Skocz do zawartości

Pomoc techniczna


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
734 odpowiedzi na ten temat

#121 AVErsiv Napisany 20 stycznia 2005 - 08:11

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
OK to najpierwej musisz nam ( mi :P ) jaki masz model PS2 bo to jest wazne ale z tego co napisales domyslam sie ze v7
Czyli o ile mnie pamiec nie myli musisz wephac tacke w momecie kiedy konsola prubuje ja wsunac .
Czyli wlaczasz konsole i w tym momecie PS2 powinna sie zczaic ze ma wysunieta tacke zacznie chodzic silniczek wlasnie w tym momecie powinienes zaczac napychac delikatnie tacke do srodkai jesli dobrze to zrobisz to sie showa .
To jest propozycja na repair bez srubokreta bo jak bys sie zdecydowal na rozebranie konsolki to zaden problem w robi sie to latwo szybko i bez bolu sam dojdziez jak.
  • 0

#122 Yoori Napisany 20 stycznia 2005 - 12:32

Yoori

    Chłopak Kingi

  • Forumowicze
  • 8 527 Postów:

aha i nie czyscie oczka optyki ani szmatka ani szmatka i czyms tam poprostu nie dotykac !!! oczko optyki raczej sie nie zakuzy ( no czyba ze nie grac 2 miesiace :P a jak juz czyscicie to bron borze spirytusem ( jak zetrzecie warstwe antyrefleksyjna to dupa ) mozecie postarac sie o specjany srodek ale i z tym bym radzil uwazac bo moze byc tak tak dupa :

A ja juz 3 razy czyściłem soczewke spirytusem :shock: ale to był spirytus salicylowy 2%, chyba to mnie uratowało :D ,tacke też czyszcze raz na miesiąc albo raz na dwa, ale soczewki to juz nie będe dotykał.
Ja gdzies czytałem że jak się nie gra to żeby przykrywać konsole szmatką bo PS2 strasznie "lubi" kurz.
  • 0

#123 AVErsiv Napisany 20 stycznia 2005 - 16:46

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
Kuz lubi kazde uzadzenie elektryczne :P a jesli oto chodzi to ps2 wcale nie jest az tak kuzo zerna , trzeba bylo zaobaczyc pieceta ktory nie byl od 3 lat otwierany :P:P:p;p;p

a tak serio to jak nie gracie to mozna przykryc jakas szmatka albo cos :P
  • 0

#124 Gość__* Napisany 20 stycznia 2005 - 21:42

Gość__*
  • Goście
Dobra jest taki problem ze to nie jest raczej wina zlego wlozenia. Bo z tego co wydedukowalem z poza konsoli :P To ze cos z tym ze jak sie zamyka to sie nie otwiera :P Silniczek wylacza sie i pupa :P Wiem ze w konsoli jak sie zamknie tacka to sie wlacza jeden czujniczek ze jest zamknieta. Ale wtedy nie chce sie juz otworzyc :P Konsola ma wersje v4.
  • 0

#125 AVErsiv Napisany 21 stycznia 2005 - 15:07

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
Ja bym proponowal rozebrac konsole i przebadac dokladnie sprawe co sie dzieje . I prubowac naprawic ale jeli nie czujesz sie na silach i jesli nie masz doswiadczenia z jakimi kolwiek naprawami czy sposobem dzialania uzadzen tego typu to najlepiej zanies konsole do kogos kto sie na tym zna jakiegos serwisu czy cos.
  • 0

#126 Shinigami Napisany 21 stycznia 2005 - 20:14

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:
Ja mam pytanie proste. Jak podpiąć głośniki do konsoli? SC2 z surroundem to musi być coś :D
  • 0

#127 AVErsiv Napisany 21 stycznia 2005 - 20:38

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
Prosta sprawa wystarczy miec wzmacniacz 5+1 i oczywiscie zestaw glosnikow :D Oczywiscie wzmacniacz z wejsciem optycznym .
Jezeli takiego nie macie to niestety nie bardzo jest jak zalatwic to inaczej .
Oczywscie za taki wzmacniacz moze slozyc kino domowe albo zestaw glosnikow 5+1 do kompa z wbudowanym wzmacniaczem i dekoderem.
  • 0

#128 Zajcik Napisany 29 stycznia 2005 - 15:33

Zajcik

    Mokujin

  • Narybek
  • 45 Postów:
Yo ludzie!! mam problem z laserem ps2 i prosze Was o pomoc... objawy sa takie ze konsola czyta plyte dvd do pewnego momentu...po czym nagle slychac takie stukniecie...wlacza sie bialy obraz z memorka a pozniej czerwony z napisami ”please insert playstation or playstation 2 format disc”...slyszalem ze dzieje sie tak przez to ze uzywalem plyt cd...co rozlegulowuje laser :x
  • 0

#129 Gość__* Napisany 30 stycznia 2005 - 14:54

Gość__*
  • Goście
Mam pytanko.Czy ktos zna jakies strony z trialerami(filmami)z grami.Pozdro
  • 0

#130 Scorpio Napisany 30 stycznia 2005 - 15:17

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Osobiście nie sprawdzałem innych stron tego serwisu, więc jeśli łamie on regulamin, komenasai. Oto stronka na której jest muuuuuuuuuultum filmików. Miłego ściągania:

http://www.gamershel...oad_movie.shtml
  • 0

#131 Shinigami Napisany 30 stycznia 2005 - 15:18

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:
Ewentualnie możesz zajrzeć na strone kryjącą się pod dziwnym adresem http://www.gametrailers.com ;)
  • 0

#132 AVErsiv Napisany 30 stycznia 2005 - 16:24

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
Jaka t jest konsola jaki model ?? rozumiem ze jest modowana
Jesli muwisz o jakims czasie to chodzi ci o np godzine 2 30 minut ??
czy o to ze dochodzisz gdzies w grze i wtedy sie to dzieje ??
to wazne pytanie
  • 0

#133 Gość__* Napisany 30 stycznia 2005 - 16:39

Gość__*
  • Goście
Ja mam troche glupie pytanie.

Jak laser rysuje plyte, jesli wcale nie ma z nia kontaktu? Przeciez nie wystaje zadna igla (tak jak w analogach :P), ani jakis przedmiot, ktory moglby rysowac plyte ?

Jak to sie dzieje ?

Dzieki za odpowiedz.
  • 0

#134 AVErsiv Napisany 30 stycznia 2005 - 17:49

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
w loptyce jest taka fajna funkja :P
a tak serio to oczko sie porusza aby caly czhas byc na sciezce i to wlasnie ze laser nie potrafi sledzic sciezki sparwia ze nie czyta :P laser nie traci wlasciwosci to sie zuzywaja cefki odpowiedzialne za poruszanie w pozomie i pionie .
a teraz kwestia rysowania plytek tak sie sklada ze gdy laser zglupieje to prubuje podniesc oczko za wysoko i wtedy sie rysuje plyte .

koniec tajemnicy :P
  • 0

#135 Zajcik Napisany 30 stycznia 2005 - 18:48

Zajcik

    Mokujin

  • Narybek
  • 45 Postów:
Dzieki za odpowiedz AVErsiv model mojej konsoli to SCPH:39003 V7...ale pare rzeczy wskazuje na to ze jest to V5 badz V6....oto chodzi ze konsola wogole cos nie moze czytac plyt a nie tak jak napisales ze byc moze dzialo sie to podczas grania(audio i filmy normalnie chodza).
  • 0

#136 AVErsiv Napisany 30 stycznia 2005 - 20:50

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
jezeli plyty audio i filmy DVD chodza normalnie moze to wskazywac na problem z chipem jesli by i one sie po jakims czasie zaczely chrzanic to by znaczylo ze masz juz uszkodzona optyke i przezto sie nagrzewa uklad sterowania ( odpowiednik slynnego LA z V11 )
jesli sie to dzieje jedynie na grach pirackich sprawa jasna ale nie koniecznie musz nie chodzic tylko piraty to samo mozesz miec na oryginalach jesli jest problem z chipem.
jaki to chip i jak dokladnie sie zachowuja gry posluchaj czytnika wsluchaj sie w odglosy jego pracy jesli w momecie gdy gra zaczyna sie chrzanic moze byc slyszalne cykanie ( cyk cyk ..... cyk cyk ) :P
  • 0

#137 Zajcik Napisany 30 stycznia 2005 - 21:39

Zajcik

    Mokujin

  • Narybek
  • 45 Postów:
Hej...a wiec tak wsluchiwalem sie w prace konsoli najpierw jest cyk cyk cyk cyk cyk a pozniej dzwiek jest taki jak by laserek dostal turbo takie psyyspsypsyh szybciutkie ....noi tak jak wczesniej opisywalem :? pozniej jest stukniecie laserka i jakby dwukrotne zdaje mi sie mrugniecie telewizorka....co mozesz mi na to poradzic??? bo i tak w sumie oddam konsole koledze ktory powiedzial ze napewno to zrobi ale to dopiero za tydzien....a moze znasz jakis sposob tktory nawet czlowiek bez zadnego levela w grzebaniu w ps2 nie posiada :wink: ???????????????? 8)
  • 0

#138 AVErsiv Napisany 31 stycznia 2005 - 08:22

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
Nie radze sie dotykac do lasera jesli sie nic nie znasz . mozesz co najwyzej wyczyscic napedasa ( wczesniej pisalem jak to robic )
Ten twoj kolega jesli powiedzial ze napewno to zrobi to albo przeczuwa ze konsola jest tylko brudna albo jest cholernie zdolny :P
a tak serio to mi to wyglada na rozkalibrowany laserek ale nie radze sie do niego dotykac komus kto sie nie zna i wogole bez odpowiedzniego sprzetu choc mozna to ustawic recznie sam to robilem ale nie jest to "naprawa" na dlogo i tak musisz zaczac zbierac kase na nowy laser .

a takk wogole to kiedy ostatnio rozbierales swoja PS2 ?? i ile czasu juz ja masz ?? bo jesli nigdy i masz ja ponad rok a duzo grasz to pewnie jest strasznie brudna .
  • 0

#139 Zajcik Napisany 31 stycznia 2005 - 08:33

Zajcik

    Mokujin

  • Narybek
  • 45 Postów:
Mam ja z 2 lata i ani razu jej nie rozkrecalem... 8)
  • 0

#140 AVErsiv Napisany 31 stycznia 2005 - 08:48

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
To na 100% jest brudna :P
Radze ci ja rozebrac i wyczyscic najlepiej przeczytaj pare postow w gore tam dokladnie napisalem jak to robic .
Zobaczyc wtedy co sie bedzie dzialo i dopiero zaniesc do kolegi

aha i to jest bardzo wazne jak napisalem dlaczego laser moze rysowac plytki to z tego samego powodu brudny talezyk psuje lasera. na brudnym talezyku plyta sie slizga i laser traci kontakta ze sciezka a nie jest to dla niego mile uczucie :P a wiec czyscic konsole bo sie popsuja .
w PS2 wszystko jest na wieszchu to fakt ale jesli chodzi o brudzenie sie talezyka to nieczym sie to nie ruzni od np Xboxa czy zwyklego PCtowego napedu . oczywiscie jesli zadko wkladamy plyty to do zamknietej puszki kuz ma problem aby sie dostac ale to i tak jest tak ze kuz sie tam dostaje a z wkladaniem plyty coraz wiecej i go ubijamy na talezyku po jakims czasie jest sliczna warstewka poslizgow .
  • 0

#141 Yoori Napisany 31 stycznia 2005 - 12:28

Yoori

    Chłopak Kingi

  • Forumowicze
  • 8 527 Postów:
_OG ja miałem tak samo jak ty, ale ja byłem tak zdesperowany że rozkreciłem konsole i zacząłem krecić tą białą zębatko, mnie sie udało, konsole naprawiałem rok temu i od tego czasu chodzi, ale od tamtego zdarzenie regularnie czyszcze ten tależyk o którym pisze AVErsiv.
  • 0

#142 Zajcik Napisany 31 stycznia 2005 - 14:28

Zajcik

    Mokujin

  • Narybek
  • 45 Postów:
Jasne, jasne dzieki Wam za pomoc ale powiedzcie dokladnie o ktory talezyk chodzi :?: gdzie on sie znajdue :?: :?: :?:
  • 0

#143 luck1985 Napisany 31 stycznia 2005 - 14:49

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:

oczywiscie jesli zadko wkladamy plyty to do zamknietej puszki kuz ma problem aby sie dostac ale to i tak jest tak ze kuz sie tam dostaje a z wkladaniem plyty coraz wiecej i go ubijamy na talezyku po jakims czasie jest sliczna warstewka poslizgow .



Czyli wiecej kurzu laduje w konsoli w momencie otwierania tacki ?? A sadzilem ze kurz jest wrecz" wciagany" wglab konsoli , dzieki zastosowaniu z tylu wiatraczka :lol:

Jasne, jasne dzieki Wam za pomoc ale powiedzcie dokladnie o ktory talezyk chodzi :?: gdzie on sie znajdue :?: :?: :?:


Jak zdejmiesz obudowe oraz obudowe czytnika to jest jeden talerzyk koloru bialeg , posiada mganez na srodku . Dlatego najlepiej wysun tacke i wtedy zdejmij , o wiele latwiej . (Dla mnie to sie nazywa talerzykiem , dla aversisa talerzyk to miejscie gdzie lezy plyta 8) Kazdy ma swoja interpretacje tego slowa , to moze to na czym lezy plyta nazwiemy SPODEK , a to na obudowie nazwiemy FILIZANKA , a plytka to herbata , czyli przac hebrate musisz uwarzac zeby nie zabrudzic spodka ;) Bo sie Filizanka przyklei do spodka i nie wyjmiesz herbaty :lol: )

Laser przelec takim wacikiem do uszu ( grunt zeby nie byl za mocno 'wlochaty " ) A wszytkie czesci "rozruchowe " czyli slimaczka przelec wazelina techniczna .Nawet nie uslyszysz jak laser czyta plyte ;) A najlepiej jak sie tacke wogole zdejmie ;) Wtedy sie dokladnie nasmaruje , a jak komus pierdzi tacka przy wysuwaniu , moze zebatke przejechac pod tacka wazelinka .
  • 0

#144 AVErsiv Napisany 31 stycznia 2005 - 14:57

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
Luck czytaj dokladnie co pisze :/

a jesli chodzi o czyszczenie samogo oczka to odradzam stanowczo .
aby czyscic oczko musi byc ono brudne a praktycznie nigdy nie jest 100 razy lepiej jak tylko delikatnie dmuchniesie na laserek niz gdy sie pha na niego wate i inne diwne zeczy .
Oczywiscie troche tu demonizuje sprawe ale mysle ze ostroznosci nigdy za wiele .
  • 0

#145 Zajcik Napisany 31 stycznia 2005 - 15:17

Zajcik

    Mokujin

  • Narybek
  • 45 Postów:
:D hahahahahah wlasnie siedze z otwarta konsola....iii zeby rozkrecic ten zasrany czytnik trzeba miec maciupenki srubokrecik :P! ! eghhhh doradzcie cos...czym mozna to otworzyc?????? :lol: :lol: :lol:
  • 0

#146 luck1985 Napisany 31 stycznia 2005 - 15:25

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Mozesz sprobowac nozykiem malym , mozliwosc skopania lepka srubki - 99% :D Jak sie ma rece z zelaza to tak jest potem ;) Maly srybokrecik potrzebny , zostaw konsole , skocz do sklepu -koszt nie przekracza 4 zl , a bedzie juz mial na przyszlosc .

Aversis
To byl Joke Nie zatrybiles.
Co do lasera bym sie klocil , dmuchnac mozna sobie gdzie indziej . Grunt to rozkrecic caly laser na czesci 1 Naprawde hardcorowo , niekiedy pesety musialem uzywac , nawet sciezki sobie lutowalem na nowo Bardziej fachowo , gorzej jak sie te druciki male zerwa , robil bym na nowo uzwojenie Hehjehhe ktos by mial doline zanim by obliczyl ilosc uzwojen .
A tak wogole jedno wazne motto ! Kto smaruje , ten jedzie
Mogli by pokryc te czesci guma , ladniej by chodzily , a guma i tak sie sciera , jak plastyk - wszytko sie zuzywa podczas eksplotacji . Wiatraczek tez mozna podkrecic na wyzsze obroty i go uciszysz , po zmniejszeniu obrotow wogole nie slychac

P.S
wroce do dmuchniecia , nie wiem czy wiesz aversis , ale chyba nie.Dmuchajac i tak slina ci leci z buzi , czy tego chcesz czy nie . Chociaz nam sie wydaje ze dmuchajac nic nie jest to i tak zawsze plujniemy w ten laser A czyszczenie pierwsze widocznej soczeki do podstawa , skoro kurz osiada na "talerzyku " to gdy plyta sie kreci kurz wpada na soczewke Teraz dmuchajac slina przykleisz wrecz ten kurz do tej soczewki Ofcoz wszytko jest na tyle male ze nie widac tego golym okiem Hehehe delikatnie przejechanie wacikiem nie zawodzi . A ostroznosc polega na delikatnosci .

I lepsze przejechanie wacikiem soczeki , niz dmuchanie z kompresowa w konsole, polowa czesci jest lutowana na cieplo , duzo czesci na styk Kiedys bedziesz dmuchal i Ci zdmuchnie jaki rezystor ktorego bedziesz szukal w calym ukladzie pol dnia Wiem co mowie , tez tak kiedys dmuchnelem sobie w pracy hehehhee Zanim zatrybilem gdzie brakuje rezystora troszke sie nameczylem . Na szczescie nie byla to konsola . Dobre jest sprezone powietrze w puszcze . Slaby Bar tam jest .
  • 0

#147 AVErsiv Napisany 31 stycznia 2005 - 16:14

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
co do dmuchania to dobrze wiem ja sie to robi :P oczywiscie gdy mowilem o dmuchaniu nie mowilem zeby niewiadomo co robic z laserkiem :P

aha a powietrza w puszce nie polecam bron boze jesli oto chodzi to bardzo czesto niedoswiatczeni uzytkownicy potrafia narobic wiecej szkud niz pozytku zreszta sam powinienes wiedziec dlaczego :P

aha co do rozbierania laserka to w PS2 tego nie robilem nie bylo sensu ale w PSXie przenioslem optyke ze starego CDromu od PC do PSxa ( kurwa ile sie nameczylem z lutownica to do tej pory mam ta konsole i jej nie sprzedam :/ )
oczywiscie rozumiem ze z wymiana uzwojenia to byl dowcip :P chyba ze masz precyzje robota .

a co do smarowania to ja nie lubie uzywac wazeliny technicznej wle smar silikonowy ( mam troszke z takiego jednego fajnego zrodla :P )
zrob sobie taki maly test nasmaroj analoga wazelina ( oczywiscie mowie w
o mechanizmie :P ) i poloz go tak na 2 -5 dni a zobaczysz cos bardzo ciekawego .

jesli chodzi o smarowanie to wlasnie jest tu jeszcze jedna ciekawa sprawa na slimaku w kazdym napedzie a w szczegolnosc tu gdzie jest plastykowy jest tarcie i plastyk przy glowicy lasera sie sciera bardzo wazne jest aby utrzymywac go w czystosci i aby byl dobrze ( dobrze nie duzo :P ) nasmarowany . bo ja zacznie sie slizgac to bedzie dupa .

widze luck ze troszke sie grzebiez w sprzecie :P
  • 0

#148 luck1985 Napisany 31 stycznia 2005 - 16:32

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Domowy elektronik , z wykstalcenia elektromechanik ;) Sie wie co nieco . DC rozkrecilem na czesci , PS2 tez , tak uzwojenie to tez joke , bo na bank bym sie nie wzial za naprawe uzwojenia hahaha - chociaz ;) Lubie takie drobiazgi ;) Szczegolnie jak sklejam modele z kartonu ;) Te drobiazgi sa najlepsze . Silikon tez jest dobry , szczegolnie niemiecki . Na necie sa tacy co smaruja grafitem slimaczka :D A wiadomo co to grafit . Nawet Gacka mi sie udalo odkrecic ,diode mial wymienioa , dodatkowa kolo wiatraczka , porty juz mu chcialem zrobic , ale mial wypadek . Obudowe przyjaralem palnikiem , a ze lubie miec wszytko nowe i wogole oh i ah to go sprzedalem z przyplona obudowa . Mam ochote na swojego X teraz , z checia bym zrobil podswietlone guziki w padzie , porty , zmienil diody na biala zamiast zielone ( ten duzy na srodku guzik ) I podswietlil logo na srodku . Ale ze jestem narazie bezrobotny i nie mial bym kasy na naprawe czy na nowego to nie ruszam po akcji z gackiem ;) Narazie musze zrobic w inwestycje w stacje lutownicza . I kupic wrescie porzadna pesete za 36 zl ;)
  • 0

#149 AVErsiv Napisany 31 stycznia 2005 - 18:13

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
Ja akurat mam robote wiedz i na brak kasy zbytnio nie narzekam ale nie mam zato casu :( kiedys w czasach NESa bawilem sie ile sie dalo np przerobilem j jojstick od PC do NESa :P zreszta wtedy nie mialem kasy na zaden sprzet i to wszystko bylo takie az za bardzo home brew :P

a dzisiaj ? dzisiaj lubie konsole za to ze nie trzeba sie w nich grzebac ( oprucz konserwacji ) w pracy mam dosc grzebania w PC zreszta to moje hobby tak jak kiedys modele ( tylko papierowe ) .
Naprawiam np drukarki napedy itd raczej dla kasy niz z zamilowania ale ..

jak przychodze do domu to sobie siadam i gram no i w przerwie sprawdze poczte i odpisze na foruma :P

chociaz jak sie patrze na to zielone kulko na Xboxie to bym chetnie z nim cos zrobil bo mnie WKURZA :/
  • 0

#150 Zajcik Napisany 31 stycznia 2005 - 23:20

Zajcik

    Mokujin

  • Narybek
  • 45 Postów:
Heheheheh no to zrob sobie cos z tym :D jakas diode oswietleniowa wsadz i bedzie spoko :o ...narazie mi sie cos nie spieszy z kupnem srubokrecika...chyba jednak poczekam az moj koles bedzie mial czas i to zrobi ale dzieki za pomoc!!

P.S. Hej moze odwiedzilibyscie kiedys czata neo plus??? macie linka na wszelki wypadek :P http://www.polchat.p.../?room=neo plus
  • 0