Skocz do zawartości

Warto dziś kupić PS2?


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
27 odpowiedzi na ten temat

#1 Gość__* Napisany 14 lipca 2008 - 22:05

Gość__*
  • Goście
Witam.
Zastanawiam się nad rozpoczęciem zabawy z konsolami, dotychczas gram na PC.
I mam problem, który zawarłem w temacie. Otóż nie wiem, jest sens kupować dziś PS2, kiedy Assasni's Creed i Crysis zostały przeze mnie rozegrane? Obawiam się zetknięcia z dawną grafiką i nieaktualnym gameplayem. Z drugiej strony, jak dla mnie ta konsola byłaby najlepszym sposobem na poczucie 'kosolowego feelingu', cokolwiek by to nie znaczyło. Dlaczego? Ano powód prosty jak budowa cepa- nie mam TV HD. To po pierwsze. Po drugie, masa tanich jak barszcz gier, w których mógłbym przebierać wybierając tylko te najlepsze.
Więc jak myślicie, warto inwestować w PS2? Jeśli tak, brałbym pod uwagę używane konsole, co się może w takich sprzętach psuć i ile kosztuje ewentualna naprawa?
Czy ta aukcja jest warta zachodu? http://www.allegro.p... ... b_bcm.html

Aha i jak można, byłbym wdzięczny za foto końcówki kabla pod TV :P wiem, że to cokolwiek głupia prośba, ale sprawdziłbym czy do mojego odbiornika podepnę konsolę, a to byłby najprostszy sposób.

howgh

EDIT: aha, spiracone egzemplarze mnie nie interesują, a niestety przeważają wśród allegrowych ofert...
  • 0

#2 pawel_k Napisany 14 lipca 2008 - 23:40

pawel_k

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 446 Postów:
kolejny taki temat ;) ale co tam - odpowiem ;)

generalnie granie na zwykłym tv na takim x360 ma do pewnego stopnia sens - ale jak nie planujesz na 100% kupna lcd to będzie takie lizanie cukierka przez papierek - nigdy nie poczujesz prawdziwego smaku... sam widziałem jak to wygląda i ogólnie można powiedzieć że to takie "lepsze ps2" - widać różnicę ale też nie na tyle żeby docenić piękno grafiki...

ale to też zależy jakie gry lubisz - jeśli kochasz platformówki czy gry akcji pokroju God of War to nie ma co się zastanawiać. jeśli wolisz strzelanie, a w dodatku nie pogardzisz graniem online to nie ma sensu pchać się w ps2 tylko bierz x360... ja mimo że już chcę mieć ps3 to jednak daję sobie warunek skończenia najlepszych gier na ps2 które mi zostały - i przy takich seriach jak GoW, Jak&Daxter czy Ratchet&Clank nie mogę powiedzieć żeby mi czegoś brakowało... oczywiście poza grafiką zrywającą beret ;) a jako że gram na combo ps2+lcd to szczególnie mi tego brakuje bo grafa sporo traci, ale porządny gameplay ratuje sprawę i potrafi zrekompensować w 90% niedomagania grafiki...

a co do kabla to lepiej powiedz jakie masz wejścia w tv ;)
  • 0

#3 Gość__* Napisany 14 lipca 2008 - 23:54

Gość__*
  • Goście
LCDka raczej nie planuję kupować, ponieważ telewizji praktycznie nie oglądam. Jeśli już, brałbym jakiś 22 calowy monitor FullHD, z tego co słyszałem można do takich sprzętów podpinać konsole. Więc zyskałbym nowy monitor do PCta i jednocześnie siekałbym na jakimś current genie. Z tym, że za używane PS2 zapłaciłbym maks 300 zł, natomiast jeśli brałbym X0 to tylko nówka za 777. No i ogólnie z konsolom obecnej generacji miałbym problem, ponieważ posiadając mocnego peceta, raczej inwestowałbym w PS3. A wydatek min 3 tys (konsola + monitor) na coś, co nie wiem czy mi przypadnie do gustu (w życiu konsoli nie miałem) nie bardzo mi się widzi. Natomiast w przypadku używanego PS2... jeśliby mi się nie spodobało, byłaby szansa sprzedać za tyle, za ile kupiłem. Jeśli natomiast byłoby ok, nie bałbym się inwestować w coś aktualnego.

Mówisz, że już były takie tematy? Mógłbyś rzucić linkiem?
Aha, i jak z tymi złączami? A czy do tego monitora ( http://www.ceneo.pl/613956s ) można podłączyć X0/PS3? Wiem, że nie ma HD, ale myślę, że powinno być ładniej niż na TV CRT.

ale to też zależy jakie gry lubisz - jeśli kochasz platformówki czy gry akcji pokroju God of War to nie ma co się zastanawiać. jeśli wolisz strzelanie, a w dodatku nie pogardzisz graniem online to nie ma sensu pchać się w ps2 tylko bierz x360

Właśnie dlatego chciałbym kupić konsole. Na tych platformach wychodzą gry, których na PC uświadcza się w znikomych ilościach (platformówki, czy slashery ). A od strzelania to mam raczej PC ;)
  • 0

#4 pawel_k Napisany 15 lipca 2008 - 00:04

pawel_k

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 446 Postów:
to może faktycznie bierze ps2 - do tego dokup kilka kilerów z gatunków których nie masz na pc i zobaczysz czy to Ci podejdzie :)

chociaż powiem szczerze że nie mam znajomych którzy będąc fanami grania na pc w WoW-y czy inne strzelaniny jarali by się jednocześnie platformówkami czy slasherami...
  • 0

#5 Gość__* Napisany 15 lipca 2008 - 00:22

Gość__*
  • Goście
Z tym, że mi WoW kompletnie nie przypadł do gustu... nie wiem o co tyle jarania. W minionym roku najchętniej grałem w rozmaite gry akcji i Wiedźmina ;) w sumie nie mam zamiaru 'przerzucać się' na konsole. Po prostu chcę mieć jeden sprzęt do grania więcej. Tym bardziej, że na tych maszynkach są gry, których na blaszaku nie znajdę (w sensie gatunki, nie konkretne serie). Z drugiej strony, mam serie które są jak na razie only PC.

Dlatego pomyślałem o PS2. Jeśli przełknę grafę i wczorajszy gameplay, powinno być dobrze. Natomiast inwestowanie w current gena póki co nie uśmiecha mi się. Jak wspomniałem, ok 3 tys wydatku, który być może pójdzie w błoto.
  • 0

#6 pawel_k Napisany 15 lipca 2008 - 01:02

pawel_k

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 446 Postów:

Jeśli przełknę grafę i wczorajszy gameplay, powinno być dobrze.

nie no nie obrażaj gier z ps2 ;) uwierz mi że odwołasz to chociażby przy takim GoW2 czy nawet Fight Night 3 (gameplayowo gra wymiata) ;P

bierz ps2 i zasilaj grono konsolowych braci :)
  • 0

#7 Gość__* Napisany 15 lipca 2008 - 06:53

Gość__*
  • Goście
A jak wygląda złącze pod PS2? W moim nie najświeższym telewizorze oprócz 'antenowego' mam tylko wtykę opisaną jako EURO-AV. Czy to do niej podpinam PS2? I czy ew. current geny do niej da się podłączyć? Oczywiście pomijając kwestie jakości grafiki...
  • 0

#8 Scorpio Napisany 15 lipca 2008 - 07:03

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Złącze w PS2 to w PS2, chodzi o to, że z tego złącza wychodzi kabel z wejściem na TV. Są kable od PS2 z wyjściem antenowym, Euro, chinche, component, s-video. Tobie polecam kabel z wyjściem Euro - TV go obsługuje i daje najlepszą jakość :)
  • 0

#9 Gość__* Napisany 15 lipca 2008 - 07:23

Gość__*
  • Goście
Więc dzięki Wam za pomoc, teraz już tylko muszę przemyśleć czy rzeczywiście warto łyknąć PS2 i ewentualnie zamówić.

Aha, bardzo się te konsole sypią? Ile może kosztować ew. naprawa rzeczy najczęściej padających?
W końcu mam zamiar łykać używane PS2...
  • 0

#10 Scorpio Napisany 15 lipca 2008 - 07:30

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Sypią się mało ;) Jak kupujesz używaną możesz co najwyżej dać kilkanaście złotych na czyszczenie i regulację (gdy była ostro eksploatowana). To, co najgorsze, to może paść Ci laser - to około 150. Ale naprawdę, PS2 jest cholernie mało awaryjna ;)
  • 0

#11 cwany-lis Napisany 15 lipca 2008 - 08:56

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 567 Postów:
Po kupować używaną ps 2 gdy nowa to kwestia 449 zł. ? Poza tym czy ja dobrze rpzeczytałem kilka postów wyżej - 22 calowy full hd ? taka miniaturka istnieje ? ;)
  • 0

#12 Gość__* Napisany 15 lipca 2008 - 09:28

Gość__*
  • Goście
Z tym, że nowy X0 to 777, więc już raczej wolałbym dołożyć te 300 zł i mieć coś aktualnego. No i gdyby mi konsolka nie przypadła do gustu, jest szansa na sprzedaż bez lub z minimalną stratą.
Tak, widziałem gdzieś 22 cali w FullHD, więc chyba jest taka miniaturka :) z tym, że mówiłem o monitorze, nie TV.
  • 0

#13 onikage7 Napisany 16 lipca 2008 - 07:58

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:
To i ja dorzuce swoje 3 grosze do tematu. Moim zdaniem kupowanie X0 i podłączanie do takiego jak twój tv kineskopowego zdecydowanie mija się z celem. Będzie to po prostu słabo wyglądało i tyle. A jeśli chodzi o podłączenie X0 do tego monitora samsunga(który podałeś w linku) to trzeba by było się trochę napocić, żeby to wszystko podłączyć, dokupic jakieś głośniki(chyba, że jakies masz) a poza tym ten monitor nie ma nawet "dedykowanej" rozdziałki do hd ready. Moim zdaniem, nie warto. W takim układzie, myślę że powinieneś kupić ps2. Bo: masz do tego odpowiedni tv, ps2 ma ogromną bibliotekę gier, konsola i gry są relatywnie tanie. Do tego, jak mówiłeś, masz mocnego PC więc spokojnie możesz grać w najnowsze gry na pc właśnie.
  • 0

#14 Gość__* Napisany 16 lipca 2008 - 11:52

Gość__*
  • Goście
onikage7 powiem Ci, że mnie zbiłeś z tropu. Im dłużej myślałem o konsoli, tym bardziej oddalałem się od PS2, a zbliżałem do X0. Doszła zmiana planów, podpinałbym go do tego monitora, a nie TV. Strasznie zły byłby obraz? Wiem, że nie ma tam HD Ready ale myślę, że i tak powinno być o niebo lepiej niż na TV CRT. Mylę się? Mówisz, że aby podpiąć X360 do tego monitora musiałbym się napocić. Możesz rozwinąć? Na Allegro widziałem przejściówki na VGA po bodajże 30 czy 40 zł. Głośniki mam, w jaki sposób musiałbym je podpiąć? Również jakąś przejściówką?

dyskusję rzuciłem również do tematu o current genach, ponieważ tu dość mało ludzi, a jak wspomniałem X0 również jest w grze
viewtopic.php?f=10&t=5821&p=438148#p438148
  • 0

#15 ACZ Napisany 18 lipca 2008 - 09:03

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 143 Postów:
Kk-pro, PS2 to najlepsza konsola wszechczasów. Masa hitów, których nie znajdziesz na pececie. Tylko pamiętaj, nie graj na PS2 na lcd tylko na kineskopie, gdyż na lcd grafika wygląda jak kupa.
  • 0

#16 Gość__* Napisany 18 lipca 2008 - 09:14

Gość__*
  • Goście
Popieram PS2 to najlepsza konsola ever :) i jeśli zaczynasz swoją przygodę to śmiało atakuj. Tona, po prostu tona zabójczych gier pięknie wyglądających po dzień dzisiejszy. Jest praktycznie za grosze i nie wymaga ekranu LCD. Potem śmiało bierz X360 :P
Na PS2 musisz zagrać w : Metal Gear Solid 1,2,3 , God OF War 1 i 2, Devil May Cry 1 i 3, Burnout 3, Revenge i Dominator, cztery części ONIMUSHY i oczywiście RESIDENT EVIL 4, Final Fantasy X i XII, Shadow OF The COlossus, Valyrie PRofile : SIlmeria i Yakuza.

To tyle ode mnie bo pewnie w wiele innych gier jak seria Silent Hill grałeś na PC, a jak nie to też sobie dopisz :)

I nie baw się w używane konsole, to nie te lata. Dzisiaj nojki na allegro po niecałe 400 zeta chodzą. Brać !!!!
  • 0

#17 pawel_k Napisany 18 lipca 2008 - 14:21

pawel_k

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 446 Postów:

Kk-pro, PS2 to najlepsza konsola wszechczasów. Masa hitów, których nie znajdziesz na pececie. Tylko pamiętaj, nie graj na PS2 na lcd tylko na kineskopie, gdyż na lcd grafika wygląda jak kupa.

wszystko się zgadza oprócz tej kupy ;)

nie jest aż tak tragicznie, po prostu dobry graficznie tytuł nadal będzie wyglądał dobrze, ale słaby obnaży wszystkie swoje słabości które na kineskopie można jeszcze ukryć...
  • 0

#18 Gość__* Napisany 28 lipca 2008 - 21:59

Gość__*
  • Goście
warto, nie warto... ja sie zdecydowałem.
Pare dni temu zamówiłem sobie PSTwo i czekam niecierpliwie na przesyłke.
Tak się składa ,że moja przygoda z konsolami zakończyła się na N64 (nie licząc GBA).
Z obiegu teoretycznego nie wypadłem bo kupowałem N+ ale w praktyce miałem ledwo blade pojęcie o tym co się działo w świecie gier.
Teraz w momencie kiedy wyszło PS3 (i ceny starszego modelu troche zmalały) postanowiłem nadrobić stracone lata (z nawiązką bo pierwszego Playstation też nie miałem) i wyłożyłem kase na Plejeczke Dwójeczke. Głównie po to żeby w końcu pograc w nowe Mortale (jakie by one nie były to jestem jednak die hard fanem serii) ale też żeby przebrnąć w końcu we wszystkie legendy w stylu Tekken (w którego zawsze grało się u kumpli), MGS (jak wyżej), Silent Hill... mozna długo wyliczać.
Jeżeli kogoś boli niemoc graficzna (w stosunku do next genów) no to klops. Ale jeśli ktoś przymknie oko to biblioteka gier na PS1 i 2 jest ogromna. I to nie sa jakieś badziewia. A ceny starych gier pozwalają na kupowanie oryginałów i to w sporych ilościach. Nic tylko wziąsć roczny urlop w pracy, dziekanke na uczelni, wieczna przepustka z woja (niepotrzebne skreślić) i cieszyć się życiem :)
  • 0

#19 Gość_Zero_* Napisany 28 lipca 2008 - 22:31

Gość_Zero_*
  • Goście

nie jest aż tak tragicznie, po prostu dobry graficznie tytuł nadal będzie wyglądał dobrze, ale słaby obnaży wszystkie swoje słabości które na kineskopie można jeszcze ukryć...


FFXII wygląda jak kupa ...
  • 0

#20 Gość__* Napisany 03 sierpnia 2008 - 07:52

Gość__*
  • Goście
Zdecydowanie tak!. Najwieksza biblioteka gier i konsola jest caly czas supportowana (to dla tych co lubia statystyki). Co prawda nie sa to gry najwyzszych lotow ale calkiem udane pozycje. Najlepsze czasy konsola ma juz za soba.
  • 0

#21 Ofeck Napisany 06 sierpnia 2008 - 08:10

Ofeck

    Link

  • Narybek
  • 282 Postów:
ja kupilem swoja ps2 rowno rok temu i do tej pory dala mi mase zabawy i mysle, ze jeszcze rok da spokojnie, zreszta sporzadzilem sobie specjalna liste gier obowiazkowych do zaliczenia zanim zmienie sprzet na nowszy :-D
  • 0

#22 AVErsiv Napisany 12 sierpnia 2008 - 12:46

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
PS2 , moim zdaniem trzba bylo miec juz DAWNO temu w domu , ale pamietaj w mysl przyslowia lepiej pozno niz wcale !

tak wiedz, kupuj i graj ile wlezie a bedziesz mial w co , bo gier jest cala masa !

w sklepie ciagle sprzedajemy PS2 , i gry na nia , ludzie kupuja z roznych powodow , czesto dlateog ze wczesniej nie mieli czasu , albo poprostu kasy , teraz za grosze mozna sie ograc do bolu glowy.

ja goraco polecam !!

ps. kup konsole nowa , w sklepie , na gw. uzywki oplaca sie kupowac gdy sa zachipowane , i w calym pewnym przetestowanym zestawie , a nie jakies niewiadomo co z allegro ( no chyba ze od pewnego sprzedawcy ) .
  • 0

#23 Gość__* Napisany 25 sierpnia 2008 - 14:39

Gość__*
  • Goście
Warto czy nie ? o to jest pytanie i wlasciwie na czasie . Odpowiedz nie jest prosta , bo jesli jest sie fanem to wlasciwie pytania nie ma , schody zaczynaja sie jesli z konsolami sony nie miales wczesniej stycznosci , a grasz na piecu albo na X-sie. Wiadomo to juz nie ta grafika juz nie ten dzwiek itd. ale zawsze jest jakies ale bo sa gry dla ktorych warto a nawet trzeba kupic ps2 . zapytasz o przyklad no coz dla kazdego inny dla mnie osobiscie god of war 2 albo resident evil 4 . jak zwykle jest jeszcze jedno otoz nie wszystki gry z ps2 beda kompatybilne z ps3 . Rada na to wszystko jest jedna znajdz kumpla (badz kumpele tak dziewczyny tez graja sam sprawdzalem ;)) z PS2 i zobacz jak ci sie gra czy mozesz przelknac grafe itd . i poprostu sam ocen czy warto innej rady nie ma . Pozdro!!!!
  • 0

#24 Scorpio Napisany 25 sierpnia 2008 - 15:01

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Powiem tak: mimo, że gram na tej konsoli od długich lat, tak gdyby dziś (tfu tfu) posypałaby mi się kompletnie raz jeszcze bym w nią zainwestował. Nawet, gdyby jakimś cudem musiał od nowa gry na nią zbierać (bo stara kolekcja wyskoczyła na piwo) i grać od nowa (bo memorka zaliczyła spartę i się rozsypała). Ta platforma to przepiękna sprawa, a biblioteka gier na nią to setki godzin doskonałej zabawy. Nawet i po dziś :D
  • 0

#25 AdamekPL Napisany 29 sierpnia 2008 - 22:43

AdamekPL

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 127 Postów:
Oczywiscie ze warto. Konsola z potężną biblioteką gier, w niektóre gry trzeba zagrać (choćby seria God of War ze szczególnym wskazaniem na dwójkę).
  • 0

#26 Gość__* Napisany 22 września 2008 - 17:56

Gość__*
  • Goście
Cóż - ja dopiero zaczynam swoją przygodę z PS2 (Nintendowiec z tendencją do handheldów, eh ;)). Zaiste, wspaniała konsola. Pogrywam dopiero tydzień a na dobrą sprawę już w pierwszej chwili zrozumiałem czemu ta konsola odniosła tak wielki sukces... :)
  • 0

#27 Gość__* Napisany 27 września 2008 - 17:59

Gość__*
  • Goście
PS2 to wlasciwie podstawa. Czy warto? Nawet trzeba.
  • 0

#28 Gość__* Napisany 10 grudnia 2008 - 18:21

Gość__*
  • Goście
Mimo, ze to zagranie bardzo mi sie nie podobalo, to w momencie kiedy Sony wycofalo BC z PS3, PS2 nabralo ponownie ogromnej wartosci rynkowej...
Czy warto? Tak jak napisal kolega wyzej: "Nawet trzeba.". Chyba, ze komus chce sie czekac xx lat na remake'i niesamowitych gierek.
  • 0