Skocz do zawartości

Zdjęcie

NINJA GAIDEN SIGMA2


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
204 odpowiedzi na ten temat

#121 Wezyr Napisany 09 listopada 2009 - 17:40

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 404 Postów:
Wcielo mi "t", mozna to zroumiec po gramatyce ;)
  • 0

#122 Texz Napisany 09 listopada 2009 - 18:02

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Tak Maka, wciąż ssiesz :lol:
  • 0

#123 Gość_Zero_* Napisany 09 listopada 2009 - 18:32

Gość_Zero_*
  • Goście
fajny tytuł wątku :^^:
  • 0

#124 Gość__* Napisany 13 listopada 2009 - 10:32

Gość__*
  • Goście
Maka, grałeś/grałaś w demo Bayonetta? Po avatarze i sygnaturze wnioskuje że spusty na ten tytuł idą. Mnie nie wzięła w ogóle ta gra, przedobrzone wszystko na maxa - co za dużo to nie zdrowo. Niby myków dużo a jak przyjdzie do walki to nie wiadomo co się dzieje na ekranie bo wielkie celowniki naprowadzania zasłaniają wszystko i się głupieje. Pisze to bo o Sigma 2 się wypowiadasz tak krytycznie a twe bustwo jest też nie za ciekawe (jeśli grałeś w ogóle w demo, wiesz w Famitsu symulator smażenia jajek na patelni na Wii dostał by też wysoka notę:)).

gram właśnie w Ninja Gaiden 2 Sigma na PS3 - nie grałem w Ninja Gaiden 2 na X360. Niewiem co tracę i dla mnie to dobrze. Nie patrze przez pryzmat oryginału. Odkrywam tą g na nowe i jest świetna. Może rozumiał bym niepochlebne wypowiedzi o Sigmie 2. Gra jest numer 2 po god of War jak dla mnie. Grywalnosc jest wspaniała! Gram jak w transie. Grafika jest też bardzo dobra. W ogóle to temat jest o Sigma 2 a nie "nie-sigma 2". Dla mnie 9/10 murowane!
  • 0

#125 Wezyr Napisany 13 listopada 2009 - 14:18

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 404 Postów:

grałeś/grałaś w demo Bayonetta? Po avatarze i sygnaturze wnioskuje że spusty na ten tytuł idą.

Tak, gralem. Fajny slasher, bardziej DMC, niz NG.

Mnie nie wzięła w ogóle ta gra, przedobrzone wszystko na maxa - co za dużo to nie zdrowo. Niby myków dużo a jak przyjdzie do walki to nie wiadomo co się dzieje na ekranie bo wielkie celowniki naprowadzania zasłaniają wszystko i się głupieje.

Nie wiem, gdzie widzisz problem, bo kamera pracuje zajebiscie i ciezko jest sie zgubic w fewoze akcji. Akurat ten element zjada NG2 na sniadanie (ale Ryan pisal, ze w grze o ninjy w lateksie, kierowanie kamera to element gameplay ;) ).

Pisze to bo o Sigma 2 się wypowiadasz tak krytycznie a twe bustwo jest też nie za ciekawe (jeśli grałeś w ogóle w demo, wiesz w Famitsu symulator smażenia jajek na patelni na Wii dostał by też wysoka notę:)).

Wypowiadam sie krytycznie, bo poprostu ta gra jest slaba. Taki oportunista jak TEXZ podpiera sie srednia, a gdyby srednia byla niska to bym mowil, ze nikt sie nie zna :lol: No i Bayo to nie moje bostwo :) Poprostu spodobala mi sie panna z reklamy i art, ktorego fragment mam w avku.

gram właśnie w Ninja Gaiden 2 Sigma na PS3 - nie grałem w Ninja Gaiden 2 na X360. Niewiem co tracę i dla mnie to dobrze. Nie patrze przez pryzmat oryginału. Odkrywam tą g na nowe i jest świetna.

I sie ciesze, ze sie dobrze bawisz. Nie kazdy ma taki sam gust, w twoj trafil, w moj tez po czesci (system walki jest mniam), ale co z tego skoro gre rozkladaja takie minusy, ze glowa mala, ze cos takiego mozna zrobic w 2008-2009 roku.

Może rozumiał bym niepochlebne wypowiedzi o Sigmie 2. Gra jest numer 2 po god of War jak dla mnie. Grywalnosc jest wspaniała! Gram jak w transie.

Troche dziwna ta twoja hierarchia, ale Twoj wybor.

Grafika jest też bardzo dobra.

No to wiedz, ze gra na PS3 wyglada bezprownania gorzej od wersji na XO, ktora i tak jest brzydka. Swiecace sie tekstury, dziwne tonacje kolorow, design jak z jarmarku.

W ogóle to temat jest o Sigma 2 a nie "nie-sigma 2". Dla mnie 9/10 murowane!

Baw sie dobrze, zagraj pozniej w DMC, Bayonette, Dante's Inferno i God of War i sprawdz jak owe tytuly maja wykonana grafike, jak w tych tytulach pracuje kamera i jaki jest design. Wtedy zobaczysz cala prawde o NG.

@Texz: jak masz cokolwiek komentowac to zamknij morde :^^:
  • 0

#126 Texz Napisany 13 listopada 2009 - 14:26

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Maka, do pisania na klawiaturze nie używam "mordy". Czasami zastanawiałem się czy do pisania swoich postów nie walisz randomowo głową w klawiaturę, teraz już mam pewność :lol:
  • 0

#127 Wezyr Napisany 13 listopada 2009 - 14:27

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 404 Postów:
Ale prosilem :(
  • 0

#128 Gość__* Napisany 20 listopada 2009 - 10:58

Gość__*
  • Goście
A co ty myślisz że ja się z kotłowni urwałem? Że we wszystkie dewilmajkraje nie gałem? Że w obydwa godofwary nie zrobiłem 100%? Chłopie, ja God of War 1 i 2 na poziomie "god mode" przeszedłem! Ja na automacie w 90-tych latach jeszcze grałem w goldenaxy i te sprawy. Nie gadasz z noobem i casualem. Ja grałem w Ninja Gaiden pierwszym z 8-mio bitowych platform w tamtych czasach. WIĘC stwierdzam że NG2S jest dobry, a ty się nie znasz :P Włącz se Tibe czy Starkrafta czy co tam macie....
  • 0

#129 MonsieurWoland Napisany 20 listopada 2009 - 20:22

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

A co ty myślisz że ja się z kotłowni urwałem?


:tak:
  • 0

#130 Scorpio Napisany 28 listopada 2009 - 22:34

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
No, hardcory, to kto ma platynkę? :D
  • 0

#131 Gość_Zero_* Napisany 28 listopada 2009 - 22:38

Gość_Zero_*
  • Goście
Jak TEXZ nie ma to jestem zawiedziony
  • 0

#132 Scorpio Napisany 28 listopada 2009 - 22:50

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Tsssyyyy tsssyyyy.

Będzie linijką po łapkach. I przez krzyż. I obliteration ^^
  • 0

#133 Scorpio Napisany 13 stycznia 2010 - 20:22

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Dobra, misie, kto gra jeszcze w Ninja Gaiden Sigma 2, bo ja w końcu pomykać w to mogę u siebie w domiszczu :) Zabawa dobra, ale minusy to czasem słaba kamera, brak krwi i fabuła z filmu klasy D (odpalam na głosy japońskie, obawiam się, że amerykańskich bym już nie przeżył ... tak przynajmniej brzmi komediowo a nie usilnie poważnie) :)

No i przechodzę na najniższym poziomie trudności, by zdobyć trofeum za to (mam nadzieję, że jest), plus bawię się brońmi bezstresowo. Szponki, się okazało, całkiem porządna broń ^^ Bardzo mobilna, szybka i słaba. Ale da się ominąć przez niezłe rzuty i ciosy, np. trójk, trójk, przód+trójk, trójk(trzymać) :)

Ktoś ma platynkę? Lub w ogóle myśli, by ją osiągnąć? :)
  • 0

#134 MonsieurWoland Napisany 13 stycznia 2010 - 20:41

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Ja przysiade do calaczka jak kupie wiekszy dysk. Platyna sie interesowac juz raczej nie bede OLO.
  • 0

#135 Texz Napisany 13 stycznia 2010 - 20:47

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Platyna w tej grze jest chyba nie do zdobycia. Nie mówię o sobie, bo nie jestem jakiś pro, ale o graczach którzy są pro i narzekają na Tryb misji, a właściwie na dwie rzeczy: - przegięcie z trudnością niektórych misji, tak jakby Team Ninja chciał z kimś wyrównać rachunki, albo zamknąć usta tym, którzy narzekali, że wersja na X360 jest zbyt prosta (były takie!). Druga to - niestety problem techniczny z lagami przy grze online. Ja tam jeszcze wyrabiałem się jakość z graczem sterowanym przez AI na prostszych misjach, ale tru pro gracze przy wyższych poziomach trudności twierdzą, że jest to nie wykonalne bez pomocy drugiego pro gracza.
Dlatego przynajmniej dla mnie pozostaje zawsze miodny singiel. Przechodzenie na najłatwiejszym poziomie trudności jest troszkę krzywdzące dla tej gry. Na tak jakby normalu gra wydaje się mimo wszystko niewiele trudniejsza. Problem zaczyna się na następnych poziomach. Najsłabszy z tych mocniejszych już potrafi nieźle napsuć krwi. Bywało tak, że po checkpoincie wiedziałem, że muszę walić bez straty jakiegokolwiek życia, później użyć jakiegoś tam itema i znowu zginąć, bo to było za mało z mojej strony. Nie przeszedłem tej gry na tym poziomie, bo zatrzymał mnie powrót bossa z pierwszego poziomu w formie subbossa. Wymięknąłem, nie wiem jak go rozwaliłem pod koniec 1 misji.
  • 0

#136 MonsieurWoland Napisany 13 stycznia 2010 - 21:21

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Tego pajeczaka to najlepie flying swallow'em klasc. Trzeba tylko w pierwszym chapterze pofarmic esencje, ale majac 3 poziomowy Dragon Sword ta gra sie robi duzo latwiejsza.
  • 0

#137 Texz Napisany 13 stycznia 2010 - 21:23

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Tego pajeczaka to najlepie flying swallow'em klasc. Trzeba tylko w pierwszym chapterze pofarmic esencje, ale majac 3 poziomowy Dragon Sword ta gra sie robi duzo latwiejsza.

Chyba na 2 pierwszych poziomach. Na tym o którym opisuję tą metodą nie zadasz ani 1% obrażeń.
  • 0

#138 Scorpio Napisany 13 stycznia 2010 - 21:25

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Nie jestem hardcorem, ale jeśli trofea da się zdobyć za misje drużynowe, z chęcią bym się z kimś wspólnie poninjował :)

O ile te trofea za 1000 killi to czysta statystyka, to te za misje faktycznie niszczą psychę. Nie, osobiście nie zamierzam się na platynę. Chyba nawet w czasach, gdy bardziej męczyłem slashery byłoby to dla mnie mało osiągalne :) Przyznaję się do tego.

Teraz o jakim poziomie trudności mówisz Texz? I ten subboss pojawia się chyba dość szybko, bo już w 2 czy 3 misji (nie dam głowy, której).

I panowie, help: jak najłatwiej rozjeeeeeać pieski? :cry:
  • 0

#139 MonsieurWoland Napisany 13 stycznia 2010 - 21:26

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Ja tam od piesków uciekam :foch:
  • 0

#140 Texz Napisany 13 stycznia 2010 - 21:31

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Pieski najlepiej rozwalać na UT, charge najlepiej z kilkoma orbami. Trudności zacząłem mieć na 3 poziomie trudności (nie pamiętam jak się nazywa). Subboss jest w 3 misji, więc dość szybko. Na końcu pierwszej misji jako bossa rozwaliłem go właśnie przez maksymalnie naładowane UT. Trzeba wyczuć moment, kiedy próbuje nas złapać.
  • 0

#141 Scorpio Napisany 13 stycznia 2010 - 21:41

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Rozwalenie bossa-pająka przez ładowanie UT jest chyba najpopularniejszą metodą. Pewnie na wyższych już tak nie działa ... damn, szczerze, chyba nawet nie mam ochoty się stresować na wyższych poziomach trudności XD

A psy ... psy ... wkurzają ...
  • 0

#142 Texz Napisany 13 stycznia 2010 - 21:43

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Przejście NGS2 na normalu to czysta przyjemność. Wyżej to wyzwanie. Nie chcę się chwalić jakimś skillem, ale ta seria zawsze mi się strasznie podobała przez to, że była dla mnie wyzwaniem. W pewnym momencie nie do przeskoczenia. Nawet Demons Soul sprawia mniej kłopotów, bo tam zawsze można pofarmować duszyczki, poszukać info w necie, jakiś nowy sprzęt gdzieś zgarnąć i rozwalić bossa kilkoma uderzeniami. W NG jest czysty skill i bronie zadające tyle i tyle obrażeń. Bez taryfy ulgowej.
  • 0

#143 Scorpio Napisany 13 stycznia 2010 - 21:47

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Tak miałem z DMC3 na DMD! :) Tutaj, po prostu, nie chcę się stresować. Pewnie tak mówię, a w końcu ulegnę i zacznę przechodzić :D Trudno :P Znowu będzie patrzenie na poradniki, siedzenie po kilkadziesiąt razy nad przeciwnikiem/komnatą (jak cholerna komnata z archerami właśnie w DMC3) by taktykę opracować ... kurde ... napalam się o-O

Texz - ja się wkurzyłem przy walce z Elizabeth, strasznie małe okienka na kontratak, na atak w ogóle nie znalazłem :D
  • 0

#144 Scorpio Napisany 23 stycznia 2010 - 14:03

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Co to jest Ultimate Ninpo Spell?

Jest za to trofeum, ale ani w sieci (wyskakuje tylko informacja, że 100 potrzebne do trofeum) ani w instrukcji nie jest podane co to dokładnie jest. Domyślam się, że to Ninpo doładowane na 3 poziom, ale wolałbym, by ktoś potwierdził to przypuszczenie :)
  • 0

#145 Texz Napisany 23 stycznia 2010 - 14:14

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
W Mission Mode odpala się animacja niszcząca wszystko co się znajduje na arenie, gdy dwóch zawodników na raz użyje Ninpo. To chyba jest to.
  • 0

#146 Scorpio Napisany 23 stycznia 2010 - 15:08

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
No tak, jest jeszcze to ... ale też pewności nie ma czy to jest to Ultimate Ninpo. Zwłaszcza, że w Personal Records takiej pozycji po prostu nie ma.
  • 0

#147 Scorpio Napisany 26 stycznia 2010 - 19:10

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Dziś grałem po raz pierwszy po necie. Zwolnienia dają się strasznie we znaki :/ I widzę jak bardzo tyłek wciąż jestem w tej grze :/ No nic :) Myśl przewodnia inna: Ultimate Ninpo to na pewno Ninpo podwójnych ninja, bo gdy partner odpala ninpo wyskakuje powiadomienie, by odpalić swoje, aby powstało Ultimate Ninpo :)

EDIT: Poległem na tej misji z 6x pod rząd. Maksymalnie 1 zabiliśmy. Hardkor czystej krwi, zwłaszcza z opóźnieniami ... Ultimate Ninja 1
  • 0

#148 Scorpio Napisany 28 stycznia 2010 - 23:18

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Pierwszy achiev zdobyty poza przejściem głównego trybu fabularnego zdobyty. W tej grze każdy taki cieszy i każdy na wagę srebra, nie brązu :) Z Falcon's Tales przesiadam się na Kusagi-gama. Tu zabawa każdą bronią to ... dokładnie: zabawa :)
  • 0

#149 Scorpio Napisany 04 lutego 2010 - 12:01

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Ponieważ temat o Ninja Gaiden na Xbox został urypany, to zarzucam tutaj ... James AVGN dobiera się do Ninja Gaiden na NES. Naprawdę dobry odcinek, z treningiem kciuków i szkoleniem ninja included :D

  • 0

#150 Scorpio Napisany 04 lutego 2010 - 20:59

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Gdyby ktoś szukał dobrego partnera do Team Missions lub człowieka, z którym da się porozmawiać albo popytać o wszystko związane z NGS2 polecam DanielPoland. Praktycznie ciągle w to mąci, a i zabawa w dwójkę jest nieporównywalnie fajniejsza :)

Co do trofeum na 100-hit combo mała podpowiedź: shuriky też się liczą. Warto więc znaleźć gdzieś poziom, skąd można na spokojnie przeciwnika razić, zarzucić go shurikenami i trofeum jest :)

Zabrałem się za Mentor. Na razie 1 plansza, przed bossem ... idzie dość łatwo ... zaraz mi pokażą pewnie, gdzie śmietnik i me miejsce :P
  • 0