Skocz do zawartości

Pomoc techniczna


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
734 odpowiedzi na ten temat

#631 Gość__* Napisany 02 maja 2008 - 15:24

Gość__*
  • Goście

marbel nie da sie bo ta babka mi mówiła że jak nic nie da regulacja to bede musiał zapłacić 50 zł za ekspertyze a ja mimo tego zaryzykowałem, wiec nic nie poradze a za nowy czytnik nie zapłace ok.450 zł bo to bezsens już wole kupić nowe PS2.

Ja oddawałem konsole do serwisu na innych zasadach- za darmo sprawdzili co i jak, zadzwonili, powiadomili o usterce i dopiero wtedy zgodziłem się na naprawe.

Z cenami przesadzasz- lasery do PS2 można znaleźć poniżej 100 zł.
  • 0

#632 f5k Napisany 02 maja 2008 - 21:59

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Tak wiem Tiamo że czytniki są nowe w necie za tanie pieniądze ale co z tego że kupie sobie taki jak nie jestem specem i nie umiem zamontować w konsoli.
  • 0

#633 Gość__* Napisany 02 maja 2008 - 23:14

Gość__*
  • Goście
Wątpie, żeby instalacja kosztowała 350 zł. Zadzwoń najlepiej do jakiegoś serwisu i się dowiedz.
  • 0

#634 Gość__* Napisany 03 maja 2008 - 07:54

Gość__*
  • Goście
Za robociznę powinni Cię skasować nie więcej jak 50zł. Każda cena powyżej jest bezczelnym dymaniem klienta od tyłu, bez wazeliny.
  • 0

#635 f5k Napisany 03 maja 2008 - 14:08

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Nie wiem do jakich serwisów wyście oddawali swoje PS2 ale ja byłem w serwisie Sony w Karkowie i tyle ile napisałem mi zaśpiewali za wymiane: "bloku optycznego".
  • 0

#636 Gość__* Napisany 03 maja 2008 - 14:16

Gość__*
  • Goście
No to wszystko jasne. Powinieneś iść gdzieś do jakiegoś sklepu z grami, który zajmuje sie również serwisem - tam krzyczą sobie o wiele mniej, niż zdzierskie serwisy Sony.
  • 0

#637 f5k Napisany 03 maja 2008 - 14:50

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Zna ktoś jakiś serwis PS2 w Krakowie?
  • 0

#638 Gość__* Napisany 03 maja 2008 - 15:55

Gość__*
  • Goście

http://www.service.instalator.net/informacje,oferta_ps2,52,1.html

kraków d.h."wanda" stoisko na parterze 31-801 ul.broniewskiego1 tel.648 50 66 w.26 gg:1589873


Przed chwilą wygooglowane.
  • 0

#639 Gość__* Napisany 04 maja 2008 - 15:47

Gość__*
  • Goście

Zna ktoś jakiś serwis PS2 w Krakowie?

Ja swoją konsole (przypadek opisany wyżej) oddawałem do serwisu :Arcade". Kiedyś mieli siedzibe w Warszawie i reklamowali się min. w PE. Teraz, z tego co mi wiadomo, prowadzą wysyłkową sprzedaż i serwis. Polecam Ci się nimi zainteresować, bo to profesjonaliści :)
  • 0

#640 Gość__* Napisany 01 czerwca 2008 - 10:16

Gość__*
  • Goście
Mam problem z moja PS2. Chodzi o to, ze nie moge odpalac gier z PSXa. Jak wkladam plyte to w menu konsoli wyswietlana zostaje jako niebieska plyta PS2 (jak demka). Konsola ma juz swoje lata i jest przerobiona jej model to SCPH - 30004. Nie odpala tez pirackich kopii gier na PS2. Mozecie mi ktos pomoc?
  • 0

#641 Danteusz Napisany 01 czerwca 2008 - 11:34

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 839 Postów:
Kupić nową, kosztuje niewiele a naprawa starocia nie ma sensu.
  • 0

#642 Gość__* Napisany 01 czerwca 2008 - 15:08

Gość__*
  • Goście

Kupić nową, kosztuje niewiele a naprawa starocia nie ma sensu.

wolalbym raczej nie, bo jak skoncze wszystkie gry, ktore mnie interesuja to pozbywam sie tego szmelcu. Dla jednej gry moge kupic PSXa za psi grosz (uzywany w GameStop to wydatek z rzedu 20-25E), ale wolalbym zeby sie obeszlo bez tego.
  • 0

#643 Marbel Napisany 15 czerwca 2008 - 08:52

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 278 Postów:
Mam pytanko odnośnie kabla RGB. Wydaje mi się, że to prawda ale chcę się upewnić - czy ten kabel pozwala na grę w gry w formacie NTSC (czyli np. z USA) w kolorze? A jeśli tak czy każdy kabel czy musi być jakiś specjalny?

PS. Taaaa, wiem to było głupie pytanie. Oczywiście że uzyskam kolor w grach NTSC :)
  • 0

#644 Gość__* Napisany 15 czerwca 2008 - 11:30

Gość__*
  • Goście

Mam pytanko odnośnie kabla RGB. Wydaje mi się, że to prawda ale chcę się upewnić - czy ten kabel pozwala na grę w gry w formacie NTSC (czyli np. z USA) w kolorze? A jeśli tak czy każdy kabel czy musi być jakiś specjalny?

PS. Taaaa, wiem to było głupie pytanie. Oczywiście że uzyskam kolor w grach NTSC :)

I w dodatku nie potrzebujesz mieć żadnego specjalnego kabla RGB - idziesz do sklepu, prosisz o kabel RGB dla konsoli X, płacisz, wracasz, podłączasz i masz kolor w grach NTSC, do tego obraz jest wyraźnie ostrzejszy ;)
  • 0

#645 Marbel Napisany 18 czerwca 2008 - 09:09

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 278 Postów:
Tak to znów ja z moją starą PS2. Mam pytanko jak grać po Sieci w gry na PS2. Tzn. czy da się grać gdy nie mam Network Access disk? Pisałem do Sony kilka razy ale mnie mają w d. Mam kabel sieciowy, który może pójść z routera do konsolki bez problemu.
Aha i jakie gry jeszcze wspierają multi w sieci? Mam kilka gierek, głównie wyścigów, Burnouty, Outrun, MotoGP, Killzone... W ogóle da się jeszcze grać na tym sprzęcie? Wiem że infrastruktura jest do kitu ale bym spróbował ;)
  • 0

#646 Danteusz Napisany 18 czerwca 2008 - 23:46

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 839 Postów:
Powiem tak: nigdy nie grałem online na PS2, ale nie wierzę żeby teraz udało Ci się znaleźć grę z działającymi serwerami i ludźmi chętnymi do gry.
  • 0

#647 Marbel Napisany 19 czerwca 2008 - 08:27

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 278 Postów:
Na razie masz rację. Kilka moich gier sprawdziłem i kicha. Ale nawet skonfigurowałem połączenie z netem. Test połączenia niby wyszedł pomyślnie ale nie udało się w nic zagrać :( Ani MotoGP4 ani Burnout Revenge ani Outrun... No to kiszka :/
  • 0

#648 Mauro Napisany 08 lipca 2008 - 09:51

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 465 Postów:
Mam pytanie, mam stare PS2, mój brat kupił grę w NTSC, nie ma wersji PAL tak więc to była jedyna opcha. I teraz sprawa wygląda tak, że został z grą która nie działa na PALowskiej konsoli. Moje pytanie brzmi czy jakieś płytki typu Magic Swap pozwolą uruchomić gierke NTSC na PALowskiej konsoli?
  • 0

#649 Marbel Napisany 08 lipca 2008 - 10:26

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 278 Postów:
Kup kabel RGB i rozwiąże to cały problem - wydatek na Allegro rzędu 20 zł a oszczędzisz sporo kasy za Swapa - coś ponad 100zł. Pytałem o to kilka postów wyżej :)
  • 0

#650 onikage7 Napisany 08 lipca 2008 - 11:47

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:
Nie no, o ile się nie mylę, gry w NTSC nie da się odpalić na nieprzerobionej palowskie konsoli i żaden kabel tu nie pomoże. Konsola musi być przerobiona inaczej gra nie pójdzie.
  • 0

#651 Gość__* Napisany 08 lipca 2008 - 11:56

Gość__*
  • Goście
Jeśli chcesz uruchomić Swapa na konsoli NTSC, to również musi być on w tym regionie. Za to jeśli już go dorwiesz, to tak - możesz na nim odpalać PALowskie gry.
  • 0

#652 Marbel Napisany 08 lipca 2008 - 13:02

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 278 Postów:
No to się zdecydujcie! Pytałem jakiś czas temu o gry NTSC i mi potwierdzono moją teorię, że kabel RGB nada kolor w tych grach. Coś się zmieniło?
  • 0

#653 f5k Napisany 08 lipca 2008 - 14:11

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Tak marbel007, kolor w grach NTSC ta kabel RGB ale gra wogóle nie ruszy bo jest z innego regionu bo PS2 ma blokade regionalną, ale wystarczy kupić Swap Magica i gra NTSC idzie na PALowej konsoli, najtańsza opcja.
  • 0

#654 Mauro Napisany 08 lipca 2008 - 14:19

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 465 Postów:

Tak marbel007, kolor w grach NTSC ta kabel RGB ale gra wogóle nie ruszy bo jest z innego regionu bo PS2 ma blokade regionalną, ale wystarczy kupić Swap Magica i gra NTSC idzie na PALowej konsoli, najtańsza opcja.


Ok dzięki za odp :) RGB mam od samego początku, tutaj chodziło czy Swap mi pomoże uruchomic gre NTSC na PALu. Dzięki zamawiam Swapka bo to już tylko 36zł.
  • 0

#655 Marbel Napisany 08 lipca 2008 - 14:25

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 278 Postów:

Tak marbel007, kolor w grach NTSC ta kabel RGB ale gra wogóle nie ruszy bo jest z innego regionu bo PS2 ma blokade regionalną, ale wystarczy kupić Swap Magica i gra NTSC idzie na PALowej konsoli, najtańsza opcja.

Aaaa... no to trzeba było tak od razu jak pytałem jakiś czas temu! Nie wiedziałem, że NTSC nie są nawet odczytywane. DVD z innego regionu chyba właśnie nie mają kolorów. Przynajmniej raz włożyłem jakiś film do DVD i był czarno-biały! (Nie znam pochodzenia tego filmu...)
  • 0

#656 f5k Napisany 08 lipca 2008 - 15:08

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
V[Maruo]->Oki doki:)
marbel007->Nie śledze tego tematu tak jak śledze dział PS3 wiec nie jestem w tym temacie często a raczej jestem raz na jakiś czas i poprostu gdy teraz tu zajrzałem to pomyślałem że rozwieje czyjeś wątpliwości skoro znam odpowiedź na pytanie. Wiesz jeśli konsola jest z innego regionu a gra z innego to konsola widzi chyba gre jako pirata lub zwykła płyte pustą, z filmami jest troche inaczej bo też jest ograniczenie regionalne mówie o DVD.

EDIT Czarno biały film na DVD? Skoro ci sie odpalił na konsoli PS2 to znaczy że albo był nagrany bez blokady, miałem coś podobnego jak odpaliłem film BR na SD TV i miałem czarno biały kolor po zwykłych czinczach a jak odpaliłem na kablu RGB to był kolor zielony wiec wiem że to była wina tv bo na innym TV SD troche nowszym miałem normalny kolor po czinczach.
  • 0

#657 Gość__* Napisany 09 lipca 2008 - 00:26

Gość__*
  • Goście
Nie wiem, może było już to wałkowane, ale nie chce mi się szukać, taki ze mnie leń. :D. Ale do rzeczy. Pożyczałem przedwczoraj kumplowi grę God of War 2 i okazało się... że w ogóle nie odczytuje mu tej płyty. Doszło do tego, że musieliśmy się zamienić konsolami na jakiś czas, żeby spokojnie mógł go ukończyć. Oboje mamy nieprzerobione PS2 (slim), więc wina przeróbki, chipa, piratów czy innego ustrojstwa odpada. Płyta rys praktycznie nie posiada, więc tu też nie leży problem. Co ciekawe inne płyty z filmami czy z grami odczytuje mu bez problemu. Ma model konsoli SCPH-70004, jakby to miało jakieś znaczenie. Konsola i gra w PAL'u. Czy to możliwe, że niektóre modele konsol poprostu nie odczytują tej gry jak to ma miejsce naprzykład w przypadku GT3?
  • 0

#658 onikage7 Napisany 09 lipca 2008 - 08:45

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:
Są kable RGB z przełącznikiem który likwiduje zielony obraz w filmach. Warto zwrócić na to uwagę przy zakupie takiego kabelka, jeśli planuje się oglądanie filmów na konsoli. W ogóle kabel RGB warto kupić, bo kosztuje z 10-20zł a zdecydowanie polepsza jakość obrazu. Chinche do pieca. Liberal w konsoli Twojego kolegi pada laser. Min. jedną z oznak tej sytuacji, jest to, że konsola nie czyta dwuwarstwowych płyt DVD, a na takich właśnie wydawany jest GoW i GT. W tym temacie była o tym mowa jakoś wcześniej, także może we wcześniejszych postach jeszcze coś znajdziesz.
  • 0

#659 MonsieurWoland Napisany 09 lipca 2008 - 08:46

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 249 Postów:
Liberal: Tak. GoW2 jest dwuwarstwowy. Starsze modele slimek, z słabszymi laserami ,nie mogą odczytać danych na takiej płycie.
  • 0

#660 Century Child Napisany 22 lipca 2008 - 18:09

Century Child

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 335 Postów:
Hmm co dziwne bo kumpel ma nieprzerobioną PS2 ale jeszcze tą grubą wersję i GOW2 mu śmigał bez problemu? o_O
  • 0