Skocz do zawartości

Jaką grę wybrac? Temat multiplatformowy


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
5040 odpowiedzi na ten temat

#31 Gość__* Napisany 07 sierpnia 2008 - 15:07

Gość__*
  • Goście
A co muszę wiedzieć i znać? Może jakaś literetura?
  • 0

#32 Raikoh Napisany 07 sierpnia 2008 - 15:23

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Dużo byś zaczaił dzięki "mitologii Japonii" J. Tubielewicz lub coś od Kotańskiego. Miejska biblioteka i za darmo poczytasz ,bo na pewno coś będzie :)
  • 0

#33 Kurzy Napisany 16 sierpnia 2008 - 01:57

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Czy grał ktoś w Assassin's Creed PL? Fajnie się przeżywa grę? Może bym zrozumiał wreszcie fabułę a nie tylko urywki. Poza tym wypadałoby wesprzeć polską dystrybucję :P
  • 0

#34 Nyjacz Napisany 16 sierpnia 2008 - 07:52

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

Czy grał ktoś w Assassin's Creed PL? Fajnie się przeżywa grę? Może bym zrozumiał wreszcie fabułę a nie tylko urywki. Poza tym wypadałoby wesprzeć polską dystrybucję :P

Grałem. Wersja taka jak na PeCetach ;). Nie psuje za bardzo klimatu a o WIELE WIĘCEJ się rozumie. Tylko niektóre dialogi przedobrzone i brzmią sztucznie, ale chyba chcecie wiedzieć o co w ogóle kaman, nie? ;]. Jest dobrze, a nawet bardzo.
  • 0

#35 Godot Napisany 04 października 2008 - 20:54

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
- Far Cry 2
- Dead Space
- Fable 2
- Fallout 3
- Wario Land: Shake It

A teraz coś złego i coś dobrego na temat każdej z nich:
Do Far Cry przyciąga mnie design, założenia, grafika i ogólna koncepcja gry. Kręcą mnie otwarte przestrzenie, planowanie akcji itp. Odpycha mnie to, że to kolejna strzelanka i nie wytrzyma porównania z Gearsami 2. Wiadomo, to inna gra ale tutaj i tutaj sie strzela. Obawiam sie przesytu.
Do Dead Space przyciąga mnie przede wszystkim klimat. Fatal Frame 4 w tym roku raczej nie będzie więc to w zasadzie jedyny porządny horror. Odpycha podobieństwo do Gearsów, podobne sterowanie i podobny klimat. Przesyt raczej gwarantowany.
Do Fable 2 przyciąga mnie bajkowośc, to, że bardzo podobała mi się pierwsza częśc, oraz to, że lubię gry Piotrusia :) Wad w zasadzie nie widzę, jedyną wadą jest Far Cry 2 :) I to raczej między tymi grami wybiorę, ale daję też szanse innym :)
Do Fallouta 3 przyciąga mnie to, że będzie to rpg na wiele, wiele godzin. Zapowiada się klimatycznie. Odciąga to, że Oblivion mi się nie podobał, a sama gra nie wytrzyma porównania z genialnym Mass Effect. A poniżej tego poziomu nie chcę schodzic.
Do Wario Land: Shake It oldskulowośc, design oraz to, że uwielbiam platformówki. Odciąga to, że przy reszcie wygląda jak popierdółka, jak gra z Live Arcade i chyba nie oferuje aż tylu doznań co reszta.
Weźcie też pod uwagę, że oprócz jednej z tych gier biorę Banjo Kazooie i Gears of War 2
  • 0

#36 Aras Napisany 04 października 2008 - 22:09

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
Dead Space, zdecydowanie, to jedyna faktyczna nowość w tym zestawieniu. A do gearsów gra jest tylko pozornie bardzo podobna.
  • 0

#37 olfeusz Napisany 05 października 2008 - 19:31

olfeusz

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 529 Postów:
Ciężko doradzić bo każda z pozycji to inny klimat i tak mnie do Fable II i Fallouta 3 kompletnie nie ciągnie chociaż tą drugą być może spróbuję. Wario Land nie mam pojęcia co to jest, a Far Crya i Dead Space ja biorę na pewno. I jak tu pomóc?

W sumie na Twoim miejscu brałbym Fable II ponieważ grałeś w jedynkę i będzie to dla Ciebie kontynuacja przygody i sobie będzie mógł powspominać :]

Ale najlepsze wyjście to kupić wszystkie te gry :D
Wiadomo tak najlepiej powiedzieć.
  • 0

#38 Godot Napisany 05 października 2008 - 21:09

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
po glebokiej analizie postanowilem czekac na oceny Fable 2 :^^:
raczej na 90% wezme Far Cry, a Fable na gwiazdke sobie zazycze :foch: odpuszczam, poki co, Dead Space i Wario
Fallout jest takim czarnym koniem, wezme go, jezeli dostanie naprawde genialne noty (takie znacznie powyzej 90%)
  • 0

#39 BeSOS Napisany 06 października 2008 - 10:35

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ja tak naprawdę mam ochotę na Banjo, GoW2, Silent Hilla, Dead Space, Fable 2, POPa, Mirror's Edge i nowego Tomba. Czasu nie znajdę na więcej jak dwie, więc wybrałem Banjo i POPa - przynajmniej beznadziejny początek 2008 będę miał wypełniony :^^:
  • 0

#40 Texz Napisany 06 października 2008 - 10:42

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Mój ekonomiczny zmysł przetrwania mówi mi, że warto w pierwszej kolejności zainwestować w Fallout 3 i Fable 2. Zanim je skończę / przejdę w zadowalającym mnie stopniu, reszta perełek powinna stanieć do interesującego mnie pułapu cenowego. Tym sposobem listopad będzie po brzegi przepełniony graniem, a i w Grudniu, kiedy to premier jest relatywnie mniej, będzie zawsze co nadrabiać mniej zajmujące czasowo gierki. :twisted:
  • 0

#41 olfeusz Napisany 10 października 2008 - 17:57

olfeusz

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 529 Postów:
Cholera, jeszcze parę minut temu byłem gotów znów kupić CoDa 4 dla multi, a na WaW nie zwracałem uwagi. Oglądam jednak GP z multi i jest to praktycznie kopia genialnej czwórki i teraz nie wiem co wybrać.

Za pierwszą grą przemawia to, że znam ją wręcz na wylot i jestem do niej przyzwyczajony. Obawiam się jednak, żeby ludzie nagle nie przestali grać chociaż mam nadzieję, że nie grozi to jej.

Jeśli chodzi o World at War to chciałbym zgodnie z tradycją zaliczyć każdą kolejną część, a kupować praktycznie dwie te same gry tyle, że w innych realiach to nie na moją kieszeń zwłaszcza, że czwórka cały czas jest droga.

Edytka podpowiada, że problemu już nie ma bo kupiłem CoDa 4 :]
  • 0

#42 Godot Napisany 13 października 2008 - 00:26

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
no to zdecydowalem :^^: biore Far Cry 2 :) z Fable zrezygnowalem poki co, poniewaz dopiero niedawno skonczylem Zelde, na polce lezy nie ruszone Okami wiec trzecia gra tego typu to juz przesyt :)
  • 0

#43 Ryan Napisany 13 października 2008 - 00:34

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
OMG, to Fable 2 jest Twoim zdaniem Xboksową Zeldą? O_o
Proszę mi powiedzieć, drodzy moi, której z tych gier nie warto kupić?
- Tomb Raider Underworld
- Mirror's Edge
- Prince of Persia
- Fallout 3
- Mortal Kombat vs. DC Universe
- Resident Evil 5
- Far Cry 2
- Rock Band 2
- Saints Row 2
- LittleBigPlanet
- Fable 2
- Gears of War 2
- Lips
- Left 4 Dead
- Banjo Kazooie: Nuts & Bolts

Bo nie chcę kupić aż 15 gier a jestem pewien, że każda z nich będzie przynajmniej dobra.
  • 0

#44 Godot Napisany 13 października 2008 - 00:45

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
nom, Fable to taka xboxowa Zelda... zawsze ja za taka uznawalem... a cos nie tak?
ja bym nie kupil:
- Mirror`s Edge - bo na gre sie lepiej patrzy niz gra (mowie to opierajac sie na wrazeniach ludzi, ktorzy w to grali) i ogolnie nie pasuje mi koncepcja tej gierki
- Prince of Persia - rowniez koncepcja, wyglad tej gry mi sie nie podoba, nigdy nie mialem sentymentu do PoPa, trylogia z past genow tez do mnie nie przemawiala
- Fallout 3 - bo Mass Effect jest lepszy :foch:
- Mortal - geez, kicz i zenada to drugie imie tej gry :D
- Rock Band - bo gry muzyczne to bida z nedza, w dodatku droga przestrasznie
- Saints Row - bo pierwsze oceny wskazuja na gre solidna i tyle... sa lepsze
- Left 4 Dead - bo nie wiem co to :twisted:
- Lips - bo na karaoke idzie sie do baru a nie nolife`uje w domu spiewajac do lustra

no, to 8 gier mozesz juz skreslic :D
  • 0

#45 Gość__* Napisany 13 października 2008 - 00:51

Gość__*
  • Goście

OMG, to Fable 2 jest Twoim zdaniem Xboksową Zeldą? O_o
Proszę mi powiedzieć, drodzy moi, której z tych gier nie warto kupić?
- Tomb Raider Underworld
- Mirror's Edge
- Prince of Persia
- Fallout 3
- Mortal Kombat vs. DC Universe
- Resident Evil 5
- Far Cry 2
- Rock Band 2
- Saints Row 2
- LittleBigPlanet
- Fable 2
- Gears of War 2
- Lips
- Left 4 Dead
- Banjo Kazooie: Nuts & Bolts

Bo nie chcę kupić aż 15 gier a jestem pewien, że każda z nich będzie przynajmniej dobra.


A powiedz Ty mi, po co masz brać Far Cry 2 czy Gears of War 2 jak Ty ponoć nie lubisz tego typu shoterów?
  • 0

#46 Ryan Napisany 13 października 2008 - 00:51

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
@greg: Czy ja mówię, że coś nie tak? :) Nie musisz się z miejsca z pazurami rzucać. ;P
W Mirror's Edge akurat grałem i IMO gra się lepiej niż gra wygląda. Jeśli chodzi o PoP to przekonuje mnie gameplay choć np. grafika mi nie podchodzi. RB2 jest wypasiony - mam kilkanaście godzin za sobą i jak dla mnie to jest mocny buy. I bez obaw, mam z kim LIPSić. I nie, nie mam na myśli gejparty. SR2 - 86 to lepiej niż jedynka. Tylko "yo!" klimat mnie nie przekonuje. L4D będzie genialne w multi, ale ja nie lubię shooterów. :/ Obecnie gdybym miał coś wykreślić z listy, to byłyby to L4D, SR2, FC2, F3 i LBP. Dzięki za input: przekonałeś mnie, że w F3 nie warto inwestować. ;)
@LL1: bo lubię "samplować" gry, nawet takie nie w moim stylu. Poza tym widziałem na żywo edytor w FC2 i KOSI.
  • 0

#47 Godot Napisany 13 października 2008 - 00:55

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
a wlasnie, LBP - ta gra nie moze byc dobra... dante i szini sie podniecaja, wiec to ja CALKOWICIE i TOTALNIE skresla w moich oczach :^^:
Far Cry bym nie skreslal, gra zapowiada sie na mocna w singlu (a tylko to mnie interesuje), jest duza i pozwala na duzo :) mnie calkowicie przekonala recka w Neo
  • 0

#48 Ryan Napisany 13 października 2008 - 00:57

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Dante się podnieca logo wydawcy na pudełku, więc wiesz... ;>
  • 0

#49 Godot Napisany 13 października 2008 - 01:02

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
w sumie... cos od Sony i tak hype`owane nie moze byc zle (nawet gdyby bylo)

nie odpowiedziales dlaczego, twoim zdaniem, Fable nie moze byc Xboxowa Zelda
  • 0

#50 Ryan Napisany 13 października 2008 - 01:13

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Nie powiedziałem, że nie można. Uważam jedynie, że to swojego rodzaju wyróżnienie. Nawet w ustach takiego nie-autorytetu jak Ty. :^^:
  • 0

#51 Godot Napisany 13 października 2008 - 01:19

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
fak ju, gupi hamburgerze :foch:

Fable to znakomita gra przeciez! Abstrachujac od tego czym miala byc (co, szczerze mowiac, totalnie mnie walilo, bo nie czytalem zapowiedzi pierwszej czesci), gra broni sie dokladnie taka jaka jest :) A jest cudowna przygoda, ma fantastyczny klimat, swietne miejscowki, swietny system. Niektorymi rozwiazaniami i rozbudowaniem bije Zelde na glowe, w innych jej ustepuje. Zadna to ujma dla Zeldy, ze pudelko z Fable stoi obok.
Tak, Fable i Zelda to gry, ktore mozna wymieniac jednym tchem, w jednej wypowiedzi, w jednym zdaniu.
  • 0

#52 Ryan Napisany 13 października 2008 - 01:28

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
A to nie Ty przypadkiem psioczyłeś na artstyle Fable 2? A może to był Jedyn? :hmmm: Ciągle Was mylę, tak samo rozepchani jesteście... :/
  • 0

#53 Godot Napisany 13 października 2008 - 01:29

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
nie psiocze na jakies obrazki czy filmiki bo zwyczajnie tego nie ogladam :) no chyba, ze wpadnie mi w rece albo ktos mnie zacheci
wiec musial to byc jedyn ( :zakochany: )
  • 0

#54 Nyjacz Napisany 16 listopada 2008 - 16:05

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:
Więc.. "Jaką grę wybrać?"
- Dead Space;
- Far Cry 2;
- Mirror's Edge;
- Tomb Raider: Underworld.
Najbardziej to mnie po wideorecce od GT i innych recenzjach ciągnie do FC2, ale wiem że opinie są podzielone. Najlepiej byłoby samemu sprawdzić, ale nie chcę zaliczyć wpadki.
  • 0

#55 Godot Napisany 16 listopada 2008 - 19:54

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
ja bym bral Dead Space lub Tomb Raidera :) ME bedzie niedlugo tanio do kupienia a FC2 to crapik
  • 0

#56 Gość__* Napisany 16 listopada 2008 - 20:43

Gość__*
  • Goście
Zdecydowanie Dead Space. Znakomita gierka :)
  • 0

#57 Godot Napisany 16 listopada 2008 - 20:52

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
ja chyba tez, gierka bedzie tansza niz nowosc a Tomb tez raczej stanieje, w koncu gra single player only :)
  • 0

#58 Nyjacz Napisany 16 listopada 2008 - 21:09

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:
Greg, ja rozumiem, gra może komuś nie podejść. Wiadomo, to co podoba się temu, może nie podobać się tamtemu. Rozgrywka, cały kocept... Ale crap raczej nie przyniósł by tak dobrych ocen a akurat do tej gry najbardziej mnie ciągnie więc prosiłbym o jakieś bardziej obiektywne opinie.
  • 0

#59 Godot Napisany 16 listopada 2008 - 21:11

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
mnie tez ciagnelo do tej gry, bardzo :) podobalo mi sie rozbudowanie, podobal mi sie klimat, pomysl itp
ale jej wady sa dla mnie nie do przeskoczenia... zreszta poczytaj sobie temat
  • 0

#60 ACZ Napisany 16 listopada 2008 - 21:12

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
Nyu, na oceny nie ma co patrzeć, dali w łapę recenzentom i tego się trzymaj ;]
  • 0