Skocz do zawartości

Muzyka w RPG i jRPG


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
248 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Muzyka w jRPG... (86 użytkowników głosowało)

Muzyka w jRPG...

  1. Głosowanie ...potrafi być niewiarygodna! Słucham namiętnie! :D (53 głosów [56.38%])

    Procent głosów: 56.38%

  2. ...to po prostu zwyczajne tło dla właściwych zadań. (6 głosów [6.38%])

    Procent głosów: 6.38%

  3. ...nie kręci mnie wogole. (3 głosów [3.19%])

    Procent głosów: 3.19%

  4. ...a co to jRPG? XD (5 głosów [5.32%])

    Procent głosów: 5.32%

  5. Głosowanie ...najlepsza jest od Uematsu - FF OSTy wymiatają :DD (27 głosów [28.72%])

    Procent głosów: 28.72%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#61 Ayu.rin Napisany 29 października 2005 - 23:39

Ayu.rin

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 642 Postów:

Oj, Ayu, Ayu... Ayutku :

-_- Kimikoo!! To przez Ciebie! Ale dobra, dobra już jestem spokojna. Mogę być Ayutkiem jeśli forumowiczom sprawia to taką dziką radość.

jo, no bo kto 31 X... 2004 napisał/a:
Ciekawostka muzyczna: Nobuo Uematsu odchodzi ze Square-Enix i zakłada własną firmę - "Smile Please". Nie lubi nazywania tego "zwolnieniem" czy nawet "odchodzeniem", preferuje określenie "wyrastania", tak jak kończy się szkołę i wyrasta niej. Decyzję motywuje tym, że chce pracować w swoim własnym tempie. Założenie własnej firmy nie oznacza zakończenia komponowania muzyki do gier, Nobuo nie wyklucza też, że mógłby dalej pisać muzykę dla SE. Tylko, czy SE nie poczuje się obrażone i będzie chciało muzyki Pana Uematsu? Wprawdzie brak jego nazwisko na liście płac serii FF nie sprawiłby, że przestałabym kupować Finale, ale jakoś nie wyobrażam sobie Final Fantasy bez Nobuo Uematsu; a Wy?

http://squarenet.gam... ... ws&id=1383

łoopsik to na czasie jestm jak cho..bardzo.
Dzięki J za fatygę(który raz już Ci za to dziękuję?).
  • 0

#62 Gość__* Napisany 30 października 2005 - 12:39

Gość__*
  • Goście

Wie ktoś kto ma się zająć oprawą muzyczną w FFXII????


Nie jestem pewien ale chyba Masahi Hamzu...

Ale Uematsu się jeszcze zajmuje muzyką dla gier Mist Walkera co nie? :wink:
  • 0

#63 Lord Gumiś Napisany 31 października 2005 - 00:54

Lord Gumiś

    Mokujin

  • Narybek
  • 49 Postów:
Muzyką do dwunastej odsłony Final Fantasy zajmuję się Hitoshi Sakimoto ( Vagrant Story, Final Fantasy Tactics, Breath of Fire V, STELLA DEUS).
  • 0

#64 Ayu.rin Napisany 06 stycznia 2006 - 15:54

Ayu.rin

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 642 Postów:
Ostatnio ściągnęłam plik o nazwie "Square Vocal Collection", jest tam chyba 12 utworów z gier Square, są naprawdę piękne..My Love -^^-
  • 0

#65 alan Napisany 06 stycznia 2006 - 23:30

alan

    Pikachu

  • Narybek
  • 51 Postów:
Jest mnóstwo świetnych utworów z gier RPG,więc żeby się nie rozpisywać wymienię po trzy które mi się podobają i trzy których nie lubię(z FF7,8,9,10 i Chrono Cross)
FF7:
+Prelude
+Flowers blooming in the churh
+Tifa Theme
Nie ma w tej grze takich,których nie lubię
FF8:
+Balamb Garden
+Eyes on me
+Waltz for the Moon
-Don't be afraid
-Shuffle Or Boogie
-Dead End
FF9:
+The place I'll return someday
+youre not alone
+hill(muzyka podczas mapki)
-Steiner Theme
-Amarant Theme
-Theme of Tantalus
FF10:
+battle
+blitzball gamblerz
+Attack
-Prelude
-Game Over
-deceased laugh
Chrono Cross:
+Chronomantic
+Star-stealing girl
+The Brink of death
-home Malbure
-finałowa walka
-muzyka podczas walki ze zwykłymi potworami

Ogólnie mogę powiedzieć,że muzyka w grach jest dla mnie ważniejsza niż grafika.Grafika jest ulotna-to co podoba się dzisiaj,za kilka lat przestanie się podobać.Natomiast muzyka zawsze zostaje w pamięci i przywołuje fajne wspomnienia.
  • 0

#66 Gość__* Napisany 07 stycznia 2006 - 01:59

Gość__*
  • Goście

Chrono Cross:
+Chronomantic
+Star-stealing girl
+The Brink of death
-home Malbure
-finałowa walka
-muzyka podczas walki ze zwykłymi potworami

No mi też sie nie podobała...bo jej nie było:). Kurde przecież Podczas walki z Lavosem / Time Devourerem na plaży nie było zadnej muzyki:). No chyba że chodzi ci o walkę z Time Devourerem na szczycie Terra Tower - ale ta muzyka akurat jest świetna.
  • 0

#67 Gość__* Napisany 07 stycznia 2006 - 12:11

Gość__*
  • Goście
moim zdaniem najlepiej udźwiękowiona gra jrpg to Final Fantasy X- i nic już tego nie zmieni
  • 0

#68 Lady Luck Napisany 07 stycznia 2006 - 13:02

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 746 Postów:

Ogólnie mogę powiedzieć,że muzyka w grach jest dla mnie ważniejsza niż grafika.Grafika jest ulotna-to co podoba się dzisiaj,za kilka lat przestanie się podobać.Natomiast muzyka zawsze zostaje w pamięci i przywołuje fajne wspomnienia


Dokładnie tak, alan. Teraz grafika takiego FFVII to po prostu zlepek pikseli. A muzyka? Owszem, wykonana (jak na obecne czasy) dość prymitywnie, ale ileż w niej uroku! :)


moim zdaniem najlepiej udźwiękowiona gra jrpg to Final Fantasy X


Oj, chyba tak :) Muzyka z FFX jest przepiękna (i znowu ja- "ten ending :cry: " ;) ); Otherworld mnie po prostu zniszczył przy intrze, potem muzyka w zniszczonym Baaj Tmple, potem Al-Bhed i Rikku, potem muzyka na Besaid Island... popatrzcie- wymieniłam cztery "wątki" :arrow: teraz przypomnijcie sobie muzykę, która prz każdym z nich towarzyszyła. Niesamowita zmiana klimatów- a jak pasująca :)
  • 0

#69 alan Napisany 07 stycznia 2006 - 13:36

alan

    Pikachu

  • Narybek
  • 51 Postów:

No chyba że chodzi ci o walkę z Time Devourerem na szczycie Terra Tower - ale ta muzyka akurat jest świetna.

Nie,chodzi mi o tą na plaży.Nie podobało mi się to,że nie było muzyki.Muzyka jest bardzo istotna podczas walki,bo zagrzewa do boju.A w tym wypadku nie było jej wcale.Pierwszy raz w grach RPG spotykam coś takiego.
  • 0

#70 Lady Luck Napisany 07 stycznia 2006 - 16:28

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 746 Postów:
Czy ja wiem... czasami cisza w tle jest... bardziej napięta od najbardziej niepokojącej melodii.
Ale nie grałam w CC, więc nie wiem, czy tam pasowało, czy nie ;)
  • 0

#71 Gość__* Napisany 08 stycznia 2006 - 01:36

Gość__*
  • Goście
Znacie moje zdanie o muzyce w jRPG, po prostu żałość. Czasem coś ładniejszego w walce z bossem a ogólnie plumkanie w tle. ALE...taaadaaam, muza z Chrono Cross to MAJSTERSZTYK :!: Po prostu cudo :!:

Słucham i odpływam, ta gitara akustyczna, melodie, można odpłynąć, po prostu odpłynąć w inny świat. Każdy Final niech się chowa, łącznie z FFVI. Muza czasem przypomina celtyckie granie, jest urokliwa, jakby z marzeń, wprost cudowna!! Cięzko mi pisać obiektywnie, bo to cudo i tyle!!

Takie perły, jak przerobione z pierwszej części Plains of Time, to zaledwie początek przy takich cudach jak Time's Scar (WOW - aż chce się wyć z zachwytu), Dreams of The Shore Near Another World (bajeczny kawałek), Drowning Valley, Quitting the body (mmmm, aż łzy wyciska) - do diabła :!: :!: Wszystko tutaj jest PIĘKNE, i to mówie ja, przeciwnik muzyki jRPG :o Te chóry, melodie, cuda nad cudami. Zakochałem sie w tym, FFVII i nawet OWA może pastować buty tym kompozycjom. Polecam z całego serca, na prawdę :oops:
  • 0

#72 Ayu.rin Napisany 08 stycznia 2006 - 12:49

Ayu.rin

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 642 Postów:
--> Ayu czyta post Dagona
--> Ayu wchodzi na Blue Laguna
--> Ayu ściąga muzykę z Chrono Cross
--> Ayu poraz kolejny przekonuje się, że muzyka z jRPG jest najlepsiejsza..XD
A tak na serio..Ostatnio z mojego odtwarzacza mjuzyki(nie powiem, że to winamp, żeby nie było reklamy czy coś..)nie schodzą kawałki, które znalazłam w SquareVocalCollection, tj np.
Legend of Mana - Song of Mana
Xenogears - Stars of Tears, Small two of Pieces
Soukaigi - Lovely Strains
Kocham muzyke z gier :mrgreen:
  • 0

#73 Gość__* Napisany 08 stycznia 2006 - 13:35

Gość__*
  • Goście
Niekwestionowanym królem OST-ów z jrpg jest Yasonuri Mitsuda. Utwory z Chrono Cross, Xenogears i Xenosaga Ep I zmiatają wszystko po drodze, włącznie z wiekszością wytworów Uematsu. Szkoda, że po odejściu z Monolith Soft słuch o nim zaginął :?
Może w tajemnicy nad czymś dłubie :>
  • 0

#74 Lord Gumiś Napisany 08 stycznia 2006 - 19:17

Lord Gumiś

    Mokujin

  • Narybek
  • 49 Postów:
Mocne słowa Tokar_Sama, z którymi się nie zgodzę, gdyby nie Nobuo i nauczyciel Yaunori Mitsudy nigdy byśmy nie usłyszeli o takim kompozytorze. Nie wątpię muzyka Mitsudy jest magiczna i nie z tego świata. Z każdym nowym albumem powtarza tematy nie stara się wprowadzać do swojej muzyki czegoś nowego. A co do projektów, nad którymi pracuje lub te, które wydał, polecam album Kirite.
  • 0

#75 MCM Napisany 08 stycznia 2006 - 19:30

MCM

    Mokujin

  • Narybek
  • 26 Postów:
Ja wrecz ubostwiam Liber Fatali z FFXIII, wprowadza mnie w swietny nastroj... no i OWA ma w sobie "to coś"... szkoda, że wielki mistrz Uematsu już nie tworzy dla Square bo był zdecydowanie najlepszy w tym co robił.
  • 0

#76 Gość__* Napisany 08 stycznia 2006 - 19:43

Gość__*
  • Goście

Ja wrecz ubostwiam Liber Fatali z FFXIII


Cholera, a ja nawet Dwunastki nie mam :P :lol:
  • 0

#77 Kleksandra Napisany 08 stycznia 2006 - 21:34

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:
Z kolei ja się po raz kolejny przekonałam, że muzyka z jrpg suxxx. LL wczoraj słuchała jakichś miałków i jęków z "Kingdom Hearts" - whatta piece of junk :trup: :blah:
  • 0

#78 Danteusz Napisany 08 stycznia 2006 - 21:38

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Kleks, ściągnij piosenki z Chrono Cross które polecił Dagon, raczej nie napiszesz ze suxxują.
  • 0

#79 Ayu.rin Napisany 08 stycznia 2006 - 21:45

Ayu.rin

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 642 Postów:

Cholera, a ja nawet Dwunastki nie mam

A ja nawet nie wiedziałam, że trzynastka już wyszła..hmm :mrgreen:
A co do kompozytorów to Uematsu jest dla mnie niekwestionowanym mistrzem swego fachu i raczej nie prędko się to zmieni...
  • 0

#80 baudolino Napisany 08 stycznia 2006 - 21:51

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
Uemastu jest przereklamowany, natomiast Mitsuda jest niedoceniany. prawda jest taka, że to ten koleś rzadzi niepodzielnie. OST z Xenogears to najlepsz, zaraz po OST z CC, soundtrack w historii japońskich RPG. i o ile niekażdy musi zgadzać się z tym, że Mitsuda jest najlepszy, tak każdy powinien zrozumieć, że z Nobuo jest trochę trak jak z U2 - jasne, że jest nieźle, ale popularność większa od talentu...
  • 0

#81 Kleksandra Napisany 08 stycznia 2006 - 21:57

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

Kleks, ściągnij piosenki z Chrono Cross które polecił Dagon, raczej nie napiszesz ze suxxują.

Może kiedyś, na razie mi się nie spieszy... Mam uraz do tych OSTów :P
Poza tym.... Behemoth jest pierwszy w kolejce :twisted:
  • 0

#82 Grz3chu Napisany 08 stycznia 2006 - 22:53

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
FFVI FFVII i jeszcze raz FFVII - reszta się nie liczy. Nie wiem czemu Uematsu uznawany jest za wielkiego kompozytora, gdyż poza OSTem do FFVII nie może się niczym innym pochwalić. OST do FFX jest wprost tragiczny :/

Świetny OST ma natomiast Kingdom Hearts. W gry nie grałem, ale OST słuchałem. Świetne piosenki nagrała Utada Hikaru
  • 0

#83 Gość__* Napisany 08 stycznia 2006 - 23:32

Gość__*
  • Goście

OST do FFX jest wprost tragiczny :/

Bez przesady, jesteś chyba trochę zbyt okrutny. Mnie ten OST nie zachwyca, ale lubię kilka kawałków (Hyms of the Fayth czy To Zanarkand). A czemu Nobuo to taki guru? Bo to Pan od FF. Broń Boże, nie umniejszam przez to jego talentu, ale powiedzmy sobie szczerze - gdyby komponował do nie tak znanej serii, pewnie 90% z nas by o nim nie słyszało.

A co dopiero o jego muzyce ;) .
  • 0

#84 MCM Napisany 09 stycznia 2006 - 00:12

MCM

    Mokujin

  • Narybek
  • 26 Postów:

Ja wrecz ubostwiam Liber Fatali z FFXIII


Cholera, a ja nawet Dwunastki nie mam :P :lol:


Ehhhh... czepiacie się i tyle :P

Oczywiście mój błąd powinno być VIII, lepiej??:P
  • 0

#85 Gość__* Napisany 09 stycznia 2006 - 08:47

Gość__*
  • Goście
A oprócz tych wszystkich FF - ktoś z was zakochał się w muzyczce z Golden Sun? Bo ja jak najbardziej. Dla mnie to arcydzieło, i to jeszcze na badziewnym głośniczku GBA. Perełka.
  • 0

#86 Danteusz Napisany 09 stycznia 2006 - 13:13

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Potwierdzam, jak na możliwości GBA muzyka w GS jest rewelacyjna. Gra miała premierę w okresie startu konsoli a do dzisiaj technicznie jest nie do pobicia. Respect i Pozdro Szacun dla Camelot (twórców):D
  • 0

#87 kafei Napisany 09 stycznia 2006 - 13:30

kafei

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 403 Postów:

moim zdaniem jedyna porządna i najlepsza muzyka na GBA.

Najlepsza pod tym względem na GBA jest IMO Castlevania: Circle of the moon. Ale Golden Sun też ma świetną muzykę. Poza tym polecam motywy z walk w Baten Kaitos: "Glowing cloud", "The true mirror (wersja na gitarze)" i "Violent storm"
  • 0

#88 Ayu.rin Napisany 09 stycznia 2006 - 14:00

Ayu.rin

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 642 Postów:
A ja właśnie przesłuchuję cały OST z Chrono Cross i..kurczę, jest na prawdę dobry..!
  • 0

#89 Lord Gumiś Napisany 09 stycznia 2006 - 14:37

Lord Gumiś

    Mokujin

  • Narybek
  • 49 Postów:

Z kolei ja się po raz kolejny przekonałam, że muzyka z jrpg suxxx.



Widocznie jeszcze za mało słuchałaś muzyki z gier a szczególnie z jrpe-gów. Z resztą Kingdom Hearts nie zalicza się do gier spod znaku j-rpg., Jeśli szukasz niezłej mocnej muzyki z gier zgłoś się do mnie na pw.


Nobuo jest trochę jak z U2 - jasne, że jest nieźle, ale popularność większa od talentu...



Popularność większa od talentu nie rozśmieszaj mnie, Nobuo jest najbardziej cenionym kompozytorem na świecie muzyce z gier. A wiesz, dlaczego..? Ponieważ jego talent i możliwości nie znają granic. Z resztą nie planował zostać kompozytorem, pochodzi z takiej rodziny gdzie się planuje już od urodzenia dziecka, kim ma zostać. A w planach planowano mu zawód lekarz. Nobuo sam wszystkiego się nauczył, jeśli chodzi o muzykę. Pisząc muzykę do pierwszej części, Final Fantasy gdzie oprócz bipania i piskaów nic innego nie usłyszymy stworzył dzieło, które zapoczątkowało lawinę fanów i kompozytorów, których na tej muzyce się wychowało. Jednym z nich, był właśnie Mitsuda i Ja ^^

FFVI FFVII i jeszcze raz FFVII - reszta się nie liczy. Nie wiem, czemu Uematsu uznawany jest za wielkiego kompozytora, gdyż poza OSTem do FFVII nie może się niczym innym pochwalić. OST do FFX jest wprost tragiczny.



Reszta się nie liczy, więc proponuje abyś wogle nie słuchał muzyki z Final Fantasy. Jeśli przeoczyłeś takie soundtracki nie mówiąc już o samych albumach od jedynki w z wyż. I w dodatku piszesz, że ścieżka dźwiękowa z dziesiątej odsłony Finala jest tragiczna to tym bardziej daj sobie spokój z tą muzyką.

A oprócz tych wszystkich FF ktoś z was docenił muzykę w Golden Sunie? Dla mnie to arcydzieło- z takiego badziewnego głośniczka wykrzesali taką muzę... moim zdaniem jedyna porządna i najlepsza muzyka na GBA.



Jest dobra gdyż nie byle, kto skomponował muzykę. Sam Motoi Sakuraba ,osoba odpowiedzialna za muzykę do takich tytułów jak- Star Ocean oraz Valkyria Profile.

Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem swoimi poglądami, jeśli tak to wybaczcie Kuppo ^^
  • 0

#90 Kleksandra Napisany 09 stycznia 2006 - 15:08

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

Widocznie jeszcze za mało słuchałaś muzyki z gier a szczególnie z jrpe-gów. Z resztą Kingdom Hearts nie zalicza się do gier spod znaku j-rpg., Jeśli szukasz niezłej mocnej muzyki z gier zgłoś się do mnie na pw.

Troszkę OSTów słyszałam, schwes może potwierdzić 8) (Ja bym powiedziała nawet, że momentami za dużo :P ). Po prostu te z rpg jakoś mi sę ni epodobają. Jest parę niezłych wałków ale to wszysko. Generalnie mam awersję do tej muzyki :o

Ale jak mnie kiedyś najdzie, to się do Ciebie zgłoszę :wink:
  • 0