Skocz do zawartości

MAG: Massive Action Game


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
119 odpowiedzi na ten temat

#1 Gość__* Napisany 18 lipca 2008 - 01:27

Gość__*
  • Goście
Massive Action Game czyli w skrócie MAG, który został zaprezentowany na konferencji Sony w okresie E3 to shooter z możliwością grania do 256 graczy online na jednej arenie podzielonych po osiem osób w oddziałach. Za produkcję tej gry jest odpowiedzialne studio Zipper Interactive, który w swoim dorobku ma m.in. parę części SOCOM'a wydanych na PS2 i PSP. Premiery MAG możemy się spodziewać na wiosnę 2009 roku. Trailer z gry: http://www.gametrail...ayer/36474.html
  • 0

#2 Ryan Napisany 18 lipca 2008 - 01:32

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Gra wygląda ciekawie i ma tylko dwa mankamenty: 1. deweloper 2. jest brązowa...
  • 0

#3 Gość__* Napisany 18 lipca 2008 - 01:40

Gość__*
  • Goście

Gra wygląda ciekawie i ma tylko dwa mankamenty: 1. deweloper 2. jest brązowa...

Chyba nie rozumiem:
1. Deweloper? SOCOM'y które wyszły z pod ich ręki to całkiem udane gry, więc w czym ty widzisz mankament?
2. Możesz rozwinąć?
  • 0

#4 MonsieurWoland Napisany 18 lipca 2008 - 02:00

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 249 Postów:

Gra wygląda ciekawie i ma tylko dwa mankamenty: 1. deweloper 2. jest brązowa...

Chyba nie rozumiem:
1. Deweloper? SOCOM'y które wyszły z pod ich ręki to całkiem udane gry, więc w czym ty widzisz mankament?


Wrog twierdzi, że są klopoty z płynnością przy 32 graczach a tutaj ma byc 256.
  • 0

#5 Ryan Napisany 18 lipca 2008 - 02:19

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
1. patrz wyżej, 2. paleta barw.
  • 0

#6 wrog Napisany 18 lipca 2008 - 04:03

wrog

    Miszcz konsoli

  • Forumowicze
  • 3 046 Postów:
Przez kilka lat grałem nałogowo w sieci we wszystkie części Socoma (trójkę tak zepsuli, że podziękowałem) i widziałem jak poczyna sobie Zipper, dlatego ciężko mi na razie uwierzyć, że uda im sie z tego zrobić hiciora. Mieli zawsze fajne pomysły, ale nigdy nie udawało im się ich do końca przenieść do gry i sprawić, by prawidłowo funkcjonowały. Pewnie sporo problemów powodowało badziewne PlayStation Network w tamtych zamierzchłych czasach, ale w Socomie 3 się tak popisali, że u mnie nie mają żadnego kredytu zaufania.
  • 0

#7 Gość__* Napisany 18 lipca 2008 - 15:48

Gość__*
  • Goście

Przez kilka lat grałem nałogowo w sieci we wszystkie części Socoma (trójkę tak zepsuli, że podziękowałem) i widziałem jak poczyna sobie Zipper, dlatego ciężko mi na razie uwierzyć, że uda im sie z tego zrobić hiciora. Mieli zawsze fajne pomysły, ale nigdy nie udawało im się ich do końca przenieść do gry i sprawić, by prawidłowo funkcjonowały. Pewnie sporo problemów powodowało badziewne PlayStation Network w tamtych zamierzchłych czasach, ale w Socomie 3 się tak popisali, że u mnie nie mają żadnego kredytu zaufania.

Nie grałem w SOCOM’a przez sieć, tylko w single’a, więc się nie będę z Tobą spierał. Jednak jak sam zauważyłeś, na PS2 usługa grania online dopiero co raczkowała a gry, które wykorzystywały jej dobrodziejstwa może ich było więcej niż palców u jednej ręki, ale i tak stanowiły/stanowią znikomy margines na tej konsoli – ja w tym widzę jakieś usprawiedliwienie. Teraz sytuacja trochę się zmieniła, jakość usług online od tamtego czasu Sony zdecydowanie poprawiło a twórcy gry mają jeszcze przed sobą prawie rok czasu do wydania MAG i zdaje się to bardzo dużo skoro podobno już są prowadzone beta testy gry w wewnątrz firmy (mówi o tym w wywiadzie Scott Rohde, fragment 1:04 – 1:20). Więc na razie nie widzę podstaw do obaw o tą pozycję.
  • 0

#8 wrog Napisany 18 lipca 2008 - 16:22

wrog

    Miszcz konsoli

  • Forumowicze
  • 3 046 Postów:
Tak dużo to się z tym PSN wcale nie zmieniło, Xbox Live to ciągle nie jest. Poza tym oddzielając problemy z infrastrukturą, to jeszcze zostaje marny kod sieciowy, który dał o sobie znać przy trzeciej części Socoma. Przenieśli się z 16 na 32 graczy i nie dali rady, tutaj atakują na konsolach poziom 256. Dla mnie to się mało grywalnie zapowiada.
  • 0

#9 egonszef Napisany 18 lipca 2008 - 23:30

egonszef

    ke?

  • Forumowicze
  • 2 454 Postów:

Tak dużo to się z tym PSN wcale nie zmieniło, Xbox Live to ciągle nie jest.

A kiedy będzie?? może wtedy gdy będzie miał te wszystkie dodatki typu rozmowy w trakcie gry, trofea, informacje o graczach (nie wiem bo nie widziałem na własne oczy live) Ważne jest że podczas gry sieciowej można się wyśmienicie bawić w kilkunastu na kilkunastu bez lagów. Trochę mnie osobiście drażni porównywanie Livea do PSN, jakby mi były potrzebne te wszystkie dobrodziejstwa z livea.. na psn doszły trofea i już w comments znajomych widzę opisy typu "mam w dupie trofea" Mi wystarczy to że mogę sobie pograć bez lagów w wypasioną onlinową grę, reszta bajerów jest mi zbędna.
Tak więc niech wypuszczą tytuł ten bez opcji dodatkowych aby można było zoptymalizować rozgrywkę tak aby gra była miodna i dawała fun i się nikomu nie poskarżę.. czy może chodzi o to aby ponarzekać że nie można archiventcośtam dostać bo w momencie uzyskania go gra laguje ?!
  • 0

#10 Ryan Napisany 19 lipca 2008 - 00:19

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Nie o to chodzi, rany. Live to nie tylko achievementy i duperele (które notabene *działają*) ale infrastruktura sieciowa. Jedna dla wszystkich gier. Oznacza to, że Live to serwis, który jest każdego dnia bombardowany przez miliony graczy popychających w dziesiątki różnych gier. Chodzi o to, że ten kod już jest, jest sprawdzony i każdy go używa. W przypadku PSN, które - przypominam - nie jest niczym więcej z punktu widzenia dewelopera niż systemem identyfikacji użytkownika, kupę kodu na potrzeby każdej gry trzeba pisać od zera. Co więcej każda gra musi mieć własne dedykowane serwery. Ma to też swoje zalety, ale główną wadą jest to, że pisanie części kodu spada na ludzi z Zippera podczas gdy ten kod na konkurencyjnej platformie już jest. Jeśli nie rozumiesz o co wrogowi chodzi to nie rzucaj jadem na lewo i prawo i nie przypisuj ludziom jakichś głupawych poglądów, tylko zapytaj.
  • 0

#11 Ryan Napisany 20 lipca 2008 - 22:18

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Przeciek od focus testera:
http://kotaku.com/50... ... -sonys-mag
Gra jest najwyraźniej w powijakach skoro focus test opierał się wyłącznie na badaniu gruntu.
  • 0

#12 ACZ Napisany 20 lipca 2008 - 22:31

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 066 Postów:
Ale po co komu naraz aż 256 graczy. Nie kumam tego.
  • 0

#13 MonsieurWoland Napisany 20 lipca 2008 - 22:50

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 249 Postów:

Ale po co komu naraz aż 256 graczy. Nie kumam tego.


Jak dadzą samoloty to ja zrozumiem sens istnienia tej gry. 100+ leszczyków uciekających przedemna, powietrznym siewcą śmierci, w Thunderbolcie :king:
Niezapomniane przeżycia dla mnie i droga przez piekło dla wszystkich graczy którzy nie dostapia zaszczytu bycia moimi podkomendnymi :king:
  • 0

#14 Gość_Zero_* Napisany 20 lipca 2008 - 23:43

Gość_Zero_*
  • Goście
Pomysł może i fajny, ale granie będzie bezsensowne. Nie wyobrażam sobie porządnej komunikacji między tymi 128 graczami w jednym teamie :/ Pozatym żeby grać jakoś taktycznie i nie wchodzić sobie w paradę trzeba poćwiczyć w zespole ... ciekawe czy 128 osób bedzie miało zawsze w tym samym momencie czas

Mimo wszystko pomysł bardzo mi się podoba :) Niech dodadzą myśliwce i już znam swoje miesce :>
  • 0

#15 Ryan Napisany 20 lipca 2008 - 23:49

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Dlatego masz strony podzielone na ośmioosobowe oddziały. T_T
  • 0

#16 Gość_Zero_* Napisany 20 lipca 2008 - 23:55

Gość_Zero_*
  • Goście
Jasne. Ale mamy ogromną mapę, skąd będzie wiadomo że oddział A obchodzi wroga z prawej strony, oddział B idzie od frontu, a oddział C atakuje z powietrza ?
  • 0

#17 Ryan Napisany 20 lipca 2008 - 23:57

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
A przeczytałeś cokolwiek na temat gry? Masz strukturę drzewiastą z generałem mającym dostęp do mapy taktycznej.
  • 0

#18 Arasz Napisany 21 lipca 2008 - 01:24

Arasz

    N3rO->Nero->Arasz_

  • Forumowicze
  • 2 201 Postów:
ja myślę, że będziemy mieli kruczek w stylu 256 graczy na raz ale oddzielonych w sposób nie przekraczalnych. Nie zdziwił bym się jak by jeden team miał dostęp do samolotów a jeden np. tylko do czołgów.
  • 0

#19 Ryan Napisany 21 lipca 2008 - 01:34

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Nic czegoś takiego nie zapowiada. Przeczytałeś tekst na Kotaku?
  • 0

#20 Arasz Napisany 21 lipca 2008 - 03:24

Arasz

    N3rO->Nero->Arasz_

  • Forumowicze
  • 2 201 Postów:
od napisania posta mi się wczytuje. Sądzę, że to jakiś spisek i tak naprawdę się nie wczyta. Dochodzę do wniosku, że jestem również prymitywem nie potrafiący użyć wyobraźni i korzystając z niej myśleć o tych 256 graczach na raz. Przy 64 jest dym chaos i orzeszki bez soli a co dopiero przy pomnożeniu tego przez cztery. Toż to sama sól bez orzeszków!
  • 0

#21 Gość__* Napisany 05 kwietnia 2009 - 16:52

Gość__*
  • Goście
Jak donosi PSU, na Flickr pokazała się spora galeria z MAG, która w większości prezentuje samą rozgrywkę z gry. Galeria w całości do obejrzenia tutaj: http://www.flickr.co... ... 227223753/
  • 0

#22 Ryan Napisany 05 kwietnia 2009 - 18:14

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Ładne tekstury i żywa kolorystyka. Trochę jednak razi brak AO w scenach.
  • 0

#23 MonsieurWoland Napisany 05 kwietnia 2009 - 18:45

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 249 Postów:
Mnie to trochę razi brak pojazdów. 0 samolotów, stroju pilota też nie ma. Będzie z tego crap :^^:
  • 0

#24 McDrive Napisany 05 kwietnia 2009 - 20:48

McDrive

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 866 Postów:
Mam w nosie grafikę w tej grze. Jedyne co chcę ujrzeć to płynna i niczym nie skrępowana rzeźnia online :twisted:
  • 0

#25 Nyjacz Napisany 06 kwietnia 2009 - 09:19

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 968 Postów:
Strzelam, że będzie jak z SOCOMEM. Nie wygląda dobrze (i nie mówię tylko o grafice). Tak jak ostatnie w _pewnym_magazynie_ było napisane, że żeby stworzyć strzelankę nastawioną na online, trzeba pokazać coś więcej. Bo CoD4, KZ2...
  • 0

#26 Kradziej Napisany 06 kwietnia 2009 - 09:59

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Z takim tytułem na pewno się nie uda :zomg:
  • 0

#27 Gość__* Napisany 08 kwietnia 2009 - 09:29

Gość__*
  • Goście
Nowinki :)

http://www.gram.pl/n... ... ayera.html
  • 0

#28 Gość__* Napisany 08 kwietnia 2009 - 15:13

Gość__*
  • Goście
Sony założyło oficjalną podstrone MAG: http://us.playstation.com/mag/

Na razie nie ma na niej nic ciekawego oprócz zakłóceń radiowych jakie się wydobywają po wskazaniu na mapie świata danego regionu.
  • 0

#29 Ryan Napisany 08 kwietnia 2009 - 17:03

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Warto dodać, że aktywnych regionów jest niewiele: Alaska (zielony), Południowe Stany, Meksyk, Ameryka centralna do południowej (niebieski), Rosja i Bliski Wschów (pomarańczowy).
  • 0

#30 117 Napisany 08 kwietnia 2009 - 17:19

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 903 Postów:
swedzi mnie cos w tylku, ze ta gra okaze sie takim samym crapem jak Warhawk
  • 0