Skocz do zawartości

Jaką grę wybrac? Temat multiplatformowy


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
5040 odpowiedzi na ten temat

#3961 Nyjacz Napisany 21 marca 2018 - 16:37

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 010 Postów:

 

 

 

To slasherki też Cię nudzą? Wszystko co zamyka Cię w killromach i każe utrzymać się na powierzchni? Poziom trudności trzeba tak ustawić, żeby przetrwać było w miarę ciężko, to emocje się zgadzają.


A co ma slashery do tego, że Doom mnie usypia i męczy swoją schematycznością? Zależy też co porównujesz bo gdyby postawić taką Bayonette 2 przy Doomie to Doom może robić za uspiacza dla dzieci w przedszkolu.

 

 
No mówię o schematyczności, która jest u Ciebie głównym zarzutem, a Bayo to też zbiór killroomów, który nawet nie jest otoczony żadną eksploracją. OK, Bayo ma system kombosów, ale DOOM to FPS i kombosów mieć nie może, ale jest doskonały w tym, co ma robić dobrze.
 
Spróbuj może kiedyś raz jeszcze, tylko wyżej niż na normalu, który jest infantylnie łatwy.

 


Powrównanie do Bayo miało na celu ukazanie tego jaką przepaść dzieli Dooma a Bayo w konstrukcji leveli i przeciwników gdzie w B2 dzieje się tyle w jednej misji, że cały Doom tyle nie dostarcza.

Ale tak po części masz racje, nie bawi mnie prymitywny konstrukt Dooma. Jak kiedyś 1&2 były świetnymi grami tak 25 lat póżniej oczekuje od gry czegoś więcej niż tylko samego baletu z pomiotami z kosmosu, które dla mnie było dostarczające fun przez godzine.

Dużo bardziej wole podejście Bioshocka, Dishonored czy Half Life 2 to shootera fpp, które oprócz mechaniki mają dużo ciekawsze składowe jak klimat, świat, historię czy background.

 

Ja tam kilka miesięcy temu (rok?) przechodziłem Brutal Dooma 64 - cóż za świetny i atmosferyczny kawałek złożonych labiryntów z pięknym czuciem mocy każdej broni. Wcześniej przeszedłem Quake'a 1 ze wszystkimi DLC i też był mocno osom. DN3D przechodziłem w połowie na kompie, w połowie wersję World Tour. W sumie najgorszy z tego zestawu, co oznacza gierkę 9/10.

 

Widzisz, dla mnie BioShock był nudny. Fajny klimacik i niby niezłe patenty na zabijanie wrogów, ale za powolny. W sumie dla mnie to najbardziej walking sim z eksploracją + strzelanie.

 

Natomiast Half-Life'a bardzo lubię, tak jedynkę, jak i dwójeczkę. No są różne patenty na FPS-a. Więcej eksploracji albo mniej, trochę RPGa albo wogle, sycące strzelanie albo nędzne. Kto co lubi.


  • 0

#3962 Tawotnica Napisany 21 marca 2018 - 18:58

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Doom to gierka, która doskonale wiedziała co chce dostarczyć, co w czasach rozwodnionych rozgrywkowo gier AAA zasłużyło na kudosy.

 

Czy dany tytuł jest 'przehajpowany' należy moim zdaniem zawsze rozpatrywać w kontekście ery w jakiej się ukazał. Nadal dyskutujemy o umierającym rynku na single-playerowe FPSy i taki Doom wstrzelił się czasowo tak idealnie jak pierwsze Xenoblade w posuchę jRPGów na stacjonarkach, stąd jeszcze długo będziemy słyszeli pieśni pochwalne na ten temat, nawet jak będą wychodziły (i w przeszłości wychodziły) lepsze FPSy. 

 

Każda decyzja twórców odnośnie designu gry miała dla mnie ręce i nogi. Chcieli mieć nacisk na starcia w zwarciu z przeciwnikami - zdobywanie HP/amunicji finiszerami + dużo broni o niedalekim zasięgu. Chcieli, żeby gracze używali wszystkich broni - system perków i ulepszania broni. Chcieli zachęcić graczy do eksploracji - mapka przypominająca Metroid Prime. Chcieli zachęcić do bycia w ciągłym ruchu - duże, otwarte areny z pierdyliardem miejsc, gdzie można wskoczyć. Itd. 

 

Całościowo Doom jest bardzo dopieszczoną grą. Nikt jeszcze nie wspomniał o świetnie zmiksowanej muzyce, pasującej do rozgrywki. Kolejny element dobitnie pokazujący, że Doom słusznie dostawał te wszystkie nagrody GOTY dwa lata temu, 


  • 6

#3963 Nyjacz Napisany 21 marca 2018 - 19:49

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 010 Postów:

Ale na tym forum to wszystko było już pisane, a przeze mnie ze sto razy :olo:. Tylko to chyba nie ma potrzeby, bo bartezzzzzzoooo chyba to kmini, tylko mu to nie leży i tyle, woli inny pacing.


  • 0

#3964 bartezoo Napisany 22 marca 2018 - 13:13

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:
Już nawet nie chodzi o pacing. Ja naprawdę doceniam walory produkcyjne tej gry, ale nie mogę piać z zachwytu jak gra mnie usypia swoim schematem i nawet dobry gunplay tego nie ratuje.

Ogólnie grę mam kupioną na dwie konsole więc jeszcze mam czas przejśc kolejny raz i może kiedyś zaskoczy.
  • 0

#3965 Woroq Napisany 22 marca 2018 - 13:59

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 790 Postów:

Już nawet nie chodzi o pacing. Ja naprawdę doceniam walory produkcyjne tej gry, ale nie mogę piać z zachwytu jak gra mnie usypia swoim schematem i nawet dobry gunplay tego nie ratuje.

Ogólnie grę mam kupioną na dwie konsole więc jeszcze mam czas przejśc kolejny raz i może kiedyś zaskoczy.

Skończyłeś Dooma? Na której konsoli?
Podaj swój id, sprawdzimy :cf:

Może tylko demko? :hmmm:

Ten post był edytowany przez Woroq dnia: 22 marca 2018 - 14:01

  • 0

#3966 bartezoo Napisany 22 marca 2018 - 14:55

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:
Na PS4 a co ma to do rzeczy w tym momencie?
  • 0

#3967 Schrodinger Napisany 22 marca 2018 - 14:56

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

bartezza po prostu przytłoczył klimat tej pozycji, dajcie już spokój! 

 

edit. Szynka i BartekZoo dajcie sobie spokój 


Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 22 marca 2018 - 15:37

  • 0

#3968 Mateo Napisany 27 marca 2018 - 10:53

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 122 Postów:
Zastanawiam się czy podpasowałby mi Skyrim. Lubię eksploracje, ale pytanie czy wciągnąłbym się w tego RPG'a. No i chodzi mi również po głowie DOOM. Doradźcie proszę chłopakowi ze wsi.
  • 0

#3969 Shinigami Napisany 27 marca 2018 - 10:56

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Skyrim wersja PS3 najlepsza, polecam.


  • 3

#3970 Juras Napisany 27 marca 2018 - 11:06

Juras

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 800 Postów:

Potwierdzam, około 200h i platyna, konsolowością biło wzdłuż i wszerz tej obszernej mapy.


  • 0

#3971 Mateo Napisany 27 marca 2018 - 11:42

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 122 Postów:
Naturalnie chodzi mi o wersje na Słicza, bo gram tylko na tej konsolce. Na pewno zaryzykuje z tym Skajrimem, wcześniej czy później. :)
  • 0

#3972 Tawotnica Napisany 27 marca 2018 - 11:52

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
Skyrim na Switcha bardzo spoko. Zadziwiająco dobrze zaimplementowano sterowanie ruchowe do takich pierdół jak otwieranie zamków. Można wyłączyć ofc.

Doom jednak jeszcze bardziej spoko jak nie grałeś wcześniej (i również ma sterowa ie gyro po ostatniej łatce)
  • 2

#3973 Schrodinger Napisany 27 marca 2018 - 11:54

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Torku i Skyrim na PS3 pamiętamy! :)
  • 0

#3974 Pawlik Napisany 27 marca 2018 - 13:35

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

oo, a ja nie pamiętam, zgubił się jadąc wozem w pierwszej scenie? 


  • 0

#3975 Schrodinger Napisany 27 marca 2018 - 13:40

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Nie, mówił że wersja na PS3 chodzi jak marzenie, nie zacina się, nie wiesz, nie muli, nie ma błędów i że to najlepsza platforma do ogrywania Skyrima.

Oczywiście Skyrim na PS3 chodził jak gówno.
  • 0

#3976 Sylvan Wielki Napisany 27 marca 2018 - 13:41

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 617 Postów:

Zastanawiam się czy podpasowałby mi Skyrim. Lubię eksploracje, ale pytanie czy wciągnąłbym się w tego RPG'a. No i chodzi mi również po głowie DOOM. Doradźcie proszę chłopakowi ze wsi.

 

Co byś nie kupił, będziesz zadowolony. Skyrim to kawał solidnego RPG. Można się zatracić na dziesiątki godzin. Dodatkowo wersja na Słicza robi przysłowiową robotę. Zatem tutaj masz pewność zabawy na długie tygodnie (o ile gra ci przypasuje).

Natomiast Doom, jest w tej wersji wręcz nieprawdopodobny. :mog: Nawet jeżeli ograło się wersję na duże konsole/blachę, to i tak warto. Jeżeli natomiast nie grałeś, to tym bardziej. Kapitalna A/V, soczysta rozgrywka, będąca ukłonem w stronę starej szkoły. No i wręcz kapitalnie nadaje się na tak zwane krótkie posiedzenia. :olo:


  • 1

#3977 Chewie Napisany 27 marca 2018 - 14:57

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

Niestety nie moge polecic skyrima na platforme inna niz PC


  • 0

#3978 fingus Napisany 27 marca 2018 - 15:02

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:

Nie, mówił że wersja na PS3 chodzi jak marzenie, nie zacina się, nie wiesz, nie muli, nie ma błędów i że to najlepsza platforma do ogrywania Skyrima.

Tak naprawdę to pisał, że da się grać tylko na parzystych patchach, a na nieparzystych nic nie działa (czy może na odwrót). "U mnie wszystko śmiga" to inny klasyk.

Ten post był edytowany przez fingus dnia: 27 marca 2018 - 15:03

  • 0

#3979 Nexus Napisany 27 marca 2018 - 18:54

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:
Tru, pamiętam że opisywał jak się gra kaszani po jednych paczach, a poprawia po kolejnych.
  • 0

#3980 Holden Napisany 07 kwietnia 2018 - 00:47

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:
warto w ogole grac w skyrima, jak sie juz ogralo obliviona?? czy jest "caly czas to samo"?
  • 0

#3981 Chewie Napisany 07 kwietnia 2018 - 01:07

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

to zalezy, jak nie masz w miare dobrego kompa i nie chce ci sie wgrywac modow to dostajesz bardzo sredniackiego rpg, ale muzyczka i swiat nadal robia


  • 0

#3982 Tawotnica Napisany 07 kwietnia 2018 - 15:38

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
którego Metal Sluga wybrać, grając w co-opie z kimś kto będzie pierwszy raz miał z serią do czynienia? Trójka z tego co pamiętam jest "najlepsza", ale też najtrudniejsza.

Zastanawiam się nad X - re-aranżacja dwójki w której sam nigdy nie skończyłem.

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 07 kwietnia 2018 - 15:39

  • 0

#3983 Mateo Napisany 07 kwietnia 2018 - 15:41

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 122 Postów:
Podobno trójka to ogień z pupy.
  • 1

#3984 Shinigami Napisany 07 kwietnia 2018 - 18:58

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Trójka nie jest najtrudniejsza. 1, 2, X i 3 to ogień z dupy fajności. 4 i 5 są ok. 6 i 7 nawet nie pamiętam.

Pierwsze trzy są trochę mniej szalone od 3, więc myślę, że można od nich. Jak się uprzec to 2 lub X, bo jedynka jest taka najnormalniejsza klimatycznie.

Ten post był edytowany przez Shinigami dnia: 07 kwietnia 2018 - 19:13

  • 1

#3985 SosaiKyo Napisany 07 kwietnia 2018 - 19:09

SosaiKyo

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 538 Postów:

którego Metal Sluga wybrać, grając w co-opie z kimś kto będzie pierwszy raz miał z serią do czynienia? Trójka z tego co pamiętam jest "najlepsza", ale też najtrudniejsza.

Zastanawiam się nad X - re-aranżacja dwójki w której sam nigdy nie skończyłem.

Najlepiej od początku.

Gry nie są długie, można z miejsca zaliczyć.


  • 1

#3986 Godot Napisany 07 kwietnia 2018 - 20:00

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Tawot, we wszystkie gra się tak samo, bierz wszystkie
  • 0

#3987 Shinigami Napisany 07 kwietnia 2018 - 20:09

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Mocno dupisz. 


  • 0

#3988 Tynio Napisany 11 kwietnia 2018 - 20:02

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

Chciałem sobie za jakiś czas kupić Overcooked na znicza 

Ale pojawił się na Xklocku 1 w niezłej cenie Overcooked: Gourmet Edition

 

Warto kupić  gierkę? 

 

 

 


  • 0

#3989 Marbel Napisany 11 kwietnia 2018 - 20:35

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Podobno fajne w coopie. Kupiłem jakiś czas temu. Zagrałem, sam bo mój coop partner nie bardzo. Więc dla mnie gra mocno średnia. Kupisz na kloca możemy coś spróbować ogarnąć.
  • 0

#3990 Tawotnica Napisany 11 kwietnia 2018 - 21:17

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

jakbyś miał brać na Switcha to sprawdź wcześniej czy już połatali grę. Pamiętam, że wyszła mocno zabugowana - sam przez to nie kupiłem. 


  • 0