Skocz do zawartości

Jaką grę wybrac? Temat multiplatformowy


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
5038 odpowiedzi na ten temat

#3931 Pawlik Napisany 19 marca 2018 - 14:45

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

szukanie fabuły w serii doom :uff: ale po namyśle, to fabuła akrat w tym doomie jest całkiem spoko, świetnie się czytało te strzępy historii na jakie się trafiało. 

 

Btw w Ridge Race też narzekałeś na brak misji pobocznych i szukałeś symulacji w modelu jazdy?


  • 2

#3932 Shinigami Napisany 19 marca 2018 - 14:46

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:

O, po postach widzę, że Aras wrócił.


  • 0

#3933 bartezoo Napisany 19 marca 2018 - 14:51

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

szukanie fabuły w serii doom


Kto powiedział, że szukałem fabuły? Woroq o niej napisał więc się odniosłem. Zresztą to tlumaczenie jest głupie, to że gra 30 lat temu nie miała fabuły oznacza, że nowa część ma być tak samo prymitywna.

Wolałem Dooma 3 jednak.

Ten post był edytowany przez bartezoo dnia: 19 marca 2018 - 14:52

  • 0

#3934 Pawlik Napisany 19 marca 2018 - 14:57

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

 


Wolałem Dooma 3 jednak.

 

 

wow


  • 0

#3935 Kazuo Napisany 19 marca 2018 - 17:05

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Fabuła w Doomie jest tak samo potrzebna jak fabuła w Tetrisie. 


  • 0

#3936 Wezyr Napisany 19 marca 2018 - 17:09

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 391 Postów:

Nie ma szybszego FPS-a niż DOOM. Monotonny? Może, do tego z pretekstową fabułą (xddd), ale strzelanie to czołówka.


  • 0

#3937 vagrant3 Napisany 19 marca 2018 - 17:16

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 846 Postów:

Fabuła w Doomie jest tak samo potrzebna jak fabuła w Tetrisie.


yyy twierdzisz ze tetris broni sie gameplayem? :wat: 

 

i moze jeszcze sprawia komukolwiek frajde? (pomijając ten sort, któremu pasjans sprawia frajde)


  • 0

#3938 bartezoo Napisany 19 marca 2018 - 17:21

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Nie ma szybszego FPS-a niż DOOM. Monotonny? Może, do tego z pretekstową fabułą (xddd), ale strzelanie to czołówka.

 

No ale co z tego, że jest szybki? Chodzi o to, że nie jest najlepszym fpsem tej generacji nawet.


  • 0

#3939 Wezyr Napisany 19 marca 2018 - 17:25

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 391 Postów:

Wg. mnie jest i to zdecydowanie, a to że jest szybki wpływa w linii prostej na głębie strzelana i satysfakcję płynącą z gry.


Ten post był edytowany przez Wezyr dnia: 19 marca 2018 - 17:27

  • 0

#3940 Woroq Napisany 19 marca 2018 - 18:28

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 667 Postów:


Nie ma szybszego FPS-a niż DOOM. Monotonny? Może, do tego z pretekstową fabułą (xddd), ale strzelanie to czołówka.


No ale co z tego, że jest szybki? Chodzi o to, że nie jest najlepszym fpsem tej generacji nawet.
Wymień swoje TOP3 :hmmm:
  • 0

#3941 Kazuo Napisany 19 marca 2018 - 18:58

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 

Nie ma szybszego FPS-a niż DOOM. Monotonny? Może, do tego z pretekstową fabułą (xddd), ale strzelanie to czołówka.

 

No ale co z tego, że jest szybki? Chodzi o to, że nie jest najlepszym fpsem tej generacji nawet.

 

 

Jest.


  • 0

#3942 xell Napisany 19 marca 2018 - 19:08

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

Pozostałe bym brał w drugiej kolejności. Heist nie jest tak fajny jak Digi.

Kwestia gustu. Ja preferuję Heist, wielokrotnie.


  • 0

#3943 bartezoo Napisany 20 marca 2018 - 10:35

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

 

 

Nie ma szybszego FPS-a niż DOOM. Monotonny? Może, do tego z pretekstową fabułą (xddd), ale strzelanie to czołówka.


No ale co z tego, że jest szybki? Chodzi o to, że nie jest najlepszym fpsem tej generacji nawet.
Wymień swoje TOP3 :hmmm:

 

Top pod jakim kątem? Multi, singla czy czego? 


  • 0

#3944 Woroq Napisany 20 marca 2018 - 11:16

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 667 Postów:


Nie ma szybszego FPS-a niż DOOM. Monotonny? Może, do tego z pretekstową fabułą (xddd), ale strzelanie to czołówka.

No ale co z tego, że jest szybki? Chodzi o to, że nie jest najlepszym fpsem tej generacji nawet.
Wymień swoje TOP3 :hmmm:
Top pod jakim kątem? Multi, singla czy czego?
Obojętnie, chcę poznać Twój gust :sir:
  • 0

#3945 bartezoo Napisany 20 marca 2018 - 11:36

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Wolfenstein New Order 

Wolfenstein New Colossus/Dishonored 2 (nie jest to shooter więc jakby ciężko go porównać do Dooma, ale wiesz chyba rozumiesz) 

Doom 

 

Jeśli chodzi o single. 

 

Multiplayer:

 

Halo 5

Titfanfall 2

 

 

W sumie jak tak spojrzałem na liste gier FPP w tej generacji to jest niezła bieda, shooterów to już w ogole. 

 

Niby są te Destiny, Overwatch, BF1 ale wszystko to jakieś nie takie jak trzeba. 


Ten post był edytowany przez bartezoo dnia: 20 marca 2018 - 12:13

  • 1

#3946 Chewie Napisany 20 marca 2018 - 11:52

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

 

Pozostałe bym brał w drugiej kolejności. Heist nie jest tak fajny jak Digi.

Kwestia gustu. Ja preferuję Heist, wielokrotnie.

 

 

Mowisz ze fajniejsze? Kupilem dig na promocji teraz za 7 zl


  • 0

#3947 Woroq Napisany 20 marca 2018 - 14:04

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 667 Postów:
Bartezoo, wyglada na to, że masz kryzys gracza lub po prostu nie lubisz strzelanek FPS.
W takim wypadku, można Ci wybaczyć brak docenienia perełki jak Doom :sir:
  • 0

#3948 bartezoo Napisany 20 marca 2018 - 14:49

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Nie no po prostu stawiam wyżej mariaż dobre fabuły, ciekawych postaci i dobrego strzelania zamiast schematycznego napier.dalania w kill roomach. 


  • 0

#3949 Kazuo Napisany 20 marca 2018 - 20:07

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Nie no po prostu stawiam wyżej mariaż dobre fabuły, ciekawych postaci i dobrego strzelania zamiast schematycznego napier.dalania w kill roomach. 

 

Zdefiniuj co to znaczy "dobre strzelanie". Akurat gameplayowo Doom to jest mistrzostwo wracające do korzeni serii: dynamika urywająca dupsko, zróżnicowani przeciwnicy, bardzo dobre strzelanie połączone z parkourem, ładnie w to wplecione power upy, wymagające walki z bossami. Schematyczne? Trochę. Nudne? Pojebało mocno. Wystarczy już pseudo-shooterków prowadzących za rączkę z punktu a do punktu b, z obowiązkowym stosem skryptów po drodze i dziesiątkami filmików. Jak potrzebujesz więcej oglądania, a mniej dobrego grania to polecam raczej sięgnąć po produkcje "mistrzów" z Telltale Games. 


  • 0

#3950 drAKul Napisany 21 marca 2018 - 05:25

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:

Dzięki za porady. Ostatecznie kupiłem Celeste i I am Setsuna. Pewnie niedługo zakupię 3 część Shantae. A Owl Boy i Half Genie Hero przejmę w pudełku.


  • 0

#3951 Nyjacz Napisany 21 marca 2018 - 11:58

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 969 Postów:

Ale że Doom 3 lepszy od czwóreczki? Tak samo schematyczny i monotonny - idziesz, zbierasz audiologi, strzelasz, idziesz, zbierasz audiologi i strzelasz. Tylko, że to strzelanie nędzne. Klimacik był niezły i rozumiem, że rekompensuje średni gameplay. Lubię trójeczkę, ale koło dwójki i czwórki nie stała.

 

Czwórka jest tak schematyczna, jak schematyczne są, no nie wiem, slashery? MGSV (podobno)? Jeśli gameplay roksi, to nie widzę problemu.


  • 0

#3952 bartezoo Napisany 21 marca 2018 - 12:51

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Nie no po prostu stawiam wyżej mariaż dobre fabuły, ciekawych postaci i dobrego strzelania zamiast schematycznego napier.dalania w kill roomach.

 
Zdefiniuj co to znaczy "dobre strzelanie". Akurat gameplayowo Doom to jest mistrzostwo wracające do korzeni serii: dynamika urywająca dupsko, zróżnicowani przeciwnicy, bardzo dobre strzelanie połączone z parkourem, ładnie w to wplecione power upy, wymagające walki z bossami. Schematyczne? Trochę. Nudne? Pojebało mocno. Wystarczy już pseudo-shooterków prowadzących za rączkę z punktu a do punktu b, z obowiązkowym stosem skryptów po drodze i dziesiątkami filmików. Jak potrzebujesz więcej oglądania, a mniej dobrego grania to polecam raczej sięgnąć po produkcje "mistrzów" z Telltale Games.

 
Sięgnąlem juz po wszystkie produkcje mistrzów z Telltale Games, dzięki za troskę. 
 
No dobre strzelanie, które nudzi się po godzinie gdzie w takim Wolfensteinie po godzinie misji miałem jeszcze jakieś postaci i cel żeby grać dalej i znów wrócić do mordowania nazistów przez co gra nie zdążyła mnie przesycić samą wyrzynką bo była dawkowana. A Doom? No jest cisza więc chodzisz korytarzami a zaraz zamyka się killroom i bijesz kosmitów. Pasjonujace.


Ale że Doom 3 lepszy od czwóreczki? Tak samo schematyczny i monotonny - idziesz, zbierasz audiologi, strzelasz, idziesz, zbierasz audiologi i strzelasz. Tylko, że to strzelanie nędzne. Klimacik był niezły i rozumiem, że rekompensuje średni gameplay. Lubię trójeczkę, ale koło dwójki i czwórki nie stała.
 
Czwórka jest tak schematyczna, jak schematyczne są, no nie wiem, slashery? MGSV (podobno)? Jeśli gameplay roksi, to nie widzę problemu.


No ma ciekawszy klimat wystarczy.

Ten post był edytowany przez bartezoo dnia: 21 marca 2018 - 12:52

  • 0

#3953 Nyjacz Napisany 21 marca 2018 - 13:08

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 969 Postów:

To slasherki też Cię nudzą? Wszystko co zamyka Cię w killromach i każe utrzymać się na powierzchni? Poziom trudności trzeba tak ustawić, żeby przetrwać było w miarę ciężko, to emocje się zgadzają.


  • 0

#3954 Shinigami Napisany 21 marca 2018 - 13:10

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:

Aras zawsze był alternatywny na siłę i uciekał od główngo nurtu, więc co poradzisz.


  • 0

#3955 Nyjacz Napisany 21 marca 2018 - 13:16

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 969 Postów:

Aras zawsze był alternatywny na siłę i uciekał od główngo nurtu, więc co poradzisz.

 

Główny nurt to raczej FC, COD i BF jeśli chodzi o FPS-y.


  • 0

#3956 Shinigami Napisany 21 marca 2018 - 13:38

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:

Nah, Doom i Wolf przecież odniosły spore sukcesy. Już bardziej alternatywny od nich jest Titanfall 2 :D


  • 0

#3957 bartezoo Napisany 21 marca 2018 - 13:48

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

To slasherki też Cię nudzą? Wszystko co zamyka Cię w killromach i każe utrzymać się na powierzchni? Poziom trudności trzeba tak ustawić, żeby przetrwać było w miarę ciężko, to emocje się zgadzają.


A co mają slashery do tego, że Doom mnie usypia i męczy swoją schematycznością? Zależy też co porównujesz bo gdyby postawić taką Bayonette 2 przy Doomie to Doom może robić za uspiacza dla dzieci w przedszkolu.
 
 

Aras zawsze był alternatywny na siłę i uciekał od główngo nurtu, więc co poradzisz.


Wybacz ale nie jestem Aras.

Ten post był edytowany przez bartezoo dnia: 21 marca 2018 - 16:21

  • 0

#3958 Nyjacz Napisany 21 marca 2018 - 14:21

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 969 Postów:

 

To slasherki też Cię nudzą? Wszystko co zamyka Cię w killromach i każe utrzymać się na powierzchni? Poziom trudności trzeba tak ustawić, żeby przetrwać było w miarę ciężko, to emocje się zgadzają.


A co ma slashery do tego, że Doom mnie usypia i męczy swoją schematycznością? Zależy też co porównujesz bo gdyby postawić taką Bayonette 2 przy Doomie to Doom może robić za uspiacza dla dzieci w przedszkolu.

 

No mówię o schematyczności, która jest u Ciebie głównym zarzutem, a Bayo to też zbiór killroomów, który nawet nie jest otoczony żadną eksploracją. OK, Bayo ma system kombosów, ale DOOM to FPS i kombosów mieć nie może, ale jest doskonały w tym, co ma robić dobrze.

 

Spróbuj może kiedyś raz jeszcze, tylko wyżej niż na normalu, który jest infantylnie łatwy.


  • 0

#3959 xell Napisany 21 marca 2018 - 16:14

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

Wybacz ale nie jestem Aras.

Oczywiście, że nie. Nie wyzywasz ludzi od no-life'ów, jak się z Tobą nie zgadzają :hmmm:
  • 0

#3960 bartezoo Napisany 21 marca 2018 - 16:25

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

To slasherki też Cię nudzą? Wszystko co zamyka Cię w killromach i każe utrzymać się na powierzchni? Poziom trudności trzeba tak ustawić, żeby przetrwać było w miarę ciężko, to emocje się zgadzają.


A co ma slashery do tego, że Doom mnie usypia i męczy swoją schematycznością? Zależy też co porównujesz bo gdyby postawić taką Bayonette 2 przy Doomie to Doom może robić za uspiacza dla dzieci w przedszkolu.

 
No mówię o schematyczności, która jest u Ciebie głównym zarzutem, a Bayo to też zbiór killroomów, który nawet nie jest otoczony żadną eksploracją. OK, Bayo ma system kombosów, ale DOOM to FPS i kombosów mieć nie może, ale jest doskonały w tym, co ma robić dobrze.
 
Spróbuj może kiedyś raz jeszcze, tylko wyżej niż na normalu, który jest infantylnie łatwy.


Powrównanie do Bayo miało na celu ukazanie tego jaką przepaść dzieli Dooma a Bayo w konstrukcji leveli i przeciwników gdzie w B2 dzieje się tyle w jednej misji, że cały Doom tyle nie dostarcza.

Ale tak po części masz racje, nie bawi mnie prymitywny konstrukt Dooma. Jak kiedyś 1&2 były świetnymi grami tak 25 lat póżniej oczekuje od gry czegoś więcej niż tylko samego baletu z pomiotami z kosmosu, które dla mnie było dostarczające fun przez godzine.

Dużo bardziej wole podejście Bioshocka, Dishonored czy Half Life 2 to shootera fpp, które oprócz mechaniki mają dużo ciekawsze składowe jak klimat, świat, historię czy background.
  • 0