Skocz do zawartości

Pomoc techniczna


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
734 odpowiedzi na ten temat

#151 luck1985 Napisany 01 lutego 2005 - 00:41

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Ja mam taka mala puleczke pod Tv , widze tylko przednia obudowe konsoli ;) Wiec zielone kolko mi nie wadzi , ale mozna fajnie zrobic X- najlepiej ze wszytkich konsol
To git ze masz prace ;) Ja z checia bym gdzies poszedl sobie pogrzebac przy biurku ;) Ale jakos :P Zajme sie udukacja hehe
Og - codziennie tam wpadam ale sam ze soba nie bede gadac :/
  • 0

#152 AVErsiv Napisany 01 lutego 2005 - 08:43

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
Na chata nie mam czasu bo w domu przy kompie nie siedze tylko w malutkich 5 minutowych przerwach od grania siadam zeby sobie na forumie wypowiedziec i wogole na maile ( allegro i te sprawy:P )

a co do Xboxa to zrobie cos z tym kulkiem ale nie mam narazie jakiegos fajnego pomyslu ale sie zrobi :P

teraz sie ostro podszkolilem w Xboxie znaczy sie w sowtware a mam dziada dopiero 1.5 tygodnia :P fajna z tym jest zabawa a jak sie dobrze obczaic to niejest wogole potrzebny sprawny czytnik :D
  • 0

#153 Gość__* Napisany 01 lutego 2005 - 15:11

Gość__*
  • Goście
Mam problem z grami na PS2.

Problem polega na tym, ze jak chce pograc w gre, to musze ja wlaczac jakies 8 razy zeby konsola zaskoczyla. wkladam plyte, wlaczam konsole (albo wlaczam kosnole wkladam plyte) i pojawia sie napis PLAYSTATION 2 i... dalej nic. Czarny ekran.

Problem ten jest tylko przy grach. Ogladalem filmy (i to mawet na bardzo porysowanych plytach) i slucham muzy z CD i odpalal plyte za pierwszym razem.

Wiecie o co chodzi ?
  • 0

#154 Gość__* Napisany 01 lutego 2005 - 16:38

Gość__*
  • Goście
Mam jedno pytanko!
Co to jest triki??

Z góry thx.
  • 0

#155 AVErsiv Napisany 01 lutego 2005 - 19:12

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
a jaki masz model konsolki ??
ale chyba kupiles ja niedawno ?? wie nie mozesz miec przerobionej RIPPEREM V1 on mial taka wlasciwosc :P

ale jesli oto chodzi to probuj odpalic gre z wcisnietym ktoryms guzikiem ale najlepiej zebys wiedzial czym jaki masz chip.
  • 0

#156 Gość__* Napisany 01 lutego 2005 - 20:39

Gość__*
  • Goście
KOnsola nie byla przerabiana.

Model konsoli to 70004.

Wlaczac z guzikiem wlaczonym na padzie ?
  • 0

#157 AVErsiv Napisany 01 lutego 2005 - 21:25

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
a no tak :P
no to nie :P:P
hahaha to radil bym sie zkontaktowac z serwisem w takim razie
  • 0

#158 Gość__* Napisany 02 lutego 2005 - 16:41

Gość__*
  • Goście
Ludzie ratujcie...
Czytajac tutejsze posty postanowilem rozkrecic i oczyscic swoja - prawie 4-letnia - PS2. Po zdjeciu gornej pokrywy niechcacy szturchnalem ja lekko i chyba uszkodzilem ten pasek (ale nie jestem pewien) co laczy konsole z przyciskami "eject" i "reset". Po skreceniu (nawet jej nie czyscilem) okazalo sie ze Play nawet niechce sie wlaczyc (zadnych oznak zycia) :cry: . Mam wiec do Was prosbe: ktory z warszawskich serwisow polecacie (profeska + niskie koszty naprawy, myslalem o Ultimie ale oni chyba nie zajmuja sie naprawa konsol) i czy orientujecie sie ile wyniesie mnie naprawa, wymiana lasera i ewentualne czyszczenie wnetrza konsoli?
Z gory dziekuje za pomoc i czekam z niecierpliwoscia na odpowiedzi.
  • 0

#159 Zajcik Napisany 02 lutego 2005 - 17:04

Zajcik

    Mokujin

  • Narybek
  • 45 Postów:
:D zdobylem ten srubokrecik w koncu :o ...rozkrecilem konsolke dobilem sie do laserka ale nie wiem co w tym momencie robic.... :?: :?: :?: jedni mowia zeby wacikiem go przejechac drudzy zeby podmuchac a tu sie okazuje ze jak przejade go wacikiem to jego czasteczki przylepia sie do lasera... :?: aaa jesli go podmucham to slina jednak na nim bedzie :lol: .... :?: :?: hmmmm co tu robic???????Podajcie jakies DOBRE sposoby na wyczyszczenie laserka!!
P.S. aha noi nie mam zielonego pojecia gdzie jest ta zebatka co on niej tak wszyscy mowia.... :?: :?: :)
P.S.2 i czy jesli ktos bez zadnego levela w grzebaniu w ps2 nie posiada to czy tym krecieniem zebatki moze skopac konsolke :P ??
  • 0

#160 AVErsiv Napisany 02 lutego 2005 - 17:35

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
A wiedz tak pirwoje OG :P
tak jak mowilem jesli nie masz doswiadczenia zadnego nie dotykaj sie do zebatek ( chyba ze chcesz je zdobyc na swojej PS2 :P ) a co do czyszczenia lasera to tak jak powiedzialem 1000 razy wazniejsze jest wyczyszczenie talezyka ( to na czym lezy plyta i jest pokryte gumka wszystko pisze z gory )
i wymiana smarow na slimaku od glowicy i na szynach po ktorych sie suwa laserek niz czyszczenia oczka lasera ktore raczej jest czyste chodz jesli juz musisz to robic to co najwyzej uzyj takiego wacika do uchow ale jakiego super delikatnego :P i spirytusu salicynowego .
  • 0

#161 AVErsiv Napisany 02 lutego 2005 - 17:41

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
oj zapomnialem o tobie 88adi88
a wiedz tak ja takie zeczy jak czyszczenie kalibracja itd sam robie wiedz nie wiem jaka jest cena w serwisach wiem ile ja biore :P

a co do guziczkow ( przyciskow czy jak tam se to nazywata :P ) to tez robilem takie zeczy i powiem jedno przesrana sprawa :P
w serwisie wymienia to c najwyzej na nowe ale w domowych waronkach trzeba sie ostro nameczyc .

a teraz serwis wiem o jednym w ktorym sie koles zna chodz nie obylo sie bez wpadek :/ a wiedz jest to ROBSON ale nie wiem ile to bedzie kosztowac znajac goscia od serwisow to nie malo . wyczyszczenie konsoli to jest frajer i ja bym nie oddawal do serwisu jej z tak blachego powodu no chyba ze juz masz dosc zabawy i bisz sie ze zepsujesz cos jeszcze .
  • 0

#162 Zajcik Napisany 02 lutego 2005 - 17:52

Zajcik

    Mokujin

  • Narybek
  • 45 Postów:
Czyli mam go zedrzec do suchej gumki :D....a co to sa te slimaczki :P?
  • 0

#163 AVErsiv Napisany 02 lutego 2005 - 17:56

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
no mozesz ale tylko pod warunkiem ze masz dobry smar w zastepstwie za stary :P
bo jesli nie to lepiej niech juz zostanie ten ale z drugiej strony to postaraj sie o smara najlepiej silikonowy .

a ten slimaczek to jest taki drucik pociety w spiralke :P wyglada jak wkret latwo go znajdziez bo ma stycznosc z glowica lasera przez takie plastykowe cus :P
no neiwiem jak ci to opisac lepiej
  • 0

#164 luck1985 Napisany 02 lutego 2005 - 18:10

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Aversis - co ta gumka ma wspolnego ?? gumka trzyma plytke , tam gdzie kladziemy plytke nie ma odczytu przeciez .Gumke bym olal , laser czyscic czyms co nie klaczy ( nie zostawia wloskow ) Przelknij dobrze sline i dmuchnij ;)
Adi88 , tasiemka Ci poszla , jest przerwana czy co ? Moze poprostu wyszla ze slociku , spradz . Jak nie wyszla , a uszkodziles, to wez ja wyjmij ( takie plastykowe zaczepy po bokach )i wyjmij , wazne jest ile zyl ma tasiemka , idz kupic nowa do sklepu elektronicznego ( koszt max 10 zl ) A jak nie to na allegro . Wymiana tasiemki jest banalnie prosta ;)
Aversis , lepiej zeby teraz skopali ;) szybciej sie naucza :P
  • 0

#165 Gość__* Napisany 02 lutego 2005 - 18:37

Gość__*
  • Goście

Adi88 , tasiemka Ci poszla , jest przerwana czy co ? Moze poprostu wyszla ze slociku , spradz . Jak nie wyszla , a uszkodziles, to wez ja wyjmij ( takie plastykowe zaczepy po bokach )i wyjmij , wazne jest ile zyl ma tasiemka , idz kupic nowa do sklepu elektronicznego ( koszt max 10 zl ) A jak nie to na allegro . Wymiana tasiemki jest banalnie prosta ;)

Niewiem czy to przez ta tasiemke, tak mi sie wydaje. Bede musial tez chyba wymienic laser gdyz obecny juz od dluzszego czasu szwankuje (niektorych plyt nie czyta w poziomie) a od kilku dni szaleje na maxa. Wlozylem oryg. hdadvance i konsola zaczela dziwnie buczec, a pozniej wyskakiwal mi czerwony ekran ze to nie jest plyta do ps2, po kilku resetach w koncu zalapalo. :(
PS. A jak z tymi serwisami czy cos jeszcze polecacie?
  • 0

#166 AVErsiv Napisany 02 lutego 2005 - 20:14

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
Naprawde luck z doswiadczenia wiem ze laser sie prwie nigdy nie brudzi tak zeby trzeba go bylo trzec :P
podstawa to wlasnie wyczyscic ta gumke ktora trzyma plytke . no i oczywicsie reszte mechaniki w napedzie .

a co do tych przelaczniczkow na tasiemce to jesli mieszkasz w warszawie i sa tam jakies dobrze zaopatrzone sklepy to pwewnie nie bedziez mial problemu kupic czegos podobnego niewiem bo na zadupiu mieszkam :P tu nawet niebieska diode zeby kupic to musialem zamowic wentylatory swiecace na niebiesko i je powylutowywac :P
  • 0

#167 luck1985 Napisany 02 lutego 2005 - 20:21

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
To mogles na allegro zakupic .
Adi88 , czerwone tlo jest normalka , czasem chip nie zaskoczy w momencie odpalenia konsoli i nie zatrybi , wtedy reset . Z tego co wiem ma to kazdy uzytkownik PS2 z chipem . Raz na jakis czas pojawia sie . Tasiemka jest tania , nie pamietam ilu zylowa jest ta od eject reset . Ale zawsze mozna uciac jedna dwie zyly , tylko latwo porozocinac pozostale. Na allegro sa takie tasiemki .
  • 0

#168 AVErsiv Napisany 02 lutego 2005 - 20:25

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
szczeze mowiac kiedy mi sie ona zerwala (zupelnie przypadkiem :P ) nie bardzo mi by sie chcialo czekac na allegro i niegrac :/ ( no w sumie mozna by grac ale konsola rozebrana by musiala byc ) a jesli chodzi o czerowny ekran to tak ale nie z kazdym chipem np umnie kazda gra wchodzi za kazdym razem i nigdy niema czegos takiego ze raz wejdzie a raz nie jesli jest dobrze nagrana to whodzi odrazu i za kazdym razem jesli nie to dupa nie wejdzie wogole :P
  • 0

#169 luck1985 Napisany 02 lutego 2005 - 20:39

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Ja mialem V7 z chipem Duo i czasami sie pokazywalo , szczegolnie przy Cd .
  • 0

#170 Zajcik Napisany 02 lutego 2005 - 21:27

Zajcik

    Mokujin

  • Narybek
  • 45 Postów:
aghhhh....dalej lipa nie pomoglo dmuchanie na laserek :cry: juz nie wiem co mam zrobic...chyba jednak poczekam do soboty az moj koles bedzie mial czas....
  • 0

#171 luck1985 Napisany 02 lutego 2005 - 21:30

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Jak masz rozlegulowany laser , albo juz pada , to dmuchanie nie pomoze ;)
  • 0

#172 Zajcik Napisany 02 lutego 2005 - 21:41

Zajcik

    Mokujin

  • Narybek
  • 45 Postów:
aghhhh....dalej lipa nie pomoglo dmuchanie na laserek :cry: juz nie wiem co mam zrobic...chyba jednak poczekam do soboty az moj koles bedzie mial czas....
  • 0

#173 Zajcik Napisany 02 lutego 2005 - 21:43

Zajcik

    Mokujin

  • Narybek
  • 45 Postów:
sorry za 2 posty ale cos mi sie net wiechnal.....i wcisnalem 2 razy wyslij.... na czym polega regulowanie lasera?? bo moj kolega mowil ze pewnie ta dziwna sytuacje z konsola pewnie mam przez to ze uzywalem ostatnio ripow.
  • 0

#174 luck1985 Napisany 02 lutego 2005 - 21:54

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Ja ci nie usune ;0 Modem juz nie jestem ;) ( nie moge miec swoich przemyslen na temat czasopisma n+ ;) ) Na wyregulowaniu potencjometrem ( tutaj baro maly plaski srubokret ) Sa dwa kolo siebie , trzeba wrecz mm krecic , mozna przekrecic wtedy wywalasz laser .Jeden od Cd , drugi od DVD - to zostaw dla doswiadczonych ;)
  • 0

#175 Gość__* Napisany 02 lutego 2005 - 22:05

Gość__*
  • Goście

Adi88 , czerwone tlo jest normalka , czasem chip nie zaskoczy w momencie odpalenia konsoli i nie zatrybi , wtedy reset . Z tego co wiem ma to kazdy uzytkownik PS2 z chipem .

Sek w tym ze moja ps2 jest nieprzerobiona. :?
  • 0

#176 luck1985 Napisany 02 lutego 2005 - 22:12

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
No to walimy to Dr . Aversis'a , zawolamy siostre Serwis i cos wymyslimy . No to z laserem cos na moje oko , szczerze ? -pierwsze slysze o takim czyms na nie przerobionej konsoli :/ Aversis cos wiesz na ten temat ? :roll:
  • 0

#177 Gość__* Napisany 08 lutego 2005 - 11:12

Gość__*
  • Goście
a ja mam takie pytaie: czy konsola moze stac przed TV? nie zaszkodzi jej jakies pole przed kineskopem czy cos? prosze o info. pozdro
  • 0

#178 luck1985 Napisany 08 lutego 2005 - 11:16

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Jak scierasz kurz to czemu nie .
  • 0

#179 AVErsiv Napisany 08 lutego 2005 - 11:37

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
Luck :

No to walimy to Dr . Aversis'a , zawolamy siostre Serwis i cos wymyslimy . No to z laserem cos na moje oko , szczerze ? -pierwsze slysze o takim czyms na nie przerobionej konsoli :/ Aversis cos wiesz na ten temat ? Rolling Eyes


jasne zdaza sie to w dwoch przypadkach
1 gdy wkladamy oprogramoanie nie zgodne z PSX i PS2
2 Gdy sypie sie nam konsola ( nie koniecznie laser )

Jezeli byl by to laser to musial by byc juz bardzo popaprany ale wtedy wogole by nie dzialaly DVD a nie tak jak mowisz ze czasem zaskuje.
Jesli by nawet zaskakiwal to na jak dlogo bo w momecie gdy niechce wczytac gry 6 razy za 7 wejdzie to i tak watpie bys mogl dlogo pograc .

Zrob jeszcze testa na filmach DVD
  • 0

#180 Gość__* Napisany 08 lutego 2005 - 11:58

Gość__*
  • Goście
pisze jeszcze w takiej sprawie: ostatnio moja PS2 cos dziwnie sie zachowuje. a w szcegolach: filmy chodza bez zarzuru, gry tez za pierwszym razem sie laduja, tylko ze przy grach na DVD mam wrazenie ze konsola czegos ...hmmmm nie doczytuje. juz mowie o co loto: wezmy takiego PES4. pojawiaja sie u mnie zwolnienia animacji (drobniutkie - naprawde) np. przy kornerach, ale nie jest to regula. przy killzone: gdy zabiore jakas bron to wszytskie ktore mialem do tej pory dzialaja normalnie, tylko ta "nowa" nie ma zadnego dzwieku przy przeladowaniu. COD: gra sie dlugo laduje (znaczy: dlugo jest plansza tytulowa - mam wrazenie ze kiedys szybciej chodzila) i daje sie slyszec takie "slizganie lasera" - bardzo minimalne - ale jednak. a takie GTA:SA wgrywa sioe bez problemu, tylko ze pojawiaja sie np loadingi przy jezdzie samochodem. moja diagnoza to cos z laserem. jakies czysczenia moze? dodam ze te plytki u kumpla smigaja bez zarzutu. czy oprocz lasera moze jakas inna przyczyna byc?
  • 0