Skocz do zawartości

Zdjęcie

najlepsza gra wszechczasow


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
339 odpowiedzi na ten temat

#31 Gość__* Napisany 29 marca 2004 - 08:06

Gość__*
  • Goście
Zdecydowanie wygrywa Final Fantasy 7 , przed Metal Gear Solid i Front Mission 3 .
  • 0

#32 Gość__* Napisany 31 marca 2004 - 00:38

Gość__*
  • Goście
Najwięcej czasu spędzam przy serii PES...ale tylko w trybie ja kontra kumpel.Samemu gra nudzi mi sie po godzince :roll:
Inna sprawa że z kumplami to już z pół życia straciłem na granie :wink:
No i nie błbym sobą gdybym nie wspomniał o absolutnej rewelacji jaką jest dla mnie seria Sida Meiera CIVILIZATION :P
Nie tylko konsolami człowiek żyje 8)-dla jednego gracza,absolutny killer :P
  • 0

#33 Gość__* Napisany 31 marca 2004 - 17:51

Gość__*
  • Goście
(famfary) Final Fantasy VII, gra jest genialna pad każdym aspektem. Całkowicie zgadzam się z Slavem i nie zgadzam z Jikerem ( i zarazem toleruje jego zdanie). Pamiętam pewną ankietę na jednej stronie, w której pytaniem było, ktory z Finali jest najlebszy, i oczywiście z całkiem dużą przewagą wygrał FFVII, po którym bya jego dziesiąta część. Widze, że ludzie się znają, oczywiście nie twierdze tutaj, iż sie nie znasz jiker - może nie gustujesz w eRPrGach. Każdy ma inne zdanie, normalne :).
Dla mnie FFVII jest najlegszą grą, i dodam jeszcze, że podoba ma się Chrono Trigger i Tales of Desteny 2.
  • 0

#34 Gość__* Napisany 01 kwietnia 2004 - 00:16

Gość__*
  • Goście
FFVII...taa...FFVII...DAWAC ADVENT CHILDREN!!
  • 0

#35 Gość__* Napisany 01 kwietnia 2004 - 00:24

Gość__*
  • Goście
MGS i FF VII na PSX'a.
  • 0

#36 link69 Napisany 01 kwietnia 2004 - 14:28

link69

    Chocobo

  • Narybek
  • 12 Postów:
Bez dwóch zdań The Legend of Zelda: Ocarina of Time !
Na N64 skończyłem ją trzy razy - trzeci raz na ponad 100 % - trick ze skultullami w jaskini koło zamku Ganona ;)
Na GCN kończę po raz czwarty (Master Quest) i ... nadal jestem ta grą zachwycony.
I nie jest to chyba moje odosobnione zdanie - o ile dobrze pamiętam, to w NEO+ gra dostała 10 ?
  • 0

#37 Gość__* Napisany 01 kwietnia 2004 - 16:04

Gość__*
  • Goście
Tak, Banan dal OOT pelniutkie 10/10 i trzy strony obszernej recki. Zgadzalem sie i zgadzam sie z nia w 100 %. Choc Zelda jest u mnie na 3. miejcu w rankingu najlepszych gier wszechczasow...
  • 0

#38 marioo Napisany 01 kwietnia 2004 - 21:50

marioo

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 699 Postów:
Widzę że wszyscy podchodzicie bardzo emocjonalnie/sentymentalnie do typowania najlepszej gry wszechczasów. ja grałem we wszystkie wymienione przez was gry i wcale nie uważam je za jakieś killery.

Przykład Ocarina of time... odpaliłem ją dziś po kilku latach na wyciągniętym z szafy n64..moja reakcja była śmieszna, te gry były kiedyś hiciorami, ale już musicie o nich zapomnieć. Wasze typowanie jest tylko i wyłącznie emocjonalnie. Porównajcie obecne gry i tamte. Wiem że były one kiedyś fajne, ale to tylko dlatego że nie było innych. I tak naprawde nigdy nie można stwierdzić jaka jest najlepsza gra wszechczasów, ponieważ zawsze będą się ukazywać nowe,lepsze...Problem w tym że teraz macie troszeczke inne myślenie-sentymentalne

Na dzień dzisiejszy dla mnie najlepszą grą ( jaką grałem w życiu jest SH2), jednak wiem że kiedyś powiem inaczej. Kiedys mówiłem tak na Anather World,Resident Evil itd...
  • 0

#39 Shinigami Napisany 01 kwietnia 2004 - 22:43

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Ja napisze inaczej. Nie ma gry najlepszej. Są tylko gry świetne, mistrzowskie, odkrywcze, dobre, słabe i skopane. Powinniśmy tu wybierać najbardziej przełomowa gre, a nie najlepszą. Najbardziej przełomową grą bez dwóch zdań był Pong.
  • 0

#40 Gość__* Napisany 01 kwietnia 2004 - 23:07

Gość__*
  • Goście
Pong byl pierwsza. Potem Battlezone, Doom, Quake, Super Mario 64, Metal Gear Solid...to chyba te, ktore przychodza mi na mysl od razu. Ale jest tego wiecej, duzo wiecej...Ale mysle, ze to temat na osobny topic.
  • 0

#41 marioo Napisany 01 kwietnia 2004 - 23:17

marioo

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 699 Postów:

Ja napisze inaczej. Nie ma gry najlepszej. Są tylko gry świetne, mistrzowskie, odkrywcze, dobre, słabe i skopane.


Zgadzam się z tym :wink: na 100%.
  • 0

#42 Gość__* Napisany 03 kwietnia 2004 - 01:29

Gość__*
  • Goście
zdecydowanie metal gear solid - od pierwszego trailera do ostatnich minut gry. zelda: ocarina of time tez dawala rade, Silent Hill mial niecienki klimat, ale troche to mordowanie potworow go zepsulo imho ;) Nie moge tez zapomniec o ISS :P
  • 0

#43 Gość__* Napisany 03 kwietnia 2004 - 15:58

Gość__*
  • Goście

FFVII...taa...FFVII...DAWAC ADVENT CHILDREN!!

Z tego co mi ostatnio wiadomo, podtytuł zmienił się na Adwent Rising
  • 0

#44 Gość__* Napisany 03 kwietnia 2004 - 16:52

Gość__*
  • Goście
CHRONO TRIGGER....i wszystko jasne :D
Bardzo podoba mi sie tez Kingdom Hearts :D
  • 0

#45 sensei Napisany 04 kwietnia 2004 - 18:17

sensei

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 406 Postów:
1st place: Shenmue 1&2
:twisted:
  • 0

#46 Gość__* Napisany 04 kwietnia 2004 - 18:47

Gość__*
  • Goście
Vagrant Story i Suikoden 2 :)
  • 0

#47 Gość__* Napisany 05 kwietnia 2004 - 21:21

Gość__*
  • Goście
dla mnie nie ma tej jednej :) w roznych okresach rozne gry mna wstrzasnely pozytywnie :) .
c=64 --> rick dangerous 1 ,last ninja ,james bond któryś :)
c=64 --> takie chlopki na trampolinie zbijajace baloniki ;) [wiem ze lol ,ale nie pamietam tytulu]
amisia --> mortal2,cannon fodder ,soccer kid ,worms i scorched tanks ,settlersi ,lemmingi ,wszystkie gobblinsy
snes --> donkeykong2,KILLER INSTINCT!!! -- perełka
playstation --> crash 1 ,tekken 2 ,TWISTED METAL2!!! --perełka :)
saturn --> sega rally
n64 --> MARIO64!!!!!!!! i ZELDA OoT !!!!! -- mmmmmmmNIAmuŚnEE!!!
PC [:))] -- wolf et :P .
to tyle...
  • 0

#48 Gość__* Napisany 13 kwietnia 2004 - 08:37

Gość__*
  • Goście
Najbardziej przełomową i wciągającą gierą w jaką było mi dane zagrać był nieśmiertelny Tetris.
  • 0

#49 sensei Napisany 13 kwietnia 2004 - 10:48

sensei

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 406 Postów:
Seria Shenmue-nic nie jest w stanie jej dorownac 8)
Big respect Suzuki-san!
  • 0

#50 marioo Napisany 15 kwietnia 2004 - 02:14

marioo

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 699 Postów:
Z tych gier co do tej pory się ukazały to najbardziej pasuje mi do miana gry wszechczasów .....hmmmm wiadomo ze tutaj 90 % z was poda tytuły swoich ulubionych gier, lub gier do których macie duży sentyment, dlatego ja jednak powiem że to jest pac-man( protoplasta gier zręcznosciowych), Doom( dzięki niemu dziś mozemy pogrywać w Fpp) itd, jednak w pytaniu była odpowiedż o najlepszą grę all the time, więc moja odpowiedz brzmi - NIE MA takiej gry :?, Jestem obiektywny, musiałbym tu wypisac ok 50 tytułów, dopiero bym był spokojny ze niczego nie pominąłem:)
  • 0

#51 Gość__* Napisany 16 kwietnia 2004 - 08:37

Gość__*
  • Goście
No, ale tu wlasnie chodzilo o subiektywne myslenie i w konsekwencji podanie swojego faworyta. Zauwazylem, ze wiekszosci uzytkownikow problem sprawia podanie tego JEDYNEGO tytulu :/ ...Przeciez to nie jest takie ciezkie! Trzeba troszke pomyslec i dokonac (byc moze radykalnego) wyboru...ja wybieram Super Mario 64 i nic innego. Wiec Marioo, jaka gre typujesz ? Pewnie z racji ksywy to samo, co ja, hehe.
  • 0

#52 Gość__* Napisany 16 kwietnia 2004 - 11:58

Gość__*
  • Goście
Bez dwóch zdań Shenmue jest najlepsze...piękna gra
  • 0

#53 marioo Napisany 16 kwietnia 2004 - 12:22

marioo

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 699 Postów:

No, ale tu wlasnie chodzilo o subiektywne myslenie i w konsekwencji podanie swojego faworyta. Zauwazylem, ze wiekszosci uzytkownikow problem sprawia podanie tego JEDYNEGO tytulu :/ ...Przeciez to nie jest takie ciezkie! Trzeba troszke pomyslec i dokonac (byc moze radykalnego) wyboru...ja wybieram Super Mario 64 i nic innego. Wiec Marioo, jaka gre typujesz ? Pewnie z racji ksywy to samo, co ja, hehe.


He he Szwedu moja ksywka nie ma nic wspólnego z grami z dwoma braćmi z wąsikami :wink: ....i chyba nie wytypuję tej jednej , jedynej gry wszechczasów. Jest to bardzo trudne:) A co do Twojego wyboru Mario64 jako tej najlepszej, to hmmm :? ale myslę że kierujesz się sentymentem. :wink:
  • 0

#54 martines Napisany 16 kwietnia 2004 - 14:32

martines

    Pikachu

  • Narybek
  • 68 Postów:
Sentymentem, hmm, czy ja wiem? Super Mario64 jest jedna z niewielu gier, ktore moga kandydowac do miana wszechczasow. Taka jest prawda.
  • 0

#55 Gość__* Napisany 16 kwietnia 2004 - 15:22

Gość__*
  • Goście
Blah....chyba na każdym forum o tematyce konsolwej jest taki topic...Ile razy mam wam powtarzać,że najlepsza jest mistrzowska seria od KCETu>>>>>>>Winning Eleven/Pro Evolution Soccer<<<<<<
  • 0

#56 Gość__* Napisany 16 kwietnia 2004 - 17:03

Gość__*
  • Goście
Dla mnie najlepszą grą w jaką grałem jest Cannon Fodder
zawsze miło wspominam czasy spedzone z tą grą...
  • 0

#57 Gość__* Napisany 30 kwietnia 2004 - 08:36

Gość__*
  • Goście
strasznie ciężki wybór.Raczej nic z amigi bym nie postawił więc głos oddaję na ff7.Czemu? przeszedłem ze 4 razy(mając około 100godz na liczniku) za każdym dobrze się bawiąc.
  • 0

#58 Blizzard Beast Napisany 30 kwietnia 2004 - 18:13

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Hmm, masa, masa. Gdybym mial zostac z jedna jedybna gra na lata, to bylby to oczywiscie Perfect Dark. To bezdyskusyjnie najlepsza gra wideo wszechczasow, i wielka szkoda ze Rare tak czeka z sequelem (moze na E3...). Na rowni z nim jest Metal Gear Solid - to za najwspanialsze przezycia, ktore kiedykolwiek dostarczyla mi gra wideo. A oprocz tego masa wyroznien - dla Suikodena 2 za fabule (sorry, FF7 kompletnie do mnie nie przemawia), dla Front Mission 3, Soul Calibur, Shenmue, Metroid Prime, GTA3&VC, serii MK, VF4 Evo, serii Gran Turismo... Choc gdyby wymieniac wszystkie gry, ktore mnie zmiazdzyly, to nie wiem... moze sprobuje potem cos skrobnac chronologicznie.
  • 0

#59 Gość__* Napisany 09 maja 2004 - 10:22

Gość__*
  • Goście

Mnie marzy sie aby Silent Hill 4 choc troche zblizyl sie do genialnosci Silent Hill 2 - najwspanialszego horroru w historii gier. Ci którzy grala w ta gre rozumieja na czym polega jej fenomen. Jest to jedyny horror, który powoduje u gracza ogromne zaangazowanie emocjonalne w przezywana historie.

a w Sanitarium się grało?

Best gejm of ol tajm: Super Mario Bros 3 na NESa!
  • 0

#60 Gość__* Napisany 15 maja 2004 - 00:58

Gość__*
  • Goście
Moją ulubioną grą jest chyba Tony Hawk 1, nie mam jednak zamiaru określać jej mianem ”najlepszej” w przypadku gdy i tak liczą się doznania konkretnej osoby podczas gry oraz jej prywatne preferencje.Najlepszy moze być najwyżej proszek do prania. Nie da się ukryć, że Tony 2 był dużo bardziej rozbudowany i wprowadził szereg znaczących zmian do serii ale chyba nie zrobił na mnie AŻ takiego wrażenia jak jedynka. Zanim miałem przyjemność po raz pierwszy pograć w pełną wersję udało mi się najpierw zdobyć jakąś niezbyt dopracowaną betę, którą męczyłem całkiem długo (zawierała chyba 2 trasy, których próżno szukać w pełnej wersji, swoja drogą nie dało sie robić combosów), następnie zakupiłem magazyn PSM z demkiem wiadomej gry, tras było niewiele - jedna, jednak mimo to bawiłem sie przednio.
Po włączeniu pełnej wersji myślałem, ze się posikam z podniecenia i ostatecznie spędziłem z nią niezliczona ilosć godzin.

Nie sposób tez nie wymienić MGS'a i Shenmue.


Wypowiem sie jeszcze na temat tego co napisał marioo o sentymencie i wzrastającej jakosci gier na przestrzeni lat.
Otóż istotna jest dusza gry, a nie stopień jej rozbudowania czy grafika. Gra posiądzie duszę wtedy gdy okaże się wybitną na tle innych pozycji z tego samego okresu. Posłuze się przykładem nowego Jamesa Bonda: grafika w porównaniu do tej, z którą mieliśmy do czynienia kilka lat temu jest fantastyczna, rozgrywka urozmaicona. Jednak co z tego skoro po skończeniu gry natychmiast odkłada sie ją na półkę i wyrzuca z pamięci ? Najważniejsze są doznania, które zapewniają gry, współczesne pozycje wcale pod tym względem nie górują na starszymi. A to dlatego, ze nieczęsto obecnie trafia się gra na prawdę wyróżniająca się z tłumu.
  • 0