Skocz do zawartości

Zdjęcie

Guitar Hero World Tour

Neversoft Activision X360 Wii PS3 PS2 PC

• Zaloguj się by odpowiedzieć
154 odpowiedzi na ten temat

#31 Marbel Napisany 18 sierpień 2008 - 20:36

Marbel

Why so SERIOUS??

• Forumowicze
  • 8588 Postów:
Na YT jest oficjalne konto Guitar Hero, na którym można zobaczyć ciekawe filmy z gry i jej tworzenia.
http://pl.youtube.co...GuitarHeroGames - najnowszy z Ozzym :)
Filmik z E3:
http://pl.youtube.co...h?v=u7W_zAZ4VYQ
  • 0

#32 TEXZ Napisany 18 sierpień 2008 - 22:55

TEXZ

Neo Plus is my love

• Forumowicze
  • 28667 Postów:
Dużo tych nowości i trochę się tego boję. Dotychczas było prosto, wybierasz hard i jedziesz z gitarką. Wyrabiasz na 100% i możesz szpanować wśród społeczności lokalnych żuli. Teraz do tego dołączcie cały zestaw ala Rock Band, tworzenie własnych, wymagających sprawności małpy kawałków, edytor postaci, jakieś Band vs Band. Po co mi to? Nie wiem. Ja startuję z gitarką.
  • 0

#33 Blizzard Beast Napisany 18 sierpień 2008 - 22:59

Blizzard Beast

N+ Crew

• Forumowicze
  • 4576 Postów:
Ostatnio coraz bardziej napalam się na jakąś "zespołową" grę. Nie chcę teraz kupować Rock Band myślę bardziej o Rock Band 2 lub Guitar Hero 4. I tu mi się pojawia kilka pytań, na które prosiłbym o odpowiedź:

1. Czy grając w singlu w takiego Rock Banda można sobie przejść tę grę czterokrotnie, za każdym razem na innym instrumencie? W sensie - czy to są cztery kariery singlowe w jednej grze, czy te instrumenty mają jakieś większe znaczenie tylko w multi? Stressuję słówko "kariera" - chciałbym, żeby wszystko do kupy się zbierało, bo to, że w takim Guitar Hero 3 bonusowe kawałki do niczego się nie liczą i głupich pieniędzy do wydania w sklepiku nawet nie można na nich trzepać, uważam za skandal. To po cholerę mam marnować mój czas na granie bonusowych utworów, jak obok leżą sobie kawałki wynagradzające mi jakoś spędzony czas?

2. Jak niby ma działać ten edytor kawałków. Najpierw myślałem, że wrzucam MP3, dokładam tracki i wrzucam do netu, jak ktoś chce, to ściąga, albo jak ja chcę, to ściągam. Nie ma wówczas co prawda osobnych ścieżek dziwiękowych, ale za to muzyka jest jako taka. Tylko to chyba za piękne by było i miało raczej mało wspólnego z prawami autorskimi, więc chyba nie będzie tak działać? Mam rację?

3. Ten niby zaawansowany edytor muzyczny - czy ja mam rozumieć, że to takie rozbudowane syntezowanie midi będzie? W sensie - wciskam guzik i coś się dzieje? Czy jak MTV Music Generator - mija godzina, a ja mam 8 sekund jednej ścieżki... Umówmy się - nie da się za bardzo zakozaczyć dźwiękowo z tymi kontrolerami, pięć guzików na gitarze to marny interfejs dla akordów, wysokości dźwięków etc. Perkusja jeszcze pół biedy, ale co z gitarami?

I teraz pytanie, co wg was zapowiada się lepiej? Mnie przede wszystkim interesuje:

- dużo do singlowania (bo zebrać kupę luda do zabawy w dzisiejszych czasach to istny cud - nie liczę na to za bardzo) - kompletnie nie mam pojęcia - czy singiel RB jest lepszy od GH2/GH3? Oczywiście tu sporo może przedłużyć dobry edytor piosenek, ale patrz punkt wyżej - nie wiem, czy się napalać, czy to tylko taka popierdółka będzie?
- sensowny poziom trudności (ja rozumiem Hard z GH3, ale kurde - ekspert jest dla zjebów, a ja nie chcę mieć w kolejnej grze 100GS bo na resztę jestem za cienki...) - tu chyba lepiej wypadnie Rock Band, chyba, że Neversoft puknie się w pałę i wreszcie się ocknie i wrzuci na luz...
- ilość kawałków - nie muszę nikomu tłumaczyć, że 84>43, może faktycznie GHWT będzie mieć ich więcej, a może nie, dlatego fakt, że w RB2 można importować kawałki z RB, a do tego działa całe DLC nie jest bez znaczenia
- wybór utworów - nie muszę też mówić, że byłoby fajnie grać te kawałki, których się słucha i lubi, i patrząc aktualnie GHWT przedstawia się na tym polu słabiutko - gra w której największy wygar funduje Metallica może i zarządzi wśród fanów popiku, ale jak widzę tego Bon Joviego i Van Halena to nawet Ozzy i SOAD nie są w stanie nic tu wskórać - Rock Band jedzie po tym wyborze jak po łysej kobyle

Od razu powiem, że cena nie gra roli, bo jeśli będzie odpowiednio dużo kawałków, to będzie to dla mnie zakup na lata, a czy skończy się wśród 500 czy 800 zł to już mnie nie interesuje. Poza tym zawsze można się z kimś złożyć - to gra na sesyjki, widzę to po swoim graniu w GH3. Pewnie, że wolę zapłacić mniej, więc jak GHWT obsługuje każdy mikrofon USB to bomba, ale i tak gary czy wiosło pewnie trzeba będzie kupić (jedno już mam od GH3, to zostanie na bass).
  • 0

#34 PomezZ Napisany 18 sierpień 2008 - 23:03

PomezZ

Dante

• Forumowicze
  • 1668 Postów:
Black Label Society :twisted:
  • 0

#35 ACZ Napisany 18 sierpień 2008 - 23:24

ACZ

Samiec Alfa

• Reformatorzy
  • 32661 Postów:
A ta edycja utworów to chyba będzie dotyczyła tylko tych zawartych w grze. Po prostu sobie będzie można inne kombinacje guzików do wciskania ustawiać. Taki tam bajer z tego pewnie tylko będzie.
  • 0

#36 Gość__* Napisany 19 sierpień 2008 - 00:02

Gość__*
  • Goście

1. Czy grając w singlu w takiego Rock Banda można sobie przejść tę grę czterokrotnie, za każdym razem na innym instrumencie? W sensie - czy to są cztery kariery singlowe w jednej grze, czy te instrumenty mają jakieś większe znaczenie tylko w multi? Stressuję słówko "kariera" - chciałbym, żeby wszystko do kupy się zbierało, bo to, że w takim Guitar Hero 3 bonusowe kawałki do niczego się nie liczą i głupich pieniędzy do wydania w sklepiku nawet nie można na nich trzepać, uważam za skandal. To po cholerę mam marnować mój czas na granie bonusowych utworów, jak obok leżą sobie kawałki wynagradzające mi jakoś spędzony czas?
2. Jak niby ma działać ten edytor kawałków. Najpierw myślałem, że wrzucam MP3, dokładam tracki i wrzucam do netu, jak ktoś chce, to ściąga, albo jak ja chcę, to ściągam. Nie ma wówczas co prawda osobnych ścieżek dziwiękowych, ale za to muzyka jest jako taka. Tylko to chyba za piękne by było i miało raczej mało wspólnego z prawami autorskimi, więc chyba nie będzie tak działać? Mam rację?
3. Ten niby zaawansowany edytor muzyczny - czy ja mam rozumieć, że to takie rozbudowane syntezowanie midi będzie? W sensie - wciskam guzik i coś się dzieje? Czy jak MTV Music Generator - mija godzina, a ja mam 8 sekund jednej ścieżki... Umówmy się - nie da się za bardzo zakozaczyć dźwiękowo z tymi kontrolerami, pięć guzików na gitarze to marny interfejs dla akordów, wysokości dźwięków etc. Perkusja jeszcze pół biedy, ale co z gitarami?

1. Mozna. Z tym ze przechodzenie solo np. na samym wokalu mija sie w ogole z celem. Wiekszosc piosenek jest malo znana, a co za tym idzie nie zna sie slow. Poza tym, IMO troche lipa samemu drzec sie do mikrofonu. Jak sie chce tylko pospiewac, to lepiej juz kupic Singstara. Tak naprawde samemu przejdziesz Rock Banda na gitarze i na perkusji, czyli "dwa" razy. I dostaniesz za to mniej achievementow niz w GH (w RB wiekszosc achievov jest za granie cala banda).

2 i 3. Ogolnie mnie ten aspekt GH4 dosc konkretnie interesuje bo zajmuje sie hobbystycznie nagrywaniem muzyki i komponowaniem kawalkow. I myslalem o przelozeniu kilku moich kawalkow na rzeczywistosc wirtualna :) Ogladalem uwaznie te wszystkie prezentacje edytora i powiem jedno: z tego NIC tak naprawde nie wynika. Oni to tak pokazuja, zeby nic konkretnego nie pokazac.

Teoretycznie sprawa wyglada tak, ze beda dostepne dwa "tryby" tworzenia piosenek. Jeden prosty, a drugi zaawansowany, czyli cos w rodzaju studia. Ten rozbudowany ma wygladac tak, ze konkretne kombinacje klawiszy na gitarce maja odpowiadac konkretnym dzwiekom. Dodatkowo osobno ma sie ustawiac wybrana tonacje oraz wybrana skale, w ktorej chce sie grac. (Dla niezorientowanych - przy takim ukladzie, ilosc klawiszy na gitarce moze wystarczyc, gdyz w muzyce mamy 12 dzwiekow, a tyle kombinacji chwytow na 5 guzikach sie da chyba wystukac) Po umieszczeniu na "linii" dzwiekow, bedzie mozliwa ich dalsza edycja - przesuwanie, wycinanie, dopasowywanie (?) itd.

Brzmienia maja byc zaczerpniete z multi-efektu Line6 Pod XT (dla niezorientowanych - to taka mala skrzynka ktora mozna podpiac do kompa lub wzmacniacza. Symuluje brzmienie roznych efektow i innych wzmacniaczy). Jesli faktycznie tak bedzie, to moge zapewnic, ze ilosc brzmien bedzie satysfakcjonujaca, gdyz Pod XT to genialna zabawka.

Dodatkowo bedzie mozna nagrac sobie loopy i zastosowac je jako podklad do solowki itd. Niby to wszystko wyglada naprawde zajebiscie, ale poki co to tylko teoria. Postaram sie czegos wiecej dowiedziec w Lipsku jesli beda tam z ta gierka.
  • 0

#37 syon Napisany 19 sierpień 2008 - 06:57

syon

Sephiroth

• Forumowicze
  • 2302 Postów:

Od razu powiem, że cena nie gra roli, bo jeśli będzie odpowiednio dużo kawałków, to będzie to dla mnie zakup na lata, a czy skończy się wśród 500 czy 800 zł to już mnie nie interesuje.

Będziesz miał na lata jak kolesie przy okazji następnych części nie będą dokładać do gitarek kolejnych przycisków tak że gitary z poprzednich części będą bezużyteczne z bardziej rozbudowanymi utworami :] i kolejne 800 zyla jak krew w piach :lol:

Jestem właśnie ciekaw czy perka z pierwszego RB będzie kompatybilna z drugą częścia, czy aby przypadkiem w drugiej części nie dochodzi parę innych "talerzy" :)

PS.

Van Halen rula, więc wara.
  • 0

#38 Marbel Napisany 19 sierpień 2008 - 08:15

Marbel

Why so SERIOUS??

• Forumowicze
  • 8588 Postów:
[quote]- ilość kawałków - nie muszę nikomu tłumaczyć, że 84>43[\quote]

To co wkleiłem to dopiero połowa. Zapowiedzieli, że ma być 85 kawałków.
W RB nie grałem ale podobno jest sporo łatwiejsze niż GH. Dla mnie na wyższych rozdziałach gry na Hardzie (na 7) to już ciężko idzie :/
  • 0

#39 Marbel Napisany 12 wrzesień 2008 - 13:06

Marbel

Why so SERIOUS??

• Forumowicze
  • 8588 Postów:
Lista potwierdzonych muzyków występujących w grze: Jimi Hendrix, Ozzy Osbourne, Zakk Wylde, Billy Corgan, Sting oraz Ted Nugent.
Może być miło. Kiedy w końcu premiera? Chyba jakoś w listopadzie? Liczę na jakąś atrakcyjną cenę na PS2 i bezproblemową grę na samej gitarze :)
  • 0

#40 Marbel Napisany 14 wrzesień 2008 - 08:54

Marbel

Why so SERIOUS??

• Forumowicze
  • 8588 Postów:
Pełen Soundtrack z gry! :klaszcze: Aż 86 utworów i nareszcie wszystkie oryginalne :) Jednak daty wydania jeszcze nie znam :/
• 311 - “Beautiful Disaster”
• 30 Seconds To Mars - “The Kill”
• Airbourne - “Too Much Too Young”
• The Allman Brothers Band - “Ramblin' Man”
• Anouk - “Good God”
• The Answer - “Never Too Late”
• At The Drive-In - “One Armed Scissor”
• Beastie Boys - “No Sleep Till Brooklyn”
• Beatsteaks - “Hail to the Freaks”
• Billy Idol - “Rebel Yell”
• Black Label Society - “Stillborn”
• Black Rebel Motorcycle Club - “Weapon of Choice”
• blink-182 - “Dammit”
• Blondie - “One Way or Another”
• Bob Seger & The Silver Bullet Band - “Hollywood Nights”
• Bon Jovi - “Livin’ On A Prayer”
• Bullet For My Valentine - “Scream Aim Fire”
• Coldplay - “Shiver”
• Creedence Clearwater Revival - “Up Around The Bend”
• The Cult - “Love Removal Machine”
• Dinosaur Jr. - “Feel The Pain”
• The Doors - “Love Me Two Times”
• Dream Theater - “Pull Me Under”
• The Eagles - “Hotel California”
• The Enemy - “Aggro”
• Filter - “Hey Man, Nice Shot”
• Fleetwood Mac - “Go Your Own Way”
• Foo Fighters - “Everlong”
• The Guess Who - “American Woman”
• Hush Puppies - “You're Gonna Say Yeah!”
• Interpol - “Obstacle 1”
• Jane's Addiction - “Mountain Song”
• Jimi Hendrix - “Purple Haze (Live)”
• Jimi Hendrix - “The Wind Cries Mary”
• Jimmy Eat World - “The Middle”
• Joe Satriani - “Satch Boogie”
• Kent - “Vinternoll2”
• Korn - “Freak On A Leash”
• Lacuna Coil - “Our Truth”
• Lenny Kravitz - “Are You Gonna Go My Way”
• Linkin Park - “What I've Done”
• The Living End - “Prisoner of Society”
• Los Lobos - “La Bamba”
• Lost Prophets - “Rooftops (A Liberation Broadcast)”
• Lynyrd Skynyrd - “Sweet Home Alabama (Live)”
• Mars Volta - “L'Via L'Viaquez”
• MC5’s Wayne Kramer - “Kick Out The Jams”
• Metallica - “Trapped Under Ice”
• Michael Jackson - “Beat It”
• Modest Mouse - “Float On”
• Motörhead - “Overkill”
• Muse - “Assassin”
• Negramaro - “Nuvole e Lenzuola”
• Nirvana - “About a Girl (Unplugged)”
• No Doubt - “Spiderwebs”
• NOFX - “Soul Doubt”
• Oasis - “Some Might Say”
• Ozzy Osbourne - “Crazy Train”
• Ozzy Osbourne - “Mr. Crowley”
• Paramore - “Misery Business”
• Pat Benatar - “Heartbreaker”
• R.E.M. - “The One I Love”
• Radio Futura - “Escuela De Calor”
• Rise Against - “Re-Education Through Labor”
• Sex Pistols - “Pretty Vacant”
• Silversun Pickups - “Lazy Eye”
• Smashing Pumpkins - “Today”
• Steely Dan - “Do It Again”
• Steve Miller Band - “The Joker”
• Sting - “Demolition Man (Live)”
• The Stone Roses - “Love Spreads”
• Stuck In The Sound - “Toy Boy”
• Sublime - “Santeria”
• Survivor - “Eye of the Tiger”
• System of a Down - “B.Y.O.B.”
• Ted Nugent - “Stranglehold”
• Ted Nugent’s Original Guitar Duel Recording
• Tokio Hotel - “Monsoon”
• Tool - “Parabola”
• Tool - “Schism”
• Tool - “Vicarious”
• Trust - “Antisocial”
• Van Halen - “Hot For Teacher”
• Willie Nelson - “On The Road Again”
• Wings - “Band on the Run”
• Zakk Wylde’s Original Guitar Duel Recording
  • 0

#41 Gość__* Napisany 14 wrzesień 2008 - 11:41

Gość__*
  • Goście
Tokio Hotel? Rany julek, chyba przez ten kawałek gry nie przejdę :D
  • 0

#42 Marbel Napisany 14 wrzesień 2008 - 11:57

Marbel

Why so SERIOUS??

• Forumowicze
  • 8588 Postów:
No mnie też to przeraziło ale przecież to jest puszczenie oka do emo wszelkiego rodzaju - cóż, zagranie pod publikę. Chętnych do gry na pewno nie odepchnie, a może kogoś przyciągnie? Szkoda, że nie ma nic Santany (Europe mogli dać...), jednak Sting, Lenny Kravitz, Coldplay (Shiver :oops: ), a nawet System of a Down (choć to akurat nie dla mnie :P ) dają radę. Każdy będzie usatysfakcjonowany i znajdzie coś dla siebie.
  • 0

#43 Gość__* Napisany 14 wrzesień 2008 - 13:30

Gość__*
  • Goście
Mam nadzieję, że gra wyjdzie też na PS2? Szkoda by było ominąć grę z takimi kawałkami, a samemu customizować listy nie mam ochoty.
  • 0

#44 Marbel Napisany 14 wrzesień 2008 - 13:41

Marbel

Why so SERIOUS??

• Forumowicze
  • 8588 Postów:
Oczywiście, że będzie też na PS2 :D Zajrzałem też na Wikipedię link i u nas premiera ma być 7 listopada. U Jankesów 26 października.
  • 0

#45 Gość__* Napisany 14 wrzesień 2008 - 13:44

Gość__*
  • Goście
Dzięki za info :) Na pewno sobie sprawię, w listopadzie po wypłacie łyknę jeszcze gitarę i będę śmigał Linkinów :szatan:
  • 0

#46 Marbel Napisany 14 wrzesień 2008 - 13:51

Marbel

Why so SERIOUS??

• Forumowicze
  • 8588 Postów:
E... Linkin na gitarze... Nie pasi mi to. Mimo, że LP dość lubię. Nie masz doświadczenia jeszcze z GH? Zazdroszczę ;) Ja sobie sprawię, jak trochę potanieje - jeśli będzie gitarowo tak dobrze jak GHIII (GH II IMO słabsze), to będzie pięknie :klaszcze:

EDIT:
Ciekawostka z Wiki:

Wii users will be able to store downloaded songs on either the Wii's internal memory or on an SD Card in a "Rock Archive," and then will be able to create playlists from this.

Na Wii będzie można ściągać piosenki do GH. Mogli by jakoś wymyślić do PS2. Nawet jak się kiedyś przesiądę na CG to i tak nie będę kupował nowej gitary... :/
  • 0

#47 Gość__* Napisany 14 wrzesień 2008 - 18:28

Gość__*
  • Goście

Nie masz doświadczenia jeszcze z GH?

Z GH mam, ale nie mam z gitarą, co po wypłacie mam zamiart zmienić ;)
  • 0

#48 oranje Napisany 15 wrzesień 2008 - 14:36

oranje

15-2-0

• Forumowicze
  • 12450 Postów:
Szczerze to nie podoba mi sie ta lista :( Fajna Metallica (szkoda, że nie wybrali innego kawałka z RTL) , Nirvana, Motorhead, KoRn, SOAD. Ale TH? Jackson też mi jakoś nie pasuje, ale początek Beat it jest genialny do zagrania ;D
  • 0

#49 Marbel Napisany 15 wrzesień 2008 - 19:01

Marbel

Why so SERIOUS??

• Forumowicze
  • 8588 Postów:
No właśnie - Jackson nie bardzo pasuje do GH, ale piosenka się broni :D TH jest tylko jedną piosenką więc nie ma co się czepiać :P Szczerze to nigdy nie słyszałem żadnej piosenki tego zespołu ;)
  • 0

#50 phsx Napisany 15 wrzesień 2008 - 19:18

phsx

\m/

• Forumowicze
  • 5388 Postów:
Zamiast Jacksona mogli dać cover Beat It baj Fall Out Boy :P
  • 0

#51 Gość__* Napisany 15 wrzesień 2008 - 20:28

Gość__*
  • Goście
omg Tokio Hotel... przecież to już jest w GH na DSa - po co mam to grać znowu w World Tour?
  • 0

#52 Century Child Napisany 16 wrzesień 2008 - 12:57

Century Child

Dante

• Forumowicze
  • 1335 Postów:
A czy fakt istnienia tego kawałka w grze nakazuje Ci jego grę? Ja mam jeszcze w GH3 parę kawałków których przenigdy nie zagrałem, więc no bonus ;)
  • 0

#53 Marbel Napisany 16 wrzesień 2008 - 13:41

Marbel

Why so SERIOUS??

• Forumowicze
  • 8588 Postów:
Akurat już od harda w karierze trzeba zagrać wszystkie :P Mamy nadzieję, że TH będzie bonusową piosnką. I są jeszcze tacy dziwni ludzie, którzy polują na Achievementy :o
  • 0

#54 Kaxi Napisany 16 wrzesień 2008 - 20:10

Kaxi

N+ Crew

• Forumowicze
  • 12703 Postów:
http://wii.ign.com/a...0/910398p1.html

Playtest gry w wersji na Wii. Jak się chce, to jednak można.

For starters, we'll just state straight away that World Tour on Wii - despite being a pain in the butt to pull off on the development side of things - pulls off everything the 360/PS3 versions do, and more. You'll be able to purchase songs within the game, rather than heading to the Wii Shop Channel. You'll connect online instantly when booting up the game (should you set your options that way), so that you can always see which friends are online and playing even if you're just rocking out in local play, and yes, you can download tracks on the SD card and play them without any in-game transferring or internal memory drama that you'd normally deal with on Wii. Just download the songs to either the console or SD card, pick your tracks in career, quick play, or online, and go. The game takes care of the rest all in the background, and very fast.

• 0

#55 Gość__* Napisany 17 wrzesień 2008 - 11:41

Gość__*
  • Goście

A czy fakt istnienia tego kawałka w grze nakazuje Ci jego grę? Ja mam jeszcze w GH3 parę kawałków których przenigdy nie zagrałem, więc no bonus ;)

w zasadzie, jak kupuję jakiś tytuł to raczej używam go na maxa, a nie omijam coś :)
  • 0

#56 Century Child Napisany 17 wrzesień 2008 - 14:31

Century Child

Dante

• Forumowicze
  • 1335 Postów:
To sobie wyobrazisz że nie masz tego kawałka ;]. Cholera wie czy nie będzie to coś w stylu The Roots czy Red Hotów, gdzie w singlowej karierze po prostu utwory nie widniały ;).
  • 0

#57 ACZ Napisany 18 wrzesień 2008 - 13:51

ACZ

Samiec Alfa

• Reformatorzy
  • 32661 Postów:
Filmik dla forumowych onanistów, być może się podniecą:
http://www.ps3site.p...-i-guitar-hero/
  • 0

#58 Century Child Napisany 18 wrzesień 2008 - 17:03

Century Child

Dante

• Forumowicze
  • 1335 Postów:
Nie mam pojęcia Czesławie jaki to ma związek z najnowszą odsłoną serii, chyba że jest to jakiś tip jakoby do zestawu była dołączana skąpo ubrana niewiasta.
  • 0

#59 Marbel Napisany 31 październik 2008 - 10:24

Marbel

Why so SERIOUS??

• Forumowicze
  • 8588 Postów:
http://pl.youtube.co...h?v=AAgj5eKm8kg

Reklama gry z Kobe Bryantem, Tony Hawkiem, Phelpsem... :) :lol:

http://xbox360.ign.c...3/923873p1.html

Recenzja ignu.
  • 0

#60 Gość__* Napisany 31 październik 2008 - 11:00