Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tenchu 4


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
236 odpowiedzi na ten temat

#1 Kaxi Napisany 05 czerwca 2008 - 22:09

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 160 Postów:
Jako że właśnie kuję na jutrzejszy egzamin z gramatyki opisowej (niezła kosa i jeszcze o 8 rano :/) mam mnóstwo czasu, by założyć temat.
A więc tu mamy skany: http://www.jeux-fran... ... r-wii.html

Trzy rzeczy:
a) z pewnością nie będzie to najbrzydsza gra na Wii
b) 4 w tytule może oznaczać że nie będzie to taki crap jak Tenchu Z na 360
c) nad grą pracuje studio odpowiedzialne z apierwsze dwie części
  • 0

#2 Shinigami Napisany 05 czerwca 2008 - 22:11

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:
a) chcę port na PS3
b) Rikimaru jest brzydko uczesany i ma badziewną maskę
c) po ostatnich screenach widać inspirację Shinobido (i dobrze)
d) chyba będę potrzebował Wii :cry:
  • 0

#3 Nexus Napisany 05 czerwca 2008 - 22:17

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:
a. Kolejna gra dzięki której moja wizja kupna Wii nabiera coraz realniejszych kształtów. 8)
b. Olać Rkimaru, laska jest fajna...
c. Tenchu na XO to naprawdę taki crap?
  • 0

#4 ACZ Napisany 05 czerwca 2008 - 22:21

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 161 Postów:
Jeśli spieprzą sterowanie (a nie każdy developer potrafi je dobrze dostosować do Wiilota) to wyjdzie z tego mało grywalny koszmarek.
  • 0

#5 Kaxi Napisany 05 czerwca 2008 - 22:24

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 160 Postów:
Czychu: Jeśli jutro Ziemia wybuchnie, to Sony nie wygra wojny konsol.

Leenk: Nie grałem w żadną część serii, ale jak wiadomo czym gorsza gra, tym śmieszniejsza recenzja. Recka Tenchu Z by Grabarz to jeden z najzabawniejszych textów jakie czytałem.
  • 0

#6 Shinigami Napisany 05 czerwca 2008 - 22:27

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:

Nie grałem w żadną część serii

Wyjdź i przemyśl swoje postępowanie.
  • 0

#7 ACZ Napisany 05 czerwca 2008 - 22:35

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 161 Postów:
Ostatnie Tenchu na poziomie to Tenchu: Wrath of Heaven na PS2. Każda kolejna część to były jakieś popłuczyny. Zobaczymy, jak będzie tym razem.
  • 0

#8 Gość__* Napisany 06 czerwca 2008 - 08:05

Gość__*
  • Goście
Źródło, że stoją za tym ludzie od 2 pierwszych części poprosze :) Bo to oni przecież obecnie robią Shinobido...
  • 0

#9 Krill Napisany 06 czerwca 2008 - 08:56

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Kolejny must have? To bardzo możliwe, szczególnie w moim przypadku- uwielbiam skradanki, a po Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots mój apetyt na nie z pewnością się zaostrzy. Będę miał Tenchu 4 na oku-zapowiada się, nomen omen, solidnie. W poprzednie gry z tej serii rzecz jasna nie grałem, ale ta może być zabawna.

@Kaxi: Opisówka jeszcze nie jest taka zła na pierwszym roku ;) Dopiero na drugim (przynajmniej na UŁ) to niezły hardcore. A potem jeszcze tylko obszerna literatura amerykańska na roku 3....Anyway, good luck! :)
  • 0

#10 gruby Napisany 06 czerwca 2008 - 09:03

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Wybornie :) Z tenchu nie miałem nic wspólnego, ale widziałem kumpla jak pyka w 1 (sto lat temu) na PSXie i wyglądało to naprawdę bombastycznie. Kocham styl ninja i jeżeli tylko nie zwalą tego dokumentnie - kopia pojawi się u mnie na chacie :D
  • 0

#11 Shinigami Napisany 06 czerwca 2008 - 09:03

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:

Bo to oni przecież obecnie robią Shinobido...

Zajęli się drugą częścią? :)
  • 0

#12 Ney Napisany 06 czerwca 2008 - 09:15

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Jestem ciekaw czy na Wii uda się wskrzesić Tenchu...Dla mnie ta seria umarła po pierwszej świetnej części. Grałem chyba w każdą następną oprócz dwójki i tym grom bym nawet "5" nie wystawił...Graficznie dno kompletne, gameplay tak archaiczny i pełen niedoróbek że szkoda gadać.
Ale jedynkę kocham :zakochany: Pamiętam jak za jej czasów marzyłem om czymś takim jak co-op i cichym najeździe dwóch ninjasów na wioskę, pózniej dali tę opcje na xboksie, ale zassała straszliwie :)
  • 0

#13 Malutki Napisany 06 czerwca 2008 - 09:29

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Ja tylko grałem w pierwsza cześć i jak na tamte czasy , ta gra pochłonęła mnie całkowicie. Ile razy to się restartowało poziom aby tylko prawidłowo wybić wszystkich po ‘’cichu’’ :zakochany:, stare pamiętne czasy...

Źródło, że stoją za tym ludzie od 2 pierwszych części poprosze Bo to oni przecież obecnie robią Shinobido...

Tenchu 4 Set for Wii
Acquire is handling development on latest defection to the Wii.
http://wii.ign.com/a...9/879057p1.html
  • 0

#14 gruby Napisany 06 czerwca 2008 - 09:39

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Shoty:

Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Poza tym chyba zapowiada nam się trylogia. Mówiono na jakiejś konferencji o Tenchu 5 i 6

Co do fotek. moim zdaniem grafika jest wystarczająca. Nie ma mowy o szale, ale jest solidnie i po prostu ok.
  • 0

#15 Shinigami Napisany 06 czerwca 2008 - 10:01

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:
Ja bym powiedział, że jest brzydkawa.

A tak w ogólę, to się zastanawiam czemu Ayame tylko z twarzy wygląda jak zwykle. Ciało i miecz jakby zwinięte od Rin o_O
  • 0

#16 gruby Napisany 06 czerwca 2008 - 10:04

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
@shini

Oj nie. Jak na Wii na pewno brzydkawa nie jest. ;)
  • 0

#17 Shinigami Napisany 06 czerwca 2008 - 10:05

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:
Gdybym chciał być uparty, to chyba mówiłbym, że God of War 2 wydaje się ładniejszy :P
  • 0

#18 Malutki Napisany 06 czerwca 2008 - 11:37

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Info:

- main characters are Rikimaru (the white-haired guy) and Ayame (the girl)
- the story is set 1 year after the riots caused by the Witchcraft Lord "Tenrai". Some troubled activities still remain uncovered on the Gouda territory, and the forces behind these activities are starting to gain in power. In addition, another incident related to the abduction of the princess Kiku (Lord Gouda Matsunoshin's daughter) occurred in the meantime. In the end, it's up to the ninja Rikimaru, one of the most faithful Gouda servant, to investigate these incidents...
- it's basically a "Stealth Ninja Action Game", so the best key words that could describe this game's mechanics are : "Sneaking" and "Assassinating".
- the graphical production, the action, as well as every dramatic aspect have been considerably improved for this new entry. Could apparently be "the epitome of the series".
- refreshed character design, and a new set of actors too.
- the specificities of each character lie essentially in their many killing techniques, which are each emphasised with their own "assassination cutscene".
- perform various classic spy moves, such as hiding in water, climbing on ceilings and sneaking on ceiling boards, hiding in dark corners, transporting and dissimulating bodies, hiding inside the baggage of itinerant caravans to sneak inside heavily guarded places,...and many other possibilities, including moves entirely new to the series.
- Use your spy moves freely to hide yourself, collect informations, and strike when you find an opportunity ; these are, basically, the very foundations of the infiltration gameplay.
- A series of screenshots shows a special move allowing you to throw an enemy's body directly into a water pond right after killing him, thus hiding the body.
-"using various ninja tools (smoke bombs, shurikens,...) has always been one of the series strength, and this time is no different". In fact,it looks like this time around, the functionalities of these items will be based around the fact that you'll also be able to use these in combination with the Wiimote and nunchuk motion controls/pointer. We will apparently be able to learn more about about that in an upcoming issue.
- seems like the official site "www.tenchu.net" will be updated on June 7th with infos on the game.

http://ga-forum.com/... ... stcount=33
Screeny z konferencji:
http://translate.goo...te?h ... f&sa=G
  • 0

#19 Shinigami Napisany 06 czerwca 2008 - 11:45

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:
Całe to info nie mówi kompletnie nic nowego, wszystko zostaje po staremu jak widać. Jedynie ciekawi mnie to:

-"using various ninja tools (smoke bombs, shurikens,...) has always been one of the series strength, and this time is no different". In fact,it looks like this time around, the functionalities of these items will be based around the fact that you'll also be able to use these in combination with the Wiimote and nunchuk motion controls/pointer. We will apparently be able to learn more about about that in an upcoming issue.

Rzucanie shurikenów poziomym ruchem ręki lub rzucanie bombą dymną pod nogi? Może być ciekawie :)
  • 0

#20 Kaxi Napisany 06 czerwca 2008 - 13:18

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 160 Postów:
Shini: Ja bym wolał rzucanie shurikenami za pomocą wskazywania pointerem - precyzja to podstawa :)

Krill: Opisówka zaliczona na 3 i pół, ale padam z nóg po wczorajszej nocy ;) Z tego co wiem na 2 roku jest gramatyka konstraktywa a to co innego. I literatura amerykańska też się zaczyna już w październiku, ale nie pamiętam teraz, kiedy się kończy.
  • 0

#21 Gość__* Napisany 06 czerwca 2008 - 13:24

Gość__*
  • Goście
spieprzyli Ayame... całkowicie... ;/
  • 0

#22 gruby Napisany 06 czerwca 2008 - 13:25

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Będzie jak w boom bloxie. Najpierw celujesz i wciskasz klawisz, a potem wykonujesz ruch 8)
  • 0

#23 Krill Napisany 06 czerwca 2008 - 13:55

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:

Krill: Opisówka zaliczona na 3 i pół, ale padam z nóg po wczorajszej nocy ;) Z tego co wiem na 2 roku jest gramatyka konstraktywa a to co innego. I literatura amerykańska też się zaczyna już w październiku, ale nie pamiętam teraz, kiedy się kończy.


Congrasty :) Satysfakcja podobna do tej z rozwalenia Mario Galaxy oboma hydraulikami, hehe. Macie troszeczkę inaczej niż my w Łodzi. Inne przedmioty w każdym semestrze w porównaniu z UŁ. Ale gramatyki, zarówno opisowa jak i kontrastywnato pain in the ass chyba wszędzie. Chociaż nie ma rzeczy niemożliwych, trzeba tylko podarować sobie sen ;)

A żeby nie było offtopu, to dodam, że screeny są całkiem przyzwoite. Tenchu 4 nie odstrasza oprawą. Zobaczymy jaki będzie framerate i czy walka będzie na poziomie takiego na przykład No More Heroes. Wszystkie skradanki na poziomie przyjmę ciepło.
  • 0

#24 lukaszSA Napisany 06 czerwca 2008 - 14:19

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
A ja was zaskoczę, i poproszę aby mi ktoś wytłumaczył o co chodzi w tych Tenchu
  • 0

#25 gruby Napisany 06 czerwca 2008 - 14:23

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
@Kaxi a co studiujesz? Polonistykę? Pytam z ciekawości

A Tenchu z tego co wiem polega na tym samym co MGS. :)
  • 0

#26 Krill Napisany 06 czerwca 2008 - 15:25

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Odpowiem z Kaxiego i za siebie- obaj studiujemy filologię angielską. On, o ile dobrze pamiętam, już teraz prawie na II. roku, ja juz prawie na IV. A skąd to wiem? Trzeba czytać rubryczkę Kto jest kto- rozwiązanie zagadki ;) Comiesięczne przemyślenia redaktorów Neo w tym 'wstępniaku' to fajna sprawa.

I w sumie ktoś mogłby mi także przybliżyć podpobieństwa między Tenchu a MGS. Dużo ich?
  • 0

#27 Kleksandra Napisany 06 czerwca 2008 - 17:29

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:
Nie, to MGS polega na tym, co Tenchu XD

Kolejna część... Trochę się obawiam, że schrzanią jak choćby Fatal Shadows :/ No ale na razie siedzę cicho. Grafa nie powala, z drugiej strony nigdy nie była mocną stroną serii. Byle tylko rozgrywka trzymała poziom i będzie MUST HAVE :twisted:
  • 0

#28 Shinigami Napisany 06 czerwca 2008 - 17:33

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:
W sumie, to wszyscy gadacie głupoty, bo obie serie rozpoczęły się w mniej więcej tym samym czasie :P

Ludzie, chcecie wiedzieć o czym jest Tenchu, to wypad do tematu o serii, a nie zadajecie głupie pytania :P
  • 0

#29 Lady Luck Napisany 06 czerwca 2008 - 18:03

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

A tak w ogólę, to się zastanawiam czemu Ayame tylko z twarzy wygląda jak zwykle. Ciało i miecz jakby zwinięte od Rin o_O


Myślałam, że tylko ja tak mam :o
Nawet outfit ma jakiś podobny... :hmmm:
Z twarzą też bym się kłóciła, bo Ayame wygląda jak brzydka dziewczyna w ładnych ciuchach :(

Rikimaru bez maski po raz pierwszy od dawna :^^:

Graficznie bez fajerwerków, ale przyzwoicie :)

Szkoda, że nie zagram :(
  • 0

#30 Kyo Napisany 06 czerwca 2008 - 18:13

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
ACQUIRE!?!?!?! TENCHU 4 OD ACQUIRE!?!?!?!?! :klaszcze: :ninjadance: :pijak: :ninjadance: :klaszcze: (wybaczcie :cry: :ninja: )

OMG OMG ok, ok... ufff

Kur**, teraz będę musiał kupić Wii :ninja: ...
  • 0