Skocz do zawartości

Internet w PS2 (Pomoc, porady, itp.)


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
353 odpowiedzi na ten temat

#31 Gość__* Napisany 10 czerwca 2004 - 17:19

Gość__*
  • Goście

jedynka ma 2v2 nie 4v4 Wojak. A battlefield też się ukaże na X.


Heh 2vs2 słyszałes kiedys o opcji link w halo i sprytnym wykorzytsaniu jej przez xboxconnect-a :twisted:
  • 0

#32 Gość__* Napisany 10 czerwca 2004 - 19:27

Gość__*
  • Goście
no przecie mam X i gram na XBC, można nawet 8v8 (po 4 na jednej konsoli) ale to chyba wiekszego sensu nie ma. Z poza tym Halo do mnie nie przemawia.
  • 0

#33 Gość__* Napisany 10 czerwca 2004 - 22:43

Gość__*
  • Goście

gram na XBC, można nawet 8v8 (po 4 na jednej konsoli)



hehehehe... dawaj Kaczor wiecej takich kawalkow :) 4 na jednej konsoli.. hehehehehe..... wspolczuje pudelkowcom :)
  • 0

#34 Gość__* Napisany 11 czerwca 2004 - 00:14

Gość__*
  • Goście
Ee na N64 gralo sie we 4 i tez bylo spoko 8)
  • 0

#35 Gość__* Napisany 11 czerwca 2004 - 19:33

Gość__*
  • Goście
czy na NIEPRZEROBIONEJ kosoli można LEGALNIE sesfować po cieci(maile,fora itp)?
  • 0

#36 Gość__* Napisany 11 czerwca 2004 - 19:40

Gość__*
  • Goście

czy na NIEPRZEROBIONEJ kosoli można LEGALNIE sesfować po cieci(maile,fora itp)?


tak, mozna bez problemu.. ustawiasz tylko odpowiednie opcje w konfiguracji
  • 0

#37 Gość__* Napisany 11 czerwca 2004 - 19:41

Gość__*
  • Goście

czy na NIEPRZEROBIONEJ kosoli można LEGALNIE sesfować po cieci(maile,fora itp)?


Na ps2 :?:
Tak można dzieki płytce dołaczonej do NA tylko euro wersja :!:
  • 0

#38 Gość__* Napisany 11 czerwca 2004 - 19:49

Gość__*
  • Goście
wielkie dzięki XboxFanie!
Czyli moge kupować NA :lol: jak miło....hehe
Internecie strzeż sie!(pewnie strasznie wygląda na TV)
  • 0

#39 Gość__* Napisany 12 czerwca 2004 - 08:04

Gość__*
  • Goście
Przedstawie tu dokladny opis jak polaczyc sie swoja PS2 z internetem, by moc surfowac sobie, wysylac maile, odwiedzac fora dyskujyjne, sluchac muzyczek w mp3 itd :

1. Wkladasz płytkę dostarczana razem z NA
2. W pierwszym menu wybierz opcje GET CONNECTED (set up your connection to the broadband network)
2. Wybierasz ADVANCED OPTIONS
3. Wybierasz CONFIGURE EXTERNAL NETWORK DEVICE
4. teraz pyta sie na ktorej Memory Card chcesz zapisac sobie
5. wybierasz profil wczesniej zrobionej konfiguracji Sieci
6. I teraz najwazniejsze: Pojawia sie pytanie: ENTER THE IP ADDRESS OF THE NETWORK DEVICE BELOW. I masz 4 miejsca do wpisania adresu IP z jakim twoja konsola sie polaczy.
Przykladowo mozesz wpisac ten adres: 217.149.108.5
Jest to adres strony http://www.brookfresh.co.uk/ z ktora sie polaczysz i na gorze bedziesz mial okienko do wpisania dowolnego innego adresu jakies strony www na ktora chcesz wejsc.
Z tej strony http://www.brookfresh.co.uk/ wiec mozesz surfowac dalej.

Oczywiscie mozesz wpisac adres IP dowolnej strony i od razu na nia wejsc, np adres http://www.brookfresh.co.uk/ gdyz wyswietla ona okienko do wpisywania adresow URL bez potrzeby wpisywania IP :)

Mam nadzieje ze ta dokladna instrukcja wam pomoze.
  • 0

#40 Gość__* Napisany 12 czerwca 2004 - 09:06

Gość__*
  • Goście
No można , tylko po co ? Rozdziałka TV jest gorsza, na PC wygląda to lepiej na 800x600. Poza tym java nie działa (nie pochatujesz). To tylko taki bajer, no chyba że masz myche USB i klawe(nie musi być ta Logitecha specjalna, każda pójdzie).
  • 0

#41 Gość__* Napisany 12 czerwca 2004 - 10:04

Gość__*
  • Goście
przydaje sie to w pewnych momentach :) np. brat ci blokuje kompa a ty chcesz poczytac poczte czy tez zobaczyc jakies forum :) Łączysz sie wiec przez swoja PS2 i jestes niezalezny :)
  • 0

#42 Gość__* Napisany 19 lipca 2004 - 15:48

Gość__*
  • Goście
Wszystko ładnie wpisalem i wlaczylem test (w programie dostarczonym razem z network adaptorem) pierwsza lampka się zapaliła
druga nie czyli że coś nie tak z adresami DNS a przecież dostawca podał mi je i na pewno są dobre bo 2 razy sprawdzał. Włączyłem więc Midnight Club 2 i ustawiłem wszystko tak samo test pokazał że działa ale gdy chciałem zagrać to pokazało że nie można się połączyć z game spy.
Nie wiem co robić pomóżcie e-mail manchester_club@op.pl
  • 0

#43 Gość__* Napisany 19 lipca 2004 - 16:19

Gość__*
  • Goście
1. jak masz podlaczona konsole do Sieci ? (bezposrednio czy przez huba)
2. Co wpisales ? Tam sie nic nie wpisuje, tylko wszystko ustawia na AUTO :)
3. Jakie lampki, w czym te lampki ?
4. Mozesz dostawca blokuje ci porty jakims firewallem :)
  • 0

#44 Gość__* Napisany 19 lipca 2004 - 17:43

Gość__*
  • Goście
A jeśli blokuje to co zrobić?
  • 0

#45 Gość__* Napisany 19 lipca 2004 - 18:20

Gość__*
  • Goście
mam małe pytanko:
jak udostępnić połączenie internetowe w windowsie xp?
  • 0

#46 cappo Napisany 19 lipca 2004 - 18:35

cappo

    Link

  • Forumowicze
  • 314 Postów:
Najwięcej problemów jest z dobrym skonfigurowaniem PC, więc opiszę tę czynnośc bardzo dokładnie. Opiszę wszystko tak jak to było w moim przypadku czyli Win XP (nie miałem okazji konfigurowac na innych systemach operacyjnych). A więc odpalamy PC i whcodzimy w "Moje miejsca sieciowe". Po prawej stronie wybieramy "Konfiguruj sieć w domu lub w małej firmie". Uruchomi sie "Kreator konfiguracji sieci". Klikamy 2 razy na dalej i zaznaczamy "Ignoruj rozłączony sprzęt sieciowy". Następnie dalej i zaznaczamy pierwszą opcję ("Ten komputer łączy sie bezpośrednio...") i klikamy dalej. W nastepnym oknie wybieramy swoje połączenie z internetem i jeszcze raz dalej. Następnie wpisujemy Opis komputera (jeżeli nie chcecie to nie musicie) oraz Nazwe komputera (to już trzeba) i kilkamy dalej dwa razy (no chyba, że chcesz zmienić nazwe grupy roboczej (jej nazwa nie ma żadnego wpływu na działanie sieci)). Nastepnie potwierdzamy ustawienia i czekamy aż kreator skonfiguruje PC. Gdy juz to zrobi wybieramy ostatnią opcje i klikamy na zakończ. Teraz nasz komputer jest skonfigurowany jako serwer (Można to sprawdzić wybierając "Wyświetl połączenia sieciowe" w "Moje miejsca sieciowe". Póżniej wybieramy "Połączenie lokalne" i wybieramy właściwości "Protokołu internetowego TCP/IP". W adresie IP powinno być wpisane 192.168.0.1 a w Masce podsieci 255.255.255.0). Teraz łączymy się do internetu przez SDI i klikamy na ikonkę połączenia w tray'u. W okienku klikamy na wlaściwości a w następnym oknie wybiearmy ostatnią zakładkę.
Odznaczamy pierwszą kratkę ("Chroń mój komputer....") a pozostałe 3 zaznaczamy (jeżeli jeszcze nie są). Zamykamy te okna i możemy zająć sie konfigurowaniem PS2
  • 0

#47 Gość__* Napisany 19 lipca 2004 - 19:42

Gość__*
  • Goście

A jeśli blokuje to co zrobić?


poprosic go o wylaczenie firewalla albo zmienic providera :)
  • 0

#48 Gość__* Napisany 20 lipca 2004 - 10:18

Gość__*
  • Goście
jeżeli kupie switcha to nie będę musiał konfigurować kompa?
mam win xp , NA ze Stanów i Neostrade+ z modemem Sagem.
  • 0

#49 Gość__* Napisany 20 lipca 2004 - 13:13

Gość__*
  • Goście

jeżeli kupie switcha to nie będę musiał konfigurować kompa?
mam win xp , NA ze Stanów i Neostrade+ z modemem Sagem.


oj biedaku :) jak masz NA ze Stanow to nie pograsz sobie w najnowsze gry gdyz nie masz plytki CD by zarejestrowac sie na Central Station... zapomnij wiec o najlepszych grach online typu Socom 2 i wszystkich nowych, ktore beda teraz wychodzily, gdyz wiekszosc wymaga rejestracji na Central Station.

Jesli chodzi o switcha, to jest to oczywiscie najlepsze wyjscie, nic nie konfigurujesz, w XP tylko udostepniasz polaczenie internetowe i juz.
  • 0

#50 Gość__* Napisany 20 lipca 2004 - 17:16

Gość__*
  • Goście
Hej. Uporałem się z DNSami test z płyty dołączonej do NA wykazuje, że wszystko działa, ale gdy chcę zagrać w MC2 to się nie da połączyć
wiecie co się dzieje. Konsola jest podłączona do kompa a wszystkie ustawienia są na auto
  • 0

#51 Gość__* Napisany 20 lipca 2004 - 18:19

Gość__*
  • Goście
j.w. - popros swojego providera o wylaczenie firewalla albo zmien providera
  • 0

#52 Gość__* Napisany 20 lipca 2004 - 19:46

Gość__*
  • Goście
Tylko, że np. z Central Station mogę się połączyć a jeśli chodzi
o MC2 to konsola zawiesza sie podczas "Starting network" tak więc
myślę, że to nie wina firewalla.
  • 0

#53 Gość__* Napisany 20 lipca 2004 - 20:19

Gość__*
  • Goście

j.w. - popros swojego providera o wylaczenie firewalla albo zmien providera

\

Przestan gadac bzdury,mozna forwardnac porty na switach i servie i potwierac porty.
  • 0

#54 Gość__* Napisany 20 lipca 2004 - 20:28

Gość__*
  • Goście
co to dokładnie znaczy
  • 0

#55 Gość__* Napisany 20 lipca 2004 - 20:44

Gość__*
  • Goście

j.w. - popros swojego providera o wylaczenie firewalla albo zmien providera

\

Przestan gadac bzdury,mozna forwardnac porty na switach i servie i potwierac porty.


najpierw trzeba miec switcha i server :) a on tego nie ma i malo kto ma... tak wiec to raczej ty przestan teoretyzowac... skoro nie umiesz pomoc to po co zasmiecasz topic ?
Powiedz koledze co ma zrobic.. dokladnie, krok po kroku, zamiast tylko sie wymadrzac bezowocnie.

@ Adi: jeszcze jest taka mozliwosc, ze masz mod-chipa :) W takim wypadku wylacz go, bo inaczej DNAS do niektorych gier cie nie wpusci :)
  • 0

#56 Gość__* Napisany 21 lipca 2004 - 09:06

Gość__*
  • Goście
Z tym że ja mam Rippera a jego DNAS nie wykrywa - tak słyszałem.
Zresztą jego chyba nie da się wyłączyć a jeśli tak to jak?
  • 0

#57 Gość__* Napisany 21 lipca 2004 - 10:15

Gość__*
  • Goście

Z tym że ja mam Rippera a jego DNAS nie wykrywa - tak słyszałem.
Zresztą jego chyba nie da się wyłączyć a jeśli tak to jak?


Wykrywa wykrywa :) Mysle ze to jest wlasnie ten problem.... nie ma mozliwosci wylaczenia tego rippera ? Bo Rippera 2 to sie spokojnie wylacza.
Jesli sie nie da to faktycznie mozesz miec problemu z polaczeniem sie z wielona grami online :(
  • 0

#58 Gość__* Napisany 21 lipca 2004 - 12:06

Gość__*
  • Goście
Jak wyłączasz Rippera 2?
  • 0

#59 wrog Napisany 21 lipca 2004 - 12:28

wrog

    Miszcz konsoli

  • Forumowicze
  • 3 046 Postów:
Sprobuj 3 razy szybki reset albo przytrzymac go przez około 3 sekundy.
  • 0

#60 Gość__* Napisany 21 lipca 2004 - 13:18

Gość__*
  • Goście

oj biedaku :) jak masz NA ze Stanow to nie pograsz sobie w najnowsze gry gdyz nie masz plytki CD by zarejestrowac sie na Central Station... zapomnij wiec o najlepszych grach online typu Socom 2 i wszystkich nowych, ktore beda teraz wychodzily, gdyz wiekszosc wymaga rejestracji na Central Station.


Heh to tak jak ja :-)

Co do wyłączania Rippera 2 to ziom załatw sobie z NETa program Ripper NAvigator, który ma opcję wyłączania CHIPa ... A potrójnym resetem to co najwyżej możesz grę Japońską na PSXa uruchomić :)
  • 0