Skocz do zawartości

Zdjęcie

Suikoden


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
122 odpowiedzi na ten temat

#1 hubson Napisany 08 czerwca 2008 - 09:45

hubson

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 120 Postów:
Witam,
co jest takiego w tej grze, że wszyscy się tak na nią rzucają ? Skąd te ceny :) W czym tkwi fenomen tych gier na psx ?
  • 0

#2 cwany-lis Napisany 08 czerwca 2008 - 13:48

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
dział RPG kochany :lol: sprawa podyktowana jest epwnie niskim nakładem wydania PAL - ja liczę na port na psp
  • 0

#3 MonsieurWoland Napisany 08 czerwca 2008 - 15:51

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 249 Postów:

Witam,
co jest takiego w tej grze, że wszyscy się tak na nią rzucają ? Skąd te ceny :) W czym tkwi fenomen tych gier na psx ?


Tia http://allegro.pl/it... ... _wawa.html Przy 270 zł cena minimalna nie została jeszcze nawet osiągnięta :lol: Żeby to jeszcze była jakaś fajna gra typu Steel Batalion :lol:
  • 0

#4 cwany-lis Napisany 08 czerwca 2008 - 21:04

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
ach co ja był dał za port na PSP ! czy czasem dwie pierwsze częście nie wyszły na tą konsolę w Japonii ?
  • 0

#5 Gość__* Napisany 08 czerwca 2008 - 21:05

Gość__*
  • Goście
wyszły, ale o porcie możesz zapomnieć. pewnie za jakieś 10 lat powstanie fanpatch - ja czekam. :skacze:
  • 0

#6 Kyo Napisany 08 czerwca 2008 - 22:32

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Żeby to jeszcze była jakaś fajna gra typu Steel Batalion :lol:


:lol: .... :rower:

grałeś chociaż w Suikodena? kocham takie teksty :/ .

jest jak lis mówi : mała ilość wydanych kopii. Uber-rarytas itp. te ceny na allegro to i tak grosze w porównaniu z tym co odchodzi na innych aukcjach...

Co do wersji na PSP, to Konami coś tam bębniło, że "może, może", ale oczywiste jest, że nie da rady... fanowskie tłumaczenie najprędzej, tak jak jsaypray napisał.
  • 0

#7 Danteusz Napisany 08 czerwca 2008 - 23:09

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Akurat tekst o Steel Batalion nie jest taki głupi, biorąc pod uwagę to co się dostaje oprócz płytki z grą ;]
  • 0

#8 Kyo Napisany 08 czerwca 2008 - 23:19

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Może i tak, ale co to ma do rzeczy :P ? Przecież nie chodzi o to, że jedno bardziej opłaca się kupić od drugiego, bo ooo jedno ma mega-bonusy dla mechofilów, a drugie nie, pfeh.

Jasne, że Steel Battalion się bardziej opłaca kupić za taką cenę ze względu choćby na te dodatki. Ale to nie znaczy, że jest "fajna gra" nie to co Suikoden, zresztą jak je niby do siebie porównać :rower: ?
  • 0

#9 Danteusz Napisany 08 czerwca 2008 - 23:48

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Nie nazwałbym specjalnego, ogromniastego kontrolera bonusem :)

Suikoden podobno ma trafić na PSN, więc jego cena spadnie do kilku dolców ;]

Tak, wiem, to nie to samo co gra pudełkowa :)
  • 0

#10 Kyo Napisany 08 czerwca 2008 - 23:55

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Nie nazwałbym specjalnego, ogromniastego kontrolera bonusem


Dlatego napisałem "mega-bonus" :P . Skończmy już z tym Steel Battalion! :P

Tak, wiem, to nie to samo co gra pudełkowa


Raczej to samo, tylko bez pudełka ;P .

Suikoden podobno ma trafić na PSN, więc jego cena spadnie do kilku dolców ;]


Tylko jedynka, czy dwójka też? A może trójka ;) ? Ja bym wziął od razu, gdybym miał możliwość... A że nie mam na razie, to liczę, że cena rzeczywiście spadnie .
  • 0

#11 Danteusz Napisany 09 czerwca 2008 - 12:18

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Dokładnie to ERSB dało kategorię wiekową pierwszemu Suikodenowi, poza tym nic nie wiadomo.
  • 0

#12 Władek Napisany 09 czerwca 2008 - 12:36

Władek

    Mega Man

  • Narybek
  • 104 Postów:

Suikoden podobno ma trafić na PSN, więc jego cena spadnie do kilku dolców ;]

Gdyby informacja się potwierdziła, byłoby świetnie. Tylko by nie skończyło się jak z MGS, który dostępny jest tylko w japońskim PSN.
  • 0

#13 Danteusz Napisany 09 czerwca 2008 - 12:41

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
ERSB jest amerykańskie, więc jeśli to się okaże prawdą nie będzie większych problemów z pobraniem.
  • 0

#14 Władek Napisany 09 czerwca 2008 - 13:17

Władek

    Mega Man

  • Narybek
  • 104 Postów:
Miałem na myśli polski PSS, gdyż nie każdy ma możliwość kupić gry z amerykańskiego PSS.
  • 0

#15 Danteusz Napisany 09 czerwca 2008 - 14:59

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Jest kilka opcji: karta Inteligo podobno działa z amerykańskim, ludzie na allegro często sprzedają gry z US PSS, wreszcie można się wymienić z kimś kto kupił (jest temat w dziale PS3). Każda z tych opcji jest łatwiejsza niż polowania na rarytasy na allegro :)
  • 0

#16 Władek Napisany 10 czerwca 2008 - 13:44

Władek

    Mega Man

  • Narybek
  • 104 Postów:
Owszem łatwiejsza, ale satysfakcja z wygranej aukcji jest większa. :wink:

Jest kilka opcji: karta Inteligo podobno działa z amerykańskim, ludzie na allegro często sprzedają gry z US PSS, wreszcie można się wymienić z kimś kto kupił (jest temat w dziale PS3).

Zgadza się, jak by gra była dostępna tylko na PSS US, to sposób na pobranie zawszę się znajdzie. Inna sprawa, że gier jRPG z PSX na PSS ( szczególnie u nas ), praktycznie nie ma. Dlatego tak dobre jRPG jak Suikoden 1 i 2 by się przydały, a jednocześnie cena pudełkowa Suikoden 2 by trochę spadła. :)
  • 0

#17 Gość__* Napisany 16 czerwca 2008 - 15:36

Gość__*
  • Goście
Suikoden V kupiony! Sprawdzimy w jakim stopniu można porównać go z częścią drugą....




W tym miejscu pojawi się "EDIT" jak tylko będę mógł cokolwiek o tej pozycji napisać
:}
  • 0

#18 Gość__* Napisany 16 czerwca 2008 - 15:56

Gość__*
  • Goście
Suiko V ma swój własny temat.
  • 0

#19 Kyo Napisany 03 lipca 2008 - 22:47

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Suikoden VI prawdopodobnie trafi na PSP ...

http://www.maxconsol...ws&newsid=29106
  • 0

#20 cwany-lis Napisany 04 lipca 2008 - 16:56

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
ahoj :foch: mam taką niecną teorię - seria jest obecnie zbyt niszowa by opłacalnym było robić wysokobudżetową kolejną część na PS3 - lepiej wydać VI na PSP przy kosztach zbliżonych do piątki :?:
  • 0

#21 Kyo Napisany 04 lipca 2008 - 18:29

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
No pewnie tak właśnie jest. Fajnie jakby wydali jeszcze wersję na PS2, jak z SH:Origins. Nieprawdopodobne, choć...
  • 0

#22 Gość__* Napisany 20 sierpnia 2008 - 15:03

Gość__*
  • Goście
zapowiedziano Suiko na DSa :angel:
  • 0

#23 Ofeck Napisany 20 sierpnia 2008 - 21:17

Ofeck

    Link

  • Narybek
  • 282 Postów:
Widze ze DS to dla mnie zupelny must have, bo tyle rpg-ow to prozno szukac na innej konsoli i caly czas zapowiadane sa nowe. Dobrze, ze chociaz jedna konsola sie spisuje na tym polu.
  • 0

#24 cwany-lis Napisany 21 sierpnia 2008 - 20:40

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:

zapowiedziano Suiko na DSa :angel:


ale wznowienie części pierwszej czy jakaś nowa gra z serii ?

po Chrono Triger to kolejny powód dla którego NDS prędzej czy później u mnie zagości :tak:
  • 0

#25 Gość_Zero_* Napisany 21 sierpnia 2008 - 20:42

Gość_Zero_*
  • Goście

ale wznowienie części pierwszej czy jakaś nowa gra z serii ?




niestety tego nie wiadomo lisie ... na skizo są newsy i skan z Famitsu chyba ... ale nikt nie chce krzaczków tłumaczyć ;D
  • 0

#26 Kyo Napisany 22 sierpnia 2008 - 00:43

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
skany tu : http://www.duefiumi.com/

Chyba będzie to raczej spin-off, niż szósta część. Może szóstka wyjdzie na duże konsole jednak (pewnie Wii...) :-D ?

Hmm, po tych skanach wygląda na to, że gra będzie się rozgrywać w królestwie Armes, o którym było dużo mowy w Suiko V. No i na drugim skanie chyba młodego Flika widać :P .

Trzeba będzie kupić DSa...
  • 0

#27 Władek Napisany 22 sierpnia 2008 - 14:38

Władek

    Mega Man

  • Narybek
  • 104 Postów:
Nareszcie jakieś wieści dotyczące nowej części Suikoden. Szkoda, że nie jest to zapowiedź Suikoden VI na konsole stacjonarne, tylko prawdopodobnie spin-off, ale i tak trzeba się cieszyć, że Konami nie uśmierciło serii.
  • 0

#28 Ofeck Napisany 22 sierpnia 2008 - 17:49

Ofeck

    Link

  • Narybek
  • 282 Postów:

Nareszcie jakieś wieści dotyczące nowej części Suikoden. Szkoda, że nie jest to zapowiedź Suikoden VI na konsole stacjonarne, tylko prawdopodobnie spin-off, ale i tak trzeba się cieszyć, że Konami nie uśmierciło serii.

Na DS przynajmniej sie sprzeda, a i mniejszym nakladem pracy bedzie zrobiony, a ze stacjonarkami to roznie moze byc zwlaszcza z ps3
  • 0

#29 Władek Napisany 17 września 2008 - 14:30

Władek

    Mega Man

  • Narybek
  • 104 Postów:
IGN zamieścił kilka filmików z Suikoden Tierkreis:
http://media.ds.ign....824/vids_1.html

Trzeba przyznać, że gra wygląda bardzo ładnie, szczególnie starannie wykonane miejscówki. Nie podoba mi się tylko, że postacie zostały zrobione w technice super deformed. Jeśli fabuła dorówna (najlepiej gdy ja przewyższy :P ) grafice, to zapowiada się, że otrzymamy bardzo dobrego jRPG. :)
  • 0

#30 Scorpio Napisany 26 marca 2009 - 08:47

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Suikoden Tierkreis - recenzja na IGN
http://ds.ign.com/ar...3/963533p1.html

Dostało ocenę
Spoiler

Kilka cytatów w skrócie przedstawiających grę:
- otherworld spin-off of its original inspiration
- you won't find duels, massive army vs. army battles, any returning characters, or a very mature story
- story that's pretty spelled out for younger gamers
- main story, while extremely lengthy and very ambitious, is extremely "light vs. dark" in nature
- it's one of the deepest RPGs on the system
- All navigation through towns is done with a menu system rather than full-on exploration
- he game makes use of a new Mark of the Stars magic system that relies on MP (magic points) instead of specific runes for characters
- The trade system is also back and in full effect
-Equipment has also been simplified (no upgrading or item merging to be found), though it's also well balanced
-If you’re looking for true Suikoden, I highly suggest downloading the original game in some form if you have access to PSP or PS3, or can find the original – expensive – version on PSX. If you want a great DS RPG, and don’t mind that it’s not the true Suikoden many of us have grown up with, Tierkreis is still very much the real deal
-feel less like a token "portable RPG," and more like a full-on experience that just happens to be handheld

W skrócie: nadal głęboki, ale bardziej "umłodzieżowiony" i przystępny :)
  • 0