Skocz do zawartości

Zdjęcie

najlepsza gra wszechczasow


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
340 odpowiedzi na ten temat

#1 Godot Napisany 18 marca 2004 - 17:20

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
jaka gra kojarzy sie wam wlasnie z elektroniczna rozrywka? z ktora macie najmilsze wspomnienia? po prostu ktora jest ta NAJLEPSZA?

dla mnie te kryteria spelnia jedyne i niepowtarzalne Mario64 :twisted:
  • 0

#2 Kaxi Napisany 18 marca 2004 - 17:25

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 160 Postów:
Póki co Soul Calibur z DC. Ale tuż za nim Legend of Mana z PSX oraz Eternal Darkness z GCN.
  • 0

#3 Gość__* Napisany 18 marca 2004 - 17:32

Gość__*
  • Goście
Swiete slowa Greg...Mario 64 to byla jedna z tych najbardziej przelomowych gier w historii konsol...Gulash mial racje- 101% i wszytsko jasne. Nie ma i nie bedzie raczej drugiej takiej platformowki. A juz na pewno to najlpesza gra w historii Nintendo !!
  • 0

#4 Gość__* Napisany 18 marca 2004 - 17:38

Gość__*
  • Goście
TETRIS! - imo po prostu najlepsza gra (najwiecej klonow etc. m.in.) :D Zaraz potem Mario64, ktory byl prawdziwym przelomem jezeli chodzi o gry. Pamietam nawet reklame... taka splaszczona ziemia, jakis txt w stylu 'free yourself...' i nagle ziemia robi sie okragla, a po niej zapierdziela mario :)
  • 0

#5 miazga Napisany 18 marca 2004 - 20:20

miazga

    Mega Man

  • Narybek
  • 112 Postów:
Ocarina of Time- bez dyskusji, zastanowień ani przemyśleń :twisted:
  • 0

#6 Gość__* Napisany 18 marca 2004 - 20:28

Gość__*
  • Goście
ICO i Silent Hill 2 na PS2, MGS na PSX
  • 0

#7 Gość__* Napisany 18 marca 2004 - 21:17

Gość__*
  • Goście
Jestem wyznawcą PESa i wszelakich jego pochodnych typu ISS ( oczywiście z metką KCETu) czy WE, nic innego nie przyciąga mnie przed monitor/TV tak jak właśnie gry z tej serii.
Chociaż istnieją pozycje, w które szpilałem baaardzo, ale to bardzo przyjemnie, takie jak wspomniany już przeze mnie Chrono Trigger, obie części Zeldy na N64, Resident część pierwsza czy też Splinter Cell, to jednak mnie jako wielkemu miłośnikowi piłki nożnej nie wypada postawić na najwyższym podium innej gry niż ISS :)
  • 0

#8 Gość__* Napisany 18 marca 2004 - 22:11

Gość__*
  • Goście
PAnowie!!!! Dajta spokoj :D Wymienione przez was gry sa spox. Ale przelomowa i ponad czasowa gra jest SHENMUE 1/2. Produkcja pierwszej czesci gry pochlonela 90 mln dolcow a to o czyms swiadczy. Robili ja przez tyle lat (poczatek prac nad nia miala przeciez na saturnie) Wielka swoboda dzialan, grafika, muzyka, klimat fabula to bylo i jest rewelacyjne!!! NIkt nie moze mowic ze jest fanem gier jesli nie zna Shenmue. He shall come from a far eastern land across the sea.
A young man who has yet to know his potential.
This potential is a power that could either destroy him.......... Te slowa bede pamietal do konca zycia. Hlip....
  • 0

#9 Kaxi Napisany 18 marca 2004 - 22:15

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 160 Postów:
Marzy mi się Zelda z taką swobodą, ehh. Mam nadzieję, że druga Zelda na GC to nie będzie rozwinięcie Wind Wakera, ale całkowicie nowy poziom w grach video. Mam nadzieję, że przekonamy się już na tegorocznych targach E3.
  • 0

#10 Gość__* Napisany 18 marca 2004 - 22:57

Gość__*
  • Goście
Skoro juz jestemy przy marzeniach...;) Mnie marzy sie aby Silent Hill 4 choc troche zblizyl sie do genialnosci Silent Hill 2 - najwspanialszego horroru w historii gier. Ci którzy grala w ta gre rozumieja na czym polega jej fenomen. Jest to jedyny horror, który powoduje u gracza ogromne zaangazowanie emocjonalne w przezywana historie. A psychologiczny obraz postaci w niej wystyepujacych to prawdziwe mistrzostwo swiata. W dodatku ilosc interpretacji samego sensu gry jest ograniczona jedynie wyobraznia grajacego. Uwazam ze Silent Hill 2 to dzielo epokowe zaslugujace na ocene 10/10. Nie gralem w Eternal Darkness na GC, ale watpie czy gra jest tak genialna jak Silent Hill 2 - no ale moze kiedys sie przekonam :).

Co do ICO - trudno mi mowic o genialnosci tej gry, bo tak naprawde nie mozna nawet oddac jej cienia samymi slowami. W to po prostu trzeba zagrac, aby zrozumiec ze ICO nie jest zwykla gra - to po prostu sztuka. Nie spodoba sie kazdemu (tak jak nie kazdemu podobaja sie obrazy znanych artystów), bo wymaga przedewszystkim myslenia, ale jest to najbardziej "magiczna" i niezwykla gra na PS2 w jaka gralem.
  • 0

#11 Viruss Napisany 19 marca 2004 - 14:25

Viruss

    Mokujin

  • Narybek
  • 38 Postów:
Bakel ma racje - najlepszy jest ISS w kazdej odmianie (ale tylko od KCETu) a po za tym to Tetris i hmm Chrono Cross (pierwszy rpg i jest sentyment i to ostry :wink: )
  • 0

#12 Gość__* Napisany 19 marca 2004 - 14:37

Gość__*
  • Goście
Jak dla mnie Soul Blade z PSXa. Wtedy jeszcze nie mialem swojej konsoli bylem PCtowcem, jednak ta gra zrobila na mnie spore wrazenie. I dzis jesli chodzi o grywalnosc pobija ja tylko Halo i Zelda WW.
Najlpesza gra wszechczasow - Soul Blade
  • 0

#13 Gość__* Napisany 19 marca 2004 - 16:16

Gość__*
  • Goście
Samo pojęcie elektronicznej rozrywki kojarzy mi się z firmą Nintendo, a głównie z maskotką firmy - Mario. Za najlepszą grę wszechczasów uważam grę właśnie firmy Nintendo, w której Mario niestety nie wystąpił (chociaż można go zobaczyć w pewnym miejscu:), grą tą jest oczywiście The Legend Of Zelda: Ocarina Of Time, którą uważam za niedościgniony wzór i ideał godzien naśladowania. Może to ja jestem wybredny, ale od czasu przejścia tej Zeldy nie znalazłem w pełni satysfakcjonującej mnie gry.
  • 0

#14 Gość__* Napisany 19 marca 2004 - 22:50

Gość__*
  • Goście
Dla mnie najlepszymi grami w ktore gralem(i jednocześnie najbardziej zapadly mi w pamięć) byly: FF7(ech...); MGS i Another World(pierwsza 'przygodówka' w jaką gralem). Ww gry są dla mnie nie do pobicia...

PS. Tj. tylko moje zdanie, każdy ma inny gust.
  • 0

#15 Gość__* Napisany 20 marca 2004 - 08:41

Gość__*
  • Goście
to była gar polska "franko" eh te odgłosy :) a i garfika zabijała
  • 0

#16 Gość__* Napisany 20 marca 2004 - 09:37

Gość__*
  • Goście
dla mnie 3 gry sa ponadczasowe: na snesa: super mario world ,na n64:mario 64 no i tetris :)
  • 0

#17 Gość__* Napisany 23 marca 2004 - 15:13

Gość__*
  • Goście
Grałem w wiele gier, ale mysle, ze dotychczas zadnej z nich nie moge nazwac "najlepsza gra wszechczasow"... MOge jedynie powiedziec, ze najblizej tego miana jest w moim odczuciu FFX, ale z ostatecznym werdyktem wole poczekac do czasu az ja ukoncze...
  • 0

#18 Gość__* Napisany 23 marca 2004 - 18:41

Gość__*
  • Goście
PITFALL na C64 ;) ...to były czasy ;] ...to była giera... :twisted:

Niezapominajmy o FF7 ;] wkoncu to rewolucyjny RPG .. :)
  • 0

#19 Gość__* Napisany 23 marca 2004 - 20:10

Gość__*
  • Goście

Niezapominajmy o FF7 ;] wkoncu to rewolucyjny RPG .. :)

a co w nim niby takiego rewolucyjnego?
  • 0

#20 slave Napisany 24 marca 2004 - 15:12

slave

    Mega Man

  • Narybek
  • 116 Postów:

nie zapominajmy o ff7 ;]. w koncu to rewolucyjny rpg...

a co w nim niby takiego rewolucyjnego?

hm... pierwszy 'fajnal', ktory ukazal sie w trojwymiarowym srodowisku, wspaniala grafika i 'rewolucyjna' fabula. wystarczy? i moim skromnym zdaniem wlasnie ta gra zasluguje na miano pozycji wszechczasow. przede wszystkim za cudowny klimat, ktorego [nawet po kolejnym przejsciu produkcji] nie da sie opisac... swietnie dobrane postacie, o roznych charakterach. gracz potrafi utozsamic sie z kazda z nich... cloud, aeris, tifa, barret - ich nie traktuje sie jak kukielki, ale jak przyjaciol [przynajmniej w moim odczuciu]... gierka dostarcza strasznie wielu pozytywnych wrazen i dlatego warto w nia zagrac. rzeklem.
  • 0

#21 Gość__* Napisany 24 marca 2004 - 15:28

Gość__*
  • Goście

hm... pierwszy 'fajnal', ktory ukazal sie w trojwymiarowym srodowisku, wspaniala grafika i 'rewolucyjna' fabula. wystarczy?

nie, poniewaz fabula siodemki jednym moze przypasc do gustu, a drugim nie (jesli chodzi o mnie, to w wiekszym stopniu dotarl do mnie przekaz fabularny szostki nizli siodemeczki), poza tym czy mozna nazwac fabule "rewolucyjna"? Natomiast grafika nie ma nic do rewolucyjnosc, chyba ze mamy do czynienia z pierwsza trojwymiarowa gra/z gra stworzona w zupelnie nowej technice graficznej itp. - wtedy mozna ja za taka uznac...

edit: Nie zmienia to jednak faktu, ze uznaje FF7 za jedna z najlepszych gier w historii, na co zlozyly sie wszystkie elementy razem wziete ;].
  • 0

#22 slave Napisany 24 marca 2004 - 15:53

slave

    Mega Man

  • Narybek
  • 116 Postów:

[...] nie, poniewaz fabula siodemki jednym moze przypasc do gustu, a innym nie [...]

mnie akurat przypadla i dlatego nazwalem ja rewolucyjna... fakt - nie kazdemu musi sie podobac, ale skoro to ma byc gra wszechczasow widziana MOIMI oczyma to wlasnie pozwolilem sobie tak okreslic fabule MOJEJ ukochanej pozycji.

[...] poza tym czy mozna nazwac fabule "rewolucyjna"? [...]

a nie mozna ;]?

[...] natomiast grafika nie ma nic do rewolucyjnosci [...]

jak to nie ma? porownaj tylko 'szostke' z 'siodemka'... to chyba nie jest zmiana 'ot tak' tylko wieksza 'rewolucja'. fakt - nie nazwe w ten sposob grafiki z 'dziewiatki' porownujac ja do 'osemki', ale przejscie w trzeci wymiar to jednak imho jakas rewolucja jest...
  • 0

#23 Gość__* Napisany 24 marca 2004 - 20:45

Gość__*
  • Goście

skoro to ma byc gra wszechczasow widziana MOIMI oczyma to wlasnie pozwolilem sobie tak okreslic fabule MOJEJ ukochanej pozycji.


z tego samego powodu odpowiedzialem przeczaco ("wystarczy?" - "nie") ;]

a nie mozna ;]?

w tych czasach trudno nazwac fabule oryginalna, rewolucyjna itp. itd., poniewaz wiekszosc watkow znalazla sie wczesniej w setkach innych gier, ksiazek, filmow ;). Jedyne co nam pozostaje do oceniania, to to czy autorom udalo sie zgrabnie polaczyc wszystkie jej elementy w (skladna?) calosc, a to juz nie zawsze sie udaje ;).

jak to nie ma? porownaj tylko 'szostke' z 'siodemka'... to chyba nie jest zmiana 'ot tak' tylko wieksza 'rewolucja'.

a czy my oceniamy siodemke biorac pod uwage tylko jej poprzednie czesci, czy wszystkie pozycje z tego gatunku? O ile sie nie myle, to przed FF7 istnialy juz trojwymiarowe gry jRPG...
  • 0

#24 slave Napisany 24 marca 2004 - 21:32

slave

    Mega Man

  • Narybek
  • 116 Postów:

[...] w tych czasach trudno nazwac fabule oryginalna, rewolucyjna, itepe [...]

eee... gra, o ktorej mowimy ma juz siedem lat, wiec to nie TE czasy ;]. wtedy wiele pomyslow dotyczacych fabuly nie bylo jeszcze wyczerpanych... a tak sie akurat zlozylo, ze squaresoft [dzisiaj juz square - enix - zeby nikt sie nie czepial] zebral wszystko do przyslowiowej kupy i powstalo to, co powstalo. i bardzo dobrze ;]. moze takie wytlumaczenie wzgledem rewolucyjnej fabuly pana usatysfakcjonuje?

[...] a czy my oceniamy 'siodemke' biorac pod uwage tylko jej poprzedni czesci? [...]

nie wiem jak oceniamy MY, ale JA - tak ;]... juz we wczesniejszym poscie zaznaczylem, ze chodzilo mi o rewolucje wzgledem poprzednich odslon - jesli ktos tego nie zauwazyl to teraz chcialem sprawe postawic jasno.
  • 0

#25 Gość__* Napisany 24 marca 2004 - 22:16

Gość__*
  • Goście
Nie wszystkim się podobają, nie wszyscy lubią, ale moimi ulubionymi grami wrzechczasów są Crash Bandicoot 3 na PSXa(cenię go wyżej niż Mariana mimo mojego uwielbienia do Ninny) przy tej gierce spędziłem około dwóch lat (przechodząc ją około 16 razy) Druga gra, która po prostu podbiła moje serce to Zelda: the Wind Waker za to przepiękne żeglowanie. Najgorsze, że jeszcze nie grałem w Ocarina of Time !!!
  • 0

#26 Gość__* Napisany 24 marca 2004 - 22:44

Gość__*
  • Goście

eee... gra, o ktorej mowimy ma juz siedem lat, wiec to nie TE czasy ;]. wtedy wiele pomyslow dotyczacych fabuly nie bylo jeszcze wyczerpanych...

wiem, ze gra ukazala sie siedem lat temu i wbrew pozorom wcale nie jest to jakis dlugi okres czasu, oczywiscie rozpatrujac go w sensie "fabularnym" ;]. A co do "wtedy wiele pomyslow dotyczacych fabuly nie bylo jeszcze wyczerpanych... " - taki jestes pewny? Bo wg mnie w fabule FF7 nie ma niczego oryginalnego...

moze takie wytlumaczenie wzgledem rewolucyjnej fabuly pana usatysfakcjonuje?

niestety... nie ;)

ps. i co tu robi to "pan"? ;)
  • 0

#27 slave Napisany 24 marca 2004 - 23:12

slave

    Mega Man

  • Narybek
  • 116 Postów:

[...] wg mnie w fabule ff7 nie ma niczego oryginalnego... [...]

a wedlug mnie jest - o gustach sie nie dyskutuje tylko sie je ma... a teraz zastanow sie logicznie - czy gdyby fabula 'siodemki' nie byla oryginalna, gra przyciagnelaby do siebie tylu zwolennikow? skoro jest taka jak inne z tego samego gatunku to chyba powinna stac z nimi na jednej polce, prawda? a w rzeczywistosci jest duzo wyzej...

[...] i co tu robi to "pan"? [...]

z jednej strony to tak dla przekory, a z drugiej - pewien szacunek, bo jesli kogos nie znam to raczej od razu na TY nie bede sie do niego zwracal - z pewnymi wyjatkami ;]...
  • 0

#28 Gość__* Napisany 26 marca 2004 - 19:22

Gość__*
  • Goście
Chyba DMC.... Ale wielki respect dla Halo oraz NG :)
  • 0

#29 Gość__* Napisany 26 marca 2004 - 20:53

Gość__*
  • Goście
Zdecydowanie seria Street Fighter,Virtua Fighter 2&4 Evo,Halo i Resydent Evil (1,Veronica i Zero),MGS hmm Metroid (ten ze snes i gba bo na GCN niegralem).
  • 0

#30 marioo Napisany 28 marca 2004 - 20:55

marioo

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 699 Postów:
lol Franko hehe kupiłem kiedyś sobie originała...ale jesli chodzi o najlepszą grę wszechczasów :?: mam nadzieję że jest ona jeszcze przedemną..
  • 0