Skocz do zawartości

Pomoc techniczna


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
734 odpowiedzi na ten temat

#61 Gość__* Napisany 06 grudnia 2004 - 12:29

Gość__*
  • Goście
hmmm to ja mam pytania do Playstation two bo możliwe że jak mój brat wróci z londynu to właśnie z tą konsolą...

1.Czy można do niej podłączyć twardy dysk? Bo jest tak cieniutka że zabardzo nie jestem pewien jak...

2.Powtórze pytanie 88adi88 bo mnie też to interesuje:

Czy jest mozliwe zgrywanie gier na dysk i w ten sposob w nie grac (nie meczac lasera)? Niewiem czy sa oryginalne hdd do ps2... Szczerze, to nic nie wiem. Doradzcie


3.Czy wiadomo coś o jakichś błedach z laserem do PStwo? Może już wykryto jakieś niedoróbki? Wiem że pierwsz lasery na Playstation miały jakąś wade którą dopiero później poprawiono, może więc już teraz jakąs wykryli w PStwo?
  • 0

#62 AVErsiv Napisany 11 grudnia 2004 - 22:22

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
ad 1
do ps two nie da sie podlaczyc klasycznego HDD czyli takiego na IDE

ad2
tak na PS2 mozna zgrywac gry na HDD i grac w nie bez meczenia lasera jest
gienialnie wygodne i proste w obsludze potrzebny jest jedynie Network adaptor i HDD na IDE min 20 gb no i oczywiscie program HDloader albo HD advance ( to samo pod inna nazwa )
Pasoja jedynie dyski firmy Seagate ( polecam baracudy 8MB) maXtory i Samsungi ( odradzam) na dysku nie trzeba robic partycji ani nic poprostu podlaczyc surowy dysk do PS2 i odpalic program .
Oczywiscie sa gry w ktore sie nie bedzie dalo grac z HDD ale znakomita wiekrzosc dziala bez problemu np w GTA SA czy MGS3 KILLZONE gralem i byl syckum OK
Osobiscie dysku uzywam od bardzo dawna praktycznie jeszcze zanim ukazaly sie jakies info w polskiej prasie POLECAM !!

ad3
o bledach lasera w ps two nie slyszalem nic ale watpie aby bnyla jakas pod tym wzgledem gorsza niz reszta siostr raczej powinien laser byc leprzy jakoscowo bo i w V12 jest calkiem super ale to wrzystko zalezy od szczescia a raczej pecha i od tego ile go mordujemy :P
  • 0

#63 Gość__* Napisany 13 grudnia 2004 - 08:37

Gość__*
  • Goście
Mam pytanie. Za niedługo powinienem dostać headset'a z wejściem USB tylko że jest on przeznaczony do pracy z kompem, co sie stanie jak go podłącze do mojego PS2? Czy będzie działał z takim dajmy na to Hardwere Online Arena lub Killzonem, a może w ogóle nie będzie? :roll:
  • 0

#64 AVErsiv Napisany 13 grudnia 2004 - 08:42

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
Trudno powiedziec ale jak znam zycie to pewnie nie ;( no chyba ze jest on przystosowany do pracy z PS2 ale wtedy na pewno bys o tym wiedzial i po cenie i po nazwie :D Ale podlaczac mozesz bez problemu najmniejszego najwyzej nie bedzie dzialac bo nie bedzie obslugiwany i tyle.
  • 0

#65 Voo Napisany 17 grudnia 2004 - 08:07

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
Mam może śmieszne pytanie, ale wolę się wygłupić zadając je zanim wydam kasę - wiadomo, że na PS2 można grać w gry z PSX, ale czy we wszystkie bez wyjątku ? Pytam bo mam takie wrażenie, że gdzieś kiedyś czytałem albo słyszałem, że są jakieś gry z PSX, które na PS2 nie pójdą (oczywiście może to być kompletna bzdura, nie wiem). Z góry dzięki za wyjaśnienie.
  • 0

#66 Gość__* Napisany 17 grudnia 2004 - 08:27

Gość__*
  • Goście
Masz racje są gry nie działające z PSX na PS2, w większości są to Japońskie które nie wyszły w Europie. Z Europejskich z tego co wiem to nie działa Tombi 1 lub 2, Abe's Exoddus, pewnie jest wiecej ale to mały %.
  • 0

#67 AVErsiv Napisany 17 grudnia 2004 - 08:33

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
Niewiem jak Tombi 1 ale w 2 gralem na PS2 i wszystko bylo OK .
Zreszta tu chodzilo o to ze w niewszystkich grach mozna wlaczac wygladzanie i szybsze doczytywanie .
Jak narazie nie spotkalem sie z zadnym problemem.

Oprucz tego ze lepiej jest grac w GRY z PSX na PSXie a nie na PS2 bo ta droga nie robi scan lines i gra przesto wydaje sie jeszcze bardziej pixelasta najbardziej wylazi to na grach z prerenderowanymi tlami typu FF czy w grach
2d takich jak Castlevania SOTN.
  • 0

#68 Gość__* Napisany 17 grudnia 2004 - 17:58

Gość__*
  • Goście
Nie działa również MGS:Integral jak wiadomo trzeba mieć oryginalnego MGS'a [znaczy sie obie gry] i w odpowiednim momencie włorzyć płyte z tego pierwszego. Niestety tak jak to działało na PSX tak tu lipa więc nie pograsz
  • 0

#69 Voo Napisany 17 grudnia 2004 - 19:36

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
ok, dzięki za info :) Po prostu chcę zaliczyć kilka klasycznych pozycji z PSXa a kupowanie specjalnie w tym celu konsoli raczej nie wchodzi w rachubę skoro koło TV stoi PS2 ;)

Powiedzmy, że to efekt czytania kącika o psone w N+ ;)
  • 0

#70 Gość__* Napisany 23 grudnia 2004 - 23:30

Gość__*
  • Goście
Czesc.
Chce kupic nowy playstation 2 (ten maly plaski) - chce do niego podlaczyc twardy dysk, zgrac na niego orginalne gry + odpalac na nim filmy i mp3.
Mam pytanie:
Czego bede potrzebowal jeszcze zeby to wszystko zrobic? Podobno ten nowy playstatnion 2 ma juz NETWORK ADAPTOR i nie bede musial tego kupowac, wiem ze potrzebuje tez HD Loader ale co jeszcze?
Prosze o pomoc
  • 0

#71 Pawlik Napisany 24 grudnia 2004 - 01:03

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
PStwo nie ma mozliwosc podlaczenia dysku, a to z tej przyczyny, ze Network Adapter jest wbudowany, wiec nie bedziesz mial gdzie go ( dysku ) podczepic.
  • 0

#72 Gość__* Napisany 24 grudnia 2004 - 14:56

Gość__*
  • Goście
Mam problem...posiadam na dysku 3 pliki *gi i niemoge ich za cholere połączyć w jeden ISO :x ... próbują ta metodą :
- Tworzymy na dysku (najlepiej C:/costam/) folder, i umieszczamy w nim wszystkie pliki.
- Zmieniamy nazwy największych plikow na file1, file2 itd.
- Przechodzimy do DOSa, w XP linie komend (START/Programy/Akcesoria/Wiersz polecenia) do folderu w którym mamy te pliki.
- W linii komend wpisujemy (w zaleznosci ile mamy .gi) copy /b file1.gi+file2.gi output.iso
...i nic z tego :?
może mi to ktoś dokładniuśko opisać(nie koniecznie tu na forum , może być w wiadomosci prywatnej) ale tak żeby na 100% poszło ..dla jasności oryginalne nazwy plików to :
- ratchetclank (11).gi
- ratchetclank (12).gi
- ratchetclank.gi
  • 0

#73 Gość__* Napisany 24 grudnia 2004 - 15:14

Gość__*
  • Goście
A ja myslałem , że Record Now Max wypala Global Image'a :P :twisted:
  • 0

#74 Gość__* Napisany 24 grudnia 2004 - 15:30

Gość__*
  • Goście

A ja myslałem , że Record Now Max wypala Global Image'a :P :twisted:

no ale ja mam 3 pliki...muszą byc jakoś złączone chyba najpierw?? :wink:
  • 0

#75 Gość__* Napisany 24 grudnia 2004 - 15:36

Gość__*
  • Goście
Może RNM je sam łączy ? Ja nie wiem bo nie nagrywam takich obrazów ;-)
  • 0

#76 Gość__* Napisany 26 grudnia 2004 - 14:23

Gość__*
  • Goście

Pasoja jedynie dyski firmy Seagate ( polecam baracudy 8MB) maXtory i Samsungi ( odradzam) na dysku nie trzeba robic partycji ani nic poprostu podlaczyc surowy dysk do PS2 i odpalic program .


A czy będzie działał dysk na którym będą dwie partycje, na obu będzie sporo informacji, tak że np. będzie wolne około 10 GB? Reszta to filmy, muzyka itp. itd. Mówiąc konkretnie - czy dysk musi "surowy", jak go sam nazwałeś?
  • 0

#77 Gość__* Napisany 26 grudnia 2004 - 15:14

Gość__*
  • Goście
Po włozeniu dysku z jakimikolwiek danymi konsola go automatycznie sformatuje i i tak bedzie czysty.
  • 0

#78 AVErsiv Napisany 26 grudnia 2004 - 19:02

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
dokladnie to wyglada tak ze HD loader nie robi zadnych partycji na dysku !!
Wiedz uwazajcie z podlaczaniem dysku ktory uzywacie do PS2 do PC bo zostana utracone wszystkie wgrane gry !!!
  • 0

#79 Gość__* Napisany 26 grudnia 2004 - 19:17

Gość__*
  • Goście
HDloader tworszy partycje :P Każda gra jest osobną partycja, a co do wkładania do pc to również tego nie polecam bo pc sprytnie automatycznie sformatuje sobie dyk :D
  • 0

#80 Gość__* Napisany 31 grudnia 2004 - 14:08

Gość__*
  • Goście
Cześć wszystkim Exclamation Smile Dzis jest sylwester, więc pomyslałem o zakupie konsolki Sony - PS2. Ja wiem, wiem że jest topic "pomoc" ale ja chciałbym aby tu wpisywalisi się wszyscy posiadacze konsolek PS2.
Otóz nie wiem jaką kupić:
PS2Two - szybko się przegrewa, dysku twardego nie mozna podlaczyc ale posiada network adaptera
PS2 (model 50004 v. 1.1) chcę sobie kupić srebrną bo ma ładniejszy kolor niz czarnuszka Wink - jest grubsza ale mozna podlaczyc dysk twardy i nie nagrzewa sie, ale nie posiada network adaptora.

I teraz mam pytanie, wiem że PS2Two jest wadliwe, chciałbym abyscie tylko to potwierdzili, ja stawiam na model 50004 a nie na 70004 Wink
Bo chce sobie kupic konsolke z GTA:Sa aby pograc w kuplami w sylwestra Wink

I czy ktos wie, gdzie mozna kupic dysk twardy do PS2 (w Warszawie) Question
  • 0

#81 syon Napisany 31 grudnia 2004 - 14:13

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
No, więc ja bym stawiał na PStwo. Ponieważ wielki plus to właśnie wbudowany NA, a ten cały szum wokół nagrzewania to jakaś padaka jest... no i co, że się nagrzewa? Każda konsola po paru ostrych godzinkach tak ma, więc nie wiem o czym my tu jeszcze gadamy - łykaj PStwo.
  • 0

#82 Gość__* Napisany 31 grudnia 2004 - 14:43

Gość__*
  • Goście
Ale w najnowszym numerze PSXExtreme przeczytałem następujący artykuł o wadach nowej konsolki. Tymi wadami są - przegrzewa się układ LA, jak w przypadku V9/V10, a teraz gorzej - PSTwo potrafią paść już po kilku godzinach gry!!!

eszcze inne wady - głośniej pracuje niż poprzedniczka, nie można podłączyć dysku twardego (brak USB 2.0) i ma uno grande problema z czytaniem porysowanych płyt.
  • 0

#83 syon Napisany 31 grudnia 2004 - 14:51

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
Odnośnie szybkiego psucia się; to zapewne redakcja PE nie wspomniała o tym, że konsola psuje się dlatego tak szybko przez jej przerobienie (czyżby osobiście to praktykowali? - zonk). A co do głośnej pracy to chyba jakaś pomyłka... PStwo pracuje ciszej niż zwykły model PS2.

Aha. Z tego co mi wiadomo to dysk da się połączyć przez USB. Przynajmniej tak zapewnia pan devil_2k4.
  • 0

#84 Yoori Napisany 31 grudnia 2004 - 14:54

Yoori

    Chłopak Kingi

  • Forumowicze
  • 8 527 Postów:

PStwo pracuje ciszej niż zwykły model PS2.

No właśnie też tak myślałem,bo model slim to nie posiada chyba wiatraków.I'm right.
  • 0

#85 Gość__* Napisany 31 grudnia 2004 - 15:37

Gość__*
  • Goście
http://www.swiat-gie...=s ... konsola

Bo znalazłem świetne promocje ze stara wersja PS2 i nie wiem czy wybrac PS2 Slim bez promocji zy wybrac stara z promocja ?
  • 0

#86 Gość__* Napisany 31 grudnia 2004 - 15:53

Gość__*
  • Goście
Lol. Syon nie per 'pan' :P A co do HDD USB to można go podłaczyc do PSTwo. Jest program odpalajacy hdd - ale jest potrzebna przeróbka, zreszta do zwykłej ps2 chyba juz i tak nie da sie dokupić oryginalnego HDLoader'a / HDAdvance więc, też pozostaje tylko przeróbka.

Ja bym Ci polecał kupic PS2 i do tego NA + HDD - Za NA zapłacisz od 15-190 złotych a za dysk 80 Gb dasz juz nawet 200 zeta - czyli cenia mniejsza niz za HDD na USB 2.0 do PSTwo ;-)
  • 0

#87 Gość__* Napisany 01 stycznia 2005 - 21:29

Gość__*
  • Goście
Bo w PSXExtreme wyczytałem że są zestawy - PS2(gruba)+NA+dysk twardy 40 GB+podstawkę pionową+oprogramowanie potrzebne do surfowania w sieci, wiecie gdzie mozna to w polsce kupic ?
  • 0

#88 Gość__* Napisany 03 stycznia 2005 - 17:39

Gość__*
  • Goście
Hm...Jeżeli widziałeś to w PE to najprawdopodobniej obok reklamy była nazwa sklepu i adres :D A ja Ci radze pobuszować po allegro ;-)
  • 0

#89 Gość__* Napisany 11 stycznia 2005 - 19:28

Gość__*
  • Goście
Czy jak chce nagrać gra na ps2 ściągniętą z neta to musze mieć specjalny program czy wystarczy nagrać płyte z danymi w nero???

Oj kolego, bo następnym razem ocenzurujemy taki post :evil: - syon
  • 0

#90 AVErsiv Napisany 11 stycznia 2005 - 22:18

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
Sory stary ale na to pytanko nie moge ci odpowiedziec z 2 powodow :

1 Nie popieram piractwa choc sam gram w gry z takiego zrodla ale nie tylko.

2 REGULAMIN ZABRANIA !!

A wiedz nie pytaj na PM i wogole nie pytaj :P
  • 0