Skocz do zawartości

Pomoc techniczna

• Zaloguj się by odpowiedzieć
734 odpowiedzi na ten temat

#91 Gość__* Napisany 12 styczeń 2005 - 15:50

Gość__*
  • Goście

Czy jak chce nagrać gra na ps2 ściągniętą z neta to musze mieć specjalny program czy wystarczy nagrać płyte z danymi w nero???

a niemozesz sam sprawdzic?...i bedziesz widzial :lol: , w razie czego płytki są tanie :wink:
  • 0

#92 AVErsiv Napisany 12 styczeń 2005 - 18:52

AVErsiv

Nightmare

• Forumowicze
  • 998 Postów:
sarka

z-saber napisał:
Czy jak chce nagrać gra na ps2 ściągniętą z neta to musze mieć specjalny program czy wystarczy nagrać płyte z danymi w nero???

a niemozesz sam sprawdzic?...i bedziesz widzial Laughing , w razie czego płytki są tanie Wink

dokladnie ale jak juz sprawdzisz to radze ci sie nie dzielic efektami z innymi forumowiczami :P
  • 0

#93 Gość__* Napisany 15 styczeń 2005 - 23:02

Gość__*
  • Goście
Witam mam pytanko.

Zna ktoś jakiś adres do tutorialka jak wymienić laser w konsoli?
Wiem, że to łatwe, ale lepiej nie dowiedzieć się o jakimś zabezpieczeniu po tym jak spale konsole :P
  • 0

#94 AVErsiv Napisany 16 styczeń 2005 - 13:43

AVErsiv

Nightmare

• Forumowicze
  • 998 Postów:
Ja widzialem pare tutoriali nawet z filmikami mam jakis na dysku ale !
ale jest taki problem ze tam nic ci nie napisza ani nie powiedza co sie moze zepsuc ani jak to potem naprawic .
Poprostu proponuje wszystko sprawdzic 100 razy i nie pomylic lasera :P

i nie czepiac sie regulacji bo reczne ustawienie jest praktycznie nie mozliwe
a szczegolnie dla kogos kto niema doswiadczenia .
  • 0

#95 Gość__* Napisany 17 styczeń 2005 - 19:10

Gość__*
  • Goście
Witam
Mam pytanie, mam konsole od ponad trzech lat, najpierw byla przerobiona AR tylko piraty na cd mogly sie odpalac i orginalym=, teraz oddalem do przerobienia riperem dzieki ktoremu mialy sie niby all odpalac, odebralem konsole zabulilem siano a DVDr nadal nie odczytuje, dzialaja jedynie orginaly DVD i piraty cd, DVDr nei cche odczytac, ten co przerabial wciska mi ze to wina lasera i ze musze wymienic. Jak myslicie czy to naprawde wina lasera czy gosciu jakos skopal przerobke?z gory dzieki za odpowiedzi
  • 0

#96 AVErsiv Napisany 17 styczeń 2005 - 19:26

AVErsiv

Nightmare

• Forumowicze
  • 998 Postów:
To zalezy jaki to chip dokladnie jestet bo jesli jeste to ripper 2 to DVD sie nie uruchamiaja z "reseta" trzeba odpalic konsole do menu i wtedy wlozyc plytke z gra .
A tak wogole to powinny sie odpalac chodz troche albo przynajmniej probowac
  • 0

#97 Gość__* Napisany 17 styczeń 2005 - 19:36

Gość__*
  • Goście
Witam, chialbym sie dowiedziec czy konsola play station 2 umi odczytac pliki mp3 :idea: ( konsola nie przerobiona ) czy te mp3 musi byc nagrane na cd-r czy moze na dvd-r . Prosze o odpowiedz
  • 0

#98 AVErsiv Napisany 17 styczeń 2005 - 20:13

AVErsiv

Nightmare

• Forumowicze
  • 998 Postów:
PS2 bez przerobki odczyta MP3 ale
ale musisz miec albo swap magic :P
albo PS2 media player ktory jest tak fajnie przerabiany zebys sie odpalal na nie przestrojonej konsoli ale watpie aby cie sie udalo dostac z kads programik ktory umozliwi podmiane botsektora w obrazie plyty i watpie aby ci sie chcialo to robic za kazda plytka CD z MP3
Juz lepiej przeobic konsole
  • 0

#99 Gość__* Napisany 17 styczeń 2005 - 20:22

Gość__*
  • Goście
Szkoda ze sa potrzebne programy slyszalem o swap magic i brutalnym rozbieraniem kieszonki :lol: a o ps2 media player 1 raz slysze. A przerobienie konsoli odpada, chyba dalej bede sobie nagrywal zwykle plytki audio :? thx za szybka odpowiedz :D
  • 0

#100 AVErsiv Napisany 17 styczeń 2005 - 20:46

AVErsiv

Nightmare

• Forumowicze
  • 998 Postów:
Swap magica nie polecam ale jak ktos chce to prosze bardzo .
jest jeszcze taki cos jak PS2 boot CD ale podobny problem co z innymi tego typu zeczami .
  • 0

#101 Gość__* Napisany 17 styczeń 2005 - 22:14

Gość__*
  • Goście
Odnosnie tego ripera jest to 3, kopi zapasowych na DVD w zaden sposob nie daje sie odpalic, caly czas czyta mieli i nic z tego nie ma:/ co moze byc powodem? Gosc ktoy zakladal ripera twierdzil ze jest to wina lasera, jednak mi cos to tak nie bardzo pasuje poniewaz orginaly DVD dzialaja bez problemu i nagrywane filmy DVD tez dzialaja, prosze o rade co robic
z gory dziekuje
  • 0

#102 AVErsiv Napisany 17 styczeń 2005 - 22:20

AVErsiv

Nightmare

• Forumowicze
  • 998 Postów:
jezeli mieli i a nie wyskakuje ekran czerwony to znaczy ze moze zeczywiscie cos z czytnikiem albo z grami moze sa slabo nagrane i tyle.
A czy jak odpalasz ripa pojawia ci sie napis RIPPER3 czy zwykly playstation 2 ??
  • 0

#103 Gość__* Napisany 17 styczeń 2005 - 22:26

Gość__*
  • Goście
tzn gry mieli mieli i wkoncu wyskakuje blad dysku czy jakos tak:/ tzn gdzie ma mi sie cos wyswietlac? ja odpale jakas gre na CD to zamist napisu playstation2 jest napis Martix :/, a gry sa nagrane dobrze bo na innej dzialaja, sa nagrane na TDK, czyli jest to raczej wina lasera tak? a nie troche dziwne ze orginaly czyta? czyli jest to mozliwe ze laser tak? bo nie wiem czy kupowac nowy czy reklamowac i goscia ktory robil ripera:/
  • 0

#104 AVErsiv Napisany 17 styczeń 2005 - 23:02

AVErsiv

Nightmare

• Forumowicze
  • 998 Postów:
po pierwsze to nie masz rippera tylko matrixa :P a po drogie to ten matrix ma najwyrazniej zle wgrany soft i powinienes pojsc do kolesia i reklamowac
w sumie to masz pecha jeden moj znajomy tez niby mial dostac rippera a dostal matrixa i tez mial zle wgrany soft i wlaczaja mu sie tylko DVD :D no troche to lepiej niz same ripy :P

reklamuj reklamuj
  • 0

#105 Gość__* Napisany 17 styczeń 2005 - 23:20

Gość__*
  • Goście
dziekuje za pomoc
kurde ale ze mnie frajer wydalem 180zl dalem sie porobic jakiemus gosciowi ktory wmaiwal mi ze to riper a dal mi nawet nie wiem co, poza tym uwierzylem ze mam zbabany laser i juz chcialem kupowac kurde co z dno, a jak moge sprawdzic napewno jaka mam przerobke, idzie to jakos sprawdzic poza tym napisem przy wlaczaniu gier? juz widze jak cos zdzialam u tego goscia :(
  • 0

#106 AVErsiv Napisany 18 styczeń 2005 - 00:04

AVErsiv

Nightmare

• Forumowicze
  • 998 Postów:
Sam ripper 3 kosztuje okolo 150 do 250 zl zaleznie od rozmiaru pamieci flash
dotego koszt robocizny no to pomysl jak mogl ci koles sprzedac rippera za 180 z robocizna :P
no nie jestes pierwszym "zadowolonym"klientem nabranym na tego typu chamstwo .
A sprawdzic jaki to chip ? po ukladach bo matrixy sa bardzo podobne do ripperow z wygladu wiedz trzeba dokladnie wiedziec .
  • 0

#107 Blizzard Beast Napisany 18 styczeń 2005 - 02:10

Blizzard Beast

N+ Crew

• Forumowicze
  • 4576 Postów:
Prosze mnie nie zmuszac do kasowania polowy tematu i z gadanina o chipach przeniesc sie w cholere do dzialu Andergrand. Jeszcze jeden post o tym i wszystkie wyleca z hukiem bez sladu.
  • 0

#108 Gość__* Napisany 18 styczeń 2005 - 14:34

Gość__*
  • Goście
Ostro Blizz, ostro.Masz rację, trzeba tępic gości którzy grają na piratach. Do tych, co przerobili Ps2 żeby grac na gierkach w formacie NTSC nic nie mam(ja też tak zrobiłem).
  • 0

#109 AVErsiv Napisany 18 styczeń 2005 - 17:04

AVErsiv

Nightmare

• Forumowicze
  • 998 Postów:
hahah spoko tyle ze skoro jest to temat POMOC i koles o takowa prosi to ja odpowiadam .
Dobrze sobie zdaje sprawe z tego ze nie wolno propagowac piractwa i tego nie robie .

Iprzepraszam ale nie bardzo wierze w gadke o przestrajaniu konsoli aby grac w gry NTSC poprostu tak jakos mam :P
  • 0

#110 Gość__* Napisany 18 styczeń 2005 - 19:38

Gość__*
  • Goście
PROBLEM Z TV-ikiem
(nie wiem czy ktos juz opisal ten problem na lamach forum, bo nie mialem czasu na czytanie 5 stron. NIe bijcie ...)

Mam bardzo stary telewizor (jest kolorowy, wiec chyba nie tak baaaaardzo stary).
Problem w tym, ze z tylu TV jest tylko jedna wtyczka. Na antene. Chcialem dzisiaj podlaczyc do TV PS2, ale sie nie dalo. W tym starociu nie ma mawet EURO-TV (euro zlacza). Wykombinowalem, ze podlacze zolty kabelek (od obrazu), ale nie podzialalo (lub zle wcisnalem, chociaz nie sadze, bo wcisnalem do oporu).

Konsola jest napewno sprawna, bo na nowszym telewizorze dzialalo. Niestety tam nie moge ogladac, bo to TV rodzicow :?

Czy jest nadzieja, ze bede mogl grac na moim TV ?

----------------------------------

I jeszcze jeden problem. Przeczytalem instrukcje, ale nie jestem pewien czy dobrze zrozumialem.

CZY ZEBY WLACZYC GRE NALEZY WLACZYC KONSOLE (i gdy pojawi sie obraz z ustawieniami konsoli) , WLOZYC PLYTKE I WTEDY MOZNA GRAC?

oraz

CZY ZEBY WYLACZYC KONSOLE (zalozmy gram w NFSU2-narazie mam tylko to- i jade sobie droga, nagle musze isc na obiad i wylaczyc konsole) WYSTARCZY PODCZAS GRY WCISNAC PRZYCISK ODPOWIADAJACY ZA WL. I WYL. KONSOLI, POCZEKAC AZ SIE WYLACZY I WYJAC PLYTE ?

Czy podczas, gdy na PS2 swieci sie czerwona dioda (znaczy sie kiedy jest wylaczona konsola) pobiera energie ?

Dzieki za odpowiedzi
  • 0

#111 syon Napisany 18 styczeń 2005 - 19:59

syon

Sephiroth

• Forumowicze
  • 2302 Postów:
Do pierwszego problemu:

Tu masz link do potrzebnego kabelka, który mógłby ci pomóc -> http://www.ultima.pl...mnfo.php?id=568 - dokładnie o to co ci chodziło, czyli jak podłączyć konsolke do tv przez wejście antenowe.

Do drugiego problemu:

Wpierw chciałem powiedzieć, że tak zajebistych pytań to tylko ze święcą szukać hehe ;) - jedziemy...

- No, więc żeby uruchomić gre to wpierw musisz włączyć konole. Powinna zapalić się czerowna lampeczka, potem wciskacz taki przycisk, który odpowiada za wysunięcie tacki i wkładasz/wsadzasz/pakujesz/ładujesz płyte z gierką i wsio :)

- Jeśli idziesz żreć to nie wyłączasz konsoli bo sie nie żre godzine, tylko się wchłania max 10 min. No. A tak wracając do pytania; ja wyłączam konsole poprzez dłuższe przyciśnięcie przycisku, który nie odpowiada za wysunięcie tacki (o to dobre będzie) aż zielona dioda zmieni swój kolor na czerwony i potem pstrykam przycisk O/I ,który mieści się za konsolą i służy do kompletnego wyłączenia PS2.

Czy podczas, gdy na PS2 swieci sie czerwona dioda (znaczy sie kiedy jest wylaczona konsola) pobiera energie ?

A jak myślisz co spowodowało awarie prądu w New York City w 2004? Jasne, że pobiera/pochłania/łyka/zassysa prąd 8)

PS.

Wszelkie niejasności oraz zażalenia w tłumaczeniu proszę wysyłać na PM.

Opis dotyczy oczywiście zwykłej PS2, a nie PStwo :!:
  • 0

#112 Gość__* Napisany 18 styczeń 2005 - 20:24

Gość__*
  • Goście

Opis dotyczy oczywiście zwykłej PS2, a nie PStwo

A czym to sie rozni? Chyba niczym.

Ja mam PS2 SLIM i u mnie jest tylko jeden przycisk do wlaczenia konsoli.
To ja opisze jak ja to robie

Wlaczam:
JAk konsola jest podlaczona do gniazdka, to pali sie czerwona dioda. Wtedy przyciskam przycis do WL/WYL i zmienia sie kolor na zielony i pojawia sie napis PLAY STATION 2.

Po napisie pojawiaja sie dwie opcje: USTAWIENIA KONSOLI I PARAMETRY.
Wtedy otwieram klapke, wkladam plytke i gra sama sie wlacza automatycznie.

Wylaczam: Dzisiaj (byl to moj pierwszy raz) zrobilem to tak: Gralem, gralem i musialem wylaczyc. Przytrzymalem przycisk WL/WYL (konsole) i wtedy otworzylem klapke i wyjalem plytke. Zamknalem klapke i odlaczylem zasilacz.

Dobrze robie ?
  • 0

#113 AVErsiv Napisany 18 styczeń 2005 - 20:54

AVErsiv

Nightmare

• Forumowicze
  • 998 Postów:
Sliscznie :D
Niewiem ale moim zdaniem lepiej byloby otworzyc klapke poczekac az sie zatrzyma plyta wyjac ja i dopiero wtedy wylaczyc konsole .

ja gram glownie z HDD i teraz wyglada to tak :
Wkladam plytke odpalam wybierma gre wyjmuje plytke zamykam klapke
i jak koncze to przytrzymuje guzika az sie zrobi czerwony :P:P:P i wsio

No widze ze sie bardzo hardcorowo zrobilo teraz :D
  • 0

#114 Gość__* Napisany 18 styczeń 2005 - 23:02

Gość__*
  • Goście
Mam problemik z moim ps2 :( Gdy wsadzalem plytkę to się tacka zamkneła, potem ją wyjąłem i cos lekko przeskoczyło (chrupneło :P ) Moim zdaniem tacka z szyn wyleciała. Ale tu jest problem.

Chce ją znowu ustawić ale nie wiem w jakim momencie to zrobić. No wiecie, żeby wszystko chodziło jak w zegarku. Czy to ma być na otwartej tacce czy jak?
  • 0

#115 Gość__* Napisany 19 styczeń 2005 - 14:01

Gość__*
  • Goście
(moj temat zostal zablokowany,a w tym dziale nie znalazlem potrzebnych informacji o czyszczeniu i pielegnowaniu konsoli. BYLO TYLKO O CZYSZCZENIU LASERA !) A wiec...

Jestem nowym nabywca konsoli Sony. Odkladalem na konsole dosc dlugo, wiec niechcialbym przez swoja glupote ja znisczyc, albo co gorsza popsuc.

Wiec pytam sie jak pielegnowac konsole? Z tego co wyczytalem, to jeden forumowicz pod konsola gladzie sucha szmatke. Ja pod konsole polozylem ten papier, w ktorym byla konsola (takie biale).

Ale nie wiem jak ja chronic od kurzu, przed zarysowaniami i jak ja czyscic?

Macie jakies swoje domowe sposoby albo moze sa specjalne preparaty do czyszczenia ?
  • 0

#116 AVErsiv Napisany 19 styczeń 2005 - 17:47

AVErsiv

Nightmare

• Forumowicze
  • 998 Postów:
A ja to mam taki sposob na kuz :

Kupuje sie PS2 i stawia sie na polce ale bron boze nie wyjmuje sie z podla bo sie zakurzy :P

a tak serio to raz na miesiac czyszcze dokladnie talezyk w optyce
raz na 2 dokladnie cala optyke a raz na 3 biore konsole do pracy i czyszcze sprezarka dokladnie :D wszedzie
UWAGA nie machac sprzezarka po oczku lasera :D

a co do miejesca w ktorym stoi to bez przesady :P
  • 0

#117 syon Napisany 19 styczeń 2005 - 17:55

syon

Sephiroth

• Forumowicze
  • 2302 Postów:
Osz-esz terpil rozwlasz mnie tymi swoimi pytaniami hehe. Ty się o nic nie bój z tą konsolą, po prostu idź na żywioł :lol: , a co do kurzu to nieważne co będziesz kładł pod konsole (omg), ważne żebyś raz na jakiś czas kurz ścierał wokół niej 8) - aha uważaj żebyś nie zagłaskał konsoli na śmierć :)
  • 0

#118 Gość__* Napisany 19 styczeń 2005 - 18:37

Gość__*
  • Goście
no dobra ale czym czyscicie tacke na plyty? normalnie scieka? mokra scierka? cierka + (hmmmmm) pronto przeciw kurzowi? scierka + spirol?
  • 0

#119 AVErsiv Napisany 19 styczeń 2005 - 19:37

AVErsiv

Nightmare

• Forumowicze
  • 998 Postów:
Niewiem jak koledzy ale ja uzywam samego spirolu do czyszczenia ...... no tego no nie wazne
a co do tacki na plyte to nie ona jest najwazniejsza jaks ie zakuzy to wystarczy zdmuchnac kuz ale najwazniejszy i jedyny element w ukladzie optyki PS2 ktory powinno sie czyscic to jest talezyk na ktorym lezy plytka ( taki z gumka ) proponuje szczoteczka zdiac kurz a potem wyczyscic gumke delikatnie najlepiej srodkiem do czyszczenia rolek w drukarce ( koszt okolo 20 zł ) ale bron boze zeby dostal sie on na oczko optyki bo bedzie dupa :P

no i teraz jak juz wieta jak sie czysci PS2 proponuje wplate na moje konto w wysokosci 15 zł :P:P:P

aha i nie czyscie oczka optyki ani szmatka ani szmatka i czyms tam poprostu nie dotykac !!! oczko optyki raczej sie nie zakuzy ( no czyba ze nie grac 2 miesiace :P a jak juz czyscicie to bron borze spirytusem ( jak zetrzecie warstwe antyrefleksyjna to dupa ) mozecie postarac sie o specjany srodek ale i z tym bym radzil uwazac bo moze byc tak tak dupa :P

a na otuche przypomne wam ze jest cos takiego jak zbior praw murphego i one sie sprawdzaja :D:D

a wiedz do dziela czysciciele konsol
  • 0

#120 Gość__* Napisany 19 styczeń 2005 - 22:08

Gość__*
  • Goście
Hmmm moje pytanie nie jest smieszne, a i tak nikt mi nie odpowiedział :/
Potrzebuje helpa, bo nie wiem jak ta tacke włożyć. Każda (pożadna) rada mile widziana.
  • 0