Skocz do zawartości

Pomoc techniczna


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
734 odpowiedzi na ten temat

#691 Gość_jachu2_* Napisany 11 maja 2009 - 16:12

Gość_jachu2_*
  • Goście
Podłącz do PC (pojedynczo przez jacka, nie USB, choć nie jestem pewien, ale przez przejściówkę dołączaną do Singstara podpiętą do USB w PC działa chyba mikrofon w pierwszym porcie - głowy nie dam, jeśli tak to i sprawność przejściówki przetestujesz) i zobacz np. w rejestratorze dźwięku czy działają. Jeśli tak to problem tkwi gdzie indziej.
  • 0

#692 Zois Napisany 26 maja 2009 - 08:08

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:
Moj leciwy psiak od jakiegos czasu nie dziala!!!!11111

objawia sie to tym ze nic nie pokazuje sie na ekranie. Pierwsza mysla byl wadliwy kabelek, ale po wymianie bylo to samo. Czasem przestawianie do gory nogami pomagalo i obraz sie pojawial - ale tez nie zawsze. Ostatnio byl na tyle bezczelny ze przy ladowaniu gry , gdy wszystko wydawalo sie dzialac - tak nagle przestal - tzn w srodku wszystko brumi, tylko na ekranie nie bardzo - aha dzwieku tez wowczas nei uswiadczam. Mimo wszystko kabel ?

psiak jest stary strasznie, wiec nawet nie bede go serwisowal, co najwyzej potne nozem bez zalu, ale coby bylo ze sie odzywam w dziale konsolowym to pisze co mi lezy na watrobie
  • 0

#693 ACZ Napisany 08 czerwca 2009 - 20:03

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:
Masz PS2 Slim?
To wina wyjścia, widocznie delikatnie się poluzowało. Też tak mam czasami. Upewnij się czy kabel jest na pewno mocno wsadzony, musi siedzieć naprawdę. Najlepiej odpal grę i ruszając/wciskając kabel patrz na ekran czy obraz się pojawia ;]
  • 0

#694 Zois Napisany 10 czerwca 2009 - 11:59

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:
doceniam Twoja chec nie dostania 3 ostrzezenia za nic nie wnoszace posty ;]

nie mam ps2 tylko stara klasyczna krowe
probowalem juz tych sztuczek z kablem, krecac na lewo i prawo - ale to nie to - nie zaskakiwalo nic - uszkodzenie wydaje sie byc innego rodzaju - no nic - najwyzej pozostanie mi wystawienie na aukcji singstara, ewentualnie padow, memorki i maty ;]

ale Czysiu doceniam doceniam, jednak 3 warniacz zbliza sie nieublagalnie :cry:
  • 0

#695 Gość_Zero_* Napisany 16 października 2009 - 21:08

Gość_Zero_*
  • Goście
OK. Sprawa wygląda tak. Mam PS2 i TV LCD. Podłączyłem konsolkę do tv przez component i mnie ch*j strzela jak na to patrzę, podobno podłączenie przez kabel s-video daje najlepszą jakość obrazu. Jak bardzo poprawia się jakość ? Czy ten kabel http://allegro.pl/it... ... obson.html jest odpowiedni ? bo 19 zł mnie nie przekonuje, a on na allegro w dziale PS2 jest najdroższy :) No i ostatnie pytanie czy idzie taki kabel kupić w Media Markt?
  • 0

#696 onikage7 Napisany 17 października 2009 - 16:49

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:
Hmmm, jeśli chodzi o jakość obrazu to sprawa na ps2 wygląda tak: composite(zwykły chinch, który jest w zestawie) < s-video < scart (z rgb) < component. Więc jeśli masz component, np. o taki: http://allegro.pl/it... ... obson.html to nic więcej z ps2 nie wyciśniesz. Po tym kablu, który podałeś w linku (szanse, że dostaniesz go w MM są minimalne), obraz będzie dużo gorsz niż po componencie, więc nie ma żadnego sensu go kupować. Btw, 20 zl za kabel do ps2 to cena w sam raz, kupisz taki za 50zł, będzie lepiej wykonany, a różnicy w obrazie nie będzie żadnej.
  • 0

#697 Gość_Zero_* Napisany 17 października 2009 - 20:08

Gość_Zero_*
  • Goście
A f5k mi mówił że na LCD najlepiej działają właśnie s-video ... componenta mam ... trudno, najwyżej sobie zmniejsze ratio na 4:3
  • 0

#698 cybercotlet Napisany 17 października 2009 - 20:40

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 602 Postów:
Nie ma szans żebyś miał ładniejszy obraz na s-video. Jak nie wierzysz to poczytaj troszkę sobie o kabelkach.
  • 0

#699 onikage7 Napisany 18 października 2009 - 09:20

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:
Obraz przez component jest zdecydowanie ostrzejszy i dużo lepiej są odwzorowane kolory. W lcd kolory są najczęściej dobrze odwzorowane, a obraz jest ostry jak żyleta, co w połączeniu z sygnałem z ps2 (SD) daje taki sobie efekt, widać wszystkie niedoskonałości, kanty itd. Obraz po s-video o wiele mniej ostry, a kolory będą przytłumione, trochę jakby wyprane. Jeśli masz kabel ze zwykłymi chinchami (ten, który jest w zestawie z ps2), możesz podłączyć na próbę. Różnica między zwykłym chinchem a s-video jest niewielka, więc jeśli będzie Ci opowiadać obraz po zwykłych chinchach, możesz zainwestować w kabel s-video. IMO z czworga złego, to i tak component wypada zdecydowanie najlepiej, co niestety nie znaczy, że obraz będzie ładny. Pograć można, ale jeśli w międzyczasie włączy się ps3 albo 360 i znowu wróci do ps2, człowiek się krzywi odruchowo ;).
  • 0

#700 Gość_Zero_* Napisany 18 października 2009 - 10:21

Gość_Zero_*
  • Goście
No po przejściu U2 powrót do PS2 i FFXII mnie zdołował :(
  • 0

#701 f5k Napisany 01 listopada 2009 - 18:52

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Oj myśle że nie widzieliście jak obraz sie prezentuje na lcd po componencie i svideo podłączonym do ps2, co z tego że obraz obraz ostry jak widać wtedy większy aliasing niż na s-video? s-video do ps2 i lcd jest optymalny bo jest wystarczająco ostry i nie widać jeszcze tak bardzo niedoskonałości. EOT
  • 0

#702 Zois Napisany 28 grudnia 2009 - 19:44

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:
Mam nieco abstrakcyjny problem - moze nie teraz - ale na pewno bede za pare dni :)

Bede chcial podlaczyc ps2 pod projektor. I wszystko fajnie bedzie obraz - a co z dzwiekiem ? Podlaczenie do projektora raczej nie da mi dzwieku, jak wiec podlaczyc jednoczesnie do projektora jak i czegos co dzwiek da ? Nie wiem..jakies glosniki 2.0 czy cos ?

bo zolty kabelek wejdzie w projektor i zostanie czerwony i bialy z wtykiem - wiec jak to pogodzic z glosnikami ktore tez maja "wtyki" a nie te zenskie koncowki...jakas przejsciowka ?
  • 0

#703 Scorpio Napisany 29 grudnia 2009 - 08:28

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Może kabel 2xRCA(chinch) <-> mini-jack? Do tego przejściówki damsko-damskie. POwiedz dokładnie na jakie wejście/kabel chcesz dać sygnał to pomogę. PS2 podłączałem już pod sporo rzeczy, w tym projektor :)
  • 0

#704 Zois Napisany 29 grudnia 2009 - 12:58

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:
wlasnie w tym problem ze nie wiem nic :( Bo dopiero sprzet zobacze 31 jak nie bede mial neta ani dostepu do sklepu z kablami...i tak w ciemno to idzie.

a moze daloby rade zrobic takie kombo zeby podlaczyc video do projektora i dzwiek..nie wiem..pod laptop ? da sie zrobic taki cyrk ?
  • 0

#705 Scorpio Napisany 29 grudnia 2009 - 14:52

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Jak w lapie jest wejście na mikrofon, to się da. Na pewno zainwestuj w taki kabel: http://www.allegro.p... ... 3_50m.html mi się przydaje bardzo często.
  • 0

#706 Zois Napisany 29 grudnia 2009 - 15:32

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:
jako ze do sylwestra chwila moment, wiec na allegro poki co nie kupie to pozwole sobie na jescze jeden +1 - taki kabelek znajde w sklepie typu saturn czy to juz wyzsza polka ?
  • 0

#707 Scorpio Napisany 29 grudnia 2009 - 15:52

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Taki kabelek kupisz wszędzie, link dałem jako przykładowy wygląd ;) Tak możesz np. podłączyć głos bezpośrednio pod głośniczki 2.1 komputerowe, tylko musisz mieć jeszcze przejściówkę damsko-damską. Ja tak podłączałem dźwięk z PS2 pod Creativy :)
  • 0

#708 Zois Napisany 30 grudnia 2009 - 10:08

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:
dzięki Scorpio - zrobiłem wczoraj jakieś zakupy w Saturnie - kupiłem 3 różne cuda mam nadzieje, że da rade :P
  • 0

#709 Scorpio Napisany 01 stycznia 2010 - 00:40

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
No prob ;) Pamiętam sam ile i jak długo kombinowałem przy różnych podejściach i podłączeniach PS2 do wszystkiego co się da. Czasem do tego, co się nie da :P Stąd i kabli przez lata się nazbierało ;) Zobaczysz, że przydadzą się nie raz i nie dwa. Jeśli można: jakie zestawy zakupiłeś i jak końcowo masz zamiar podłączyć sprzęt? (u mnie cudem było 6 par kabli dających końcowo podłączenie do wejścia DVI przez przejściówkę z componenta przez rozgałęziacz componenta ... jedyny układ jaki musiałem rozrysować, by wszystko podliczyć o_O)
  • 0

#710 Zois Napisany 03 stycznia 2010 - 12:11

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:
yy wiec przepisze co mam na opakowaniu :D

1 ) 3.5mm plug <-> 2x 3.5mm socket
2) przystawka, wtyk zatrzaskowy.złączki Cinch
3)Łącznik camcorder - wtyczka 4-pol -> 3x Cinch

+ jeszcze jakies przejsciowki, przedluzacze ktore wczesniej mialem.

Ogolnie nic nie bylo potrzebne bo byl wzmacniacz i bez problemu sie dalo podlaczyc.

Niestety nie udalo mi sie znalezc chwili na podlaczenie colosussa pod projektor - ale inne gierunie wygladaly osom
jeszcze raz dzieki, jak nie teraz to moze w przyszlosci sie przydadza kabelki
  • 0

#711 Gość_jachu2_* Napisany 14 stycznia 2010 - 22:45

Gość_jachu2_*
  • Goście
Czy ktoś próbował możliwości połączenia PS2 do LCD poprzez tuner w piecu i player, za pośrednictwem kabla s-video?

Kombinowałem z różnymi kablami na HDTV, uzyskałem nawet satysfakcjonujące wyniki, niestety nie do tego stopnia, jakiego bym naprawdę oczekiwał. Stąd moje pytanie. Odkryłem ciekawy program Tvtime, linuxowy, nie wiem jak z wersją pod Windę. Nie mam tunera, więc włączyłem póki co na sucho, bez sygnału. W każdym bądź razie istnieje tam możliwość odpalenia natywnej rozdziałki SDTV, co prawda w okienku, ale z pominięciem psującego sprawę skalowania, są różnego rodzaju filtry i zmiękczacze obrazu, przeploty i inne duperelki, więc może jest to jakieś rozwiązanie?

Na stronie programu piszą tak:
"Ultimate fine-tuning for video game consoles. Experience GT3 on the PS2 in 16:9 mode or tune Mario64 for progressive output. With any system, now you're playing with power!."

Nie wiem ile w tym prawdy.

EDIT: Gówno prawda, tani chwyt reklamowy ^^

Zaopatrzyłem się w tuner z wejściami composite i s-video (s-video wypada znacznie lepiej), taki z tańszych za 50 zł. Tvtime zawiódł, obraz wstrętny, dziwne artefakty, a kolorów prawie nie ma, przesiadłem się na popularniejszy system i tu odpaliłem przez DScaler i K!TV (oba darmowe)i tu już REWELACJA w porównaniu z kablami łączonymi bezpośrednio do TV, uniknięcie skalowania (gramy w oknie w rozdzielczości natywnej dla PS2), wszystko ostre i jednocześnie bez zębów, po prostu czad. Nie idzie tego uzyskać na TV, tak samo jak w programie na full screenie, bo wyłazi cały shit, skalowanie plus to, co mógł ukryć kineskop. Ale, że stare kineskopy coraz częściej się psują, nie pozostaje nic innego jak gra w oknie przez tuner, o ile naprawdę stawiamy na jakość. Nie wiem na ile ma tu wpływ karta graficzna, ja używam słabej GF FX5500 256MB i wszystko działa płynnie.

Trochę czuję się jakbym grał na emulatorze, ale co poradzić. Mimo to jest super.
  • 0

#712 Mauro Napisany 13 lutego 2010 - 15:31

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 466 Postów:
Witam,

Stara duża PS2 się wysłużyła. I brat kupił teraz sobie prawie nowego Slima. I pojawił się jeden problem ,jakość obrazu dawanego przez Slima jest gorsza, bardziej 'pikselowa' jakość obrazu uległa pogorszeniu. Czym może to być spowodowane?
  • 0

#713 Scorpio Napisany 13 lutego 2010 - 16:10

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Możesz podać trochę więcej szczegółów? Zmieniłem kabel a-v? Telewizor ten sam? Ustawienia w menu konsoli na wyjście sygnału na pewno dobrze ustawione? Podłączasz pod ten sam port? :)
  • 0

#714 Mauro Napisany 13 lutego 2010 - 16:34

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 466 Postów:

Możesz podać trochę więcej szczegółów? Zmieniłem kabel a-v? Telewizor ten sam? Ustawienia w menu konsoli na wyjście sygnału na pewno dobrze ustawione? Podłączasz pod ten sam port? :)


Kabel Euro, próbowałem na nowym i na starym to samo.
TV ten sam.
Zmieniłem na inne wejście Euro w TV i wydaje się już troche lepiej.

Przekazałem żeby się pobawił w ustawieniach na wyjście sygnału. Dzięki!
  • 0

#715 AVErsiv Napisany 23 lutego 2010 - 18:23

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:


Kabel Euro, próbowałem na nowym i na starym to samo.
TV ten sam.
Zmieniłem na inne wejście Euro w TV i wydaje się już troche lepiej.

Przekazałem żeby się pobawił w ustawieniach na wyjście sygnału. Dzięki!


slim gorzej radzi sobie z przeplotem , jakość obrazu będzie gorszy w szczególności na nowych TV LCD ,

a ogólnie to sprawdź wejście SCART w TV bo nie każde obsługuje tryb RGB ( a mam nadzieje że taki właśnie kabel używasz ! ) .
  • 0

#716 Gość_JinMaster_* Napisany 17 marca 2010 - 11:55

Gość_JinMaster_*
  • Goście
Mam problem z kartą pamięci. Wszystko zaczęło się tak :)
Kupiłem sobie ostatnio na allegro Viewtiful Joe, wszystko ładnie pięknie działa, dochodzę do momentu gdzie grę należałoby zapisać i tu pojawia się ten problem! Ta gra nie czyta mojej karty :o Sprawdzałem z inną grą i wszystko działa jak należy. Ocb?
  • 0

#717 Scorpio Napisany 17 marca 2010 - 12:07

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Karta 8 MB, czy inna?
  • 0

#718 Gość_JinMaster_* Napisany 17 marca 2010 - 12:28

Gość_JinMaster_*
  • Goście
Faktycznie zapomniałem. 8Mb Sony :smile:
  • 0

#719 Scorpio Napisany 17 marca 2010 - 13:12

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Czy inne gry normalnie widzą kartę? W jakimś tytule pojawił się jeszcze taki problem? I czy karty nie wykrywa w save pointach, czy może jak weźmiesz Load w menu głównym (nie pamiętam czy jest, jak nie, to nie) widzi?
  • 0

#720 Gość_JinMaster_* Napisany 17 marca 2010 - 13:25

Gość_JinMaster_*
  • Goście
To samo jest z "God of war 2" reszta gier (mgs2, scarface, ff10, SC: Double Agent, the simpsons game, pes 4, dark watch) czyta bez żadnego problemu. Dokładnie wygląda to tak że nie mogę zapisać stanu gry wiec load odpada, są momenty ze już zapisuje ale w połowie "paska" wyskakuje error.
  • 0