Skocz do zawartości

Pomoc techniczna


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
734 odpowiedzi na ten temat

#661 Marbel Napisany 22 lipca 2008 - 20:09

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 283 Postów:
Slimy wczesne mają ten problem (mój miał) - pomógł tylko serwis. Tylko u mnie zaczęło się z GT 4. Stare grube wersje są lepsze pod względem lasera. Kumpel ma już wiele lat, 5-6 przynajmniej i wszystko mu śmiga aż miło (GoW, GoW2) i nigdy nie narzekał na pracę lasera. No raz, jak mu dałem grę jeszcze na CD nagraną, to mu napęd buczał jak Boeing. Wystraszył się i nawet nie zagrał... Nowsze Slimy chyba są już lepsze?
  • 0

#662 Gość__* Napisany 26 lipca 2008 - 18:51

Gość__*
  • Goście
Mam bardzo ważne pytanie odnośnie internetu w ps2. Czy aby grać online muszę mieć koniecznie specjalną płytę, którą SONY(szacun :) ) musi mi wysłać ? Wczoraj podłączyłem konsolę pod router, skonfigurowałem sieć (tak samo jak w ps3) i włączyłem Fifę 07. Wybrałem grę przez sieć i chodzi aż miło. Następnie włożyłem do konsoli call of duty 3, wybrałem multiplayer a tu zonk wyskakuje błąd gdy łączy się z jakimś serwerem DNAS.Tak samo jest z Killzone,Juiced i paroma innymi. To dlaczego fifka pyka ładnie ,a inne gry nie mogą się połączyć z internetem, może do gier z EA nie trzeba tej płyty którą wysyła SONY aby działał net. POMOCY :( ja chcę sobie pograć przez sieć :)nie tylko w fifkę
  • 0

#663 AVErsiv Napisany 31 lipca 2008 - 13:41

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
ello

serwer DNAS , to takie coś co sprawdza oryginalność nośnika , i braki chipów w konsoli. ( to tak jak gdyby w skrócie :D )

ogólnie jeżeli masz pirata , to nie pograsz , jeżeli z kolei masz oryginaly i chcesz grać a dnasa nie przechodzi to znaczy ze coś jest nie tak ... lub poprostu juz serwer nie isnieje i nie bedzie online ...

ta płytka służy do założenia konta na PSN ( starym PSN ) takie ustawienia zapisuja sie na karcie pamieci i z tego sie kożysta do gry z wiekszoscia gier na PS2 , min BURNOUT , KILLZONE itd ,

ps , takiej plyty to bedzie ciezko dostac jednak jezeli spelniasz wszelkie waronki , czyli konsola org , gry org , to jakos mozemy sie dogadac , znaczy sie jezeli ci nie wysla plyty moge ci ja podeslac , ( wypozyczyc ) po zarejestrowaniu sie odeslesz mi ja z kasa za przesylki :D

pozdro
  • 0

#664 Gość__* Napisany 31 lipca 2008 - 19:47

Gość__*
  • Goście
Ale jak byś mi pożyczył, to chyba nie dało by się grać, bo byśmy mieli te same dane w PSN.
A jeszcze jedno pytanie, czy w battlefieldzie modern combat na ps2 działają jeszcze serwery i jak bym miał oryginalną grę czy by działał bez płyty którą wysyła sony? W Killzone przechodzę przez dnas, później rejestruje swoje id,a następnie błąd,chyba serwery są zamknięte szkoda
  • 0

#665 AVErsiv Napisany 31 lipca 2008 - 20:01

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
tak jezeli chodzi o killzone to pewnie tak.

a jezeli chodzi o plyte to tylko jest do resjestracji a\ID i konfiguracji ale skoro dalo sie to zrobic za posrednictwem kollzone to wystarczy.
  • 0

#666 Voo Napisany 23 sierpnia 2008 - 20:05

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
Chcę kupić kabel component, żeby połączyć czarnulkę z plazmą. Na allegro jest rozrzut cenowy od kilkunastu zetów do kilkudziesięciu (za firmowe Sony). Zastanawiam się czy jest sens wydawać dużo kasy. Czy ktoś moze uzywa takiego kabelka komponent za kilkanaście zetów? Jeśli tak to będę wdzięczny za info czy wszystko smiga jak należy.
  • 0

#667 AVErsiv Napisany 23 sierpnia 2008 - 20:22

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
ja robilem sam kabel component , z kabla RGB za 5 zl :P

powiem tak , nie jest to cudo :D ale juz testowalem kable po 15 zl , zwykly tani kabel , bez ekranow itd , dzialalo bardzo dobrze , nie trzeba wiecej,

ps
ten moj kabel testowalem tez z PS3 w 720p i dopiero wtedy bylo widac jakos roznice z oryginalnym kablem SONY :P
  • 0

#668 Scorpio Napisany 24 sierpnia 2008 - 10:24

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Wszystko śmiga jak należy - info ;)
  • 0

#669 f5k Napisany 02 września 2008 - 17:13

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Czyli AVErsiv chcesz powiedzieć że te kable componentowe do PS2 działają z PS3 ale widać w porównaniu do firmowych Sony że dają gorszą jakość obrazu? Bo ja kupiłem dwa componenty pod PS2 potem je podłaczyłem do PS3 i używam do dziś ale niedawno byłem w MM i patrze na stand z PS3 i UDF, gra chodzi pod 1080i max ale na moim tv takiego ostrego obrazu nie mam jak tam widziałem, to znaczy że jak kupie kabel Sony do PS3 component to bede miał taki ostry obraz jak tam? Bo te moje componenty to jeden nonamowy a drugi jakiś za 25zł też nonamowy wogóle. Sory że offtopuje ale to dla mnie ważne.
  • 0

#670 AVErsiv Napisany 03 września 2008 - 09:22

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
jest to obraz wysylany analogowo , i w sumie jest taka opcja ze bedzie roznie wygladac na roznych kabelkach, ale roznice nie beda jakies straszne, bardziej juz trzeba patrzec na to jaki TV , jak on obsloguje 1080i , itd , na moim sharpie obraz czy to na HDMI czy Componencie wyglada bardzo dobrze ... :D

powiem tak testowalem kable component do Xboxa 360 , i Xboxa i np , na kablu oryginalnym i zamienniku za 20 zl nie zauwazylem zadnej roznicy poza 100zl roznicy w cenie :D
wieksza roznice zauwazylem jak sobie sam zrobilem kabel component do Xboxa , ( leprzy obraz niz na org :twisted: )
  • 0

#671 onikage7 Napisany 13 listopada 2008 - 22:08

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:
Wie ktoś może czym różnią się te dwa pady: http://www.allegro.pl/item477093694_ps2 ... racji.html Ten pierwszy to niby starsza wersja, ale jakoś wygląda mi na lepszy niż ten w drugim linku, który niby to jest drugiej generacji. Miał ktoś styczność z tym padem "drugiej generacji"? Jak się sprawuje?
  • 0

#672 AVErsiv Napisany 13 listopada 2008 - 23:24

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
powiem szczerze ze nie slyszalem by Logitech wypuscil te pady w jakiejs reedycji czy w jakis generacjach , no i koles ma je OEM , a to juz jakies dziwne ,
ogolenie wolwalbym kupic w pewnym zrodle .

pozdrawiam

ps.
mam sam taki pad , org prosto od logitecha sprzedalem tez takich cale zatrzesienie w sklepie gdzie pracuje .
  • 0

#673 Gość__* Napisany 10 grudnia 2008 - 18:18

Gość__*
  • Goście
Slyszal ktos o oryginalnych kartach SONY o wiekszej pojemnosci niz 8mb? [oczywiscie do ps2]
Na aukcjach jest ich zatrzesienie, a w skelpach pusto... Na stronie sony/playstion tez zadnego info...
Dobre podrobki [w sensie dobre imitacje] czy org towar deficytowany z innego rynku ?
  • 0

#674 AVErsiv Napisany 10 grudnia 2008 - 18:34

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
SONY NIE WYPUSCILO KART INNYCH NIZ 8MB !
a juz na pewno nie takich cenach jak te na allegro !

moge miec 64mb za 25 zl sory ale org sony 8mb to jest 50 zl


:D

zapomnij , a do tego dochodzi problem ,z zapisywaniem i odczytywaniem stanow z takich kart, np w RE4

pozdro
  • 0

#675 Gość__* Napisany 10 grudnia 2008 - 19:08

Gość__*
  • Goście
Wlasnie... Obawialem sie takich komentarzy...

Chociaz... Z drugiej strony... Moja sklepowa org memorka jest np produkcji tajwanskiej czy male... whatever...

A tu na allegro.. za jakies 35-40 pln org 8mb mc z japonii... Import ? Czy juz tak bezszczelna imitacja ? ;]
Zeby nie bylo: "Tata, a Marcin powiedzial...". Widzialem taka wlasnie z allegro made in japan za te niecale 40pln, na zywca i wyglada identycznie jak moja sklepowa... Widzialem sporo podrobek i zawsze sie czyms roznily.. A ta niczym... Fake czy nie ?
  • 0

#676 AVErsiv Napisany 10 grudnia 2008 - 20:06

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
z zewnatrz moga sie nie roznic , zreszta w dzisiaj to i w srodku jest to samo , ale chodzi o to ze nie kazda gra lubi wieksze memorki niz 8mb

mozesz kupic podr , ale najlepiej 8mb
a no i te z jap , naprawde moga byc org , o ile zeczywiscie ktos z tamtad sprowadzal :P bo taka cena by sie zgadzala.
  • 0

#677 Gość__* Napisany 10 grudnia 2008 - 20:29

Gość__*
  • Goście
No to tutaj mam juz pewnosc co do wyboru...

A teraz tak poza konkursem... Nabylem w koncu kabelek RGB... No i mam mala zagwostke...
Przy odpalaniu ps2, gdzie normalnie obraz byl czarny, tlo wpada w jakis odcien zieleni... Dzieje sie tak, po podpieciu konsolki do gniazda w tv wyraznie oznaczonym RGB/SCART... W grach, paleta kolorow jest taka jak powinna, problem widac w sumie tylko na czarnym tle [chyba ze czegos jeszcze nei widze]...
Po podpieciu do drugiego wszystko smiga jak powinno... Cos nie tak z kablem/konsola czy zlaczem?

Zeby bylo smieszniej, na org kableku od sony [cinch+przejsciowka na euro] na obu zlaczach nie ma problemu z paleta kolorow w TV.
Chyba nikomu nie zrobie reklamy/kryptoreklamy jak powiem ze kabelek jest firmy "WAREZ".
  • 0

#678 AVErsiv Napisany 10 grudnia 2008 - 22:23

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
hehe

podlacz do portu w TV podpisanego RGB , to ze robi sie kolor zielony to znak ze w TV ustawione jest poprawnie , i kabel jest dobry.

wlacz PS2 , i wejdz w ustawienia , znajdziesz opcje " COMPONENT VIDEO OUT " i zmien z Y, Pb ,Pr na RGB i kolorki beda takie jak powinny byc.

POZDRAWIAM
  • 0

#679 Gość__* Napisany 11 grudnia 2008 - 20:56

Gość__*
  • Goście
Mialem ustawione na RGB ;)
Smiesznie to w ogole wyszlo.. bo raz obraz jest zielony, raz normalny, chilli czarny..
Nie wiem czy jakosciowo poprostu kabel nie wypada najlepiej czy moze ednak cos nie tak z TV, musial bym sprawdzic z ktoryms innym.

Ale tak mi cos mowi ze cos nie tak jednak z kabelkiem, bo obraz jest jakis taki przeskalowany i przesuniety ciut w lewa strone.
  • 0

#680 Gość__* Napisany 23 lutego 2009 - 10:28

Gość__*
  • Goście
A ja mam taki problem:
Kupiłem konsolke na gwarancji(pół roku bo odkupiłem używaną), a dopiero teraz się zorientowałem że nie mam wibracji(rok po gwarancji :-D ).
Moje pytanie: czy da się naprawić to na własną ręke(kabelek połączyć czy cuś) czy muszę oddać do serwisu???
  • 0

#681 pumba132 Napisany 23 lutego 2009 - 19:59

pumba132

    Komendant Melanżu

  • Forumowicze
  • 2 703 Postów:
Jak to nie masz wibracji? Na padzie który był z konsolą, czy ogólnie na wszystkich padach bo to wina konsolki?
  • 0

#682 Gość__* Napisany 26 lutego 2009 - 14:54

Gość__*
  • Goście
Nie mam w ogóle, to wina konsoli.
  • 0

#683 Gruby01 Napisany 26 lutego 2009 - 14:57

Gruby01

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 557 Postów:

Nie mam w ogóle, to wina konsoli.


Skąd ta pewność ?
  • 0

#684 Gość__* Napisany 26 lutego 2009 - 16:49

Gość__*
  • Goście
Mam multitapa i 6 padów, żaden nie działa, wystarczy :?:
  • 0

#685 pumba132 Napisany 26 lutego 2009 - 17:28

pumba132

    Komendant Melanżu

  • Forumowicze
  • 2 703 Postów:
Sam napewno tego nie naprawisz, idź do jakiegos pożądnego komisu.
  • 0

#686 drAKul Napisany 16 kwietnia 2009 - 23:10

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
A ja mam takie pytanie czy istnieje jakiś program, urządzonko alboc cóś który umożliwiałoby odpalanie orginalnych gier ze strefy NTSC. To samo z grami na PSX (na PS2). Jest kilka perełek, które gotowy bym był sobie zaimportować, ale wpierw chciałbym wiedzieć czy można sprawić żeby poszło na moim sprzęcie.
  • 0

#687 MonsieurWoland Napisany 16 kwietnia 2009 - 23:39

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Action Replay Max 2 na bank zdejmuje zabezpieczenia regionów na filmy. Wydaje mi sie, że robi to tez na gry. Za miesiac mógłbym sprawdzic, bo dopiero wtedy w domu bede.
  • 0

#688 Gość_Zero_* Napisany 16 kwietnia 2009 - 23:51

Gość_Zero_*
  • Goście

A ja mam takie pytanie czy istnieje jakiś program, urządzonko alboc cóś który umożliwiałoby odpalanie orginalnych gier ze strefy NTSC. To samo z grami na PSX (na PS2). Jest kilka perełek, które gotowy bym był sobie zaimportować, ale wpierw chciałbym wiedzieć czy można sprawić żeby poszło na moim sprzęcie.


Swap Magic
  • 0

#689 drAKul Napisany 23 kwietnia 2009 - 11:52

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Mam AR 2. Jeden z pierwszych bo kupowałem PS 2 w 2001. Czy on będzie dobry? Chcę uruchamiać orginały. Pamiętam że pirackie gry na PSX z NTSC były na 1/3 ekranu (takie powalone nie dało się grać). Chcę wiedzieć czy orginały z PSX z NTSC będą działać bo w sumie to na nich mi najbardziej zalezy. A czy swap magic działa na PSX??? Czy wystarczy sam dysk z programem bo chyba SM to z jakąś taką zawieszką przychodził, nie chcę nic grzebać w swojej czarnulce.
  • 0

#690 Nyjacz Napisany 11 maja 2009 - 11:48

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:
Mam problem. Kupiłem sobie Singstara, ale nie działają mikrofony. To znaczy nie wiem czy nie działają stąd ten post. Bo światełko niebieskie się świeci, ale mikrofon tak jakby nie słyszał mowy. Po prostu tak jakby był zepsuty. Ale być nie może, bo mam dwa i na obu nie da się grać. Co jest...?
  • 0