Skocz do zawartości

Zdjęcie

Demon's Souls


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1527 odpowiedzi na ten temat

#181 Gość_Etholt_* Napisany 27 stycznia 2010 - 19:46

Gość_Etholt_*
  • Goście
Kolejna porcja pytań.

- Jak zdobyć Talisman of Beast i w czym jest lepszy od Talisman of God?
- Napaliłem się ostatnio na Magic Sword "Makoto" tylko że on żre 1%hp na 2 sekundy. Ale też grałem dzisiaj z kolesiem który miał ten miecz i nie miał żadnego samoczynnego spadku hp. Miał Adjudicator's Shield i pewno Regenerator ring. Daje to tylko +12hp na sekunde. Jego pasek hp też nie był krótki więc pewno powinien tracić więcej niż 24hp na 2 sekundy. Jak zniwelował tą stratę za miecz?
- Mam False King's Demon's Soul. Co to jest North Regalia? Bardziej opłaca się to coś czy jednak 60k dusz?
- Ancient King's Armor. Najlepszy dobry armor dla osoby preferującej szybkość i brak straty staminy?


Jak na razie wszystko. Ta gra jest genialna ;)
  • 0

#182 Gość_afcio_* Napisany 29 stycznia 2010 - 18:42

Gość_afcio_*
  • Goście

Kolejna porcja pytań.

- Jak zdobyć Talisman of Beast i w czym jest lepszy od Talisman of God?
- Napaliłem się ostatnio na Magic Sword "Makoto" tylko że on żre 1%hp na 2 sekundy. Ale też grałem dzisiaj z kolesiem który miał ten miecz i nie miał żadnego samoczynnego spadku hp. Miał Adjudicator's Shield i pewno Regenerator ring. Daje to tylko +12hp na sekunde. Jego pasek hp też nie był krótki więc pewno powinien tracić więcej niż 24hp na 2 sekundy. Jak zniwelował tą stratę za miecz?
- Mam False King's Demon's Soul. Co to jest North Regalia? Bardziej opłaca się to coś czy jednak 60k dusz?
- Ancient King's Armor. Najlepszy dobry armor dla osoby preferującej szybkość i brak straty staminy?


Jak na razie wszystko. Ta gra jest genialna ;)


-talisman of beasts mozesz zdobyc zabijajac black phantom scrirvir'a w 2.2. jest o tyle lepszy od talsmian of god, ze pozwala rzucac zarowno czary, jak i cuda.

-osobiscie nie uzywam Makoto, bo z odpowiednio wysoka magia moze naskoczyc Crescent Uchigatanie. moze mial 2x regenerator ring?

-60k dusz w NG+ mozesz spokojnie robic zabijajac jednego mobka na pure black world tendency wiec NIE! nie oplaca sie konsumowac zadnej duszy poza dusza czerwonego i niebieskiego smoka (chyba ze masz juz wszystkie przedmioty/czary/cuda jakie mozna za dana dusze dostac. Northern Regalia to polaczenie Demonbrandt i Soulbrandt w jeden miecz ktory sie wlasnie nazywa Norther Regalia. jest to dwureczny miecz ktory daje niezlego kopa, szczegolnie jak ma sie dany swiat na jednym z dwoch mozliwych eksremum - pure black albo pure white. dokladne statystyki do sprawdzenia na demonssouls.wikidot.com

-tak. ale jest to absolutny brak gustu jezeli chodzi o wyglad :P chociaz, armor w tej grze to sprawa drugorzedna. jezeli dobrze grasz to na golasa przelecisz gre. osobiscie latam w secie Dark Silver z Garl'a Vinland'a i pomimo ze jest dosc ciezki nie przeszkadza mi to. wiecej klatek niesmiertelnosci przy rollach sie przydaje przy eksploracji, a podczas walk z bossami zaklada sie ring do podnoszczenia equip burden (wybacz, nie pamietam nazwy w tej chwili). no i wyglada cool ^^
  • 0

#183 Gość_Etholt_* Napisany 30 stycznia 2010 - 15:03

Gość_Etholt_*
  • Goście
Z jak wysoką magią Makoto +5 może naskoczyć Crescent Uchigatanie +5?
  • 0

#184 Gość_afcio_* Napisany 30 stycznia 2010 - 15:36

Gość_afcio_*
  • Goście
nie powiem Ci dokladnie kiedy Makoto zaczyna być gorszy od mojej Crescent/Moon Uchigatany, bo gry nie odpalałem już jakiś czas, bym musiał odpalić i sprawdzić jak tam moje statystyki wyglądają. ale mogę podać Ci parę interesujących faktów odnośnie Makoto.


dmg Makoto się nie skaluje, jak będziesz miał już +5 to koniec. Crescent XXX (w moim przypadku Uchigatana) skaluje się w zależności od parametrów: STR, DEX i przede wszystkim MAG. jeżeli ktoś ma dość wysokiego STR i DEX a pakuje trochę w MAG to Moon XXX jest jeszcze lepszym wyborem ale traci się wtedy regeneracje many, która uwielbiam w mojej Uchigatanie (jedyny minus to to, że nie można używac Magic Weapon :( ). wiec biorąc pod uwagę fakt skalowania dmg wszystko jest lepsze od Makoto, który w pewnym momencie się "wyłącza".

co więcej, Crescent/Moon zadają nie tylko fizyczny dmg, ale również magiczny. Makoto bije tylko fizycznie wiec tu masz kolejna bolączke tego fajnego, choć IMO średnio użytecznego mieczyka. niby ma bleed 600 na +5, ale ja wole liczyć na swoje niż na szczęście.

no i zostaje jeszcze kwestia taka, że przy Makoto masz automatycznie zajęty jeden/dwa sloty na Regenerator Ring - dla mnie jest to zmarnowany slot na np. thief's ring/cling ring podczas eksploracji lub ring od zwiększenia equip burden/cling ring podczas walki z bossem.

makoto jest fajny przy pierwszym przejściu ale po tym jego użyteczność się IMO całkowicie kończy.

ale każdy ma swój styl gry, więc jeżeli wolisz grać z Makoto to it's cool with me.
  • 0

#185 Gość_Etholt_* Napisany 31 stycznia 2010 - 19:41

Gość_Etholt_*
  • Goście
Cóż dzięki za pomoc ale mam jeszcze jedno pytanie. Tym razem techniczne. Podczas grania często wywala mnie z online do offline (select nie działa, nie widze innych graczy, wiadomości itp.). Czasem mogę długo grać online i nic się nie dzieje a czasem wywala mnie bardzo szybko i jest to frustrujące. Dzisiaj na 4-1 (NG+) kończyliśmy zabijać bossa i właśnie w tym momencie mnie rozłączyło. Strasznie frustrujące to jest. Używam routera TP-LINK TL-WR340G ale konsole mam podłączoną na kablu (radiowo rozłączało mnie jeszcze częściej i jeszcze szybciej).

Ktoś miał coś podobnego? Jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem?
  • 0

#186 drAKul Napisany 18 marca 2010 - 11:11

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
A ja mam takie pytanie. Przymierzam się do kupna Demon's Souls i chciałem się spytać którą wersję wybrać znaczy się Amerykańską czy którąś z azjatyczkich? Jeśli z Azji to czy którąś unikać? Bo wersja azja jest sporo tańsza. Bardzo różni się w tłumaczeniu?
  • 0

#187 ACZ Napisany 18 marca 2010 - 12:10

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
Wersja amerykańska ma obniżony poziom trudności. Oczywiście nadal jest trudna, ale nie tak jak wersja azjatycka.
  • 0

#188 Gość_Vladirov_* Napisany 19 marca 2010 - 17:44

Gość_Vladirov_*
  • Goście
Ta gra nie jest trudna. Grałeś? Czy może przytaczasz słowa innych? Wspaniała tak, nieskomplikowana, również, ale na pewno nie ciężka.
  • 0

#189 Gość_Zero_* Napisany 19 marca 2010 - 18:47

Gość_Zero_*
  • Goście

Ta gra nie jest trudna. Grałeś? Czy może przytaczasz słowa innych? Wspaniała tak, nieskomplikowana, również, ale na pewno nie ciężka.


Ale wersja USA ma savepointy chyba w trakcie 'misji' więc to już jest o niebo niższy poziom
  • 0

#190 Gość_Vladirov_* Napisany 19 marca 2010 - 18:54

Gość_Vladirov_*
  • Goście
Ale dalej nie z szalenie trudny , na łatwy. Tylko z łatwy na bardzo łatwy.
  • 0

#191 Texz Napisany 19 marca 2010 - 19:13

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Nie no sorry, ale checkpointy całkowicie zmieniają podejście do śmierci w DS.
  • 0

#192 Gość_Vladirov_* Napisany 19 marca 2010 - 19:29

Gość_Vladirov_*
  • Goście
Zgadzam się z kolegą. Poza tym, dużo osób pisze brednie, a nawet w grę nie grała. Przykład - wyśrubowany poziom trudności - fałsz. Chyba, że ktoś faktycznie ułomny jest.

Dwa. To, że nie da się platyny tu zrobić.

Też drunoty. da się.

Trzy, że aby grę zaliczyć, trzeba grindować, do 120-130 poziomu (a to minimum). Też kłamstwo. By nie było, fotka znajomego z listy. Koniec gry (False King) i lv raptem 97.

Dodany obrazek

Ale co tam. Lepiej nie zagrać , a pieprzyć głupoty (tu nie biję do Czycha).

Ale niech ułomnym dadzą jeszcze quick save/quick load. I będzie tak ...... PCtowo.
  • 0

#193 Gość_Zero_* Napisany 19 marca 2010 - 19:31

Gość_Zero_*
  • Goście
ten nade mną to ten legendarny SW ?
  • 0

#194 Gość_Carbon_* Napisany 19 marca 2010 - 19:34

Gość_Carbon_*
  • Goście
Brzmi znajomo :ziewa:
  • 0

#195 Gość_Vladirov_* Napisany 19 marca 2010 - 19:55

Gość_Vladirov_*
  • Goście
Słyszałam o Tobie Carbon różne rzeczy, ale sądziłam, że to wiesz, takie żarty. Widzę jednak, że faktycznie masz obsesję. Jak teraz podam przykład ciekawego pod castu Zeratula, albo napiszę, że jest jednym z przystojniejszych facetów tutaj, nazwiesz mnie nim.

Jako mężczyzna i user, jak dla mnie słabo zacząłeś i równie kiepsko skończyłeś. Dostałeś przez Sylvana bana na honmarum, to nie odgryzaj się jak szczeniak, a jak Ci się nie podoba, to złóż zażalenie do administratora, albo moderatora, ja tym samym poproszę o ignore, bo mam w topicu o Demons Soul czytać o grze , a nie Twoich wypocinach :* buźka.
  • 0

#196 Gość_Carbon_* Napisany 19 marca 2010 - 20:03

Gość_Carbon_*
  • Goście
Honmarum lol, co to w ogóle jest? A tak na serio Sylvan to dalej się gniewasz za tego bana na Neo+ ? :rower:
  • 0

#197 Gość_Vladirov_* Napisany 19 marca 2010 - 20:10

Gość_Vladirov_*
  • Goście
Mam pytanie. Grałam magiem panną za pierwszym razem. By zdobyć "ASM" muszę zacząć NG+ , czy należy grać od nowa?
  • 0

#198 Kradziej Napisany 20 marca 2010 - 09:21

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Słyszałam o Tobie Carbon różne rzeczy, ale sądziłam, że to wiesz, takie żarty. Widzę jednak, że faktycznie masz obsesję. Jak teraz podam przykład ciekawego pod castu Zeratula, albo napiszę, że jest jednym z przystojniejszych facetów tutaj, nazwiesz mnie nim.

Jako mężczyzna i user, jak dla mnie słabo zacząłeś i równie kiepsko skończyłeś. Dostałeś przez Sylvana bana na honmarum, to nie odgryzaj się jak szczeniak, a jak Ci się nie podoba, to złóż zażalenie do administratora, albo moderatora, ja tym samym poproszę o ignore, bo mam w topicu o Demons Soul czytać o grze , a nie Twoich wypocinach :* buźka.

Czuję się zdeczka jak w Modzie na Sukces :|
  • 0

#199 Texz Napisany 20 marca 2010 - 10:03

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Mój Knight też nie był jakiś nadzwyczajny - ot 101 lv, jakiś tam mieczyk. A z False King walczyłem bez zbroi. Grunt to przejrzane kilka filmików zachowania bossa na YT i kilka niestety nieskutecznych podejść. Za którymś razem się udało.
  • 0

#200 Gość_Vladirov_* Napisany 20 marca 2010 - 14:16

Gość_Vladirov_*
  • Goście
Myślę by przy kolejnym podejściu również nie zacząć jako solider Może będzie bardziej ciężko niż grając wiedźmą.
TEXZ jak Ci szło wojakiem?
  • 0

#201 Texz Napisany 20 marca 2010 - 14:23

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Całkiem dobrze. W późniejszych etapach odczuwałem brak magii (za późno zacząłem w nią expować), ale zrekompensowałem sobie to White Bowem, do zdobycia o ile pamiętam w 4 świecie. Ostatnie światy przechodziłem wyłącznie łukiem. Na Bossów trzeba jednak było walić z miecza. Ogólnie stawiałem zręczność i szybkość ponad siłę. Przykładowo szkielety z 4 świata rozwalałem seryjnie dzięki zapamiętaniu ich skryptów zachowań. Złote szkielety z łuku. 4 świat w ogóle jest tu bardzo ważny, bo na jego końcu można nieźle farmić dusze, bez czego raczej nie da się przejść 5, na bagnach, no i rzecz jasna pierwszego.
  • 0

#202 Gość_Vladirov_* Napisany 20 marca 2010 - 14:40

Gość_Vladirov_*
  • Goście
Tego bydlaka w 4-1 rozwaliłeś? Magiem jest na kilkanaście szlagów bez straty energii, ale nie wyobrażam sobie by go soliderem ubić , choć kilku znajomych pisało, że grało soliderem, czy temple knightem i nawet, że w okilicach 80 ich powalili.
  • 0

#203 Texz Napisany 20 marca 2010 - 14:57

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Miałem szczęście, jakiś Black Phantom wlazł mi do gry i go zaciupkał za mnie ;) Ale pewnie bym go z łuka rozwalił. Choć nawet w tutorialu na początku gry istnieje możliwość, żeby go zabić.
  • 0

#204 InKal Napisany 23 marca 2010 - 12:39

InKal

    Blanka

  • Narybek
  • 224 Postów:

Zgadzam się z kolegą. Poza tym, dużo osób pisze brednie, a nawet w grę nie grała. Przykład - wyśrubowany poziom trudności - fałsz. Chyba, że ktoś faktycznie ułomny jest.



Trzy, że aby grę zaliczyć, trzeba grindować, do 120-130 poziomu (a to minimum). Też kłamstwo. By nie było, fotka znajomego z listy. Koniec gry (False King) i lv raptem 97.



Gra jest dość trudna, szczególnie na początku, tzw. learning curve jest dość spory/długi. A i potem, na NG+ itd. szybko się ginie jeśli gra się nieuważnie.

Nie, nie trzeba grindować żeby zaliczyć grę. Wystarczy być nieludzko zręcznym i umieć zastosować dobrą taktykę:
  • 0

#205 Raikoh Napisany 24 marca 2010 - 07:17

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
InKal dobrze prawisz. Ja mam ponad 600h już. Co do poziomu trudności wersji azjatyckiej i amerykańskiej- mam obie i różnicy w grze niema żadnej.
Co do wyrzucania z online do offline. Zdarzało mi się, ale wychodziłem z gry do głównego menu i logowałem się jeszcze raz i było ok. Zawsze patrz czy na ziemi pojawiają się od razu wiadomości czy krew i będziesz wiedział jak jest. Zresztą wiesz o tym na pewno.
Makoto jest dobry do mniej więcej do 80 lvl, a potem słabuje i do niego wystarczy regenerator ring, aby energia nie spadała, a nawet lekko i bardzo powoli przybywa jej.
  • 0

#206 Raikoh Napisany 11 kwietnia 2010 - 17:51

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Dziś zaczynam DS, bo nie wytrzymuję. Dwóch gości z gamikaze wysłali mi na gg prośbę o mini poradnik na mega mocnego maga. Napisałem, wysłałem i podnieciłem się.
Dziś zaczynam od zera, więc jak ktoś ma grę i nie ma wysokiego levelu to piszcie. Dziś robię Royala (pod Thiefa) którym grałem ostatni raz przed utratą save'ów. Plan wymyślony i ta postać jak wcześniej zrobi platynę oraz będzie kosić w pvp i niszczyć demony :^^:
  • 0

#207 Kradziej Napisany 11 kwietnia 2010 - 18:46

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Raikoh, zarzuć swoim PSN id.
Niestety nie mam Demon's Souls, ale będzie nowy Friend do kolekcji ;)
  • 0

#208 Raikoh Napisany 11 kwietnia 2010 - 18:49

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Proszę bardzo :) Raikoh81

wymieniajcie wizytówki na pm, nastepnym razem... w-s-z-y-s-c-y. Ar
  • 0

#209 ACZ Napisany 15 kwietnia 2010 - 11:30

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
Gra wyjdzie jednak w Europie. Wyda ją Namco Bandai i jutro podadzą datę premiery.
http://neogo.pl/news...dnak-w-europie/

Przy okazji jak wiadomo Atlus jest zaskoczony dobrą sprzedażą DS w Stanach, bo obstawiali, że zejdzie około 75k sztuk. Tymczasem gra dobiła do około 300k sprzedanych kopii.
http://neogo.pl/news...em-dla-wydawcy/
  • 0

#210 Gość_Etholt_* Napisany 15 kwietnia 2010 - 11:57

Gość_Etholt_*
  • Goście
Sporawo się pomylili analitycy Atlusa.

Zna ktoś ilośc sprzedanych sztuk w Azji? Na wiki jest podane że w pierwszym tygodniu rozeszło się 40 a do grudnia 250 tysięcy sztuk.
  • 0