Skocz do zawartości

Jaką grę wybrac? Temat multiplatformowy


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
5040 odpowiedzi na ten temat

#1 Gość__* Napisany 06 sierpnia 2008 - 12:54

Gość__*
  • Goście
W każdym dziale jest taki temat, ale co jeżeli ktoś posiada więcej niż jeden sprzęt i ma dylemat co wybrac?

Więc zacznę:
Mam niedługo urodziny i w związku z tym dylemat, co wybrac
- Okami Wii - nie grałem na PS2, klasa gry jest ogólnie znana :) Wszelkie Zeldy uwielbiam
- Mario Kart - jedna z gier mojego dzieciństwa, od Mario Kart na SNESa poprzez Double Dash!! :) uwielbiam tą serię
- Super Smash Brawl. - kupa grania, kupa postaci, kosmiczne oceny... Melee nie przypadł mi do gustu ale moze Brawl przypadnie?
- No More Heroes - przeciekawy design, fachowy główny bohater, ale jakoś mnie nie przekonuje... chociaż... :)
- Zack&Wiki - point`n`clicki i wszelkie przygodówki typu Goblins to gry, w które grałem wieki temu i uwielbiałem je, a to jest podobne
- Ninja Gaiden 2 - jedynka była przefachowa, dwójka jest lepsza?
- Call of Duty 4 - prawdziwy klasyk, ale jeszcze nie ograny przeze mnie. Gra nadal jest warta zakupu?
- Soul Calibur 4 - do serii mam sentyment, jedynka na Arcade jest świetna, warto kupic? Bijatyki są w odwrocie
Wybór ciężki :) Gram głównie w singla, multiplayer tylko zabawowo (więc wszelkie turnieje w CoD4 odpadają)
dzięki za rady
  • 0

#2 Shinigami Napisany 06 sierpnia 2008 - 13:00

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Nie napisałeś ile chcesz gier. Jeśli jedną, to bierz Okami, wszystko inne może poczekać.
  • 0

#3 Texz Napisany 06 sierpnia 2008 - 13:00

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Ninja Gaiden 2 to praktycznie bezstresowy wybór. Jeżeli jedynka Ci się podobała, dwójka tym prędzej powinna pojawić się na półeczce. Kupowanie COD4 tylko dla singla to niestety złe posunięcie. Zgarnij używkę od kumpla, przejdź na tysiaka i oddaj.
A Okami to gra Zelda podobna. Grałem na PS2 i strasznie podobał mi się design. Choć po czasie było troszkę frustracji i nie wiedziałem w którą stronę mam iść. Gry nie skończyłem.
  • 0

#4 Gość__* Napisany 06 sierpnia 2008 - 13:06

Gość__*
  • Goście
Tak, tylko jedna gra.
Przeszkodą jeżeli chodzi o CoD4 jest tylko długośc gry? Jeżeli tak to nie ma się czym martwic. Lubię przechodzic gry kilka razy, strasznie długie gry mnie drażnią (GTA4 np)
  • 0

#5 AdamekPL Napisany 06 sierpnia 2008 - 13:14

AdamekPL

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 127 Postów:
Fajny temat :) CoD4 jest warty kupna. Single choć krótki to genialny, generalnie najlepsze doświadczenie w grach FPS jakie miałem. I dochodzi kapitalny multi.
NGII jest fajny, ale jak dla mnie torchę za trudno, ale skoro podobała Ci się jedynka to na pewno warto rozważyć kupno. W SCIV za mało grałem, żeby powiedzieć czy sprawdzi się na dłuższy okres czasu, inne gry widziałem tylko na filmikach :>
Ja bym brał Call of Duty 4.
  • 0

#6 Raikoh Napisany 06 sierpnia 2008 - 14:14

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Hmm ,jedna gra? Ciężko tylko jedną polecić ,bo parę perełek wymieniłeś. Ja bym miał dylemat między Okami,NG2 i SC4. :shock: sam nie wiem na co bym się skusił. Chyba jednak na Okami.

Okami-Wiadomo cóż to za cudna gierka,a jeśli uwielbiasz kulturę japońską i znasz z niej choćby podstawy to wyłapiesz w niej drugie dno którego nie znajdzie człowiek nieznający ni w ząb kultury japońskiej.

Ninja Gaiden 2 - grałeś w jedynkę (ja też) która była trudniejsza od młodszego dziecka Team Ninja. Jeśli ci się podobało ,to ta część jeszcze bardziej przypadnie ci do gustu. Po prostu masakra na ekranie.

Soul Calibur 4 - piszesz,że raczej interesują cię tryby "single" (podobnie jak mnie) ,dlatego każde inne mordobicie proponował bym Ci wykreślić z tej listy ,ale ..... SC4 to co innego. Tu samemu można się świetnie i co ważne długo bawić.

Musisz sam zdecydować co Ci odpowiada najlepiej, bo doradzić jedną grę na tyle co wymieniłeś to katorga.
  • 0

#7 Century Child Napisany 06 sierpnia 2008 - 18:52

Century Child

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 335 Postów:
Call of Duty 4 bezapelacyjnie, ta gra (przynajmniej jeszcze do listopada) się nie starzeje, po sieci to szpil jakich mało, Polacy grają intensywnie, a 4 nowe tryby już wkrótce. Nie piszę o Singlu bo jest zbyt oczywiste że rządzi.
  • 0

#8 MahDee Napisany 06 sierpnia 2008 - 19:34

MahDee

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 810 Postów:
Oprocz krotkiej sesji z CoDem4 na piecu nie gralem w zadna z nich, ale doradzic nie omieszkam :gwizdek:
Ja bralbym albo Okami albo No More Heroes, z tym ze Okami PS2 wersje.
  • 0

#9 Gość__* Napisany 06 sierpnia 2008 - 20:04

Gość__*
  • Goście
Century Child, online i multiplayer tylko relaksacyjnie :) Jestem za słaby żeby grac multi po sieci.
MahDee, nie wezme wersji PS2 ponieważ nie mam PS2 :) Zresztą, nawet gdybym miał to wiilot + 480p + 16:9 przemawia za Wii
  • 0

#10 Century Child Napisany 06 sierpnia 2008 - 20:12

Century Child

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 335 Postów:
Aha to w takim razie NG2, na singlu możesz się wkręcić na tyle, że wymasterujesz na ścieżce wojownika wszystko :ninja:
  • 0

#11 Kurzy Napisany 06 sierpnia 2008 - 20:14

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Devil My Cry 4 czy NG2 ? DMC3 najbardzije mi przypadł na ps2. Demko DMC4 cholernie mi się spodobało-wresazcie w całości odeszłą ta "sztywność" z jedynki. A NG2 nic nei wiem, dema nie mogę ściągnąć.
  • 0

#12 AdamekPL Napisany 06 sierpnia 2008 - 20:19

AdamekPL

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 127 Postów:
http://www.megaupload.com/?d=NGSB092E Tutaj masz demo NGII sprawdzisz sobie i porównasz. Musisz na chwile ten cholerny pasek zainstalować bo inaczej nic stąd nie ściągniesz.
Ja w DMC4 grałem tylko w demo, porównując dema obu produkcji o wiele więcej funu dało mi Ninja Gaiden II.
  • 0

#13 Nyjacz Napisany 06 sierpnia 2008 - 21:19

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

Devil My Cry 4 czy NG2 ? DMC3 najbardzije mi przypadł na ps2. Demko DMC4 cholernie mi się spodobało-wresazcie w całości odeszłą ta "sztywność" z jedynki. A NG2 nic nei wiem, dema nie mogę ściągnąć.

DMC4. O niebo lepszy, w NG2 grałem u kumpla i jak dla mnie tragedia. DMC ma przefachowych bohaterów, zajebisty system walki. A NG2 (IMO) to koszmar jak i poprzedniczka.

A do pierwszego postu to zastanawiałbym się tylko nad Okami, CoD4 i SCIV. Okami jest piękny, nic więcej mówić nie trzeba, CoD4 to gra multplayer i nie warto jej kupować dla samego singla a SCIV to najlepsza obecnie bijatyka (na pewno lepsza niż będzie Tekken 6). Wybrałbym chyba CoD4, bo to gra nieskończona :). Ale wybór trudny..
  • 0

#14 Shinigami Napisany 06 sierpnia 2008 - 21:28

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Tak tylko proszę, by fanboje po poście Nyu nie zaczęli toczyć tu wojen :P Wyraził tylko swoją opinię. Według Was NG2 jest lepszy niż DMC4? Ok, napiszcie o tym, ale bez głupich wojenek i takich tam.
  • 0

#15 xell Napisany 06 sierpnia 2008 - 21:28

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
Okami - gniot
COD4 - gniot w singlu, świetne w multi
NG2 - pod pewnymi względami lepszy, pod innymi gorszy od jedynki

Kurzy:
NG2>>>>DMC4
  • 0

#16 MahDee Napisany 06 sierpnia 2008 - 22:19

MahDee

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 810 Postów:
kane z lynchem czy army of two? demko tego pierwszego bardzo mi sie spodobalo, czy jest reprezentatywne dla calej gry(tzn jesli chodzi o takie fajne klimaty, bo mechanika srednia, wiadomo)? no i jak jest z army of two?
  • 0

#17 Nyjacz Napisany 06 sierpnia 2008 - 22:24

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

kane z lynchem czy army of two? demko tego pierwszego bardzo mi sie spodobalo, czy jest reprezentatywne dla calej gry(tzn jesli chodzi o takie fajne klimaty, bo mechanika srednia, wiadomo)? no i jak jest z army of two?

Obie gry mocno średnie według mnie. Army of Two ma kilka bajerów w coopie, ale Kane jest ogólnie trochę lepszy. Ale do coopa to już lepszy Turok.. :P
  • 0

#18 MahDee Napisany 06 sierpnia 2008 - 22:26

MahDee

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 810 Postów:
ee Turok to jzu w ogole sredniawka:P no ale dzieki za odp :)
  • 0

#19 Shinigami Napisany 06 sierpnia 2008 - 22:30

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

kane z lynchem czy army of two? demko tego pierwszego bardzo mi sie spodobalo, czy jest reprezentatywne dla calej gry(tzn jesli chodzi o takie fajne klimaty, bo mechanika srednia, wiadomo)? no i jak jest z army of two?

Ja z tej dwójki wybrałem Ao2 ;)
  • 0

#20 Nyjacz Napisany 06 sierpnia 2008 - 22:33

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

kane z lynchem czy army of two? demko tego pierwszego bardzo mi sie spodobalo, czy jest reprezentatywne dla calej gry(tzn jesli chodzi o takie fajne klimaty, bo mechanika srednia, wiadomo)? no i jak jest z army of two?

Ja z tej dwójki wybrałem Ao2 ;)

No trudno wybrać z obu gier, bo obie kiepściutkie :). Kejn ma debilny framerate i sterowanie, ale w sumie Ao2 girsopodobne jest niezłe ;D.
  • 0

#21 Shinigami Napisany 06 sierpnia 2008 - 22:47

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
E, nie powiedziałbym, że Ao2 jest kiepskie. W pełni zasługuje na 8 z kawałkiem, które dostało w Neo.
  • 0

#22 Kurzy Napisany 06 sierpnia 2008 - 22:54

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

kane z lynchem czy army of two? demko tego pierwszego bardzo mi sie spodobalo, czy jest reprezentatywne dla calej gry(tzn jesli chodzi o takie fajne klimaty, bo mechanika srednia, wiadomo)? no i jak jest z army of two?


Ja Ci doradzam Army Of Two. Dla mnei solidniejsza produkcja niż takie trochę bajeranckie i śmiszne Kane. Ja bawiłem się świetnie. Mam podobne zdanie o tej grze jak Shini.
  • 0

#23 Century Child Napisany 06 sierpnia 2008 - 23:00

Century Child

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 335 Postów:
Army of Two nie tyle kiepskie, co... krótkie i po jakichś 3 misjach schematyczne strasznie. Ale wyszły 2 dodatkowe misje, jakiś płatny dodatek... więc tak tragicznie nie jest przy Kane&Lynch :P. Z tych co KPW wybrał gier to naprawdę NG2 jeśli nie Cod4 i tyle! ;] Okami na Wii jak najbardziej, jeśli nie grałeś na PS2, recka Miela tylko upewnia w tym że to bdb produkt.
  • 0

#24 Nexus Napisany 06 sierpnia 2008 - 23:48

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:
Sam z kolei czytam pilnei info o Civilization Revolution i wciąz nie mogę się zdecydować... Kupiłem kiedyś Civkę 4 na PC ale po godzinie zrobił się slideshow - zbyt słaby komp. Rzecz w tym że wersja konsolowa wygląda na mocno uproszczoną i zbyt cukierkową... :wink:
  • 0

#25 Shinigami Napisany 06 sierpnia 2008 - 23:54

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Wywaliłem posty nie związane z tematem. Chcecie sobie dogryzać, to róbcie to na pm.
  • 0

#26 Aras Napisany 07 sierpnia 2008 - 07:17

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
KPW - bierz Okami, jeżeli dodatkowo nie miałeś nigdy kontaktu z serią Legend of Zelda to tym bardziej. Wyjątkowa gra.
  • 0

#27 Gość__* Napisany 07 sierpnia 2008 - 07:30

Gość__*
  • Goście
Z konsolami Nintendo miałem do czynienia od czasów N64 :) I od tego czasu ukończyłem wszystkie Zeldy (te 3D) :)
Widzę, że przeważają posiadacze 360 i gry na 360 są mi polecane (plus Okami). Te gry na Wii, które wymieniłem są takie słabe czy jak?
  • 0

#28 Aras Napisany 07 sierpnia 2008 - 07:55

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
Imho No more Heroes i Zack & Wicki są jak najbardziej godnymi uwagi, świerzymi tytułami - jednak ani trochę bardziej od Okami ;) (zwłaszcza że przygoda Amaterasu to nie sprawa na kilka godzinek, tylko potężny kolos).
  • 0

#29 Kakolukian Napisany 07 sierpnia 2008 - 09:55

Kakolukian

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 556 Postów:
Okami bez dwóch zdań. Piękna gra przy której spędzić można wiele upojnych godzin. Nic tylko brać.
  • 0

#30 Raikoh Napisany 07 sierpnia 2008 - 14:41

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Jasne,że Okami. To świetny tytuł. Tylko czy KPW zna co nieco z mitologii Japonii? Jeśli tak to uwielbienie do tej gry wzrośnie przynajmniej dwukrotnie
  • 0