Skocz do zawartości

Zdjęcie

PSN Games Exchange - kantor wymiany gier z PSN


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1333 odpowiedzi na ten temat

#1 Shinigami Napisany 08 czerwca 2008 - 21:22

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Od pewnego czasu zastanawialiśmy z Danteuszem nad zrobieniem tego tematu. Zasada jest prosta, każdy, kto chce brać udział w wymianie gier wypisuje tu swoje pozycje z PSN (zarówno te na PS3 jak i PSXa) i ewentualnie dodaje co by chciał. Kiedy pojawi się osoba, którą zainteresują gry tamtego (i vice versa) jeden z nich pisze posta z tą informacją i osoba posiadająca grę odzywa się do niego na pm. Jak będziecie się wymieniać zależy od Was, ale myślę, że opieranie się na cenie gier będzie najlepsze (czyli gra droga = dwie tanie, np. SPFIITHDR na LocoRoco i jakiś klasyk z pierwszego Plejaka). Jeśli nie interesuje Was żadna gra osoby, która chce się z Wami wymienić, to wtedy róbcie jak uzgodnicie, za darmo, czy za forsę, jak będzie najlepiej. Ale to tylko moje propozycje, każdy robi jak chce ;)

No i jeszcze trzy sprawy sprawy, pamiętajcie, że w wymianie nie chodzi o gra = 5 wymian z kumplami jak napisałem wcześniej, a jedno konto może znajdować się na pięciu konsolach, więc jak swoje mam u siebie i Dantego, to mogę się wymienić jeszcze z trzema osobami. Po drugie, bądźmy uczciwi, nie ściągajmy wszystkich gier od partnera jeśli uzgadniana była tylko jedna, bo później może zrobić się niemiło. Myślę, że ban za oszustwo byłby tą ostateczną karą :P I najważniejsze, nie można później wywalić ze swojej konsoli profilu osoby, od której mamy grę, bo nie będzie działała. Zatem pamiętajcie o tym i o zmianie swojego hasła po transakcji, "tak dla pewności".
A teraz życzę Wam miłej zabawy :)

Moje gry:
- Dark Mist
- LocoRoco Cocoreccho!
- Bishi Bashi Special
- Crash Team Racing
- Kula World

Gier od kogoś nie można rozprowadzać, więc nie wypisujcie ich tu.

Moje konto znajduje się aktualnie na: 2 konsolach
(dopisujcie coś takiego do postów i edytujcie to po każdej transakcji z nowym użytkownikiem)


Do Czesława i innych próbujących oskarżać o piractwo: Sony zezwala na wymianę gier między użytkownikami, więc siedzieć cicho.
  • 0

#2 Danteusz Napisany 08 czerwca 2008 - 22:47

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Ja mam teraz kupione u siebie tylko Puzzle Fighter, moje konto jest tylko u Shiniego.

Rady:
-jeśli nie macie zaufania do wymieniających sie zróbcie oddzielne konto do wymiany
-usuwajcie informacje o rachunku
-można zawsze zmienić hasło przed daniem komuś konta, a gdy ściągnie zmienić ponownie
-nigdy nie wymieniajcie się z byle kim
  • 0

#3 Gość__* Napisany 11 czerwca 2008 - 15:52

Gość__*
  • Goście
Chlopaki, przeciez to jawne oszustwo. Po to gry sa dostepne na PSN, zeby kazdy zainteresowany mogl sobie dana pozycje za okreslona kwote z niego pobrac, przez co nabywa prawo do korzystania z niej na jednej konsoli. To o czym mowicie nie ma nic wspolnego np z wymiana plyt, gdzie bez nosnika na ktory sie wymieniles juz nie pograsz. Tu po prostu "odajesz" kolejnej osobie gre, z ktora zaplacilo sie tylko raz.

Patrzycie i nie grzmicie?
  • 0

#4 ACZ Napisany 11 czerwca 2008 - 16:16

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 145 Postów:
No właśnie. Wy jednak ten zapis źle zrozumieliście.
Gra będzie funkcjonowała na maksymalnie 5 platformach PS3. Np. kupuję grę dla siebie. Znudziła mi się, więc ją sprzedaję komuś lub po prostu oddaję i sam już do niej praw nie mam. I ta jedna "kopia" gry będzie mogła być uddana/odsprzedana maksymalnie 5 osobom, przy czym w każdej chwili tą grę może posiadać tylko jedna osoba. Czyli tak jakbym kupił grę na płycie, sprzedałbym/oddałbym ją drugiej osobie. Ta osoba znowu komuś by ją oddała itp. i tak do 5 osób. Jednym słowem, Sony jakby ograniczyło wtórny rynek gier z PSN do 5 osób.
Polecam zatem zamknąć temat, gdyż nielegalnie kopiujecie/udostępniacie gry i okradacie Sony. Miałem rację od początku o tym trąbiąc. I że Qsh brał w tym udział, no no no ;]
  • 0

#5 Danteusz Napisany 11 czerwca 2008 - 16:31

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
from PlayStation Customer Support

I purchased some downloadable game content on the PLAYSTATION®Network. Part of the product description says the content can be used or downloaded on up to five (5) activated PLAYSTATION®3 system units. What does that mean?

Answer: This means that the content that you purchased may be used by other users on an activated PLAYSTATION®3 system unit after you downloaded the content onto your PLAYSTATION®3 system unit. Some content may require the user to have a PLAYSTATION®Network account, and other content may require you to have additional game content that may be sold separately. For example, you may need to purchase a full game in order to use the character that you purchased on the PLAYSTATION®Network for the game.
Please review the use restrictions associated with the content you purchased. The content may be played up on to 5 activated PLAYSTATION®3 system units at any one time. PLAYSTATION®3 system units may be deactivated so that you can change which PLAYSTATION®3 system units are activated at any time.

Jasno z tego wynika że chodzi o możliwość pobrania na 5 konsol, nie o żadne przekazywanie, sprzedawanie itp. Kupując grę ma się prawo udostępnić ją 5 znajomym. Coprawda Sony raczej nie przewidywało wymianę przez internet, ale sposób zawarcia znajomości nie ma znaczenia :)

Jeszcze jedno - duże gry takie jak Warhawk czy GT5P mają zablokowaną tą funkcję. Skoro Sony może całkowicie zablokować wymianę, a dla małych gier robi limit 5 osób, to jasne jest że na to się zgadzają, gdyby było nielegalne nie daliby takiej możłiwości.
  • 0

#6 Shinigami Napisany 11 czerwca 2008 - 21:15

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

No właśnie. Wy jednak ten zapis źle zrozumieliście.
Gra będzie funkcjonowała na maksymalnie 5 platformach PS3. Np. kupuję grę dla siebie. Znudziła mi się, więc ją sprzedaję komuś lub po prostu oddaję i sam już do niej praw nie mam. I ta jedna "kopia" gry będzie mogła być uddana/odsprzedana maksymalnie 5 osobom, przy czym w każdej chwili tą grę może posiadać tylko jedna osoba.

Cholera, Dante, to jak my graliśmy online w Twoją kopię Puzzle Fightera na dwóch konsolach? o_O

Polecam zatem zamknąć temat, gdyż nielegalnie kopiujecie/udostępniacie gry i okradacie Sony. Miałem rację od początku o tym trąbiąc. I że Qsh brał w tym udział, no no no ;]

Allegro na to pozwala, Sony na to pozwala, nie widzę w tym nic nielegalnego.
  • 0

#7 Shinigami Napisany 02 lipca 2008 - 10:35

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Hej, panowie, nikt nie chce się wymieniać swoimi grami oprócz mnie i Dantego? Shame on you :P
  • 0

#8 ACZ Napisany 02 lipca 2008 - 10:44

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 145 Postów:
Shini, bodajże wczoraj w innym temacie napisałeś, że kupioną grę można ściągnąć na swoje konto na 5 konsolach, więc jak się to ma do tego co wcześniej tutaj pisaliście, że jedna gra może być na 5 kontach? Nikt nie będzie robił machlojków z wymianą, bo każdy się obawia blokady konta, gdyby powiedzmy Sony wykryło, że np. dwóch gości gra w daną grę online, która była opłacona tylko raz i zassana z jednego konta.

Allegro na to pozwala, Sony na to pozwala, nie widzę w tym nic nielegalnego.

Allegro na to nie pozwala. Wystarczy zgłosić takie aukcje i są usuwane. Sony Poland współpracuje z Allegro w ochronie praw, więc widać nie pozwala.
  • 0

#9 f5k Napisany 02 lipca 2008 - 10:57

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Czychu jesteś nienormalny, jeśli nie można grać w gre ściągniętą z PSS na paru PS3 jednocześnie to przecież jest blokada czyli np GT5:P, a jak nie ma blokady to można mieć gre na 5 PS3 i nic nikomu nie wadzi wiec co pierniczysz.
  • 0

#10 Shinigami Napisany 02 lipca 2008 - 11:12

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Można grać w tę samą grę jednocześnie.

Czychu, nie masz konsoli, więc wypad. Czytać chyba też nie umiesz, bo już wyżej było wrzucane stanowisko Sony co do tej sprawy.
  • 0

#11 Nyjacz Napisany 06 lipca 2008 - 10:40

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:
To ja mam trochę inną propozycję. Mój kumpel nie ma dodatkowych map do CoD4 i chętnie wpłaci kaskę na konto w zamian ze udostępnienie mapek. To ja mu tak jakby załatwiam, ktoś chętny?
  • 0

#12 egonszef Napisany 08 lipca 2008 - 12:13

egonszef

    ke?

  • Forumowicze
  • 2 454 Postów:
Mógłby ktoś napisać dokładną instrukcję co do wymiany, chodzi mi co jest od kogo potrzebne i co robić aby wszystko się zgrało tak jak trzeba.

Dodatek do COD4
Siren Blood Curse


Nikt jeszcze ode mnie nie ściągał nic.
  • 0

#13 Shinigami Napisany 17 lipca 2008 - 17:38

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Cała wymiana polega na tym, że umawiasz się z gościem co chcesz mu dać/mieć od niego i podajesz mu swój login i hasło/on Tobie, a później pobierasz i zmieniasz dla pewności hasło jeśli chcesz. Tyle.
  • 0

#14 ACZ Napisany 25 lipca 2008 - 19:18

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 145 Postów:
Ponownie udzielę się w tym temacie i zaproponuję zamknąć ten temat, aby dalej nie propagować piractwa i tym samym łamać regulaminu, polskiego prawa i okradać twórców gier.
Dopowiedzieliście sobie z tymi 5 kontami. Regulamin PSN jasno określa na czym to polega.
Polecam wpis Zeratula na blogu, który ładnie to wyjaśnił łącznie z cytatami z regulaminu PSN.
http://ja.gram.pl/bl...?id=672107&n=16
I żeby była jasność. Dopowiedzieliście sobie sami, że z jednej opłaconej gry może korzystać 5 niespokrewnionych ze sobą w linii prostej osób.
  • 0

#15 Texz Napisany 25 lipca 2008 - 21:15

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Edit: albo tylko LOL
  • 0

#16 Danteusz Napisany 27 lipca 2008 - 22:05

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Zamykam z prostego powodu: nikt nie bierze w tym udziału, a tylko podnosi ciśnienie osobom niezainteresowanym.
  • 0

#17 Danteusz Napisany 01 listopada 2008 - 01:02

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Ostatnia zmiana regulaminu PS3 wyjaśnia sprawę: teraz można wymieniać się bez żadnych obaw o piracenie. Szczegóły są tutaj:
http://www.psxextrem... ... start=3800
Zeratul czasami się przydaje ;)
W takim razie otwieram temat, możemy się wymianiać :)
  • 0

#18 pawel_k Napisany 01 listopada 2008 - 01:14

pawel_k

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 446 Postów:
no to ok :)
ja mam z płatnych rzeczy:
- Ratchet&Clank: Quest for Booty (usa pss)
- Linger in Shadows (pl pss)
- Crash Bandiccot 3 (pl pss)
- dodatek do Motorstorm - The Devil's Weekend (trasa, pojazdy i dodatkowe tickety)

chętnie wymienię Ratcheta na Wipeouta albo Crasha na inną grę z psone (najchętniej Medievil) :)
  • 0

#19 Danteusz Napisany 01 listopada 2008 - 02:47

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Obawiam się że duże gry mają zablokowaną możliwość wymiany, nie wiem jak jest dokładnie z Wipeout i Ratchet, ale obstawiam że nie da rady się zamienić.
  • 0

#20 ACAB Napisany 01 listopada 2008 - 10:11

ACAB

    Toad

  • Narybek
  • 9 Postów:
Wipeout HD można wymieniać.BTW chętnie bym właśnie go wymienił najlepiej na Tekken:Dark Resurection lub inną ciekawą gre :wink:
  • 0

#21 egonszef Napisany 02 listopada 2008 - 14:10

egonszef

    ke?

  • Forumowicze
  • 2 454 Postów:
Ostatnio przy nowym firmware zmieniły się przepisy sony i dotyczyły one między innymi wymiany gier, chodziło w nich o to że sony zabrania odsprzedawania gier z psstore.
  • 0

#22 Danteusz Napisany 02 listopada 2008 - 20:10

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Odsprzedawania tak, ale wymiana jest legalna.
  • 0

#23 Hanz Napisany 04 listopada 2008 - 23:25

Hanz

    youtube.com/dkstbeats

  • Forumowicze
  • 3 097 Postów:
Przyjmę Wipeout HD w zamian za T:DR Online.
  • 0

#24 Shinigami Napisany 26 listopada 2008 - 23:09

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Mała aktualizacja mojej listy, dochodzą:
- Mortal Kombat II
- Super Uliczny Wojownik Dwa Przyspieszony Nowa Wersja w Wysokiej Jakości
:^^: :ninjadance: :^^:
  • 0

#25 Danteusz Napisany 30 listopada 2008 - 19:06

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Czy jest ktoś chętny na wymianę PJ Monster za Puzzle Fighter?
  • 0

#26 Kradziej Napisany 17 lutego 2009 - 21:02

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Byłby ktoś w najbliższej przyszłości zainteresowany wymianą (mojego) Super Puzzle Fightera 2 HD Remix (czy jakoś tak) za Super Street Fighter 2 Turbo HD Remix (uffff) ?

PS: moze sie okazać, że jednak zdecyduję się na coś innego/w ogole nie kupie Puzzle'a ;)
  • 0

#27 MatiTheSkate Napisany 08 marca 2009 - 21:22

MatiTheSkate

    Pikachu

  • Narybek
  • 81 Postów:
Mogę udostępnić Tekkena 5 Dark Resurrection Online wzamian za jakąkolwiek grę ;P. Mile widziany SIREN.
  • 0

#28 Gość__* Napisany 14 marca 2009 - 11:00

Gość__*
  • Goście

Mogę udostępnić Tekkena 5 Dark Resurrection Online wzamian za jakąkolwiek grę ;P. Mile widziany SIREN.



Nie wymieniajcie się z nim to oszust!!! Chciał się wymienić ze mną, gra za grę, a ściągnął sobie ode mnie zamiast jednej umówionej jeszcze z 8 innych.
  • 0

#29 Gość__* Napisany 14 marca 2009 - 12:23

Gość__*
  • Goście
Mam Ratchet & Clank quest for booty , echochrom, pixel junk eden, locoroco i crash bandicoot. Chetnie przyjme wipeout hd, flower ,age of booty, puzzle quest , prince of persia classic lub tekkena
  • 0

#30 Gość__* Napisany 18 marca 2009 - 22:01

Gość__*
  • Goście
Do wymiany Stardust oraz Flower.

Z chęcią przyjąbym w zamianie Super Puzzle Fightera 2 HD Remix lub Super Street Fighter 2 Turbo HD Remix.

Może niekoniecznie opłacalny deal dla wielu z Was, ale jak tylko coś kupię to od razu poszerzam ofertę :)
  • 0