietne), ale czy Ty w ogole w nie grales? :twisted:
  • 0

#422 Gość__* Napisany 27 kwietnia 2005 - 21:23

Gość__*
  • Goście

A ja jestem ciekaw czychu, bo tak wychwalasz te wszystki gry od Capcomu(niewatpliwie swietne), ale czy Ty w ogole w nie grales? :twisted:

Pytanie retoryczne? Jak najbardziej :twisted:
  • 0

#423 Ganon Napisany 30 kwietnia 2005 - 16:39

Ganon

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 362 Postów:
Czychu wyglasza swoja wiedze wszem i wobec, o grach, ktorych nawte na oczy nie widzial. Demagogia, ot co :lol:
  • 0

#424 Kot Fritz Napisany 30 kwietnia 2005 - 17:08

Kot Fritz

    Mega Man

  • Narybek
  • 143 Postów:
Jednego nie rozumiem. Przecież z tego, że rezidenty (wszystkie) nie sprzedały się najlepiej na gacku n i e m o ż n a wyprowadzać takiego wniosku, że na ps2 sprzedałby się świetnie. Skłonny byłbym raczej uważać wręcz odwrotnie, bo przecież tam i konkurencja znacznie liczniejsza. Dalej sukces na rynku GC i PS2 mierzyć należy różną miarą, ponieważ ps2jek sprzedało się znacznie więcej. I jeszcze jedna uwaga: stusunek jakości do ilości sprzedanych egzemplarzy gry bardzo często dla gier wspaniałych bywa krzywdzący (vide ICO lub nowy oddworld).

Co do RE4 to przecież w znacznym stopniu zawinił sam Capcom. Po co było wyskakiwać tak z tą cało konwersją (przecież mogliby ją ogłościć publicznie ot, choćby teraz). Zważcie, że dla masowego odbiorcy re4 to nie żaden kult, ale kolejna gierka. Oni poczekają.
No i zauważnie, że re4 to gra, którą dość trudno wyhajpować. Fakt, ma świetny gameplay, ale jak go pokazać? Bo co: fabuła? Litości. Charyzmatyczni bohaterowie? Jezu, Leonowi daleko nawet do Linka z WW o Snake'u nie mówiąc. Więc sami widzicie...
Bo w tą gre naprawde trzeba zagrać.
To tyle ode mnie.
  • 0

#425 Gość__* Napisany 01 maja 2005 - 20:53

Gość__*
  • Goście
Jednego nie rozumiem. Co jest fajnego w uśmiercaniu tak zajebstych postaci jakMike i Louise? Wytrzymałbym jeszcze jakby zabili Leona albo tą małą mendę, ale oni? Zrobili dla mnie tyle dobrego. Chociaż po tym co ci psychopaci z Capcomu zrobili ze Stevem, można było sie spodziewać wszystkiego......gochedlo, gochedlo....
  • 0

#426 Ganon Napisany 01 maja 2005 - 21:34

Ganon

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 362 Postów:
SPOILER : Paaanieee... A kto im kazal usmiercac Krausera? To jest dopiero przefachowa postac! Zasluguje na oddzielna gre! A ten Luis... hmm... mial efektwona smierc, nie wystarczy? :wink:
  • 0

#427 Texz Napisany 02 maja 2005 - 08:06

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Powiem Panowie! Koniec ze szablonowymi schematami, że dobre postaci przetrwać muszą do końca. I bardzo dobrze! Koniec z przewidywalnością happy endu. (mogli by nawet uśmiercić Leona, lecz jakby dalej wyglądała gra?)
  • 0

#428 Ganon Napisany 02 maja 2005 - 11:39

Ganon

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 362 Postów:
"Za dobre postacie musza przetrwac do konca" - a wiemy, ze Luis mial troche grzeszkow :wink: A propos: pamietacie, ze Luis mial takiego guna, Red9. Mozna bylo go kupic u merchanta. A ja wyczytalem, ze po upgrade'ach firepower, to najpotezniejszy pistolet w grze. Tzn. ze jego optymalne statsy sa lepsze od optymalnych Blacktaila i Punishera.
  • 0

#429 Gość__* Napisany 02 maja 2005 - 16:39

Gość__*
  • Goście
Ale pewnie ze Stockiem, a to zajmuje za dużo miejsca, którego i tak mi nie wystarczyło na Butterflyja i Semi-auto Rifle. A może to przez to że całą grę nosiłem ze sobą Rocket launchera tak na wszelki wypadek i którego notabene wcale nie użyłem......un forastero...
  • 0

#430 Ganon Napisany 02 maja 2005 - 22:16

Ganon

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 362 Postów:
Ja uzylem raz. Gdy byl taki korytarz z dwoma Wolverine'ami. Strzelilem miedzy nich i buuuum, rozwalilo obu. Raz tylko jej uzywalem. No w sumie dwa, bo jeszcze na koniec. :roll:
  • 0

#431 Gość__* Napisany 15 maja 2005 - 00:45

Gość__*
  • Goście
Witajcie

Mam pytanie do tych ktorzy ukonczyli RE 4.
W momencie kiedy mam juz "oko" potrzebne do otworzenia bramy do zamku, czesc wioski nie jest jeszcze odkryta. Zeby ja odkryc musialbym nadlozyc szmat drogi. Tu rodzi sie moje pytanie. Czy po wejsciu do zamku i podniesieniu mostu, Leon wroci jeszcze do wioski?
Czy po tym momencie nie ma juz powrotu do samego konca gry? Nie wiem czy atakowac zamek? Czy wrocic i odkryc cala mape wioski?

Z gory dzieki za odpowiedz
pozdrawiam
  • 0

#432 Tidus1024 Napisany 15 maja 2005 - 01:53

Tidus1024

    Pikachu

  • Narybek
  • 51 Postów:

Witajcie

Mam pytanie do tych ktorzy ukonczyli RE 4.
W momencie kiedy mam juz "oko" potrzebne do otworzenia bramy do zamku, czesc wioski nie jest jeszcze odkryta. Zeby ja odkryc musialbym nadlozyc szmat drogi. Tu rodzi sie moje pytanie. Czy po wejsciu do zamku i podniesieniu mostu, Leon wroci jeszcze do wioski?
Czy po tym momencie nie ma juz powrotu do samego konca gry? Nie wiem czy atakowac zamek? Czy wrocic i odkryc cala mape wioski?

Z gory dzieki za odpowiedz
pozdrawiam

Nie ma powrotu. Pozdr.
  • 0

#433 Gość__* Napisany 15 maja 2005 - 17:50

Gość__*
  • Goście
Witajcie

Mam jeszcze jedno pytanie. Nie moge zwiedzic jednego juz tylko obszaru na terenie wioski.
Prowadza do niego drzwi, ktore od strony Leona sa zabite grubymi deskami:( Jest to zablokowany obszar lezacy nad miejscem w ktorym razem z "hiszpanem" bronilismy sie w domu przed cala masa nacierajacych wiesniakow. Czy ktos moze pomoc w pokonaniu zabitych drzwi?

pozdrawiam
  • 0

#434 Gość__* Napisany 21 maja 2005 - 13:31

Gość__*
  • Goście
:shock: tyle mam do powiedzenia po pierwszych ok 10 godzinach gry. Coś cudnego... wciąż nowe, zaskakujące pomysły, piękne (i przygłupie :wink: ) scenki. A samo strzelanie jest tak miodne... nic tak nie sadysfakacjonuje jak kilka headshotów z rzędu lub rozwalenie Pana Piły Mechanicznej :twisted: jestem pod wrażeniem kunsztu Capcomu i wrócę tutaj, jak ukonczę REsidenta.
  • 0

#435 Gość__* Napisany 25 maja 2005 - 06:25

Gość__*
  • Goście
To i tak jesteś dalej niż ja - chce kupić sobie RE4 jako prezent po zakończeniu sesji i zdaniu FCE. Tak więc motywacja jest :D. Pytanie do forumowiczów, którzy już RE4 skończyli - ile czasu zajęło wam przejście gry za pierwszym razem ???
  • 0

#436 Kozio Napisany 25 maja 2005 - 12:57

Kozio

    Chocobo

  • Narybek
  • 14 Postów:
23 godziny
  • 0

#437 Gość__* Napisany 25 maja 2005 - 14:01

Gość__*
  • Goście

23 godziny


No to taki czas gry jestem w stanie jak najbardziej zaakceptować :D. kiedy w gre wchodzi wydnanie 200 zł to czas gry jest jednym z 4 najważniejszych argumentów za lub przeciw.
  • 0

#438 Gość__* Napisany 26 maja 2005 - 14:53

Gość__*
  • Goście
Takie pytanko, wie ktos jak rozwiązać tą zagadkę przy ościele dzie ponoć jest Ashley. Nie mogłem tego rozgryźć ;[ A gra rox jestem teraz przy dużej rybie i jest ostro <:
  • 0

#439 Ganon Napisany 26 maja 2005 - 16:39

Ganon

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 362 Postów:
CZyli sa jacys posiadacze GC, ktorzy jeszcze nie przeszli tej gry? :twisted:
  • 0

#440 BeSOS Napisany 26 maja 2005 - 17:44

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Takie pytanko, wie ktos jak rozwiązać tą zagadkę przy ościele dzie ponoć jest Ashley. Nie mogłem tego rozgryźć ;[ A gra rox jestem teraz przy dużej rybie i jest ostro <:


nie pamietam dokładnie, ale musisz pójść na cmentarz i sprawdzić które symbole sa przy podwójnych grobach a potem je podświetlić na tarczy, gdzie są wraz z innymi symbolami
  • 0

#441 Gość__* Napisany 26 maja 2005 - 21:42

Gość__*
  • Goście
Przelazłem to już metodą prób i błędów, właśnie odnalazłem Ashley. Ogólnie gra jest świetna ale mam nadzieję że nie pokazała jescze wszystkiego. Mnie denerwuja notoryczne problemy z amunicją. Na szczęście w kryzysowych sytuacjach "zero naboi" flashbang przychodzi z pomocą <:

Ps:Ganon cicho siedź xP
  • 0

#442 Gość__* Napisany 27 maja 2005 - 18:53

Gość__*
  • Goście

CZyli sa jacys posiadacze GC, ktorzy jeszcze nie przeszli tej gry? :twisted:

Chociażby ja :D Póki co zakolegowałem się z REmak'iem ;)
Czy w RE4 nadal jest ten wqrfiający backtracking?
  • 0

#443 BeSOS Napisany 27 maja 2005 - 19:32

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

CZyli sa jacys posiadacze GC, ktorzy jeszcze nie przeszli tej gry? :twisted:

Chociażby ja :D Póki co zakolegowałem się z REmak'iem ;)
Czy w RE4 nadal jest ten wqrfiający backtracking?


nie ma- w sasadzie przez 90% gry idziesz przed siebie. Bierz grę bo jest boska. Choć mi w pamięci bardziej zapadł REmake :D
  • 0

#444 Ganon Napisany 27 maja 2005 - 23:00

Ganon

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 362 Postów:
ta gra to prawie nie jest Resident! To jest wielkie dzielo Capcomu! Dziecko cudowne! Niemalze bez wad! Bierz! must have!
  • 0

#445 Gość__* Napisany 28 maja 2005 - 06:54

Gość__*
  • Goście

ta gra to prawie nie jest Resident! To jest wielkie dzielo Capcomu! Dziecko cudowne! Niemalze bez wad! Bierz! must have!


To mogę wywnioskować z recenzji i trailerów ;) Pytałem jedynie o backtracking :D W jedynce ten element sprawia, że wzmaga się w człowieku ochota odłorzenia jej na półkę na jakiś czas (no chyba, że się odkryje jakiś nowy zakamarek posiadłości, wtedy robi się ciekawiej-nowe zombiaki, nowe pokoje do eksploracji)
  • 0

#446 gruby Napisany 28 maja 2005 - 08:54

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:

ta gra to prawie nie jest Resident! To jest wielkie dzielo Capcomu! Dziecko cudowne! Niemalze bez wad! Bierz! must have!


To mogę wywnioskować z recenzji i trailerów ;) Pytałem jedynie o backtracking :D W jedynce ten element sprawia, że wzmaga się w człowieku ochota odłorzenia jej na półkę na jakiś czas (no chyba, że się odkryje jakiś nowy zakamarek posiadłości, wtedy robi się ciekawiej-nowe zombiaki, nowe pokoje do eksploracji)

Backtrakingu nie ma w tej grze. Chyba z raz trzeba przejść kawałek który się juz przechodziło. Ale tylko tyle. Inne wypadki= bezpardonowy pochód naprzód.
  • 0

#447 Gość__* Napisany 30 maja 2005 - 14:20

Gość__*
  • Goście
Właśnie skończyłem pierwszą płytkę i co moge powiedzieć, ta gra absolutnie roooox Akcja z kolejką, z nożem, czy też z tym posągiem mógłbym powtarzać w nieskończoność <: Grafika -absolutne cudo i technicznie i w design'ie ta sala z buchającym zewsząd ogniem, komnaty zamku myślałem że mi oczy wypłyną <: Ile tak około gry jest na drugiej płytce ?

Ps: 2 Wolveriny to był ostry hardcore ale w końcu użyłem na nich bazooki :|
  • 0

#448 BeSOS Napisany 30 maja 2005 - 15:03

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Ile tak około gry jest na drugiej płytce ?


IMO jest mniej więcej 1/4 tego co na pierwszej płycie :)
  • 0

#449 Gość__* Napisany 05 czerwca 2005 - 20:49

Gość__*
  • Goście
W końcu dorwałem ta grę. Co mogę powiedzieć: O K....wa!!!! Ta giera to najlepsze co mogło mnie spotkać. Zajebista i w ogóle. Ja pi..... . Ta gra rządzi na wszystkich konsolach. Grałem też w mgs3, i mówię że re4 jes lepsze!!! (ale może się nie znam :wink: ). Kurde, idę dalej grać. Nie ma mnie dla nikogo :wink:
  • 0

#450 Gość__* Napisany 07 czerwca 2005 - 17:43

Gość__*
  • Goście
MGS3 jest inne, i nie ma co go porównywać do RE4, które jest zupełnie inną grą.

A tak poza tym to skończyłem RE4 i zaczynam drugi raz. TA GRA KICKS ASS!!!! :shock: Zagina do samego końca, piękne walki i scenki... co tam fabuła, nie jest tu ważna... Po prostu coś świetnego QTE wgniata w ziemię, grafika zrywa kask, a wciąż inne akcje i samo strzelanie można opisać innymi współczesnym frazeologizmami :wink: Nigdy bym nie pomyślał, że TAK będzie wyglądać walka z Saddlerem...RE4ROXX! I tyle.
  • 0