Skocz do zawartości

Pomoc techniczna


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
734 odpowiedzi na ten temat

#1 Gość__* Napisany 13 sierpnia 2004 - 17:51

Gość__*
  • Goście
Po krótkiej rozmwowie z marioo postanowiłem założyć taki oto topic.Co będzie tu trafiać?Wasze pytania dotyczący problemów natury technicznej czyli wszystkie nie związane z grami(od gier jest topic bodajże help me),Wszystkie nowe tematy typu:który model lepszy czy jak nagrywac płyty czy wszystkie inne w tym typie będą natychmiast kasowane.Enjoy.Aha temat przyklejam żebyście nie musieli szukać. :)
  • 0

#2 Gość__* Napisany 13 sierpnia 2004 - 19:13

Gość__*
  • Goście
krotko mowiac kacik kamrata.. czyli jak wypalic cdr domowym sposobem :D oraz ewentualne wiadomosci ktory lut gdzie ma isc aby nowe dvderki dzialaly bez zarzutu :D :D :D
  • 0

#3 Gość__* Napisany 13 sierpnia 2004 - 23:32

Gość__*
  • Goście
Nie ta bajka.Blizzard napisał już o piractwie.
EDIT:Kolejne posty nie wnoszące nic będą usuwane a piszący je znajdę się pod ścisłą obserwacją.Mowa o poście ,który usunełem już. :)
  • 0

#4 Gość__* Napisany 14 sierpnia 2004 - 06:48

Gość__*
  • Goście
moze ja spytam mam oryginalną gre gran turismo 3 i chcem se zrobic kopie zapasową tylko nie wiem na jakich najlepiej to robic płytkach moze ktos cos poleci?i z jakim speedem nagrywac to wogule?
  • 0

#5 Gość__* Napisany 14 sierpnia 2004 - 10:27

Gość__*
  • Goście
ediediedi z tego co wiem to ty pytales jak wypalic rary.. czuje scieme w twoim poscie :P :P :P
  • 0

#6 Gość__* Napisany 14 sierpnia 2004 - 11:56

Gość__*
  • Goście
rary to przy okazji a nie wiem ja kupuje cd verbatima niebieskie z góry i spod błekitny kiedys kupowałem verbatimy datalife i nagrałem na nich TTT ntsc bo mam wersje na cd kupiłem od kolesia za 50zł :lol:

a na dvd to uzywam płytek TDK lub tez VERBATIM ale nie wiem moze sa jakies specjalne do ps2 :D
  • 0

#7 Gość__* Napisany 14 sierpnia 2004 - 16:52

Gość__*
  • Goście
Jeśli masz zrobić kopię zapasową(tiaaa) to polecam jak najwolniej nagrywać.
Nie róbcie zbędnego burdelu plissss. :)
  • 0

#8 Gość__* Napisany 14 sierpnia 2004 - 21:08

Gość__*
  • Goście
Chciałbym zapytać czy ktoś miał okazję styczności z kabel RGB i zauważył jakąś różnice w lepszej jakości obrazu ? Normalnie mam standardowe kable z zestawu ,ale czaję się właśnie na ten RGB tylko dla tego ,że podobno poprawia jakość wyświtlanego obrazu w TV.... pytam was o opinie w jakim stopniu jest ta poprawa i czy warto ??
  • 0

#9 kotlet Napisany 14 sierpnia 2004 - 21:24

kotlet

    Blanka

  • Narybek
  • 211 Postów:
Mam kabel RGB około cztery lata i kupiłem go po to, żeby mieć kolor w grach NTSC. Używam go w PSX'ie i PS2. Jakość obrazu jest o wiele lepsza, niż w przypadku "zwykłego" kabla : są lepsze kolory, nie jest taki "ciemny" obraz, grafika nie jest taka "ziarnista" (nie widać tak kwadracików małych na brzegach obiektów). Czyli po prostu : jest o wiele lepiej i warto go kupić (kosztuje chyba około dwadzieścia złotych).
  • 0

#10 Gość__* Napisany 15 sierpnia 2004 - 12:12

Gość__*
  • Goście
A ja krótkie pytanie. Czy w zestawie PS2 jest Euro złącze (jestem prawie pewien, ale chcę się upewnić)?
  • 0

#11 Gość__* Napisany 15 sierpnia 2004 - 13:14

Gość__*
  • Goście
Jest.
  • 0

#12 Gość__* Napisany 15 sierpnia 2004 - 17:53

Gość__*
  • Goście
jak sadzicie jak nagram na płyte dvd kilka filmów w formacie divix z napisami to bede mógł je potem oglądac na ps2 za pomocą mediaplayera 1,50?zauszmy jak nagram z 3 filmy na 1 plyte dvd...?
  • 0

#13 luczniak Napisany 19 sierpnia 2004 - 18:51

luczniak

    Toad

  • Narybek
  • 1 Postów:
Kupiłem zestaw kina domowego Philipsa.Chciałem podpiąć sprzęt pod PS2 i zrobiły sie schody.W konsoli wyjscie cyfrowe jest optyczne a w kinie wejście cyfrowe mam jak normalny chinch.Czy jest jakiś sposób by to obejść(przejsciówka do optyka lub specjalny kabel ???)
  • 0

#14 syon Napisany 23 sierpnia 2004 - 14:15

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
Kurcze dziś kupiłem kabel RGB(DVD) do PS2 i już mam z nim problem. Otóż po podłączeniu go do telewizora(w Euro-Av) i do samej konsoli, wogóle nie mam obrazu :? W czym tkwi problem? Aha. Dodam jeszcze, że wtyczka, która wchodzi w konsolę posiada wbudowany "otworek" w kolorze żółtym i jeszcze są dodatkowe kabelki(biały i czerwony), które rozgałęziają się na samym kablu RGB. Próbowałem kombinować ze standardowym kablem, ale z mizernym skutkiem -_-"

HELP!
  • 0

#15 Gość__* Napisany 23 sierpnia 2004 - 14:21

Gość__*
  • Goście

Kurcze dziś kupiłem kabel RGB(DVD) do PS2 i już mam z nim problem.


1) Glupie pytanie: przelaczyles TV w odpowiedni tryb AV?
2) Czy jestes pewien, ze Twoj TV obsluguje pelne RGB, czy tylko scart?
3) Zmieniles w konsoli ustawienie wyjscia z cinchy na AV?

Pozdr.
  • 0

#16 syon Napisany 23 sierpnia 2004 - 14:28

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:

Kurcze dziś kupiłem kabel RGB(DVD) do PS2 i już mam z nim problem.


1) Glupie pytanie: przelaczyles TV w odpowiedni tryb AV?
2) Czy jestes pewien, ze Twoj TV obsluguje pelne RGB, czy tylko scart?
3) Zmieniles w konsoli ustawienie wyjscia z cinchy na AV?

Pozdr.


ad.1 czy generacja telewizorów sprzed 10 lat ma taką możliwość :lol: hehe.. sprawdze.
ad.2 nie wiem...
ad.3 będe musiał to zrobić, ale chyba jeszcze za pomocą starego kabla :?

dzięki za pomoc, ale jeśli ktoś chce jeszcze coś dodać to proszę śmiało bo nie wiadomo czy to podziała - pozdro.
  • 0

#17 Gość__* Napisany 23 sierpnia 2004 - 14:44

Gość__*
  • Goście

Kurcze dziś kupiłem kabel RGB(DVD) do PS2 i już mam z nim problem.


1) Glupie pytanie: przelaczyles TV w odpowiedni tryb AV?
2) Czy jestes pewien, ze Twoj TV obsluguje pelne RGB, czy tylko scart?
3) Zmieniles w konsoli ustawienie wyjscia z cinchy na AV?

Pozdr.


ad.1 czy generacja telewizorów sprzed 10 lat ma taką możliwość :lol: hehe.. sprawdze.


Ma.

ad.2 nie wiem...


To sie dowiedz ;P.

ad.3 będe musiał to zrobić, ale chyba jeszcze za pomocą starego kabla :?


A to dlaczego? Odpalasz po prostu menu PS2 i tam zmieniasz ustawienia.

Pozdrawiam.
  • 0

#18 syon Napisany 23 sierpnia 2004 - 15:10

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:

To sie dowiedz ;P.


No patrz gadam do niego, a on nic.

Zresztą już działa. Chodziło o punkt nr.2. Wymieniłem telewizorek i obraz naprawdę jest lepszy :wink: . Może nie jest to jakieś wizualne widowisko, ale teraz VC jakoś ładniej się prezentuje :mrgreen:
  • 0

#19 Gość__* Napisany 24 sierpnia 2004 - 16:39

Gość__*
  • Goście
PYTANIE: wczoraj kupiłem ps2 i na mojej płycie startowej nie chcą się oddtwarzać filmiki! W gry da się grać, ale jak włączam filmik to pojawia się czarny ekran i tyle! Wadliwa płyta startowa? chyba tak bo intro w demie tekkena 4 wyświetlił (w ratchetcie scenki zresztą też). HELP!
  • 0

#20 Gość__* Napisany 26 sierpnia 2004 - 01:20

Gość__*
  • Goście

mam podłączonego pleja 2 "czinczem" żółtym (video) do telewizora poprzez euro złącze a dwa czincze czerwony i biały (audio) podłaczyłem do wiezy.
czy jest jakis sposób na ewentualną poprawę obrazu,dźwięku , niewiem jakiś inny kabel , inne łącze czy costakiego :?:
tak pytam z ciekawości , nieto żebym miał złą jakosć :\

  • 0

#21 Gość__* Napisany 27 sierpnia 2004 - 13:48

Gość__*
  • Goście
Najlepiej kup sobie kabel RGB z hubem na chinch. Obraz jest wtedy najwyższej jakości a przez hub możesz podłączyć wieże (potrzebujesz tylko osobnego kabla chinch). Sam mam w ten sposób podłaczony zestaw głośnikowy od PC i jestem zadowolony. Kabel kupiłem za 25 zł.
  • 0

#22 syon Napisany 13 września 2004 - 15:10

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
Dobra potrzebna jest mi pomoc na te jakże trudne pytanie. Chodzi o to, że jakieś pare dni temu wyczytałem gdzieś, że dzięki kablowi RGB i telewizorowi, który ma wbudowaną funkcję odtwarzania obrazu w NTSC da się pogrywać na konsoli w gry importowane zza oceanu bez potrzeby przerabiana . Czy to prawda czy może mam zacząć szukać tamtego autora i wyśmiać go?
  • 0

#23 Pawlik Napisany 13 września 2004 - 15:30

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
To cie ten koleś wrobił. Telewizor i kabelek nic nie pomoże jak konsola nie da rady przeczytać płyty :(
  • 0

#24 Gość__* Napisany 14 września 2004 - 16:45

Gość__*
  • Goście
Mam ważne pytanie do Was :wink:
Czy ktoś z Was wie gdzie mogę kupić grę Monster Rancher 4 na PlayStation 2 :?: Bo ja nigdzie nie mogę zlaleźć tej gry :cry:
Proszę Was o pomoc :oops:
  • 0

#25 Gość__* Napisany 14 września 2004 - 16:57

Gość__*
  • Goście
sprawdzałeś aukcje internetowe jak allegro czy ebay?Tam czasami trafiają się takie rzadkie gry.
  • 0

#26 Gość__* Napisany 14 września 2004 - 17:44

Gość__*
  • Goście
Dzięki za pomoc :D . Na allegro nie ma ale poszukam gdzie indziej :)
  • 0

#27 Gość__* Napisany 16 października 2004 - 19:08

Gość__*
  • Goście
Kupiłem pada na allegro ,nowy ,oryginalny ,ten za ok.70 zł i lipa... Po podłączeniu niby wszystko ok prócz przycisków ,które trzeba bardzo mocno wciskać,żeby był efekt :/ Może to kwestia czasu użytkowania ? albo jakiegoś rozgrzania ?? Ktoś mi może coś na ten temat powiedzieć .. :( ?
  • 0

#28 Gość__* Napisany 16 października 2004 - 19:32

Gość__*
  • Goście
NIedługo kupuję ps2 (FANFARY) i chciałbym się dowiedzieć czego potzrebuję, jak zrobić aby podłączyć ps2 do pecetowego monitora (chyba się da?)
  • 0

#29 luck1985 Napisany 21 października 2004 - 12:14

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:

Kupiłem pada na allegro ,nowy ,oryginalny ,ten za ok.70 zł i lipa... Po podłączeniu niby wszystko ok prócz przycisków ,które trzeba bardzo mocno wciskać,żeby był efekt :/ Może to kwestia czasu użytkowania ? albo jakiegoś rozgrzania ?? Ktoś mi może coś na ten temat powiedzieć .. :( ?


Jak rozkrecisz go nawet nie bedziesz widzal roznicy :D Roznica jest taka ze jak masz orginala pada ( tego co dostales z konsola ) porownasz jak wciskaja sie guziki uznasz tego w lepszym stanie ,zachowasz na pozniej ;) Ja tak zrobilem . Mialem dwa pady , po obmacaniu mowie ze tego mniej wyrobionego zostawie na pozniej . LOL Odkrecilem je w celu wyczyszczenia i niby to samo w srodku , zdradzily kolory plastykow w srodku :D Te od krzyzaka i tych 4 pozostalych oraz wykonanie .Kilka znakow szczegolnie go odroznia :D A pad ktory Ty zakupiles sie nie wyrobi :D Te guziki tak chodza i tyle , nie testowalem w zadnych wyscigach jak sie spisuja naciski . Orginalny dziala , tylko ze jak gram na orginalnym mam wrazenie ze te guziki zaraz wcisne do srodka :D ale spoko , moj pad po naprawie wibry spadnie z krzesla jak lezy :D A juz troche razy spadl , ale dziala do dzis ;) A ta podroba pada ma diode pod padem zebym widzial w nocy gdzie lezy pad :P Moja przerobka nosi kryptonim "widoczny" <------ :?: :roll:
  • 0

#30 Voo Napisany 23 października 2004 - 19:40

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
czy istnieje tańsza alternatywa od tego:

http://www.ultima.pl...nfo.php?id=1748

znacie jakiś inny sprzęt tego typu, jeśli tak to gdzie można go kupic?
  • 0