Skocz do zawartości

Zdjęcie

Demon's Souls


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1527 odpowiedzi na ten temat

#1381 Scorpio Napisany 10 lipca 2013 - 06:40

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

I tak sobie tutaj znowu coś napiszę. Wczoraj opromieniło mnie szczęście: Pure Moonlight wyskoczył przy pierwszym podejściu do jaszczurki w 3-2. Zaraz po jej ubiciu na Lorda Rydella. Poszedł strasznie łatwo - moim Claymore dawałem tylko dwuręczny atak z R2, a po otrzymaniu Lord sam się cofał pozwalając tym samym na regenerację staminy.

Po ubiciu 5 NPC odpowiedzialnych za PBWT w każdym ze światów uzyskałem PWCT :-) A z nim pierścień od Monumental. Teraz naprawiłem bronie, zakupiłem w cholerę strzał i jutro (dziś już nie mam czasu) idę sprawdzić, czy da się w ciągu przechodzenia tej samej gry uzyskać PBCT i dodatkowo zrobić misje od Mefisto!


  • 0

#1382 Scorpio Napisany 14 lipca 2013 - 20:23

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Przez przypadek raz wlazłem online - efekt to wyczyszczenie świata 4 z czystego czarnego na neutralny :/ Musiałem znów się poożywiać i poginąć. Kilkanaście minut w plecy. Na szczęście starczyło mi kamieni z mego zapasu (no cóż, w jednej grze jest ich niby dużo, ale gdy odwiedzamy wszystkie krainy w PWWT a potem zmieniamy je na PBWT to jednak ta ilość dość ostro spada, zwłaszcza gdy zabijamy specyficzne Black Phantomy oraz Primeval Demons).

 

Wszystko mało ważne, bo ważne jest to, że MAM PURE BLADESTONE! Dwadzieścia kilka Red Eye Dual Katana na PBWT i dało radę.

 

Aha - Mefisto się udało ;-)

 

Demonsy idą na półkę na dłuższy czas :-)


  • 0

#1383 Druciak Napisany 14 lipca 2013 - 20:28

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:

Do godziny będziesz miał wiadomość od Janusza. Brace yourself. 


Ten post był edytowany przez Druciak dnia: 14 lipca 2013 - 21:01

  • 0

#1384 burnstein Napisany 14 lipca 2013 - 20:45

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 117 Postów:

Brace.


  • 1

#1385 Scorpio Napisany 14 lipca 2013 - 20:58

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Już z nim na FB w grupie piszę :D


  • 0

#1386 Scorpio Napisany 23 lipca 2013 - 07:56

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
No to wczoraj miałem pierwsze poważniejsze PvP w życiu w Demons Souls. Wiem, słabo, że dopiero teraz. Postać: mój faith/strenght build o którym pisałem. Zatem całkowicie nie na PvP. Nie mniej założyłem Rogue Set, jako broń Blessed Claymore +5. Pierścienie: Eternal Warrior i Foe's Ring (bo mam z tamtej gry PBCT). 97 sl.

I to wszystko :D

Najechałem gościa w 4-1. Widzę że w dużej, pełnej zbroi. Do tego Dragon Bone Masher. Rolle jak na lekkim ekwipunku, czyli 1 pierścień to Great Strenght. Rzucił 3 buffy. Ja tam czekam - podejście "luzik, co będzie to będzie".

Atakuje. Ja robię rolle, po dwa-trzy. Potem ataki. Bawię się. Uleczył się 4 razy (pewnie nie spodziewał się przy takiej potężnej zbroi obrażeń rzędu 240). W końcu postanowiłem przycisnąć, by nie zdołał się leczyć. Poszło nieźle ... nie mniej na sam koniec cholernie nie wymierzyłem czasówki. Mój błąd - poszedłem na wymianę myśląc, że będę o ułamek szybszy (brałem korektę na to, z której strony brał zamach) i zamiast KO miałem double KO :-(

Potem już nie udało mi się nikogo najechać :-(
Ogółem to całkiem zabawnie to wygląda, jak duża część walki to rolle :-
D Od razu mówię - tak, wiem, to nie jest build PvP. Nigdy nie miał taki być (come on! zero czarów!!). Tylko postać po pewnym wyzwaniu. Itemów też nie używałem, a powinienem (na kolejne PvP zabrałem tylko kunai na wypadek, gdybym był daleko a przeciwnik chciał się leczyć).

Po prostu czysta zabawa

I kontynuacja misji zleconej przez Mefisto! SLAY ALL SOULS HUNTERS!


  • 0

#1387 Hellmans Napisany 28 lipca 2013 - 23:15

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

Odpaliłem dzisiaj to cudo obecnej generacji po raz pierwszy. Postać oczywiście kobieca, wyrzeźbienie znośnej mordy trwało dłużej niż w falloucie. Klasy nie pamiętam, wziąłem rycerza z halabardą i tarczą, bo fajnie wygląda :olo: Sterowanie szybko przyswoiłem, tutorial już przy pierwszym starciu dał mi jasny komunikat, że to nie przelewki (bossa pod koniec da się ubić? dostałem w ryj błyskawicznie), ogólnie pierwsze wrażenia pozytywne. Pierwsza miesjcówka powoli, krok po kroku. Pierwsze rozwidlenie: z jednej strony jakiś rycerz z niebieskimi oczkami, z drugiej schody w dół. Ogarnąłem schody, odkryłem że to skrót, fuck, czyli trzeba minąć rycerza :olo: Palec na blok i do tańca. Jeden źle odczytany ruch i pół paska pa pa, no to za przeszkodę i wpierniczam ziółka, potem jakoś poszło, poczułem się trochę pewniej. Schodzę po schodach nowo otwartej drogi i tu zaliczyłem pierwszy zgon, przy kolesiu obstawionego jakimiś wybuchającymi beczkami :D Tutaj również pierwsze miłe rozczarowanie: zaczyna się od początku, ale progres miejscówki się zapisuje. Minąłem beczki, kawałek dalej spotykam dwa smoki. Ok, nawrót, most pełny kolesi, rach ciach i przylatuje smok, fuck :olo: Zgon numer 2. Od tego momentu szło już gładko, Phalanxa utłukłem dzięki notce jakiegoś gracza z radą żeby używać ognia, no to nacieram swój oręż jakimś szajsem i poszło raz dwa. Kisiel w majtach i uśmiech na twarzy. Będę grał w grę.


  • 0

#1388 Scorpio Napisany 29 lipca 2013 - 05:56

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

"wziąłem rycerza z halabardą i tarczą, bo fajnie wygląda" - Templar Knight, to jest klasa postaci którą grałem, i którą opisuję powyżej

 

"wyrzeźbienie znośnej mordy" - gratulacje, to do dziś duże wyzwanie ... za pół minuty i tak jej już nigdy nie ujrzysz bo HEŁM XD

 

"bossa pod koniec da się ubić?" - wymaga umiejętności, ale da. Jest nagroda w postaci kilku ziół, kilku dusz i kilku kamieni do rozbudowy broni

 

Widzę, że wrażenia jak na razie pozytywne :D Jak tylko coś będziesz chciał, daj znać. Opisuj swe wrażenia! A gdy potrzebna będzie pomoc, to pytaj śmiało. Rzecz jasna będzie udzielona w taki sposób, by nie przytłoczyła (o co łatwo, bo gra jest dość złożona w swej mechanice). :-)

Mini-rada ... po 1-1 i wizycie u Monumental spróbuj innego świata. Jak 2-1 czy 3-1 czy 4-1. Mój pierwszy raz to było od razu 1-2 i dość mocno w du*ę dostawałem :D


  • 0

#1389 Hellmans Napisany 29 lipca 2013 - 21:14

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

W sumie nie ruszyłem dzisiaj wiele dalej. Wybrałem się do miejscówki z niebieskookimi szkieletami, pofarmiłem na nich nieco dusz, zdobyłem łuk z którego ubiłem jakiegoś pacjenta (to chyba ten z tutoriala), ulepszyłem nieco broń i pokonałem czerwonookiego szkieleta (ledwo). W dalszej części tej lokacji przeszkadzają mi jakieś latające płaszczki. Pozwiedzałem też miejscówkę na początku której dostałem w łeb spadającymi skałami :olo: jaszczurki i wilki są upierdliwe.


  • 0

#1390 oranje Napisany 29 lipca 2013 - 21:18

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:

Ta pierwsza to Shrine of storms, banalnego Bossa pierwszego ma, ale za to goście z katanami są upierdliwi.


  • 0

#1391 Scorpio Napisany 17 grudnia 2013 - 09:20

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

ENB ostatnio ponownie zaczął dostarczać filmiki. Tym razem faktycznie się zawziął i przedstawia przechodzenie dla zdobycia trofeów. I nawet jeszcze nie przerwał serii. Co prawda ostatnio jest event, że każdy świat ma 1 krok przed Pure White World Tendency, za czym idzie może mniej dusz i znajdziek od potworów, za to potworki nie są takie groźne. I po 1 bossie ma się PWWT. Phiii, easy ...

 

To i mnie chwyciło i pierwszy raz gram postacią czysty mag. Rety, jaka ta gra jest teraz prosta. Po pierwsze - nie trzeba dusz inwestować w żadne bronie. Do tego główna broń jest dostępna prawie od razu - Crescent Falchion +1 jest w 3-1 na samym początku. Potem gra idzie "sama". Tyle, że tarczę wziąłem sobie Steel Shield. Zatem całe 2 rzeczy do upgrade'u. Jedna Hardstone, jedna Darkmoonstone.

Po moim ostatnim przechodzeniu z PWWT/PBWT/PWCT/PBCT, Pure Bladestone, Moonlightstone i Darkmoonstone to w tej chwili mam czystą zabawę. Większość rzeczy podnoszę bo są na drodze. Czary są z dusz. I to wszystko :D

Po drugie - statsy to czysta magia, endu i vitality. No, siła dla tarczy ;-) Też jakoś bezproblemowo gdy nie muszę balansować z siłą, zręcznością, etc.

Po trzecie - wczoraj podszedłem z marszu do trzech BP na początku 1-4. Każdy dostał po 2-3 strzały z Homing Soul Arrow i się złożył. Hmmm. W życiu tak łatwo mi nie poszło.

 

Ogólnie gra łatwa i przyjemna. Przyjemniejsza jak ostatnio :-) Może, w końcu, platyna wskoczy (brakuje za wszystkie bronie, ale do tego gotowa inna postać, jak i za wszystkie czary - ta obecna).

 

Szkoda, że będzie Dark Souls 2, a nie Demons Souls 2 :/


  • 0

#1392 fingus Napisany 08 lutego 2014 - 10:42

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Zdaje się nikt nie wklejał, więc macie:
http://gamezilla.kom...-mielu-wspomina
Niejaki Mielu wspomina Solusy. Nie oglądałem, bo siedzę na egzaminie, ale dzielę się linkiem.
Spoiler

Ten post był edytowany przez fingus dnia: 08 lutego 2014 - 10:43

  • 0

#1393 torq314 Napisany 08 lutego 2014 - 11:02

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 485 Postów:
Mam swoje intymne wspomnienia z soulsów, nie chcę oglądać wynurzeń miela bo mnie omieli.
  • 0

#1394 Sylvan Wielki Napisany 11 lutego 2015 - 20:53

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 616 Postów:

https://www.youtube....UQtBMKCipk#t=44

:cooo:


  • 0

#1395 Sotaku Napisany 11 lutego 2015 - 20:57

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
a mówili, że to takie trudne :olo:
  • 0

#1396 Raikoh Napisany 11 lutego 2015 - 21:17

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:

Wymaga Cestusa na pelnej mocy i z tym (ale nie tylko) dziala jak cios.


  • 0

#1397 nole Napisany 30 listopada 2015 - 14:45

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 728 Postów:

Na oficjalnym Twitterze Bloodborne pojawiło się takie oto "niewinne" zdjęcie.

 

https://twitter.com/...209778375725056

Jak można się było spodziewać od razu ruszyła lawina różnych spekulacji: Remasterek HD? Zapowiedź kontynuacji? Ogłoszenie "czegoś" na nadchodzącym PSExpirience? Time will tell...


  • 0

#1398 Kazuo Napisany 01 grudnia 2015 - 00:54

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Sequel już przecież był i to niejeden. Prawdopodobnie remaster.


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 01 grudnia 2015 - 01:00

  • 0

#1399 Sylvan Wielki Napisany 03 grudnia 2015 - 15:16

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 616 Postów:

To byłoby coś, chyba, że pójdą po najmniejszej linii oporu vide Beyond.


  • 0

#1400 burnstein Napisany 03 grudnia 2015 - 15:20

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 117 Postów:

To byłoby coś, chyba, że pójdą po najmniejszej linii oporu vide Beyond.

Ojoj, taki niby wyśmienity szermierz słowa.


  • 0

#1401 Schrodinger Napisany 03 grudnia 2015 - 15:22

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

uuuuuuUUUUuuuoooooOOOoooUUUuuu


  • 0

#1402 torq314 Napisany 03 grudnia 2015 - 18:08

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 485 Postów:
Warn za post pod postem
  • 5

#1403 Kazuo Napisany 03 grudnia 2015 - 19:16

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 

To byłoby coś, chyba, że pójdą po najmniejszej linii oporu vide Beyond.

Ojoj, taki niby wyśmienity szermierz słowa.

 

 

To mi coś przypomina, hehe.

 

 

A co do samej gry, to jeżeli zrobią szybki remasterek bez konkretnych poprawek i bonusów to mogą się walić. Tak czy siak posiadacze xklocka pewnie obejdą się smakiem.

 

 

 


  • 0

#1404 burnstein Napisany 03 grudnia 2015 - 19:18

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 117 Postów:

Ja mogę, zawsze ledwo trójki wyciągałem z polskiego, a pani nigdy nie spuszczała się nad moimi wypracowaniami :(


  • 0

#1405 Nyjacz Napisany 29 sierpnia 2017 - 18:21

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

ThrMrQ8.jpg

 

No to zaczynamy!


  • 0

#1406 oranje Napisany 29 sierpnia 2017 - 18:43

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Demony działaj trochę średnie są
  • 0

#1407 Nyjacz Napisany 29 sierpnia 2017 - 21:05

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

A mi się na razie bardzo podobają!

 

Technicznie, wiadomo, potworek. Klatki w dupie, menusy z lat 90-tych, ale graficznie jakoś bardziej mi podchodzą niż remaster DkS2 - pewnie ze względu na to, że on był bardzo gładki, tutaj ściany i zbroje się świecą, olo.

 

A reszta? Na razie to są po prostu Soulsy, nie czuję różnicy. Ale klimacik zdecydowanie lepszy niż w DkS2. Na razie jeden zgon - przy bosie z tutka.


  • 0

#1408 Pico Napisany 30 sierpnia 2017 - 10:12

Pico

  • Forumowicze
  • 10 683 Postów:

Na razie jeden zgon - przy bosie z tutka.

Zdradzę Ci, że to jest zaplanowany zgon ;). Tzn. można go pokonać, ale przy takiej nowej, gołej postaci jest to trudne, bardzo trudne :).
  • 0

#1409 Nyjacz Napisany 30 sierpnia 2017 - 11:04

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:
Heh, dobre. Potem zginalem tylko raz testujac lawe. Padl pajak za pierwszym, poprzedni bossowie tez. Wszystko melee. Soulsy trudne? Momentami. Ale rzadko : P
  • 0

#1410 Raikoh Napisany 30 sierpnia 2017 - 11:16

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:

Najlepsze Soulsy ktore byly najtrudniejsze rowniez, ale wobec pustych serwerow bedzie sporo latwiej niz bylo.


  • 0