Skocz do zawartości

Muzyka w RPG i jRPG


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
248 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Muzyka w jRPG... (86 użytkowników głosowało)

Muzyka w jRPG...

  1. Głosowanie ...potrafi być niewiarygodna! Słucham namiętnie! :D (53 głosów [56.38%])

    Procent głosów: 56.38%

  2. ...to po prostu zwyczajne tło dla właściwych zadań. (6 głosów [6.38%])

    Procent głosów: 6.38%

  3. ...nie kręci mnie wogole. (3 głosów [3.19%])

    Procent głosów: 3.19%

  4. ...a co to jRPG? XD (5 głosów [5.32%])

    Procent głosów: 5.32%

  5. Głosowanie ...najlepsza jest od Uematsu - FF OSTy wymiatają :DD (27 głosów [28.72%])

    Procent głosów: 28.72%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#31 Ayu.rin Napisany 08 września 2005 - 21:51

Ayu.rin

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 642 Postów:
Moje ulubione piosenki to:
:arrow: Eyes on Me - FFVIII
:arrow: Liberi Fatali - j/w
:arrow: One Winged Angel - FFVII
:arrow: Cloud Theme - j/w
:arrow: Turk Theme - j/w
:arrow: J-E-N-O-V-A - j/w
:arrow: Kokoro - Xenosaga
:arrow: The Miracle - j/w
:arrow: Melodies of Life - FFIX
:arrow: To Zanarkand - FFX
:arrow: Other World - j/w
:arrow: Sudeki da Ne - j/w
:arrow: Real Emotion(wersja japońska) - FFX-2
Theme z FFVII:AC
Sneak Eater - Metal Gear Solid 3
Main Theme - FFXI

Prócz tego strasznie podoba mi się utwór N. Uematsu i Risy Ohki pt. The Promised Land skomponowany z myślą o świecie FFVII, nie wiem czy wszyscy znają, w razie jakby ktoś chciał posłuchać to tutaj można sciągnąć.
I tyle na razie z mojej strony.
  • 0

#32 Lord Gumiś Napisany 09 września 2005 - 12:15

Lord Gumiś

    Mokujin

  • Narybek
  • 49 Postów:
Bardzo miło poznać dziewczynę, która lubi słuchać muzyki z gier. A co do utworu "The Promised Land" jest to jeden z moich ulubionych i znajduję sie na albumie "Pray", który osobiście polecam ^^
  • 0

#33 Gość__* Napisany 27 października 2005 - 08:54

Gość__*
  • Goście
Ah, ah, ah... Wspomnienia sie odzywaja :D osobiscie wielbie "Eyes On Me" z FFVIII - Faye Wong wymiata! "One Winged Angel" - heh, Seph, zebys ty stary slyszal, jaka muze ci zrobili... XD
  • 0

#34 Ayu.rin Napisany 27 października 2005 - 23:23

Ayu.rin

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 642 Postów:
Ja osobiście poleciłabym też OST z FFVII:AC - świetny.IMO Uematsu po raz kolejny pokazał, że nie tylko spokojną muzykę potrafi tworzyć świetną. Obecnie słucham też muzyki Once You Meet Her i zastanawiam się do której(jeśli w ogóle do którejś)części FF była nagrywana.
PS. Muzyka z Intro movie z World of Warcraft też jest świetna.
  • 0

#35 Lady Luck Napisany 28 października 2005 - 16:12

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Generalnie lubię OSTy z FFV, VII( +VII:AC), X, X-2 (kompletnie wyjęty z Finali, ale... sama muzyka fajna :) ) i KH. Gdybym miała wypisać tutaj ulubione kawałki, to pewnie byłoby to 87% OSTów ;)
  • 0

#36 Gość__* Napisany 28 października 2005 - 16:47

Gość__*
  • Goście
Jeśli mam byc szczery, to muza w rpg jest bardzo nierówna. Tylko kilka kawałków mi się bardzo podoba, są to najczęściej podkłady walk głównych bossów, tak jak wspominał Scorpio - Jenova, OWA, itp. Za to mamy zatrzęsienie kawałków pełniących zaledwie tło i są to tak skomponowane melodie, że muszą się niezauważalnie (niesłyszalnie) zapętlać. Stąd jest na prawdę biednie w temacie. To nie jest SH, gdzie każdy, KAŻDY kawałek jest genialny. Ale, jest kilka które mi bardzo podeszły, zwłaszcza "Compression of time" z FFVIII. Zdecydowanie jednk wole kawałki z innych gier ;)


EDIT: temat brzmi "muza", wiec rozumiem, ze chodzi o każdego RPG, nie sugerujac sie ankietą gdzie pisze jRPG. W takim razie bedę heretykiem i polecę Wam komputerowego World of Warcraft, gdzie ścieżka dźwiękowa jest fenomenalna. Na swoje usprawiedliwienie dodam, ze są szansę na WoWa na X360 i PS3 8)
  • 0

#37 Ayu.rin Napisany 28 października 2005 - 17:11

Ayu.rin

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 642 Postów:

Stąd jest na prawdę biednie w temacie. To nie jest SH, gdzie każdy, KAŻDY kawałek jest genialny. Ale, jest kilka które mi bardzo podeszły, zwłaszcza "Compression of time" z FFVIII. Zdecydowanie jednk wole kawałki z innych gier

Sęk w tym Dagon, że temat nie brzmi: " Muzyka z FF" czy też "Jaki kawałek z FF podobał Ci się najbardziej". Temat to Muza, a więc chodzi chyba o muzykę z gier w ogóle. To też pisz co chcesz, niekoniecznie o FF.
  • 0

#38 Lady Luck Napisany 28 października 2005 - 17:15

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

Temat to Muza, a więc chodzi chyba o muzykę z gier w ogóle.


Skoro jest w dziale RPG, to chyba jednak jest to ograniczone o RPGi.

Za to mamy zatrzęsienie kawałków pełniących zaledwie tło i są to tak skomponowane melodie, że muszą się niezauważalnie (niesłyszalnie) zapętlać. Stąd jest na prawdę biednie w temacie.


Zapętlające, nie oznacza złe :? Hymnu z FFX mogę słuchać bez problemów, pomimo, że trwa zaledwie 40 sekund... Podobnie jest z Cosmo Canyon (FFVII), czy nawet To Zanarkand (FFX)- kawałki, które muszą się zapętlać i co z tego? Są dobre.
  • 0

#39 Gość__* Napisany 28 października 2005 - 17:37

Gość__*
  • Goście

Stąd jest na prawdę biednie w temacie. To nie jest SH, gdzie każdy, KAŻDY kawałek jest genialny. Ale, jest kilka które mi bardzo podeszły, zwłaszcza "Compression of time" z FFVIII. Zdecydowanie jednk wole kawałki z innych gier

Sęk w tym Dagon, że temat nie brzmi: " Muzyka z FF" czy też "Jaki kawałek z FF podobał Ci się najbardziej". Temat to Muza, a więc chodzi chyba o muzykę z gier w ogóle. To też pisz co chcesz, niekoniecznie o FF.


Temat też nie brzmi "Twoja ulubiona muza", tylko po prostu muza, wiec chcę sie wypowiedzieć o tej muzyce, którą najczęściej słyszałem w RPG, czyli w FF. Krytykuje, bo nigdzie nie pisze, że to jest temat wykluczający krytyke. ;)

Zapętlające, nie oznacza złe :?


Nigdzie tak nie napisałem, tylko chodzi mi o to, ze trudniej coś zapetlonego skomponować tak, zeby sie spodobało. Jak stanowi tło znaczy że nie przykówa tak do siebie jak powinno. Zresztą "Compression of time" jest takim kawałkiem, a bardzo go lubię.

Jeszcze raz! Jaki jest temat? :P - Scorpio
  • 0

#40 Kleksandra Napisany 28 października 2005 - 17:59

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:
Muzyka w jRPG? Jeśli chodzi o tą, której słucha moja siostra jak gra, bądź OSTy, które ściąga, to powiem tylko jedno. Jest PARĘ fajnych wałków, reszta jest do kitu i nie wiem jak można tego słuchać, nawet grając. Wyłączyłabym dźwięk, żeby nie psuć sobie zabawy :]
  • 0

#41 Gość__* Napisany 28 października 2005 - 18:09

Gość__*
  • Goście

Muzyka w jRPG? Jeśli chodzi o tą, której słucha moja siostra jak gra, bądź OSTy, które ściąga, to powiem tylko jedno. Jest PARĘ fajnych wałków, reszta jest do kitu i nie wiem jak można tego słuchać, nawet grając. Wyłączyłabym dźwięk, żeby nie psuć sobie zabawy :]


Kurde, a jak !! Zgadzam się po raz pierwszy w historii tego forum z Kleksią w 100%. Czasem muza jest super, czasem to jest taki gniot ze ciężko to wytrzymać. :mrgreen: (a zaraz wejdzie tutaj Scorpio i zacznie narzekać :P )
  • 0

#42 Gość__* Napisany 28 października 2005 - 18:28

Gość__*
  • Goście
Moim ulubionym soundtrack'iem jest zdecydowanie OST z FFIX ... opening jest po prostu cudowny, cały ten pseudo gotycko-bajkowy klimat byłby niczym bez muzyki :roll:

Co prawda nie grałam zbyt duzo w Chrono Crossa, ale muzyka podobała mi się bardzo, a opening ...ehh ...po prostu niesamowity ...te skrzypce są piękne :)
  • 0

#43 Gość__* Napisany 28 października 2005 - 18:44

Gość__*
  • Goście
To ja tak może o OST do Advent Children? Zasłuchuję się piosenką CALLING. A J-E-N-O-V-A czy OWA w tej wersji... trochę mi nie leżą. Zawsze byłam lepsza w plastyce niż muzyce, nie jestem na czasie z nowymi piosenkami i trendami (włączam radio albo TV, a tam coś, czego słuchać się nie da -_-) i mam mikroskopijne pojęcie o gatunkach muzycznych czy różnych efektach wplatanych do piosonek. O ścieżce dźiękowej do AC mogę powiedzieć tylko, że jest przeładowana basami i jakimiś dłużyznami. W filmie kawałki z płyty brzmiały lepiej, bo nie słyszeliśmy ich całych. A teraz np. słucham sobie Jednoskrzydłego Anioła i mam ochotę wziąć nożyczki i uciąć kawałek środka. Słowa, piękne słowa, a potem... bas, bas, bas, muzyka, muzyka, BAS!!! Aż mam dość tej piosenki :? . Przyjemniej słucha mi się wersji One-Winged Angel ze zwiastunów AC. Kurde, nie zakocham się w tym OST.

Jest PARĘ fajnych wałków, reszta jest do kitu i nie wiem jak można tego słuchać, nawet grając. Wyłączyłabym dźwięk, żeby nie psuć sobie zabawy :]

Fakt faktem, że nigdy nie jest tak, żeby wszystkie kawałki były dobre. Ja niektóre lubię w grze - np. chocobo theme w różnych wariacjach, ale nie znoszę słuchać tego ot, tak sobie. Ale są takie instrumentalne kawałki, których lubię posłuchać dla przyjemności, np. Escaflowne z Breath of Fire IV - muzyczkę z intra, z delikatnym kobiecym głosem (trudno to jednak nazwać piosnką; chcecie posłuchać - priva mam w profilu :] ) czy Synestha - z tejże gry. Piosenki - w ogóle chętniej słucham japońskich tworów niż np. ostatnich zachodich "hitów", ale nawet Uematsu parę razy mnie zawiódł.

Ale dźwięku bym nie wyłączyła, nawet przy średniej muzyce, bo granie bez dźwięku, to jest dopiero badziewne :}
  • 0

#44 Scorpio Napisany 28 października 2005 - 18:50

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

mam mikroskopijne pojęcie o gatunkach muzycznych czy różnych efektach wplatanych do piosonek

To samo. Znam tylko dwa gatunki muzyki: podchodzące lub nie podchodzące mi. Czy to rock, czy rap, czy POP. Mi to rybka, ważne by mój słuch się w tej piosence zakochał (dyskryminacja pisoenki za gatunek to trochę IMO rodzaj faszyzmu :P jak jest fajna, to jest fajna i już).
Ile było tych wersji One Winged Angel? O ile się nie mylę, doliczyłem się 4. Z czego faktycznie, najładniejsza była w trailerach do filmu. Trailery od filmu też były ładniejsze.

Osobiście także nadal miłuję bardziej wielbię OSTa z gry Final Fantasy VII niż filmu Advent Children.

Veri, veri, vanitas.
  • 0

#45 Gość__* Napisany 28 października 2005 - 18:57

Gość__*
  • Goście

Osobiście także nadal miłuję bardziej wielbię OSTa z gry Final Fantasy VII niż filmu Advent Children.

Tak jak ja.


Veri, veri, vanitas.

"Veni, veni, venias"
Tak, z moją znajomością łaciny i potwornym formalizmem, musiałam 8) .
  • 0

#46 Gość__* Napisany 28 października 2005 - 19:03

Gość__*
  • Goście
Muzyka w AC w ogóle nie zapadła mi w pamięć :?

Jedynym utworem przy którym się ożywiłam i na który zwróciłam uwagę był One Winged Angel...wersja ujdzie, rockowe wtawki nie drażniły ucha, ale i nie były specialnie powalające ..wersja z gry odpowiada mi o wiele bardzie ...chórki są świetne :]
  • 0

#47 Lady Luck Napisany 28 października 2005 - 19:27

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

Muzyka w AC w ogóle nie zapadła mi w pamięć


Obejrzałaś raz, razem z siostrą, z którą turlałaś się ze śmiechu- jak ty przy tym chciałaś zapamiętać muzykę?? :lol:


...chórki są świetne :]


Oj są..... ^^
  • 0

#48 Gość__* Napisany 28 października 2005 - 19:39

Gość__*
  • Goście
Bo nie była na tyle dobra, żebym zwróciła na nia uwagę :]
  • 0

#49 Gość__* Napisany 28 października 2005 - 21:41

Gość__*
  • Goście
Najlepszy OST to oczywiście z FFVII najlepsze dla mnie bez wątpienia jest:"The main theme of Final Fantasy VII". Jeszcze fajne są:(z FFVII) "Jenova" i "Those who will fight fughter"(czy jakoś tak :P) o i jeszcze "Aeris Theme"(wzruszający na maksa).
Z FFVIII genialny jest w walkach z bossami i przy ostatniej walce z Ultimecią(zapomniałem jak się zwą:P) W FFIX zaczne grać niedługo. A FFX ma genialny OST.
Oteherwordl,Luca,ale najlepszy jest na wyspie Besaid(tam jak idziesz pod wodospadami) no i w Blitz Off jak bym mógł zapomnieć :mrgreen: Ogólnie Uematsu jest najlepszym kompozytorem muzyi w grach(obok Hidekiego Naganumy,Richarda Jequesa) szkoda że już nie jest związany z Square-Enix :|
  • 0

#50 Kleksandra Napisany 28 października 2005 - 21:54

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

Najlepszy OST to oczywiście z FFVII najlepsze dla mnie bez wątpienia jest:"The main theme of Final Fantasy VII". Jeszcze fajne sąz FFVII) "Jenova" i "Those who will fight fughter"(czy jakoś tak ) o i jeszcze "Aeris Theme"(wzruszający na maksa).

Szacun, pozdro :shock:
Z całym szacunkiem (nie żebym się powtarzała..... :roll: ) ale podziwiam ludzi, którzy lubią ten OST. Przesz tego, IMHO, się nie da słuchać :shock: :shock: :shock: Jedyna scena (i kawałek), w której muzyka mi się podobała, to śmierć Aeris. Reszta...no comment.

EDIT: Marufa, jak miło Cię widzieć :D
  • 0

#51 Gość__* Napisany 29 października 2005 - 08:03

Gość__*
  • Goście

EDIT: Marufa, jak miło Cię widzieć :D


bueheeh :) dziekujeM :wink:


Mi FF7 podobało sie tak sobie w porównaniu z FF9....Chociaz były kawałki z FF7 które naprawdę mi się spodobały, np : Cosmo Canyon, OWA iii ...nie pamietam co jeszce, bo dawno grałam, ale temat Cosmo Canyon był dla mnie jednym z najlepszych...

...Soundtrack z FF9 bardziej rzucał się "w uszy"

Co do FFX w które nie grałam .....At Zanarkand ...zawsze się wzruszałam przy tym pianinku, Suteki da ne lubię, ale tylko wersję ze scenki, czyli skrzypce ( i chyba tam piano jest ...na pewno jest :wink: ), bo wersja orkiestrowa jest dal mnie za bardzo "przeładowana" ...same płaczace skrzypce wystarczą :)

No i Otherworld ....chyba pierwszy tak mocny kawałek w historii FF ^________^
  • 0

#52 Ayu.rin Napisany 29 października 2005 - 11:01

Ayu.rin

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 642 Postów:

Ogólnie Uematsu jest najlepszym kompozytorem muzyi w grach(obok Hidekiego Naganumy,Richarda Jequesa) szkoda że już nie jest związany z Square-Enix :|

Nie jest :shock: ? A..ale muzykję do FFXII tworzy, zdaje się.. :?
  • 0

#53 Lady Luck Napisany 29 października 2005 - 12:37

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

A..ale muzykję do FFXII tworzy, zdaje się..


Tylko jeden kawałek, o ile mi wiadomo...
Uematsu odszedł ze S_E już jakiś czas temu; postanowił tworzyć sam wraz z Black Mage, bodajże.
  • 0

#54 Ayu.rin Napisany 29 października 2005 - 13:16

Ayu.rin

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 642 Postów:

Uematsu odszedł ze S_E już jakiś czas temu; postanowił tworzyć sam wraz z Black Mage, bodajże.

A wiadomo dlaczego?
  • 0

#55 Rinoa Napisany 29 października 2005 - 13:19

Rinoa

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 318 Postów:
z FF8 najbardziej podoba mi się kawałek "Eyes on me" :) i "Waltz for the moon"
z FF9 za to podoba mi się bardzo melodia podczas której wędruje się przez mapę świata :D OST'y ze wszystkich finali rox ;)
  • 0

#56 Lady Luck Napisany 29 października 2005 - 13:19

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Uematsu ponoć stwierdził, że chce zacząć działać jako niezależny kompozytor; nie ma w tym (oficjalnie... ;) ) żadnych niesnasek z S_E. Poszukaj w Googlach jego strony (nie pamiętam adresu -_-`). Poszukaj w niusach z mniej-więcej maja. Chyba maja...
  • 0

#57 Gość__* Napisany 29 października 2005 - 14:22

Gość__*
  • Goście
Ehhh .....Uematsu odwalił kawał dobrej roboty ...Wraz z jego odejściem zakończyła się dla mnie era "starych finali"....zobaczymy jak bedą się prezentować FF'y nowożytne :wink:

Wie ktoś kto ma się zająć oprawą muzyczną w FFXII????
  • 0

#58 Lady Luck Napisany 29 października 2005 - 15:53

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

Wie ktoś kto ma się zająć oprawą muzyczną w FFXII????


Nie ci od Vagranta? ( GRĘ mam na myśli ;) )
Albo X-2... nie pamiętam... :?
  • 0

#59 Ayu.rin Napisany 29 października 2005 - 18:57

Ayu.rin

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 642 Postów:
Tak czy siak to juz nie juże nie będzie to samo, muzyka Uematsu tworzyła wspaniały klimat w grach FF, natomiast w FFX-2 miejscami była O-K-R-O-P-N-A.
Panie Tetsuya, niech pan wraca, do cholery! :mrgreen:
  • 0

#60 Gość__* Napisany 29 października 2005 - 20:48

Gość__*
  • Goście

Uematsu odszedł ze S_E już jakiś czas temu; postanowił tworzyć sam wraz z Black Mage, bodajże.

A wiadomo dlaczego?

Oj, Ayu, Ayu... Ayutku :P :

http://www.neo-plus.... ... 6735#36735

Ciekawostka muzyczna: Nobuo Uematsu odchodzi ze Square-Enix i zakłada własną firmę - "Smile Please". Nie lubi nazywania tego "zwolnieniem" czy nawet "odchodzeniem", preferuje określenie "wyrastania", tak jak kończy się szkołę i wyrasta niej. Decyzję motywuje tym, że chce pracować w swoim własnym tempie. Założenie własnej firmy nie oznacza zakończenia komponowania muzyki do gier, Nobuo nie wyklucza też, że mógłby dalej pisać muzykę dla SE. Tylko, czy SE nie poczuje się obrażone i będzie chciało muzyki Pana Uematsu? Wprawdzie brak jego nazwisko na liście płac serii FF nie sprawiłby, że przestałabym kupować Finale, ale jakoś nie wyobrażam sobie Final Fantasy bez Nobuo Uematsu; a Wy?

http://squarenet.gam... ... ws&id=1383


  • 0