Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hotel Dusk: Room 215

Cing Nintendo NDS

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
13 odpowiedzi na ten temat

#1 syon Napisany 06 maja 2008 - 08:03

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:

Co sadzicie o tej przygodowce?

Od kilku dni po pracy pogrywam sobie i musze przyznac, ze historia jest z minute na minute coraz bardziej wciagajaca. Poczatek byl troche nudnawy. Trzeba bylo sie telepac po hotelu z byle powodu az wreszcie nastapil ten moment, w ktorym historia zaczela nabierac rumiencow. W kazdym razie gra jest gites i pewnie zajmie mi kilka popoludni :)


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 05 lipca 2020 - 08:53

  • 0

#2 Gość__* Napisany 06 maja 2008 - 18:09

Gość__*
  • Goście
skończyłem niedawno, świetna historia, zajebista oprawa , dobry scenariusz. Za to do szału doprowadzała mnie ogormna liniowść nawet jak na ten gatunek. Mimo to najlepsza gra p&c ostatnich lat IMHO.
  • 0

#3 syon Napisany 07 maja 2008 - 09:21

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
Wlasnie ta liniowosc tez mnie czesto dobija. Jesli nie wykonasz jednej czynnosci to nie ruszysz akcji z miejsca - kapa. Druga sprawa to quiz pod koniec kazdego chaptera. Myslalem, ze za bledne odpowiedzi bedzie ban a tu... nic oO Mozna strzelac az do konca...

Na szczescie historia i ciekawosc co cie czeka przy nastepnej rozmowie rekompensuje to.
  • 0

#4 Des Napisany 09 maja 2008 - 17:35

Des

    Chocobo

  • Narybek
  • 21 Postów:
Tja... Tylko jest jeden problem. Są trzy zakończenia, a to jakie będziesz miał zależy od ilości trafnie strzelonych odpowiedzi w quizach.
  • 0

#5 vagrant3 Napisany 09 maja 2008 - 18:53

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
Gdybym miał czas na DSa, to byłaby to jedna z moich dwóch pierwszych gier na tę konsolkę. Grałem może z godzinę na DSie Dantego i z tego co widziałem (czytałem i czytam tu) zapowiadało się na świetną grę.
  • 0

#6 syon Napisany 10 maja 2008 - 09:03

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:

Tja... Tylko jest jeden problem. Są trzy zakończenia, a to jakie będziesz miał zależy od ilości trafnie strzelonych odpowiedzi w quizach.


Dobrze wiedziec :o
  • 0

#7 Kaxi Napisany 17 czerwca 2009 - 22:30

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
Wreszcie, wreszcie udało mi się kupić tę grę za jakąś rozsądną cenę. Mam nadzieję, że za kilka dni dojdzie. Wpierw chyba wezmę się za Another Code R na Wii, ale Hotel Dusk będzie idealny na wakacyjne podróże środkami transportu lub nudne, ciepłe wieczory :skacze:
  • 0

#8 twilitekid Napisany 10 sierpnia 2012 - 20:38

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
W sumie dla tej gry i dla Zeldy kupiłem kiedyś DSa. Ależ mi się w to dobrze grało. Czułem jakbym czytał kawałek dobrej książki. Bywało, że odpalałem na chwilkę przed snem i kończyłem o 4 w nocy przez co spóźniałem się do pracy :). Lubię takie niepozorne, powolnie rozkręcające się historyjki i Hotel Dusk trafił idealnie w mój gust.

Później wyszło Last Window ale ciężko mi było to dorwać w rozsądnej cenie. Później zapał na DSa opadł, czasu brakowało i konsolka zmieniła właściciela :(
  • 0

#9 Kaxi Napisany 10 sierpnia 2012 - 21:41

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
Mi się udało zdobyć Last Window swego czasu za jakieś 29 funtów, grając już na 3DSie. Po jakimś czasie opchnąłem, z powodu zerowego replayability wlasciwie.
  • 0

#10 twilitekid Napisany 10 sierpnia 2012 - 21:47

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
A no to na premierze bylo za 25 funtow na thehut i tak przez pare miesiecy chyba tylko mi sie to za duzo wydawalo.
  • 0

#11 vagrant3 Napisany 10 sierpnia 2012 - 22:24

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
teraz nówki chodzą po 5 dych i własnie się przymierzam, bo hotel dusk to też była jedna z tych gier, dla których zainwestowałem w ds'a (używam go co prawda równie często co ps3, ale nie zamierzam nawet sprzedawać, bo ja wszystko związane z gierkami trzymam :^^: ).
  • 0

#12 Tawotnica Napisany 03 lipca 2013 - 05:34

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 109 Postów:

Przed chwilą skończyłem. Gierka praktycznie pod każdym aspektem lepsza od Another Code. Świetny patent na kierunek artystyczny z czarno-białymi postaciami i gdyby nie trącące myszką otoczenie, to bym się pewnie pokusił o stwierdzenie, że grafika jest ponadczasowa :olo: Może jakby Hotel Dusk było stricte visual novel to bym się bardziej zachwycał. 'Zagadki' (o ile można to tak nazwać) się też postarzały i byłem trochę zawiedziony, że po AC developer znowu zaserwował to samo mało precyzyjne pocieranie i tycanie ekranu dotykowego i nie pozbył się godzących w inteligencję gracza pytań podsumowujących każdy chapter. Przy niektórych zadaniach mnie szlag trafiał - np. pudło z zakładką w trzecim rozdziale. Na szczęście nie przez to się ta gra definiuje, ale przez ciekawy scenariusz i bohaterów. Każdy z mieszkańców hotelu ma jakiś swój problem i Kyle Hyde, łamiąc gości i personel po kolei, odkrywa 'the big picture'   :u2: Bardzo przyjemnie się śledzi jak puzzle składają się w całość, a przy tym gra jest wybitnie nie-japońska. Nie ma przerysowanych charakterów jak w Ace Attorney czy mindblowów jak w 999. Tak jak w Twin Memories mi tej japońszczyzny brakowało, bo ten cały 'Another' to był ni pies, ni wydra, tak tu mnie przyjemnie zaskoczył brak duchów czy innych elementów fantastycznych (a myślałem, że będą, bo mi Dunning & spółka sugerowali, że o hotelu krążą ghost stories). 

 

Suma sumarum zacna giera, biorę się za Last Window teraz. To bezpośredni sequel jest czy nowa historia z Kylem, dziejąca się ileśtam lat później? 

 

 


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 03 lipca 2013 - 05:35

  • 0

#13 twilitekid Napisany 03 lipca 2013 - 06:45

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
LW to nowa historia z drobnymi nawiazaniami. Ja bym na Twoim miejscu poczekal, bo pod wzgledem gameplayu to bardzo podobne gry. A obie wlasnie zachwycily mnie ta niejaponskoscia i tym, ze potrafily wytworzyc jakas wiez miedzy graczem a bohaterami. Tak ze historyjka mnie bardzo interesowala.
  • 0

#14 Tawotnica Napisany 05 listopada 2013 - 20:06

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 109 Postów:

http://www.officialn...chapter/?page=1

 

Artykuł o ostatnich miesiącach Cing, który się pojawił w ONM jest online. Parę ciekawostek można się dowiedzieć, m.in. że rozmowy z Nintendo o przejęciu mogły nie dojść do skutku z racji kontraktów Cing z innymi wydawcami oraz: 

 

"Nintendo and Cing shared the goal of utilising the new features of the DS, such as the touch panel, to make new kinds of puzzle-adventure games that would attract new gamers to the DS. That was a success, but Nintendo was not that interested in games that could be enjoyed only once - they called it a 'consumable game' - so it was not possible to continue."
 
gierki z fabułą, ale na raz? Nope, nie ten profil, lepiej więcej Mario bez historii. 

  • 0



Inne z tagami: