Skocz do zawartości

Zdjęcie

Silent Hill: Shattered Memories


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
180 odpowiedzi na ten temat

#1 Nyjacz Napisany 26 lutego 2009 - 15:05

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 968 Postów:
"Remake pierwszej części chyba najlepszej serii komputerowych horrorów (mającej już 10 lat) prawdopodobnie zmierza na Wii. Silent Hill w nowej odsłonie ma wykorzystać kontroler konsoli m.in. do całkiem naturalnego operowania posiadaną przez Harry’ego Masona latarką. Za grę podobno odpowiada studio Climax, które ostatnio znane jest z pracy nad „nintendowymi” grami z serii Overlord (Dark Legend na Wii i Minions na DS). Chłopaki jednak popełnili swego czasu grę Silent Hill: Origins, ocenioną zdecydowanie wysoko również u nas, więc doświadczenie z pewnością mają. Póki co brakuje jakiegokolwiek komentarza ze strony Konami, choć oficjalna strona Climax wyraźnie pokazuje, że firma pracuje nad dwiema grami dla Konami właśnie."
<!-- m -->http://www.gry-onlin...13.asp?ID=45354<!-- m -->

Ojej, czas kupić Wii. :oops:
  • 0

#2 ACZ Napisany 26 lutego 2009 - 15:08

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 066 Postów:
To tylko plotki. Jak zwykle gryonline stanęli na wysokości zadania, olo.
Temat do wywalenia. Żadnych informacji od Konami nie ma.
  • 0

#3 Nyjacz Napisany 26 lutego 2009 - 15:17

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 968 Postów:
No, IGN też stanął na wysokości zadania :-D .
http://wii.ign.com/a... ... Sid=957451
  • 0

#4 Kradziej Napisany 26 lutego 2009 - 15:45

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Na IGNie jest też coś o PSP, co już brzmi ładnie :)
  • 0

#5 gruby Napisany 26 lutego 2009 - 16:09

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Nie za wcześnie na oficjalny temat? Na razie to pierwszej wody spekulacje i ploty.
  • 0

#6 Kaxi Napisany 26 lutego 2009 - 16:23

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Nie podobają mi się zapowiedzi jednocześnie na Wii i PSP. Źle wróżą. Z wyjątkiem Tenchu 4 może.
  • 0

#7 ACZ Napisany 26 lutego 2009 - 18:52

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 066 Postów:
Jest zasada, że jeśli nie ma oficjalnych zapowiedzi to nie zakładamy tematów.
  • 0

#8 Nyjacz Napisany 26 lutego 2009 - 20:19

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 968 Postów:
Przepraszam mistrzu. :oops:
  • 0

#9 Mani Napisany 27 lutego 2009 - 11:46

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:

Jest zasada, że jeśli nie ma oficjalnych zapowiedzi to nie zakładamy tematów.


A kto taką zasade wymyślił ? Może Ty ? buahahahaha weź mnie kmiotku forumowy nie rozśmieszaj. Wolałbym remake na HDgeny niż na Wii ... mam nadzieje ze sterowanie nie zabije tej "gry".
  • 0

#10 Kradziej Napisany 27 lutego 2009 - 12:16

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Jak dla mnie to najważniejsze, żeby plota o wersji na PSP się potwierdziła :P
  • 0

#11 Pico Napisany 27 lutego 2009 - 12:23

Pico

  • Forumowicze
  • 10 674 Postów:
Eh, chcą już w ogóle zeszmacić tym remake'iem dobre imię serii... :(
  • 0

#12 Kradziej Napisany 27 lutego 2009 - 12:38

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Co w tym ze zeszmacania? Nie potrafia zrobić nowych Sajlentów tak dobrymi jak stare, to stwierdzili że wydadzą sobie dobrego SH i zbiją na tym kapuchę :skacze:
  • 0

#13 Kurzy Napisany 27 lutego 2009 - 12:45

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Ten patent z wiilotem dobrze zrealizowany mógłby być świetny. Takei moje zdanie.
  • 0

#14 Pico Napisany 27 lutego 2009 - 12:52

Pico

  • Forumowicze
  • 10 674 Postów:

Co w tym ze zeszmacania? Nie potrafia zrobić nowych Sajlentów tak dobrymi jak stare, to stwierdzili że wydadzą sobie dobrego SH i zbiją na tym kapuchę :skacze:

No niestety. SH1 to jako sama gra unikat, coś świętego i niepowtarzalnego. Czuję, że pojawią się pielęgniarki niczym z SH movie i inne, ujowe rzeczy. Podciągną (na miarę możliwości Wii) pod HD, pozmieniają pewno sporo w miejscówkach i jeszcze ruszą fabułę, by im przypasowała do Originsa -_-. Bo Climax już Originsa robił i niektóre fabularne wątki w ogóle nie pokrywają się z tymi z oryginalnego SH1. Idioci.
  • 0

#15 ramzes64 Napisany 27 lutego 2009 - 21:45

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:
latarka fajna juz byla w Alone in the Dark ... ale z oczu bohatera. Ciekawie by bylo, ciekawie... czas pokaże.
  • 0

#16 P-chan Napisany 28 lutego 2009 - 11:09

P-chan

    Link

  • Forumowicze
  • 311 Postów:
Ech, zastanawia mnie kiedy Konami da odpocząc tej serii, no i kiedy w końcu skączą się ramake'i starszych gier, czy oni biorą graczy za idiotów ? :x .
Ale jak się nie ma pomysłów...
to trzeba zżynać ze Square-Enix :P .
  • 0

#17 Gość__* Napisany 28 lutego 2009 - 21:35

Gość__*
  • Goście
Remake pierwszego SH to nawet trafna decyzja, tym bardziej jeśli idzie o Wii. Ciekawe, jak zostanie podniesiona oprawa. Według mnie remake'i takich starych hitów to dobra rzecz, dzięki której nowi gracze maja możliwość poznania tych świetnych tytułów w nowych szatach. Świetnym przykładem są tutaj także Resident Evil i MGS the Twin Snakes na GCN. Tylko fakt faktem, zależy to też od stopnia w jakim dany, kultowy tytuł zostanie odnowiony.
  • 0

#18 Scorpio Napisany 01 marca 2009 - 10:17

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
To dobra rzecz, zwłaszcza dla osób, których jedyne co odstrasza od zapoznania się z tą pozycją to pikselowatość grafiki. Co było już poruszane na tym forum ;)
  • 0

#19 Gość__* Napisany 01 marca 2009 - 10:56

Gość__*
  • Goście
Ale niech to wyjdzie też na coś mocniejszego, bo jeśli remake (o ile taki zapowie Konami) ma być exem dla Wii to się pochlastam. Żądam konwersji na X0 i PS3 :(
  • 0

#20 ACZ Napisany 01 marca 2009 - 14:31

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 066 Postów:
Bzdursky, zejdź na ziemię. Jeśli już powstanie ten remake to nie ma mowy o wersji na hd geny. Tak się właśnie trzepie kapuchę na Wii, czyli tanim kosztem odświeżąjąc starocie lub robiąc konwersje z PS2 i PSP, tudzież mocno zubozone wersje z hd genów. To jest biznes, producentom gier takie Wii coraz bardziej leży, bo w końcu coś w temacie gier niecasualowych się ruszyło. Baza graczy też robi swoje. I jeśli by kiedyś tam już doszło do takiego np. remejku FFVII ze strony Square-Enix to wcale bym się nie zdziwił jakby gra nie wyszła na PS3, a właśnie na Wii. Popatrz na taki Capcom, który z premedytacją porzucił serię Monster Hunter na stacjonarki Sony i trzecią odsłonę robi już na Wii. Mało tego. Zanim uderzy na rynek trzecia część to jeszcze Capcom ostro wydoi grubą kapuchę na konwersji odsłony z PSP na Wii. Takie życie.
  • 0

#21 Gość__* Napisany 01 marca 2009 - 15:34

Gość__*
  • Goście

Bzdursky, zejdź na ziemię.

No hejka, jestem na dole. Czyś, wskaż mi, gdzie napisałem, że w ogóle niepotwierdzony remake wyjdzie na mocne konsole? To MOJE życzenie, które jest warte tyle samo, ile Twój wywód nad tym postem, czyli gówno.
  • 0

#22 Kaxi Napisany 01 marca 2009 - 16:14

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Ja chyba zamknę ten temat do momentu jakichś bardziej namacalnych dowodów istnienia gry.
  • 0

#23 Pico Napisany 01 marca 2009 - 16:51

Pico

  • Forumowicze
  • 10 674 Postów:
Dobra robota Kaxi. Jak będzie jakiś w pełni prawdziwy i pewny news to niech ktoś zapoda go jakiemuś moderatorowi, to otworzy ten temat, a ta osoba to wklei i dyskusja popłynie dalej.
  • 0

#24 Kaxi Napisany 10 marca 2009 - 15:05

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
http://www.gamekyo.c... ... -back.html

Konami rejestruje nazwę.
Temat otwieram warunkowo, póki co zostawiam go w dziale Wii, w razie oficjalnej zapowiedzi na inne platformy zostanie przeniesiony.
  • 0

#25 Kyo Napisany 10 marca 2009 - 23:26

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Oh golly, czyli to prawda :( . Pewnie będzie jak napisał Pico. Pozmieniają co nieco i połączą z Origins. Jeszcze tylko czekać aż gdzieś tam wrzucą piramidogłowego... sons of potatoes :cry: !
  • 0

#26 Malutki Napisany 01 kwietnia 2009 - 21:08

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Silent Hill: Shattered Memories announced for Wii
Info :

“This is a reimagining of the first Silent Hill,” explains producer Tomm Hulett. “It’s not a remake or a port. That’s an important distinction. It really feels like a new game.”

We will have more details on this game as they come in, and I will add that information to this post. Thanks to Marl0 for the heads up!

UPDATE - quotes from the article…

“The characters play different roles, things don’t necessarily happen in the same order, and the story is taken in lots of new directions. You still play as Harry Mason, you’re still looking for your daughter, and you’ll see familiar elements, but they’re all twisted to betray your expectations.”

“One of Shattered Memories’ most significant and intriguing additions—your answers actually affect how the game unfolds. And it doesn’t end there. the game “watches” you constantly, and your behavior throughout can determine when you’ll meet certain characters, which scenes you’ll witness, and a variety of other factors.” “In Silent Hill games, the town always gets inside the protagonist’s head,” say Hulett. “But now, it’s getting inside YOUR head.”

“We’re using the Wii Remote to interact directly with the environment, so the puzzles are all based around that idea,” says Hulett. “You’re not just hitting buttons to choose things.” He also notes that the solution to a puzzle is always in the immediate vicinity, and assures us there’s a lot less backtracking then in previous games.”

“Longtime fans of the series will also be delighted to learn that there’s a way through every locked door; no more checking dozens of entrances only to find that 90% of them are permanently barred shut.”

http://gonintendo.com/?p=77596
Skany :
http://gonintendo.co... ... lCover.jpg
http://gonintendo.co...hotos/scrr1.jpg
http://gonintendo.co.../photos/SH5.jpg
Panowie , zmienić wątek na oficjalny :klaszcze:
  • 0

#27 Godot Napisany 01 kwietnia 2009 - 21:09

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
No pięknie! Z Silentów grałem tylko w dwójeczkę, więc chętnie zagram w remake 1. Razem z Fatal Frame 4 :twisted:
  • 0

#28 ACZ Napisany 01 kwietnia 2009 - 21:13

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 066 Postów:
Ale to nie będzie remake.
  • 0

#29 Godot Napisany 01 kwietnia 2009 - 21:15

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Tak wiem. Ale zupełnie nowa gra to też nie będzie, tak więc nazwałem go remakiem
  • 0

#30 ACZ Napisany 01 kwietnia 2009 - 21:18

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 066 Postów:
IMO to będzie taki spin off do jedynki, bo zagramy inną postacią, jakimś okularnikiem, a miejscówki pewnie będą identyczne lub z lekka zmienione.
  • 0