Skocz do zawartości

Zdjęcie

gry z Playstation Store


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
265 odpowiedzi na ten temat

#1 pawel_k Napisany 26 stycznia 2009 - 00:23

pawel_k

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 446 Postów:
nie mamy niestety osobnego tematu nt gier z psn, a myślę że warto go założyć, bo czasem trafiają się perełki, o których tylko ktoś beknie w jakimś temacie i o grze nikt nie wie. ja generalnie jestem dużym fanem gier z pss, wiele z nich potrafi mi dostarczyć o wiele więcej przyjemności z niż "duże" gry na bluray.

myślę że taki temat w którym będziemy rozmawiać nt gier z pss może się przydać ;)

ja wymienię moje gry:

Super Stardust HD - mega gra, dość trudna, grafa super, sterowanie też. nie testowałem niestety w multi, ale myślę że jest równie fajnie jak w single. dla fanów oldschoolowych shooterów (i nie tylko, ja takim nie jestem) pozycja obowiązkowa.

Age of Booty - kolejna bardzo dobra pozycja, prosta w zasadach ale mega grywalna, zarówno w single jak i w multi. przeszedłem 2/3 gry, pograłem trochę w sieci, ale przez zamieszanie z patchem na razie sobie odpuściłem - czekam na te nieszczęsne trofea żeby do niej wrócić :)

Super Rub a Dub - fajna popierdułka pokazująca że czujniki ruchu w sixaxisie to nie ściema ;) pograć można, szczególnie pod wpływem % i w towarzystwie znajomych sprawdza się fajnie ;) ale generalnie nic zachwycającego.

Cuboid - bardzo fajna gra logiczna, niestety dość krótka (60 leveli, mi zajęło coś pomiędzy 3-4h), i niestety zdecydowanie "jednostrzałowa" - raz się przejdzie i raczej nie ma ochoty się wracać, ponieważ pierwsze levele są za łatwe, ostatnie frustrująco trudne. no i trofea ma dość łatwe - 100% nie będzie problemem, szczególnie że już są poradniki, ale z nimi gra traci sens. generalnie polecam, ale jest też wersja flashowa gry, do tego darmowa ;)

Magic Ball - klon arcanoid, ogólnie nie polecam. 2 poziomy w różnych sceneriach, w każdym po 24 plansze. plansze z piratami są spoko, ale te drugie w klimacie zamku - księżniczki, rycerze, smoki - to już rozpacz powodująca wymioty. skończyłem ją tylko dlatego że nie miałem nic innego. ogólnie za te 36zł dostarcza parę godzin zabawy, ale można je ulokować lepiej

LocoRoco Cocoreccho! - dzisiaj kupione, moja pierwsza styczność z serią, nawet mi się spodobało ;) poziom może nie jest duży, pierwszy raz (i na razie jedyny) przeszedłem w 30 minut, po pokonaniu bossa pojawia się informacja że jakieś nowe lokacje na planszy są odblokowane, ale nie miałem okazji sprawdzić. za 11zł zdecydowanie warto, ten klimat jest niesamowity ;)

mam jeszcze Linger in Shadow, Wipeout HD i Ratchet&Clank - ale one mają osobne tematy ;)
  • 0

#2 Gość__* Napisany 23 marca 2009 - 13:53

Gość__*
  • Goście
Ponawiam temat, bo chciałbym się dowiedzieć, co to jest Super Stardust HD i ile kosztuje?
:)
  • 0

#3 AdamekPL Napisany 23 marca 2009 - 14:57

AdamekPL

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 127 Postów:
Ja polecę dwa tytuły:
- Flower. Bardzo oryginalny tytuł, z cudowną oprawą graficzną. Bardzo lekka i relaksująca pozycja, w sam raz na 10 minut.
- WideOut HD. Futurystyczne wyścigi. Gra stosunkowa droga jak na psn, ale zawartością nie ustępuje większości dużych tytułów. Masa zabawy.
  • 0

#4 Texz Napisany 23 marca 2009 - 15:08

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Bionic Commando Rearmed, oldschoolowa, trudna, przepiękna i z rewelacyjnym soundtrackiem. Często myślę sobie, że pograł bym w jakiś stary tytuł, żeby zniszczyć ten casualowy smaczek po graniu w najnowsze zdobycze techniki. Capcom mi to umożliwił i co najlepsze, nie jest to koniec remake'ów, które mają wyjść na PSS/XBLA. Brać, nie pytać!
Trailerek
  • 0

#5 ACZ Napisany 23 marca 2009 - 15:15

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:

Ponawiam temat, bo chciałbym się dowiedzieć, co to jest Super Stardust HD i ile kosztuje?

To strzelanka w stylu Geometry Wars. Jednym analogiem sterujesz statkiem, a drugim kierujesz w którą stronę mają lecieć pociski.
  • 0

#6 Gość__* Napisany 23 marca 2009 - 15:15

Gość__*
  • Goście
Jak lubisz serię R&C Polecam dodatek Quest for Booty :)
  • 0

#7 Gość__* Napisany 23 marca 2009 - 18:52

Gość__*
  • Goście
Tytuł wydaje się ciekawy. Tak samo jak Flower... Mam i polecam! :)
  • 0

#8 egonszef Napisany 24 marca 2009 - 11:40

egonszef

    ke?

  • Forumowicze
  • 2 454 Postów:
Ja kupiłem sobie Siren, niezły horrorek ale jakoś mi się nie chce go skończyć przez dead space i inne tytuły. I tak polecam ;)
Linger in Shadows, bardziej interaktywny filmik ale dla osób lubiących "doznania artystyczne" i dziwne klimaty zdecydowanie polecam, tym bardziej że jest to nasza rodzima produkcja i w pewnych momentach przypominają się czasy przy commodore/amidze itp.
Street Fighter HD remix, klasyk w niezłej oprawie. Troszkę drogi jedynie.
I na razie to chyba na tyle u mnie na dysku.
  • 0

#9 Gość__* Napisany 24 marca 2009 - 15:22

Gość__*
  • Goście
A czy kroś ma The Last Guy, bo zastanawiam się czy jej nie kupić? :)
  • 0

#10 Texz Napisany 24 marca 2009 - 15:55

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Pograj w demo. Dość specyficzna, może odrzucić. Ot ciekawa wariacja na temat komórkowego węża. Dużo od niej nie wymagałem i kupiłem niesiony hype'm. Przynajmniej mnie nie przekonała.
  • 0

#11 Gość__* Napisany 24 marca 2009 - 17:58

Gość__*
  • Goście
Być może chodzenie zombie po mieście nie jest za bardzo fascynjące, ale na wolne 5 minut w przerwie wystarczy :-D
  • 0

#12 117 Napisany 25 marca 2009 - 19:37

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 903 Postów:
Z niewymienionych gier:

Age of Booty - czyli zabawa w pirata. Plądrowanie miasteczek, zbieranie surowców. Gra strategiczna w czasie rzeczywistym. Challenge są dosyć trudne na hard i często czasochłonne.

Crash Commando - czyli polski Soldat w świetnej oprawie. Gra nie jest do końca wyważona, ale sprawia cholernie dużo fun'u. Głównie na multi, ale i w singlu da się pobawić.

Crystal Defenders - czyli jednen z moich ulubionych tematów growych czyli Tower Defense. Budujemy obronę na ściezce i zabijamy potwory zanim dojdą do celu. Gra z bohaterami FF Tactics. Trzeba być fanem. Tylko Single

Echochrome - dosyć trudna gra logiczna, która polega na zabawie perspektywą. Oryginalna grafika i styl na pewno mogą zostać zapamiętane na dłużej. Tylko single.

Noby Noby Boy - jedna z najlepszych gier na PSN, która polega tak naprawdę na niczym. Nie ma określonych zasad ani typu rozgrywki. Generalnie chodzi o to by się rozszerzać. Trzeba się rozszerzać... i rozszerzać... głupie ale wciąga na maksa. Gra od twórców Katamari Damacy.

Rag Doll Kung Fu
- gra pierwotnie stworzona przez ludzi odpowiedzialnych za Little Big Planet. W Rag Doll dostajemy więc ludziki ninja karate w stylu LBP. Świetna do multi plus trudne single player challenge. Grałem w wersję recenzencką.

Savage Moon - kolejna gra typu Tower Defense okraszona dosyć dobrą grafiką i bardzo fajnym designem broni i potworów. Wymagająca, ale o wiele prostsza od Crystal Defense. Jej największą bolączką jest spadająca animacja.
  • 0

#13 Gość__* Napisany 25 marca 2009 - 22:20

Gość__*
  • Goście
Gra Echohrome jest wystarczająco dobra. Zabawa z perspektywą jest naprawde wciągająca (!)... Posiada bardzo wiele ciekawych rozwiązań! No niestety tak już jest w życiu, że tego typu gry są przeznaczone dla osamotnionych graczy :)
  • 0

#14 pawel_k Napisany 26 marca 2009 - 19:41

pawel_k

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 446 Postów:
kupiłem Burn Zombie Burn - ogólnie nie polecam. może w multi jest spoko (nie wiem, nie grałem) ale w single przeciętnie - liczyłem na takie Superstardust w klimatach zombie ale trochę się zawiodłem. zdziwiło mnie mnie to że nie strzelamy prawą gałką a przyciskiem, więc nie można iść w jedną stroną a strzelać w drugą... jest co prawda lock na przeciwniku bez którego gra byłaby całkowicie niegrywalna, ale nie zawsze namierza tych przeciwników których byśmy chcieli.

design jest przeciętny, główny bohater to jakaś kpina, zombie-baletnice też. grafika jest dość słaba, wiadomo że to gra z pss ale te też potrafią być bardzo ładne. jest niewyraźnie, jakiś ciekawych efektów brak, fizyki to samo. wszystko na jedno kopyto i dość schematycznie.

ogólnie gra jest przeciętna. jakąś satysfakcję z gry daje ale liczyłem na co najmniej 5x więcej miodu. szkoda że nie ma dema, 29zł by zostało w kieszeni. nie polecam.
  • 0

#15 Shinigami Napisany 26 marca 2009 - 19:42

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Nie da się w opcjach przestawić sterowania? Dark Mist też miał domyślnie ustawione strzelanie na przyciski, a na prawą uniki.
  • 0

#16 pawel_k Napisany 26 marca 2009 - 19:50

pawel_k

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 446 Postów:
w opcjach jest tylko sound volume, music volume i credists...
  • 0

#17 Texz Napisany 26 marca 2009 - 23:18

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Spaliłem ileś tysięcy zombiaków i muszę przyznać, że podobnie jak w iDrakuli na iPoda jak i w Dead Rising, tak i tu można się konkretnie wyżyć na zombiakach, no ale jest jedno ale. Trzeba wejść w ten typ rozgrywki. Masa bonusów, mnożniki przy zabiciu płonących zombie, updejty do tnt w zależności od tego czy zombie płonął czy też nie, broń wysysająca mózgi, coś w rodzaju dyskoteki z Ratchet i Clank po której użyciu wszystkie zombie tańczą, zombie baletnice, zombie w kaskach do footballu szarżujące na nas, gigantyczne zombie, wybijanie zombie poza planszę za pomocą kija baseballowego, wielki czerwony przycisk wywołujący deszcz, którego jeszcze do końca nie rozpracowałem, jakaś głowa zombie z dynamitem, którą trzeba kopać a następnie strzelić w nią, żeby wybuchła... kurde. Myślałem, że to będzie prosta zżyna choćby z Zombieville USA na iPod'a, a zostałem tak mile zaskoczony. Perełka na PSS, nie gra. Perełka. I rzecz jasna poziom trudności. Zdobycie pierwszych 250 tysięcy punktów w pierwszej planszy to nie lada wyczyn. A dostajemy za to jedynie brąz. Challenge są przegięte. Tylko dla prawdziwych twardzieli. Nawet ich nie ruszam, bo po prostu nie jarzę jak to przejść. Gra warta over 9000 do zgarnięcia za 29 zł. LOL tylko szkoda, że multi nie działa. Może wydadzą jakąś łatkę, bo gra aż się prosi o przechodzenie z drugim graczem.
  • 0

#18 Gość__* Napisany 27 marca 2009 - 18:20

Gość__*
  • Goście
To wkonću jest tam multiplayer, bo szukam jakiejś gry i takiej w której można zdobyć trofea :)
  • 0

#19 Texz Napisany 27 marca 2009 - 21:38

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Na dzień dzisiejszy single only.
  • 0

#20 117 Napisany 27 marca 2009 - 21:48

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 903 Postów:

coś w rodzaju dyskoteki z Ratchet i Clank

chciałeś powiedzieć, coś w rodzaju "Thriller" Michaela Jacksona
  • 0

#21 Gość__* Napisany 29 marca 2009 - 22:10

Gość__*
  • Goście
Wiadomo kiedy będą Wormsy na naszym PSN ?
  • 0

#22 Shinigami Napisany 29 marca 2009 - 22:19

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Qsh dziś grał, więc pewnie niedługo.
  • 0

#23 Danteusz Napisany 29 marca 2009 - 22:19

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Qsh grał bo kupił z Ju Es Ej, u nas nie wiadomo kiedy będzie.
  • 0

#24 Shinigami Napisany 29 marca 2009 - 22:23

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Ach, to drań.
  • 0

#25 Texz Napisany 29 marca 2009 - 22:48

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Ja też mam wormsy z Jułesej i powiem, że mocno się zawiodłem. Quick Game, Challenge polegające jedynie na wybiciu drużyny przeciwnej i multi. Brakuje dość dużo, m.in. misji, czy jakiś innych rozwinięć dla pojedyńczego gracza. Trofea też niczym specjalnym nie zaskakują.
Troszkę za mało jak na ponad 40zł. w przeliczeniu z dolarów.
  • 0

#26 Gość__* Napisany 29 marca 2009 - 22:56

Gość__*
  • Goście
Jak to miło, że ponowiłem temat :-D
A właśnie zapomniałem, że chciałem się spytać, kiedy wyjdą te Wormsy :-D :-D
No ale niestety wiem, że w życiu nie dostaje się wszystkiego :P
  • 0

#27 Shin Ryu Napisany 30 marca 2009 - 22:51

Shin Ryu

    Polish Dragon

  • Forumowicze
  • 760 Postów:
Panowie, czy jest jakaś stronka na necie w całości poświęcona grom z PSS ? Bo te opisy co są w sklepiku to czasami o kant d_b rozbić...
  • 0

#28 Texz Napisany 30 marca 2009 - 23:00

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Ja zawsze oglądam trailery na YouTube i to mi wystarcza, żeby zdecydować o zakupie tej, a nie innej. Dodatkowo wspieram się "co ludzie powiedzą" na NeoGafie ale to już w krytycznych wypadkach.
  • 0

#29 olfeusz Napisany 01 kwietnia 2009 - 16:37

olfeusz

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 529 Postów:
Tylko, że prędzej czy później ceny walut spadną, a na PSS PL nadal będzie tak drogo jak teraz.
  • 0

#30 117 Napisany 02 kwietnia 2009 - 01:15

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 903 Postów:
Burn Burn Zombie anyone?
http://zeratulpl.blo... ... wshow.html
  • 0