Skocz do zawartości

Zdjęcie

Suikoden

• Zaloguj się by odpowiedzieć
121 odpowiedzi na ten temat

#31 Kyo Napisany 26 marzec 2009 - 17:05

Kyo

Master Chief

• Forumowicze
  • 2503 Postów:
Mnie ten Suikoden przestał interesować od kiedy okazało się, że jedyne co go łączy z poprzednikami to tytuł i 108 Gwiazd Przeznaczenia. Wiadomo, autorzy chcą dobrze i w ogóle, dobra gra im wyszła, ale dla fana to jednak srogie rozczarowanie... Heh, trzecia wartościowa dla mnie seria Konami, która mimo że umarła, wciąż żyje (niestety)...
  • 0

#32 Gość_Zero_* Napisany 13 kwiecień 2009 - 12:21

Gość_Zero_*
  • Goście
Powiem tak, od czasu The World Ends With You żadna gra na DS mnie tak nie wciągnęła, zarówno pod względem pomysłu, fabuły jak i gameplaya :)
  • 0

#33 Kyo Napisany 13 kwiecień 2009 - 13:56

Kyo

Master Chief

• Forumowicze
  • 2503 Postów:
Hehe, nice, to potem sprawdzaj Suiko I, II, III i V koniecznie :P .
  • 0

#34 Gość_Zero_* Napisany 13 kwiecień 2009 - 14:00

Gość_Zero_*
  • Goście
Suiko I chyba sobie na PSS ściągnę :) A właśnie Suikoden IV jest aż tak słabe jak mówią ?
  • 0

#35 Kyo Napisany 13 kwiecień 2009 - 14:21

Kyo

Master Chief

• Forumowicze
  • 2503 Postów:

Suiko I chyba sobie na PSS ściągnę A właśnie Suikoden IV jest aż tak słabe jak mówią ?

Jest najgorszym Suikodenem z całą pewnością, ale nie jest jakąś niewiarygodną tragedią. Ma sporo olbrzymich minusów, ale ma też parę dużych plusów. Sądzę jednak, że ta część przekonuje do siebie tylko dla zatwardziałych fanów serii i kolekcjonerów :P . Na pewno lepiej od niej nie zaczynać, a najlepiej zostawić ją sobie na sam koniec o ile w ogóle ;P .

Chciałbym by wrzucili Suiko 2 na PSS :cry: . Jedynka ma swój urok, ale to dwójka jest masterpiece'em :-D .
  • 0

#36 Gość_Zero_* Napisany 13 kwiecień 2009 - 14:23

Gość_Zero_*
  • Goście
No na japońskim jest już chyba od dość dawna, ciekawe czy kiedy wydadzą to u nas ... no i kiedy bedzie MGS :/
  • 0

#37 Gość__* Napisany 13 kwiecień 2009 - 20:48

Gość__*
  • Goście
Mi się marzą obydwie części na PSP... ale takie rzeczy to tylko w... Japonii
  • 0

#38 Gość__* Napisany 14 kwiecień 2009 - 06:45

Gość__*
  • Goście
Za Zodiak odpowiada Osamu Komuta, czyli panopek od Tacticsa - wtedy też chcieli dobrze i też wyszła kupa. Oby Konami przestało się wygłupiać i zrobiło w końcu prawdziwego Suikodena.

Jest na to cień szansy. Ekipa z suikosource zadała ostatnio obecnemu Suiko Teamowi 20 pytań. Na 13 otrzymali odpowiedzi. Dwie z nich to właśnie ten cień szansy.

5. I'd be interested to know if the current writing team are sticking to any plotlines (I.E. The Pesmerga/Yuber mystery, Hikusaak's status, post-Suikoden III developments, etc.) laid out by Murayama when he was in charge, or if the answers to these questions have even been decided already or not, by Murayama or otherwise.

We try to never ignore the former series and we have various ideas on the story developments after Tierkreis that may reveal answers to certain questions but we can't get into any details at the this time.

7. Suikoden Tierkreis may be a spin-off, and a handful of fans may wish it be forgotten from the rest of the series, I think it also brings interesting elements to the series. I've played the game and see virtually no linkage to the main series despite the production team claiming that this is set in a parallel dimension. So, any plans to link Tierkreis' plot back to the future installment in the main series?

There isn't a direct connection to the former series, but Suikoden Tierkreis and the former series both are on the same "Infinity." In Tierkreis, we focused the "Infinity" concept, so we could look at whole Suikoden worlds, and developed a completely new story from there. This is because we wanted to expand new "Gateways" and new "Possibility" for the future of Suikoden. It's a bit too early to say exactly how the series will progress but please look forward to future announcements.

Z drugiej strony - te ich odpowiedzi to jeden z największych PRowych bullshitów, jakie kiedykolwiek widziałem. W sumie sprowadza się to do "Zrobimy tak, żeby wszystkim było dobrze. Kupcie Tierkreis." :rower:\

BTW - świetne podsumowanie obecnej sytuacji dokonane przez jakiegoś fana:

Konami is apparently fine & dandy with alienating the long-term fans of the series by basically saying, we don't care wht you want, this is the crap we're doing now. Who cares if one of the main selling points of the series was the massive political world/history being developed for more than a decade, let's make a generic black & white, good vs. evil JRPG!

Then, using a PR department to anger the fans even more-- brilliant!

• 0

#39 Gość__* Napisany 14 kwiecień 2009 - 15:28

Gość__*
  • Goście
Sorry za post pod postem, ale od tej gadki o Suikodenach wzięło mnie na Tierkries...

PROFANACJA!

Przepraszam bardzo, ale co to, krwa, jest? Co w tym Suikodenowego? Jeśli wyszłoby to jako Tierkreis, tak po prostu - jako jakaś tam gierka jRPG na DSa, to proszę bardzo. W obecnej sytuacji jest to jednak PROFANACJA.

No dobrze, muzyka jest miejscami nieudolną, ale jednak próbą skopiowania tego, co było w prawdziwych Suikodenach, ale tak poza tym - jeden wielki LOL. Aha - jeśli myślicie, że najgorsze VA w jRPG macie już za sobą, to bardzo możliwe, że Tierkreis wyprowadzi Was z błędu... X_x

Dawno nie widziałem tak bezpłciowego chara designu, a ostatnio grałem w Infinite Undiscovery... Doceniam jedynie fakt, że grafika od strony technicznej zdradza chęć twórców do pociśnięcia DSa - szkoda, że nie ma co cisnąć. Koniec końców, całość wygląda jak kupa, na którą ktoś wylał farby olejne.

Fabuła to jakiś koszmar nauczycielki polskiego z gimnazjum - opowiastka rodem z opowiadania niedojebanego fana M&A ze średnią 3.0. :ban:
  • 0

#40 Kyo Napisany 17 kwiecień 2009 - 14:28

Kyo

Master Chief

• Forumowicze
  • 2503 Postów:
BTW Taikun -> skoro wielbisz Valkyria Chronicles (a sądzę, że tak, a i jest za co ;) ) to koniecznie powinieneś kiedyś sprawdzić Suikodena V, którego story napisał ten sam człowiek :mrgreen: (i to czuć)! Nie muszę chyba zaznaczać, że story w Suiko V daje radę i to bardzo :P (spokojnie jeden z top RPG na PS2, m.in. pod względem fabuły właśnie).
  • 0

#41 Gość_Zero_* Napisany 17 kwiecień 2009 - 17:32

Gość_Zero_*
  • Goście
Kyo tylko kupie sobie PS2 :D
  • 0

#42 burnstein Napisany 15 marzec 2010 - 20:22

burnstein

ostatni król forumka

• Reformatorzy
  • 41903 Postów:
Sprzedam wam sekret - Suikoden II to najlepszy jrpg ever :^^:
  • 0

#43 Gość_Zero_* Napisany 15 marzec 2010 - 20:39

Gość_Zero_*
  • Goście
śmiem wątpić :^^:
  • 0

#44 Razel Napisany 16 marzec 2010 - 12:31

Razel

Błędny rycerz

• Forumowicze
  • 10744 Postów:

śmiem wątpić :^^:

I mylisz się jak zwykle :^^:
Suikoden II to jeden z 3 najlepszych jRPG ever :^^:
  • 0

#45 Gość_Zero_* Napisany 16 marzec 2010 - 17:46

Gość_Zero_*
  • Goście

I mylisz się jak zwykle :^^:
Suikoden II to jeden z 3 najlepszych jRPG ever :^^:

a dwa pozostałe to CT i FFX ?
  • 0

#46 burnstein Napisany 16 marzec 2010 - 18:05

burnstein

ostatni król forumka

• Reformatorzy
  • 41903 Postów:
Obstawiałbym raczej CT i CC :wink:
  • 0

#47 Razel Napisany 19 marzec 2010 - 15:21

Razel

Błędny rycerz

• Forumowicze
  • 10744 Postów:

a dwa pozostałe to CT i FFX ?

Shame on you. Burn ma oczywiście rację.
  • 0

#48 Gość_Zero_* Napisany 19 marzec 2010 - 18:49

Gość_Zero_*
  • Goście
Na grach się nie znacie.

CT jest suabe! :rolleyes:
  • 0

#49 Kradziej Napisany 19 marzec 2010 - 20:42

Kradziej

Hot Kradziej

• Forumowicze
  • 15856 Postów:

Na grach się nie znacie.

*rzuca kamieniem*
PIERWSZY!
  • 0

#50 Razel Napisany 19 marzec 2010 - 23:43

Razel

Błędny rycerz

• Forumowicze
  • 10744 Postów:

Na grach się nie znacie.

Nie jesteś zabawny i do tego masz ciulowy gust, ale to Twój problem :^^:
  • 0

#51 Gość_Zero_* Napisany 19 marzec 2010 - 23:47

Gość_Zero_*
  • Goście
zartuje przeciez :^^: CT FTW! w CC nie mialem przyjemnosci grac
  • 0

#52 Razel Napisany 19 marzec 2010 - 23:54

Razel

Błędny rycerz

• Forumowicze
  • 10744 Postów:

zartuje przeciez :^^: CT FTW! w CC nie mialem przyjemnosci grac

Przecież wiem, że żartujesz przecież :^^:
  • 0

#53 burnstein Napisany 07 czerwiec 2010 - 19:27

burnstein

ostatni król forumka

• Reformatorzy
  • 41903 Postów:
Ciekawi mnie, czy Konami zapowie kiedyś Suikodena VI. Piątka była całkiem niezła (chociaż i tak o klasę gorsza od II), tego szajsu na NDS nie liczę. Mogli by coś cyknąć na PSP w formie dwójkopodobnej :smile:
  • 0

#54 Gość_Zero_* Napisany 07 czerwiec 2010 - 19:33

Gość_Zero_*
  • Goście
dwójka to crap
  • 0

#55 burnstein Napisany 07 czerwiec 2010 - 19:38

burnstein

ostatni król forumka

• Reformatorzy
  • 41903 Postów:

dwójka to crap

Przejąłbym się Twoim zdaniem gdybyś się choć trochę znał :^^:
  • 0

#56 burnstein Napisany 22 sierpień 2012 - 16:16

burnstein

ostatni król forumka

• Reformatorzy
  • 41903 Postów:
do psx w oldskulu
  • 0

#57 burnstein Napisany 23 sierpień 2014 - 14:42

burnstein

ostatni król forumka

• Reformatorzy
  • 41903 Postów:

8qMo3.gif

• 2

#58 nole Napisany 23 sierpień 2014 - 14:51

nole

Dzik bagienny

• Forumowicze
  • 4549 Postów:

Kurde, pamiętam, że nie pakowałem za dużo i podczas pierwszej konfrontacji Luca strasznie mnie poskładał.  :-D

• 0

#59 burnstein Napisany 23 sierpień 2014 - 14:54

burnstein

ostatni król forumka

• Reformatorzy
  • 41903 Postów:

Ja po pierwszej konfrontacji zorientowałem się, że można (a w sumie to trzeba) ulepszać broń, a nie ciągle latać z mieczykiem na poziomie 1 :cf:

• 0

#60 Dixi Napisany 08 grudzień 2014 - 13:03

Dixi

Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

• Forumowicze
  • 3228 Postów:

Jedynka i dwójka w styczniu na europejskim PSN

gp8Aqzo.png

Będzie można pykać na Vicie :burn:

• 3