Skocz do zawartości

Jaką grę wybrac? Temat multiplatformowy


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
5038 odpowiedzi na ten temat

#4171 lukaszSA Napisany 08 stycznia 2019 - 09:24

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

TR1 jest grywalny, ale RDR 2 już nie.

 

Ma to sens


  • 1

#4172 Nyjacz Napisany 08 stycznia 2019 - 09:33

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 968 Postów:

Oczywiście, że tak. Sentyment na pewno pomaga, ale:

- Jeśli gracz szuka GRANIA, a nie oglądania cutscenek, dialogów i wychylania gałki do przodu to dostanie go w TR, nie w RDR2;

- Jeśli gracz szuka dobrze wypchanej gry na 8h, a nie rozwodnionej rozgrywki na 100h - ponownie TR, nie RDR2;

- Jeśli gracz uwielbia gry action/adventure polegające na platformingu i puzzlach, a nie bardzo lubi open worldy to TR, nie RDR2;

- Dochodząc do kwestii sterowania, Lara może i obraca się zamiast iść na boki, ale sterowanie jest responsywne, płynne i precyzyjne, czego nie można powiedzieć o Arturze, który no fajnie, że idzie na boki, a nie obraca się, ale oprócz tego wszystko inne jest w tych controlsach spierdolone.

 

Wymieniać dalej?  :sir:


  • 1

#4173 lukaszSA Napisany 08 stycznia 2019 - 09:38

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Co ci po responsywności jeśli musisz się kilka sekund ustawić przy krawędzi aby skoczyć prosto a nie gdzieś na bok.


  • 0

#4174 burnstein Napisany 08 stycznia 2019 - 09:39

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 072 Postów:

Może kup sobie Nintendo zamiast męczyć sie ze starymi crapami i wmawiać sobie, że nie są starymi crapami.


  • 0

#4175 Nyjacz Napisany 08 stycznia 2019 - 09:41

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 968 Postów:

No i to między innymi sprawia frajdę.

 

Burn, mam Switcha i nie muszę niczego racjonalizować, gram w to, na co mam zajawę w danej chwili.


  • 0

#4176 burnstein Napisany 08 stycznia 2019 - 09:44

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 072 Postów:

No to powiem ci, że grasz źle i w złe gry :cf:


  • 2

#4177 Mateo Napisany 08 stycznia 2019 - 09:44

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 087 Postów:

Może kup sobie Nintendo zamiast męczyć sie ze starymi crapami i wmawiać sobie, że nie są starymi crapami.

Może ty byś sobie w końcu kupił Nintendo? Pomasowałbyś sobie przy Octopath Traveler. :)
  • 0

#4178 burnstein Napisany 08 stycznia 2019 - 09:47

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 072 Postów:

O, cześć Mateo, grałeś może w Terranigmę?


  • 0

#4179 Nyjacz Napisany 08 stycznia 2019 - 09:47

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 968 Postów:

No to powiem ci, że grasz źle i w złe gry :cf:

Dziękuję za opinię. Wracam do RDR2, bo forumek każe  :blah:


  • 0

#4180 lukaszSA Napisany 08 stycznia 2019 - 09:48

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

No i to między innymi sprawia frajdę.

 

A mi sprawia frajdę oglądanie realistycznej animacji postaci


  • 0

#4181 Schrodinger Napisany 08 stycznia 2019 - 09:51

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
> hejtuj RDR2
> jak grać to na najwyższym poziomie bo inaczej nuda
> katuj krapa który wyszedł gdy miałeś dwa latka

logiczne
  • 0

#4182 Nyjacz Napisany 08 stycznia 2019 - 09:56

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 968 Postów:

 

No i to między innymi sprawia frajdę.

 

A mi sprawia frajdę oglądanie realistycznej animacji postaci

 

No a mi nie  :dunno:


  • 0

#4183 Tynio Napisany 08 stycznia 2019 - 09:59

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

No, fundament, ale świat idzie do przodu i jak nie ograłeś go w 1996r. to jest już za późno, bo teraz to stary crap. Dlatego też gramy (no, Tajkun gra) w Destiny teraz, a nie za 10 lat.


Masz rację, świat idzie do przodu jednak uważam, że raz na jakiś czas odskocznia od nowych gier wydanych na PS4/Xbox One czy Switcha to nie jest jakiś poziom spierdolenia.
Co do ogrania to już 2 razy skończyłem TR tylko że było to 96 i 97 roku

Aha fajnie, żyj dalej przeszłością, co nastepne w kolejce?

Ps. Lata mijają a destiny ciągle boli tych co nie grają


Pewnie coś się znajdzie na półce do ogrania :)
Wiesz że takie Destiny to mi lata i powiewa - Nie chciałeś ze mą grać to nawet nie będę się pochlał nad gierką.

Destiny niekoniecznie zostanie zapomniane, bo po jego sukcesie powstały różne Divisiony czy inne Anthemy.


Tu masz rację, że jak coś się sprawdzi to na rynku pojawiają się udoskonalone klony i ciągnie się to tak długo jak się zarabia.

Za 10 lat wybrani bedą mogli pławić sie w tym, że mieli kontakt z mesjaszem który zrewolucjonizował branżę, a Dynio będzie łkał ze spuszczoną głową bo Destynki już nie nadrobi ze względu na zamknięte serwery.


To nie jest powód do płaczu że nie ograłem tytułu który jakoś mnie nie porwał :)

TR1-5 są przestarzałe, ale bez przesady. Są dalej grywalne, jakiś czas temu pykałem na PSP w jedynkę i było zajebiście. Po pierwsze sterowanie choć archaiczne, to szybko idzie się do niego przyzwyczaić, a potem czerpać z niego zalety, głównie precyzję, wyczucie i brak randomowości, a tych cech nie da się przypisać Tombom po Legend. Po drugie gra jest bardziej wymagająca, ale w ten fajny sposób, czyli platforming jest bezlitosny, a eksploracja i zagadki bardziej skomplikowane i złożone. Atutem jest też to, że poziomy nie wyglądają jak przygotowane przez starożytne cywilizacje sale gimnastyczne. Gra nie prowadzi za rączkę, przez 99,9% czasu się gra, eksploruje, myśli i skacze. No i nie ma co ukrywać, taka jedynka klimatem zjada 90% gier.

Zresztą wystarczy zobaczyć na walkthrough starych Tombów, ile ludzi tam wciąż kocha te odsłony i pała nienawiścią do nowych. I nie, nie zawsze są to zjeby, które nie mają konsoli nowszej niż PS2.


Co do samego sterowania to TR nie obsługuje analogów więc w takim TR III grało się lepiej (wczoraj jak testowałem)
Ale masz rację że w tej grze nikt nie prowadzi za rękę i już po zaliczeniu pierwszej planszy przyzwyczaiłem się do sterowania.

Oczywiście, że tak. Sentyment na pewno pomaga, ale:
- Jeśli gracz szuka GRANIA, a nie oglądania cutscenek, dialogów i wychylania gałki do przodu to dostanie go w TR, nie w RDR2;
- Jeśli gracz szuka dobrze wypchanej gry na 8h, a nie rozwodnionej rozgrywki na 100h - ponownie TR, nie RDR2;
- Jeśli gracz uwielbia gry action/adventure polegające na platformingu i puzzlach, a nie bardzo lubi open worldy to TR, nie RDR2;
- Dochodząc do kwestii sterowania, Lara może i obraca się zamiast iść na boki, ale sterowanie jest responsywne, płynne i precyzyjne, czego nie można powiedzieć o Arturze, który no fajnie, że idzie na boki, a nie obraca się, ale oprócz tego wszystko inne jest w tych controlsach spierdolone.

Wymieniać dalej? :sir:


Sentyment dużo pomaga i czasem trzeba zacisnąć zęby by przypomnieć sobie gdzie leży jakiś artefakt :)
Wczoraj grałem na PS3 dziś wyciągam PSX i jestem ciekawy jak duża różnica będzie w odbiorze samej gry.

Ten post był edytowany przez Tynio dnia: 08 stycznia 2019 - 10:03

  • 0

#4184 Nyjacz Napisany 08 stycznia 2019 - 10:02

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 968 Postów:

Ja już zlewam granie w oryginały, szczególnie PALowskie. Wystarczy odpalić lapka i jest 120 klateczek przy 75K, sterowanie padem od Xboxa 360, no i nawet teksturki lepsze. Jak w którejś gierce jest lag czy deadzone w sterowaniu, to można wyłączyć. ePSXe > PSX/PS3 jak dla mnie.


  • 0

#4185 Danteusz Napisany 08 stycznia 2019 - 12:52

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:


No to powiem ci, że grasz źle i w złe gry :cf:

Dziękuję za opinię. Wracam do RDR2, bo forumek każe :blah:
Trochę Ci to zajęło, ale w końcu zrozumiałeś o co chodzi w naszym forumingu ????
  • 0

#4186 burnstein Napisany 08 stycznia 2019 - 12:57

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 072 Postów:

W moim nie chodzi o nic. To sztuka nowoczesna.


  • 0

#4187 Schrodinger Napisany 08 stycznia 2019 - 13:11

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
Ja nie pamiętam co pisałem wczoraj więc ten tego :reggie:
  • 0

#4188 Chewie Napisany 08 stycznia 2019 - 15:50

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

Wolalbym cos takiego od tych nedznych kopii uncharted, chociaz tr 2013 bylo spoko

 

https://youtu.be/HxXdTI0NNy0


  • 0

#4189 drAKul Napisany 16 stycznia 2019 - 15:47

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Dumam w co teraz pograć po poksach. Zastanawiam się nad:
3DS - zostało mi jeszcze parę perełek:
Fire Emblem Shadows of Valentia
Metroid: Samus Returns
DQVII: Echoes of the Forgotten Past
Switch:
Valyria Chronicles 4
Super Smasch Bros. Ultimate
Tales of Vesperia

Sam nie wiem w co chce zagrać więc liczę na jakiś hint.
  • 0

#4190 Schrodinger Napisany 16 stycznia 2019 - 15:52

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
valkyria
  • 0

#4191 Rudolf Napisany 16 stycznia 2019 - 16:10

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 711 Postów:
Samus Returns, fantastyczny tytuł z masą fajnych i ułatwiających życie patentów, a zarazem całkiem wymagający. Dodatkowo świetnie wygląda w 3D i nie męczy oczu aż tak. Jeden z lepszych Metroidów jak dla mnie, z 2D tylko Super może być wyżej.

Ten post był edytowany przez Rudolf dnia: 16 stycznia 2019 - 16:11

  • 0

#4192 Tawotnica Napisany 16 stycznia 2019 - 16:16

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 070 Postów:
Też bym powiedział Samus Returns, ale po liście widzę że masz chyba ochotę na jakiś moloch na parędziesiąt+ godzin.

Fire Emblem przegryzane Smashem się nada.
  • 0

#4193 lukaszSA Napisany 16 stycznia 2019 - 16:31

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Shadows of Valentia to kraszer pod względem production values. Art style, muzyka czy dubbing to majstersztyk. Tylko 30 letnie projekty map ssą


  • 0

#4194 Rudolf Napisany 16 stycznia 2019 - 17:36

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 711 Postów:
Też w sumie zadam pytanko. Na Switcha bym coś powinął, bo jestem obecnie przykuty do łóżka do końca przyszłego tygodnia i mam kilka rzeczy do ogrania (inna sprawa, że są to takie molochy jak Zelda i Smash), ale też bym sobie to czymś poprzetykał. Na razie myślałem nad tymi trzema tytułami, ale inne propozycje chętnie usłyszę.

Oto o czym myślałem:
-Onimusha (nie na pierdyliard godzin, więc idealnie, ale nie wiem jak działa bez docka i czy przetrwał próbę czasu (Tawot?) grałem na premierę, ale nie skończyłem).
-Enter the Gungeon
-Dead Cells

Ten post był edytowany przez Rudolf dnia: 16 stycznia 2019 - 17:37

  • 0

#4195 Tawotnica Napisany 16 stycznia 2019 - 17:43

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 070 Postów:
Nie grałeś w DEAD CELLS? Lol, to na co czekasz?

Onimusha tylko jak masz spory sentyment do oryginału. Przez miotającą się kamerę co chwila sprawdzam mapkę. Pod wzgledem QoL gra się strasznie postarzała.
  • 1

#4196 Rudolf Napisany 16 stycznia 2019 - 17:50

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 711 Postów:
Boli mnie switchowa cena DC troszku, bo jednak mimo wszystko to rogalik, więc dla mnie indyk. Coś takiego jak HK bym kupił w pełnej cenie nawet, tutaj no nie wiem.
  • 0

#4197 drAKul Napisany 16 stycznia 2019 - 17:58

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Mam jeszcze pytanie czy Onimusha wyszła na Switcha w pudle?
  • 0

#4198 Rudolf Napisany 16 stycznia 2019 - 18:00

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 711 Postów:
Wyszła, ale chyba 160 najtaniej.
  • 0

#4199 drAKul Napisany 16 stycznia 2019 - 18:01

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:

Wyszła, ale chyba 160 najtaniej.


Ale w Europie? Bo widziałem tylko japończyka. Dobrze to działa na switchu w handheldzie?

Ten post był edytowany przez drAKul dnia: 16 stycznia 2019 - 18:01

  • 0

#4200 Rudolf Napisany 16 stycznia 2019 - 18:08

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 711 Postów:
A może to tylko JP :hmmm:

Ja się chyba zdecydowałem właśnie na Warlords, bo mam ochotę na coś liniowego + sentyment.
  • 0