Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pytania do wyjadaczy ;)


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
67 odpowiedzi na ten temat

#1 Voo Napisany 05 lipca 2004 - 11:09

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
Witam!

z pewnych względów bardzo zainteresował mnie ostatnio Dreamcast. Niestety w polskim necie nie ma na jego temat wielu materiałów, dlatego prośba z mojej strony żeby osoby dobrze znające ten sprzet wyjasniły mi co nieco;) Sorki, jesli pytania wydadzą się wam smieszne ale nie miałem nigdy bezpośredniego kontaku z DC

Zauwazyłem, że na aukcjach 95% sprzetu to konsole po przeróbce, (dlatego też o to pytam, a nie dlatego, że chciałbym przerabiać - tak dla jasnosci). Tzn. chyba po przeróbce skoro sprzedawcy dokładają po kilkanaście gier czasami na cd ;) Czy w przypadku DC przeróbka miała jakiś negatywny wpływ na sprzęt? czy, jesli nie gralbym na piratach, to polowac na "dziewiczą" konsole czy mozna smiało brać z przeróbką?

czy przeróbka dawała cos poza mozliwością grania na piratach?

Na co w ogóle zwracać uwag przed zakupem, o co zapytac sprzedawcę, co warto dokupić do konsoli?

O gry nie pytam, bo w róznych miejscach naczytałem się juz tyle, że mam pewien kanon tytułów ;)

Wszelkie info i uwagi mile widziane :)
  • 0

#2 Gość__* Napisany 05 lipca 2004 - 12:31

Gość__*
  • Goście
Problem z grami do dreamcasta jest taki, że tłoczone są na gd-romach o pojemnosci 1GB, a piraty na CD maja pojemność 700 MB i zdarza się, że niektóre gry są obcięte (np. Shenmue). Z tego powodu przeróbka dreamcasta nie ma sensu.
  • 0

#3 Voo Napisany 05 lipca 2004 - 13:50

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
ale czy jak juz jest przeróbka (bo może byc problem z kupieniem konsoli nieprzerobionej) to ma to lub może miec to jakiś negatywny wpływ na jej działanie i zywotność?
  • 0

#4 simian raticus Napisany 05 lipca 2004 - 13:57

simian raticus

    Link

  • Forumowicze
  • 290 Postów:
A jak jest z divixami...łatwo je się wypala i czy ładnie chodzą???
  • 0

#5 Gość__* Napisany 05 lipca 2004 - 14:11

Gość__*
  • Goście
Dreamcasta wogóle nie trzeba przerabiać żeby grać w piraty ,niektóre gry trzeba odpalać za pomocą takzwanego loadera ,ponieważ same się nie odpalają ,a z divixami to nie wiem bo jeszcze nie próbowałem.
Polecam stronkę o drimie http://www.czechy.com.pl/dc
  • 0

#6 luck1985 Napisany 05 lipca 2004 - 14:57

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
A ja pierwsze slysze ze DC sie przerabia , byla tylko plytka UTOPIA i to staczylo go grania w gry sluchania mp3 ........
  • 0

#7 Voo Napisany 05 lipca 2004 - 17:21

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
ale ja nie twierdze, że DC się przerabia, ja tego wcale nie wiem - po prostu na aukcjach ludzie sprzedają konsole i dorzucaja gry na CD więc sądziłem, że co tam się z tym sprzętem robi ;)

teraz wiem, że nie i o to chodziło :D
  • 0

#8 luck1985 Napisany 05 lipca 2004 - 17:50

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Kiedys gralem u kumpla w DeCe i pamietam ze mial tylko plytka ktora zwala sie UTOPIA , ja sie wkladalo i po wczytaniu wsadzalo sie gre i gralo , a gry nie sa obciete zamiast Shenmue na 3 cd ( tak bylo chyba orginalnie) to byl na 4 czy jakos tak ;)
  • 0

#9 Gość__* Napisany 05 lipca 2004 - 19:18

Gość__*
  • Goście
Co do okrojonych wersji, to nie mówię, że zawsze takie muszą być. Ja miałem do czynienia z pociętym Shenmue i nie dało się go ukończyć. Poza tym, biorąc pod uwagę ceny oryginałów na allegro, nie opłaca sie w chwili obecnej kupować piratów.
A jeżeli chodzi o divX, to sprawa nie jest taka łatwa. Przeprowadziłem test na paru filmach i oto wyniki:
Flashpoint - dźwięk w porządku, ale obraz taki, że szkoda gadać
Alien - da się oglądać, ale to jest ocena dopuszczająca
Aliens - zawiesiła się konsola
From dusk till dawn - nie działa
Mężczyzna, który patrzy (oryginał) - obraz bardzo dobry, dźwięk z minimalnym opóźnieniem, ale gdy program dotarł do rysy na płycie (dość dużej), to zdezaktywował się
Ścigany inaczej (oryg.) - wszystko ok, dźwięk minimalnie opóźniony

Podsumowując, wszystko zależy od tego, jak nagrany został film. Najlepiej jeżeli nie jest na siłę wepchnięty na 1 cd, ale podzielony.
Chociaż jeżeli ktoś przerobił Dreama na Treamcasta i bierze konsolę na wyjazd w miejsce, gdzie nie ma tv, to wszystko można obejrzeć.
  • 0

#10 Blizzard Beast Napisany 06 lipca 2004 - 10:08

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Jeszcze uzupelniajac kwestie przerobki. Faktycznie, sprzetowo nic sie nie przerabia, gry po prostu musza miec ten loader. Nazywa sie UTOPIA, i jest potrzebny przy starszych piratach (najpierw wkladasz UTOPIE, a potem pirata podmieniasz). Przy nowszych grach UTOPIA nie jest potrzebna, a loader dogrywany jest przed gra. Czyli nawet jakbys znalazl w sklepie nowiuskiego DeCe, i mial takiego pirata, to od razu mozesz grac.
  • 0

#11 Voo Napisany 06 lipca 2004 - 14:19

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
wszystko wskazuje na to, że znalazłem nowiuśkiego DC, ale pochwalę się jak sfinalizuję temat....
  • 0

#12 luck1985 Napisany 06 lipca 2004 - 15:29

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
To si :D Ja zdobylem gacka ostanio :) Nic special , gram w MOH Frontline i Lugi Mansion ( takie dziecinne ze szkoda gadac , ale graficznie ladnie sie prezentuje) Kupie tylko Zelde ( z Ocarina Of Time) i tyle mi po gacku i bede myslal nad DC :D Shenmue i Sonic rewelka !! I wszytkie nawalanki 2d :D
  • 0

#13 Gość__* Napisany 07 lipca 2004 - 13:19

Gość__*
  • Goście

bede myslal nad DC :D Shenmue i Sonic rewelka !! I wszytkie nawalanki 2d :D


A jakich to nawalanek 2D nie ma na PS2, a sa na DC? Bo oprocz Garou nie widze zadnej...
A co do DC: oczywiscie, ze istnieje przerobka sprzetowa (chip), ale w sumie nie ma sensu jej stosowania. Chyba, ze ktos koniecznie chce grac w oryginaly NTSC na konsoli PAL.

Pozdr.
  • 0

#14 Blizzard Beast Napisany 07 lipca 2004 - 13:36

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:

A jakich to nawalanek 2D nie ma na PS2, a sa na DC? Bo oprocz Garou nie widze zadnej...


A to ciekawostka. To ja spytam inaczej - a jakie to sa mordobitki 2D na PS2, he? Bo chyba bym sie doliczyl gora 3. Albo ja nie wiem ile jest mordobic na PS2 albo ty nie wiesz, ile ich bylo na DC.
  • 0

#15 Gość__* Napisany 07 lipca 2004 - 14:23

Gość__*
  • Goście

A jakich to nawalanek 2D nie ma na PS2, a sa na DC? Bo oprocz Garou nie widze zadnej...


A to ciekawostka. To ja spytam inaczej - a jakie to sa mordobitki 2D na PS2, he? Bo chyba bym sie doliczyl gora 3


Marvel vs Capcom 2, Capcom vs SNK 2, King of Fighters 2000, King of Fighters 2001, Guilty Gear X, Guilty Gear XX, Street Fighter Anniversary Collection (czyli Hyper Street Fighter 2 i SF3: 3rd Strike, premiera za miesiac)... starczy?
  • 0

#16 Blizzard Beast Napisany 07 lipca 2004 - 14:37

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
No to faktycznie jestem hjakis niedoinformowany. Jak sie szlajam po sklepach lata cale, to nie widzialem MvsC2 na PS2.

A na DeCe oprocz Garou zostaje jeszcze Last Blade 2. Z 2D oczywiscie, bo z 3D troche wiecej.
  • 0

#17 Gość__* Napisany 07 lipca 2004 - 14:52

Gość__*
  • Goście

No to faktycznie jestem hjakis niedoinformowany.
A na DeCe oprocz Garou zostaje jeszcze Last Blade 2. Z 2D oczywiscie, bo z 3D troche wiecej.


Wspomnialbym cos jeszcze o Samurai Shodown 5, ktory wyjdzie na PS2 w pazdzierniku... ale po co? ;)
W kazdym razie argument, ze DC "rula", bo ma fajne bitki 2D ma sie nijak do faktu, ze najlepsze tytuly tego gatunku (czyli MvsC2 i GG) sa rowniez na PS2. Sorry DC...

A Last Blade 2 jest swietny - polecam wersje "Final Edition", rowniez dostepna na "makarona". Samurajskie klimaty zawsze byly i sa nie do pobicia :).
BTW: jesli ktos nie posiada dedykowanej wersji LB2 na DC - rom do Neo-Geo CD mozna sciagnac z http://www.playagain.net/ , potem wystarczy zassac emu tej konsolki (w wersji na DC) - polecam!
  • 0

#18 Voo Napisany 09 lipca 2004 - 12:26

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
coś na temat kart pamięci, panowie?

warto kupowac oryginalną, czy mozna smiało kupic tańszą i wiekszą "niefirmową" ?
  • 0

#19 Blizzard Beast Napisany 09 lipca 2004 - 14:25

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Ja mam niefirmowke 4MB i jestem zadowolony.
  • 0

#20 luck1985 Napisany 09 lipca 2004 - 15:17

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Ale orginalna ma mini gry , wyswietlacz i budzik z godzina data i wogole PELEN WYPAS :D
  • 0

#21 Gość__* Napisany 09 lipca 2004 - 18:24

Gość__*
  • Goście
Ale mini gier nie jest wcale tak dużo. Ja mam kilkanaście oryginałów i żaden nie ma mini gier. Poza tym trzeba pamiętać o bateriach, jak sie chce z bajerów korzystać. Z drugiej strony odblokowanie kodów w Quake 3 jest chyba niemożliwe bez oryginalnej karty.
  • 0

#22 Kaxi Napisany 09 lipca 2004 - 18:27

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 160 Postów:
A nieoryginalne lubia "se kasnąć" sejwa.
  • 0

#23 Matt Napisany 09 lipca 2004 - 18:54

Matt

    Kaleka

  • Forumowicze
  • 2 152 Postów:
A ja zapytam - czy my rozmawiamy o piratach? Tych samych (pipipi i tak dalej) piratach, dzięki którym rynek piepszonych konsolek z roku na rok skutecznie nam się kurczy, coraz mniej wydawców w ogóle się nim interesuje, a samo pojęcie "rynku konsolowego w polsce" jest raczej śmieszne niż poważne? ...
  • 0

#24 Voo Napisany 09 lipca 2004 - 19:49

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
stary, objadłeś się czegoś? ;)

gdzie tu widzisz rozmowę o piratach? w którym miejscu? nieoryginalna karta pamięci to tez przestępstwo? Pytałem się na początku o "przeróbke" bo myslełem, że jak ludzie sprzedają na allegro konsolę z grami tzn. że ja rozgrzebali i przerobili.

Ale ludziska uświadomili mi że tak nie jest.


Wracając do tematu - dzisiaj kupiłem n o w i u t k i e g o Dramcasta, wszystko w folii, pełen komplecik. Nie napiszę gdzie bo nie wypada robić reklamy - jak ktoś byłby zainteresowany to proszę słac priva i podam sprzedawce.


A wracając do kart - nie kręcą mnie jakies mini gierki. Chodzi właśnie o "pewnosć" sejwu - czy takie karty nieoryginalne 4 mg nie robia jakiś "głupich" numerów?
  • 0

#25 luck1985 Napisany 09 lipca 2004 - 19:52

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
No wiadomo rynek sie kurczy , jak i nasze portfele , a popraw nie widac na horyzoncie ,bezrobocie za to sie powieksza , wiec nie ma co gadac , polacy malo zarabiaja , a gry drogie , piraty na PC to standart chyba a giereki jednak mozna juz kupic w kiosku ruchu za 29 zl :D Extra klasyka czy jakos tak widzialem Robina Hooda ,a to swietna gra jak Commandos , i dlaczego gry na konsole nie moga tyle kosztowac ? Oprocz porzadnego wsparcia dla PS2 inne konsole nie maja takiego wsparcia , x-box wogole ?

A co do karty zalezy na jaka sie trafi ;) Kumple mieli takie przypadki ze im ginely savy , ja mam nieorginalne karty pamieci przy ps2 i Game Cube i savy mi nie gina ;)
  • 0

#26 Voo Napisany 09 lipca 2004 - 21:50

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!

co jest do ch.....?

podłaczam konsolę kablem do wejścia euro i widzę obraz jakby przyciemniony i z ledwie widocznymi (ale jednak) latającymi "paskami". najgorsze jest jednak to "przyciemnienie" i kompletne wypranie z kolorów.

Podejrzewam, że problem w kablu, albo wtyczce, nie wiem co o tym mysleć, możecie cos doradzic? :(

P.S. mam nauczke, za wczesnie się cieszyłem ;)
  • 0

#27 luck1985 Napisany 09 lipca 2004 - 21:54

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Podlacz pod wejscie antenowe , bo DC pod tm wzgledem byl inny , kazda konsola miala euro zlacze a DC byl na antenowe gniazdko , wiec proboj pod antene ;)
  • 0

#28 Voo Napisany 09 lipca 2004 - 22:16

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
no ale kurde przeciez ten kabel euro był w komplecie więc jak ma prawo nie działać, nie zrozumiem tego :evil:

poza tym skąd tu wytrzasnąć kabel gdzie z jednej strony będzie wtyk do DC a z drugiej pod antene....
  • 0

#29 luck1985 Napisany 09 lipca 2004 - 22:39

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
To kontakt z sprzedawca :D Normalnie w sklepie w zestawie byl kabel z wejsciem antenowym.
  • 0

#30 Voo Napisany 09 lipca 2004 - 22:53

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
heh, mam DC z Francji....

francuskie naklejki na pudełku a w instrukcji napisane, że we Francji dodają euro a wszędzie indziej normalny kabel antenowy...

to co oni tam kurw.... żabojady mają inne euro, czy inne telewizory? :evil:

EDIT: a właściwie mieli nie maja, te 3 lata temu :evil:
  • 0