Skocz do zawartości

Zdjęcie

Resident Evil 4 [wersja GCN]


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
516 odpowiedzi na ten temat

#481 marioo Napisany 05 sierpnia 2005 - 13:21

marioo

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 699 Postów:
Dziś w nocy ukończyłem czwartego Residenta...nie wiem co dokładnie na temat tej gry napisac bo chyba wszystko juz zostało napisane, ale ja takze popodniecam sie dziełem Capcomu. Na początek fabuła:/ Wyjatkowo marna, jakos nie podpasował mi cały Sadler i "pigmej" Salatazar. Goscie w ogole nie maja klimatu a straszyc moga jedynie pieciolatków. Ale przecież fabuła w tej grze wcale nie jest ważna..ponieważ cała gra ma klimat a to głownie dzieki grafice! Musze przyznac ze ta rzeczywiscie wyglada obłednie- Wioska, to IMO najlepsza i najbardziej klimatyczna lokacja z całej gry. Pognite kolory, wspaniały design no i ta niewiadoma. Zamek też jest piekny, masa detali jak obrazy, freski itd. Jednak największe wrażneie zrobiło na mnie w podzeimnach zamku lawa! Kto to widział wie o czym mówie, takiego czegoś w grach video jeszcze nie widziałem. CUDO. Sam gameplay to czysty miód, jeszcze nigdy z taka przyjemnością nie odstrzeliwałem głów żadnemu popaprancowi w grach, jest super. Na koniec miałem takie rezultaty:

Hit Ratio: 72%
Enemies Killed- 998
sam natomiast zginąlem 59 razy
czas gry 20:58

Grałem na normal, teraz zapewne wezmę sie za profesional z infinity launcherem :]
A i tryb Mercenaiers tez jest mega kozacki, fajnie by sie w niego grało przez siec, coś w stylu CS :]
  • 0

#482 Gość__* Napisany 06 sierpnia 2005 - 06:11

Gość__*
  • Goście
Okej po przejsciu na easy zabieram sie za normal :twisted:
  • 0

#483 Kalafior Napisany 06 sierpnia 2005 - 08:37

Kalafior

    Pikachu

  • Narybek
  • 66 Postów:
Od wczoraj gram w RE4 i jak narazie mam już 5 godzin na liczniku, ofkoz gram na normalu.
Jedna sytuacja mnie kompletnie pozamiatała. 8) ...
Gram sobie do momentu walki z bossem na jeziorze. Żeby rozpoczęła się walka trzeba podpłynąć do drugiego brzegu, anyway załatwił mnie bo szkoda mi było apteczek. A gdy odrodziłem się przy maszynie zamiast płynąć do bossa poszedłem sobie na mostek wyciągnąłem handguna i znęcałem się nad rybkami. :twisted:
Po około 7 strzałach z wody wynurzył boss z którym miałem się za chwilę spotkać i mnie pożarł - działo się to tak szybko, że aż podskoczyłem. Z takim bajerem jeszcze w żdnej grze się nie spotkałem. :shock:

No i warto w tej grze mieć oczy dookoła głowy - co rusz można znaleźć ukryte skarby.
Np. nad zbiornikiem z szambem wisi medalion trzeba go strącić z pistoletu. Ale jak wpadnie
do szamba do jest niewiele wart, dlatego warto pokombinować - szybko się skapnęłem, że
zbiornik da się zamknąć strzałem w belkę potrzymującą okap szamba.

Zarąbisty jest też motyw z wilkiem - Ja mu ratuję skórę, a później on mi pomaga w walce
z El Gigante.
  • 0

#484 Ganon Napisany 06 sierpnia 2005 - 09:27

Ganon

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 362 Postów:
I pamietajcie: grajcie co najmniej dwa razy. Albowiem zaczynajac swa przygode z RE4 na easy, skazujesz sie na pozbawienie niektorych motywow, np. ogrodu z wilkami. Gdy z ciekawosci sprawdzalem najnizszy poziom trudnosci, zauwazylem, ze w pewnej komnacie, gdzie sie toczy pojedynek z mnichami, w przeciwienstwie do normal, nie ma gostkow z rakietnicami. Jest tego zapewne wiecej, ale nie chcialo mi sie sprawdzac;]
  • 0

#485 feyd_hark Napisany 06 sierpnia 2005 - 15:40

feyd_hark

    Chocobo

  • Narybek
  • 12 Postów:
Szkoda że na profesionalu nie można używać sprzętu z poprzedniego grania (grałem na normalu) - ah, przydałby mi się Killer 7, bo ci wieśniacy są strasznie wytrzymali.

Pozdrawiam wszystkich.
  • 0

#486 marioo Napisany 17 sierpnia 2005 - 23:50

marioo

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 699 Postów:
Na gametrailers.com można obejrzec gameplay z wczesnej(pierwszej planowanej) wersji RE4!. Po obejrzeniu nasuwa mi sie jedna mysl, mieszanka Silent Hill z Eternal Darknes w sosie Residentowym:P Czy to zle czy dobrze ze w ostatecznosci Capcom zdecydował sie wydac taką wersje RE4 jaką mamy w domach? To zalezy jak kto na to patrzy. Moim zdaniem "tamten" RE4 tez miałby szanse stac sie hitem z miejsca. Polecam to zobaczyc:)
  • 0

#487 Gość__* Napisany 01 września 2005 - 10:25

Gość__*
  • Goście
R4 swietna gra-grafa dobra ale tekstury tragiczne Marcenaries - swietny dodatek ale leon to ciota i ciezko ale zrobiłem wszystkie 5 gwiazdek teraz koncze poziom PRO 2 płyta jest swietny utknołem na predatorze na 1płytce ale z nim mozna nie walczyc i ucieknac winda która zjedzie po jakiejs chwili ratuje me dupsko nie ma na niego rady dostepnymi giwerami i wypasionymi ma maksa w tym etapie gry.mimo ze miałem wypasione bronie nie dałem mu rady<4 beczki które go zamrazaja to za mało Magnum na 30 i mini tałer nie rozłozyły skurczybyka a jego uniki to mistrzostwo swiata -genialna animacja> przejde gre na pro i wróce z giwerami bonusowymi i pokonam tego drania> szkoda ze R4 dostanie ps2 i wiecej dodatków.mam pytanie od czego zalezy hit ratio?? i co on daje?? jakie sa jeszcze ukryte sekrety oprucz tych 2 misji np:jest cos za przejscie bez sevowania czy w czasie ponizej 10godz bo sie da z tymi mega dodatkowymi broniami.gra jest swietna ale zeby ja docenic nalezy ja ukonczyc na 3poziomach.na najniszym poznac system co i jak jak łączyc przedmioty,pózniej normal i mega poziom pro polecam -czy jest cos za ukonczenie tego poziomu??
  • 0

#488 marioo Napisany 04 września 2005 - 01:57

marioo

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 699 Postów:

R4 swietna gra-grafa dobra ale tekstury tragiczne

Przestan.

2 płyta jest swietny utknołem na predatorze na 1płytce ale z nim mozna nie walczyc i ucieknac winda która zjedzie po jakiejs chwili ratuje me dupsko nie ma na niego rady dostepnymi giwerami i wypasionymi ma maksa w tym etapie gry.mimo ze miałem wypasione bronie nie dałem mu rady<4 beczki które go zamrazaja to za mało Magnum na 30 i mini tałer nie rozłozyły skurczybyka a jego uniki to mistrzostwo swiata

Przeciez z nim wcale nie trzeba walczyc:/ unikac go i czekac na winde, to jest najlepsze rozwiązanie.

przejde gre na pro i wróce z giwerami bonusowymi i pokonam tego drania

Żadna to satysfakcja, przeciez nawet z Launchera wystarcza na niego jeden strzał.

szkoda ze R4 dostanie ps2 i wiecej dodatków

Again..przestan :? co ci w tym przeszkadza?

mam pytanie od czego zalezy hit ratio?? i co on daje??

Nie służy do niczego...oznacza natomiast celnosc (procentowo). Im wiekszy procent, tym lepiej poniewaz oznacza że nie marnowałes amunicji strzelajac po scianach.

jakie sa jeszcze ukryte sekrety oprucz tych 2 misji np:jest cos za przejscie bez sevowania czy w czasie ponizej 10godz bo sie da z tymi mega dodatkowymi broniami

Z tymi broniami to da sie przejsc nawet ponizej 2 godzin ;). A dodatki, hmmm...wiecej nie uswiadczysz.
  • 0

#489 Gość__* Napisany 08 września 2005 - 08:36

Gość__*
  • Goście
Dzieki mario :) znalazłem łatwy sposób na komandosa Krauser na poziomie PRO!! jest mały bag :D na tego drania wystarczy wejsc po drabince do pierwszego pomieszczenia i stanac za nia!! a przeciwnik nas NIE WIDZI!! i jest łatwym celem schodzimy i jak tylko nas zacznie atakowac uciekamy w to samo miejsce i tak w kólko pozniej ze snarperki trafiamy go gdy zacznie nas atakowac z tej samej lokaci sposób łatwy i nie stacimy energi i amunicji pózniej finał na wiezy i wystarczy magnum 35 i 4 strzały i finito. Mario ale ps2 dostanie dowe giwery misje....itp itd....czyli bardziej dopieszczona wersja R4. A tekstury naprawde sa biedne ale i tak ta gra to mistrzostwo swiata ale juz w to nie gram ukonczyłem wszystkie poziomy bonusy i nie ma wiecej nic do odkrycia ale bawiłem sie 80godzin wysmienicie polecam
  • 0

#490 Gość__* Napisany 15 września 2005 - 00:26

Gość__*
  • Goście
Oł gad, oł gad, oł gad :shock: Co dla mnie nietypowe od 3 dni praktycznie nie zajrzałem na forum, bo cały czas gram w RE4.. ta gra jest po prostu tak niesamowita, że nie da się tego opisać słowami.. cały czas coś się dzieje, aaaaaaa.. wieśniacy, headshoty, giwery.. czyli słowa klucze.. jestem już na 2 płycie i gra cały czas rozkłada mnie czymś nowym.. a to 'potwór z Lochness'(:wink:), a to zamek, a to 'mnisi', a to wyspa.. po prostu co chwile coś tu się dzieje.. rzadko zdarza mi się, że już przy pierwszym przejściu wącham ściany, a w RE4 właśnie tak jest.. po prostu totalny szok.. spodziewałem się po tej grze wiele, ale nie TAK wiele.. a pojedynku Leon vs Krauser nie zapomnę chyba do końca życia.. imo na tą grę nie ma bata.. najlepsza szpila tej generacji konsol!
  • 0

#491 Gość__* Napisany 23 października 2005 - 08:08

Gość__*
  • Goście
Dostajemy cos nowego za przejscie gry po raz drugi jako load (czyli ze starym ekwipunkiem), lub za new game na Pro?
  • 0

#492 Gość__* Napisany 23 października 2005 - 09:29

Gość__*
  • Goście
Nic, oprócz satysfakcji.
  • 0

#493 Gość__* Napisany 19 listopada 2005 - 13:18

Gość__*
  • Goście
Przeszedlem gre raz (nie lubie przechodzic gier po kilka razy). I stwierdzam ze jest to jedna z najlepszych gier w jakie gralem. Choc nie jest bezbledna. Nawet raz wykorzystalem buga :oops:. Chodzi mi mianowicie o akcje w zamku, z tym gosciem w czerwonej szacie, ktory pozniej strzela do ciebie z CKMu, bo gdy sie do niego zblizymy, zaczyna uciekac, do karabinu. Tak samo jest celujac. Ale gdy strzelimy z granatnika w okolice, on nie ucieka. Tak wiec latwo sie domyslec co z nim zrobilem :) ). Druga rzecz jaka mi sie niezabardzo podobala to to ze jesli jakis gosc zlapie nas za kurtke, a w tym momencie wybuchnie granat, nam nic sie nie stanie.
Wiem ze strasznie sie czepiam, ale stwierdzilem ze nie ma sensu wypisywac zalet, bo je kazdy zna. Widzial ktos jakies inne bugi?? :D
  • 0

#494 Kaxi Napisany 01 lutego 2006 - 23:50

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Resident Evil 4 wchodzi do Player's Choice z ceną 19.99$. Na razie w USA. Przy okazji podano, że RE4 na GCN w Stanach sprzedał się w ilości około 650 000 kopii co jest wynikiem wybitniem śrendim jak na ten tytuł.
  • 0

#495 feyd_hark Napisany 17 lipca 2006 - 11:10

feyd_hark

    Chocobo

  • Narybek
  • 12 Postów:
Nigdy wczesniej nie przepadałem za Residentami, ale w czwartą cześć gram już dokładnie rok (oczywiście z przerwami na inne tytuły) nie mniej uważam ją za grę wybitną. Prawdziwy Resident Evil 4 według mnie zaczyna się od poziomu PRO, ukończyłem go sobie 2 razy i dla przyjemności ostatnio chodze sobie z maxymalnie dopakowanym HandCannon. Pozdrawiam wszystkich.
  • 0

#496 Scorpio Napisany 17 lipca 2006 - 18:19

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Prawdziwy Resident Evil 4 według mnie zaczyna się od poziomu PRO

Co prawda na PS2, ale wlaśnie jestem w trakcie 1 jego przechodzenia. I o ile na brak kasy nie cierpię (jestem na 4-1 chapterze) i mam ponad 200 tysięcy, to amunicji maławo :trup: Walka o każdy nabój do zaoszczędzenia, czasami jak wiem że jest większa grupa wrogów to z żałością naciskam na spust, zanim upgrada na pojemność zrobię, ostrożnie wywalam cały magazynek (darmowy reload ... bez niego czasami byłoby CIĘŻKO) ... ogółem masakra.
I tak być powinno. Przecież to RE4 nie jakiś spacerek :lol: Zaszczucie, pogonie, ucieczka, walka o każdy pocisk. Cytując McDonalda "I'm lovin it" :D
  • 0

#497 syon Napisany 15 sierpnia 2006 - 14:32

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
Nieźle przekombinowana wersja na gacka :D -> http://giery.eu/Game...nie-wypada.html
  • 0

#498 Scorpio Napisany 15 sierpnia 2006 - 14:49

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
W końcu wiadomo czemu mr President wyposażył córkę w Ballistic Missiles XD Fajna muza, fajny pomysł, fajne wykonanie ... szalone :P
  • 0

#499 Gość__* Napisany 16 września 2006 - 18:41

Gość__*
  • Goście
Gra jest swietna, ba absolutna czołówka tytułów jakie pojawiły sie na konsolach ever. Nowatorskie podejscie do tematu przez Capcom sie chwali. Ganados dzielnie zastępują zombie, zaś gameplay non stop zaskakuje gracza. Graficznie rzecz wgniata w ziemie, dzwiekowo tez jest bardzo dobrze. Czas gry odpowiedni, do tego świetne bonusy. Capcom roooxior :ninja:
  • 0

#500 Gość__* Napisany 16 września 2006 - 18:41

Gość__*
  • Goście
Gra jest swietna, ba absolutna czołówka tytułów jakie pojawiły sie na konsolach ever. Nowatorskie podejscie do tematu przez Capcom sie chwali. Ganados dzielnie zastępują zombie, zaś gameplay non stop zaskakuje gracza. Graficznie rzecz wgniata w ziemie, dzwiekowo tez jest bardzo dobrze. Czas gry odpowiedni, do tego świetne bonusy. Capcom roooxior :ninja:
  • 0

#501 leon Napisany 12 października 2006 - 20:23

leon

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 741 Postów:
OK, przyznaję się. W RE4 zagram dopiero za kilka dni :oops: . Czy ktoś może opisać kilkoma słowami postać imieniem Ada :zakochany: , aby jeszcze bardziej napalić mnię na ten tytuł ?(tylko bez spoilerów proszę). Być może ta postać była już wcześniej w Residentach ale ja w nie niestety też nie rałem. :pac: - Wiem jestem zacofany.
  • 0

#502 vagrant3 Napisany 12 października 2006 - 21:07

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Czy ktoś może opisać kilkoma słowami postać imieniem Ada , aby jeszcze bardziej napalić mnię na ten tytuł ?(tylko bez spoilerów proszę).

Spróbuję - załosna, beznadziejna, przekolorowana, zupełnie nieciekawa, a już jej kiecka to szczyt tandety ;] Była jeszcze w miarę ciekawą postacią w czasach RE i RE2... Ale seria RE i tak już przyzwyczaiła mnie do żenujących intryg i lipnych bohaterów, i tak jak jeszcze kiedyś nawet mnie to bawiło, tak teraz mnie wkurza. Wiem, to tylko "horror", ale jakoś postacie z Silent Hill nie mają takich problemów. Tu z kolei można mówić o innym nurcie, ale zostawmy ;]

Tak czy inaczej atakuj śmiało, bo rozpierdziel i tempo akcji jest momentami nieprzeciętne :)
  • 0

#503 leon Napisany 12 października 2006 - 21:20

leon

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 741 Postów:

Spróbuję - załosna, beznadziejna, przekolorowana, zupełnie nieciekawa, a już jej kiecka to szczyt tandety ;]

:shock: O kurde, to żeś mnię zaskoczył ciutkę. Myślałem, że to fajna postać.

Tak czy inaczej atakuj śmiało, bo rozpierdziel i tempo akcji jest momentami nieprzeciętne

Wiem, wiem. Dla mnie to taki trochę nextgen w skórze currentgenowej ;] . Oj, czuję kilka nieprzespanych nocy :ziewa: :)
Vagrant3 :hejka: , dzięki za opinię.
  • 0

#504 vagrant3 Napisany 12 października 2006 - 21:28

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

O kurde, to żeś mnię zaskoczył ciutkę. Myślałem, że to fajna postać.

Wyraziłem swoją opinię, możliwe, ze Tobie się ta postać spodoba nieco bardziej ;] Ja już mam dość sztampowości w grach... i mam na mysli wszystkie elementy, a scenariusz i kreacje postaci są u mnie priorytetowe.
  • 0

#505 Yoori Napisany 13 października 2006 - 16:02

Yoori

    Chłopak Kingi

  • Forumowicze
  • 8 527 Postów:
W dodatkowych misjach gdy się nią gra ma spoko strój :^^: (wersja PS2)
  • 0

#506 Texz Napisany 13 października 2006 - 16:56

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Dobra fabuła w RE4 to był by to koniec wszystkiego.
Tak mamy idealną grę, z mega miodnym systemem rozgrywki, nowatorskimi rozwiązaniami względem gameplayu, rozwalającymi akcjami, inteligentnymi przeciwnikami i Bossami... gdyby Capcom dodał do tego jeszcze interesującą fabułę o_O mój mózg by tego nie wytrzymał.
Mówię wam. Oni tak to specjalnie. Przeprowadzali testy i doszli do wniosku, że muszą wykopać fabułę na miarę MGSa trzeciego, bo skala ocen we wszystkich serwisach na świecie nie wytrzyma takiego tytułu :ninjadance:
  • 0

#507 Gość__* Napisany 19 października 2006 - 09:10

Gość__*
  • Goście
Na ktorej platformie jest lepsze sterowanie :?: Zastanawiam sie czy kupic sobie NGC,czy kupic RE4 na PS2.Na NGC troche lepsza grafa,za to na PS2 pare dodatkow :cojest: Podobno RE ma troche zrabane sterowanie i chcialbym wiedziec gdzie jest gorsze :)
  • 0

#508 vagrant3 Napisany 19 października 2006 - 18:24

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Na NGC troche lepsza grafa,za to na PS2 pare dodatkow

Na Twoim miejscu olałbym te dodatki (zresztą byłem na Twoim miejscu i tak zrobiłem XD), bo są odpustowe :P A sterowanie na GC jest bardzo dobre.
  • 0

#509 PomezZ Napisany 19 października 2006 - 20:38

PomezZ

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 674 Postów:
Sterowanie IMO lepsze jest na gacku. choć na PS2 nie jest złe.
  • 0

#510 phsx Napisany 22 sierpnia 2008 - 16:36

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
A różni się czymś jeszcze wersja NGC od PS2 prócz grafiki i sterowania?
  • 0