Skocz do zawartości

Zdjęcie

Star Wars The Old Republic


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
354 odpowiedzi na ten temat

#1 MonsieurWoland Napisany 15 kwietnia 2009 - 17:14

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Spokojnie, zanim zaczniecie skakac z radosci to napisze wam, ze ta gra nadal nie jest zapowiedziana na konsole. Jednak robi ją BioWare a wiekszosc z was ma pewnie PCty:P Wiec szkoda nie posiadac takiego tematu na tym forum.

Jedne z pierwszych materiałów: http://www.gamespot.... ... eo/6207577

Nigdy nie przepadałem za MMO ale skoro robi je BioWare a sama gra jest osadzona w universum SW to moze nawet skusilbym sie wyprobowac pelna wersje.
  • 1

#2 cwany-lis Napisany 17 kwietnia 2009 - 12:16

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:
the Old Republic - może być ciekawie, jeżeli kiedyś nabiorę chcęci do grania w MMO to ta gra jest pierwsza na liście :tak: ale przyznam, że najbardziej interesuje mnie fabuła związana z Revanem i jego nowym zakonen - niech to wydadzą w osobnym komiksie albo książce i po kłopocie.
  • 0

#3 MonsieurWoland Napisany 20 kwietnia 2009 - 16:53

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Mnie natomiast interesuje nowy sposób prowadzenia fabuły MMO. BioWare zapowiada, że ta gra ma być synteza zachodniego stylu prowadzenia fabuły RPG'ów+ eventy wieloosobowe znane z MMO. Z materiałów mozna sie dowiedziec, ze grajac 3 róznymi klasami (consul, sentinel, guardian) bedziemy odkrywac 3 zupelnie rozne sciezki fabularne. Narazie BioWare nie zamierza wprowadzac miesiecznej daniny. Zamiast tego bedzie czerpac profity z mikropłatności.
  • 1

#4 MonsieurWoland Napisany 28 kwietnia 2009 - 11:38

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
W universum SW nie ma gejów i lesbijek http://forum.gram.pl...p?tid=48053&u=3
  • 1

#5 MonsieurWoland Napisany 03 maja 2009 - 13:42

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Za starwars.pl

"Na oficjalnej stronie powstającej właśnie gry MMORPG Star Wars: The Old Republic pojawił się film ukazujący pracę nad planetami pojawiającymi się w tej produkcji. Podczas pięciominutowej prezentacji odwiedzić możemy Korriban - pustynną siedzibę Sithów, Tython - na który po latach powraca Zakon Jedi, Huttę - centralną planetę dziedziny Huttów oraz zniszczone przez wojnę Ord Mantell. "

http://www.swtor.com.../devdispatch002
  • 1

#6 cwany-lis Napisany 03 maja 2009 - 19:21

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:
Korriban to pozycja obowiązkowa w serii KotOR, nowe planety zapowiadają się ciekawie, szczególnie Hutta dla maniaków i znawców tematu takich jak ja budzi chuć pozyskania nowej jakże potrzebnej do życia i praktycznej wiedzy o uniwersum gwiezdnych wojen :tak:
  • 0

#7 MonsieurWoland Napisany 03 maja 2009 - 21:49

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Cwany mam nadzieje, ze bedziesz grał Sithem. Bedziemy sie razem po galaktyce bujać :nerd: :^^: Premiera podobno dopiero w grudniu 2k10 więc nawet mocnego PC sobie zasponsoruje :^^:
  • 1

#8 cwany-lis Napisany 07 maja 2009 - 21:10

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:
Oczywiście, że neutralny zły Sith - każdy jedi w odległej galaktyce ma u mnie zapewnioną petardę na nos :^^: na przestrzeni roku też kupuję sobie uber mocnego peceta i będzie dym.
  • 0

#9 MonsieurWoland Napisany 08 maja 2009 - 22:34

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Duuuuzo tekstu o klasie Republic Trooper http://www.gamespot.... ... e=previews?
  • 0

#10 Gość__* Napisany 12 maja 2009 - 16:17

Gość__*
  • Goście
Wolałbym normalnego KotOR'a z numerkiem 3 niż jakieś MMO, ale dla fabuły i tak zagram.
  • 0

#11 MonsieurWoland Napisany 12 maja 2009 - 16:20

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Nie jesteś sam. Jednak lepsze to niż nic.
  • 0

#12 Gość__* Napisany 12 maja 2009 - 17:24

Gość__*
  • Goście
W sumie sam gameplay ma dla mnie w przypadku tej gry drugorzędne znaczenie, jako wielki fan uniwersum Gwiezdnych Wojen modlę się tylko o to żeby nie spieprzyli scenariusza. Powrót dawnego Imperium Sithów i nowa wojna z Zakonem Jedi zapowiada się iście epicko. Szkoda tylko, że raczej nie zobaczymy dalszych losów Revana i Exile'a.
  • 0

#13 cwany-lis Napisany 15 maja 2009 - 12:38

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:
Ale właśnie ten dorodzony zakon Sithów to dzieło Revana - gra zapewne wyjaśni jego intencje i dalsze losy, gdy po zniszczeniu Gwiezdnej Kuźni (?) udał się na delekie rubieże. Stawiam 5 złotych, że gra umożliwi nam zbadanie jego sarkofagu tudzeż krypty :tak:
  • 0

#14 MonsieurWoland Napisany 15 maja 2009 - 12:41

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Według kanonu Revan był Sithem, tak? A zabrał z soba Bastilie czy wykonczyl ja na planecie pradawnych?
  • 0

#15 cwany-lis Napisany 15 maja 2009 - 12:46

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:
Wg. kanonu zakończenie po jasnej stronie mocy w pierwszej części KotOR jest kanoniczne, potem zgodnie z fabułą dwójki Revan "znika" a to czy był Sithem czy nie ustali dopiero ten mmorpg. Założenia są takie, że to jednak on odpowiada za nowe Imperium Sith ale szczegóły tej historii nie są znane. Bastilia poleciała chyba z nim ale musiałbym sprawdzić.
  • 0

#16 Gość__* Napisany 15 maja 2009 - 13:19

Gość__*
  • Goście
Głupoty piszesz ;)

Dobre zakończenie pierwszego KotOR'a rzeczywiście jest kanoniczne. Jednak zaraz po pokonaniu Darth Malaka i zniszczeniu Gwiezdnej Kuźni Revan samotnie wyruszył w dalekie rubieże, aby raz na zawsze rozprawić się z tak zwanymi Prawdziwymi Sithami. Wiedząc jak niebezpieczne to zadanie porzucił ukochaną Bastilę oraz resztę drużyny, aby ich nie narażać. Później dołączyła do niego Wygnana. Revan nigdy tak naprawdę nie był Sithem, od początku zaplanował wszystko, nawet wszczęta przez niego wojna domowa Jedi paradoksalnie miała na celu obronę Republiki przed późniejszym atakiem Prawdziwych Sithów. Revan chciał także wykorzystać Gwiezdną Kuźnię przeciwko Prawdziwym Sithom, ale zrozumiawszy jak destrukcyjną posiada moc zdecydował się ją zniszczyć, jednak zanim zdążył to zrobić został zdradzony przez swojego ucznia, Malaka. To właśnie jego zdrada, oraz późniejsze pranie mózgu przez zakon Jedi pokrzyżowały mu plany. Twoja teoria jakoby Revan odpowiadał za nowe Imperium Sithów jest całkowicie błędna, tak naprawdę Imperium to istnieje już od niemal tysiąca lat, dokładnie to od czasów Exar Kuna i Wielkiej Wojny Sithów.
  • 0

#17 cwany-lis Napisany 15 maja 2009 - 13:30

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:
a twe źródło informacji to ?
  • 0

#18 Gość__* Napisany 15 maja 2009 - 13:32

Gość__*
  • Goście
Internet. Wystarczy trochę się zainteresować i poszukać.
  • 0

#19 Shinigami Napisany 15 maja 2009 - 14:22

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Yeah, Geek Wars :ninjadance:
  • 0

#20 Gość__* Napisany 15 maja 2009 - 15:29

Gość__*
  • Goście
Gdzie? Co? Jakie Warsy?
  • 0

#21 cwany-lis Napisany 15 maja 2009 - 16:08

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:
Zetsu ale mi chodzi o to czy to kanoniczne źródła czy tylko zachcianki fanów przelane w artykuł. W lutym gdy czytałem o oficjalnym wątku fabularnym obu KotOR'ów żadna z twoich historii jeszcze nie miała miejsca.
  • 0

#22 Gość__* Napisany 16 maja 2009 - 00:01

Gość__*
  • Goście
Czytałem o tym spory kawałek czasu temu i już nawet sam nie pamiętam źródła tych informacji, jestem jednak w 100% pewny, że to nie były jakieś wyssane z palca przez fanów brednie. Mniejsza z tym, pośredni dowód na przedstawione przeze mnie fakty odnośnie intencji Revana po wyruszeniu w Dalekie Rubieże znajduje się w samej grze, w KotORze 2:
(wyłącznie pierwszy holokron Bastilii i scenka z Carthem, drugi holokron i walka z Sithami są niekanoniczne)

Holokron:
Bastila: "I'm leaving this message inside you because I have seen glimpses of the future...and the bond that he and I share does not allow him to hide everything from me. More of his memories have returned - and they trouble him. He has remembered something, something on the edge of the galaxy, and he believes that he must go there to end it."

Scenka
Bastila: "There are times I fear we shall never know why he left, Carth. And I cannot live not knowing the answer, why he sought to protect us."
Carth: "He asked us to stay, to keep the Republic safe. It was important to him."

No i jest jeszcze samo zakończenie pierwszego KotOR'a. To pozytywne (czyli kanoniczne) pokazuje, że Revan na dobre odwrócił się od ciemnej strony mocy, gdyby więc miał zamiar porzucić drużynę (w tym najbliższą mu osobę) i wyruszyć w nieznane tylko po to, aby ponownie stać się Lordem Sith i założyć własne Imperium to by się kłóciło.

Tyle odnośnie Revana. Dam sobie rękę uciąć, że do końca był tym dobrym, a smutny koniec czekał go zapewne w Nieznanych Regionach gdzie zginął z rąk Prawdziwych Sithów.



Co do Nowego Imperium Sithów to na zaprzeczenie twoich założeń jakoby to Revan za nie odpowiadał mam oficjalny zarys fabuły The Old Republic:
http://ve3d.ign.com/... ... ry-Outline

miłej lektury.
  • 0

#23 cwany-lis Napisany 16 maja 2009 - 16:23

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:
No to jestem ciekaw co ostatecznie zostanie wpisane w uniwersum - obstawiam, że jednak twoja alternatywa z dobrym Revanem będzie oficjalna, a trochę szkoda 8)
  • 0

#24 MonsieurWoland Napisany 19 maja 2009 - 07:21

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Star Wars: The Old Republic Timeline - Mandalorian Blockade Is Broken http://www.gamespot.... ... eo/6209853

Ta historia bedzie epicka.
  • 0

#25 cwany-lis Napisany 20 maja 2009 - 11:42

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:
Ktoś czyta komiks the Old Republic ? - jest darmowy, powstaje przy współpracy BioWare i starwars.com. Co tydzień w internecie ma premierę kilka nowych stron. Poniżej podaję linka do dotychczasowych wydanych 6-ciu części.

http://rs237.rapidsh... ... ebrip_.cbr

Ma to być takie jakby wprowadzenie do powstającego mmorpg'a. Mi się podoba bardzo chociaż jestem trochę zaskoczonym ogromem deja vu. Armia Republiki jak żywo przypomina tą z Wojen Klonów. Świątynia Jedi znowu się pali itp. Takie to już uroki tej galaktyki, ja to kupuję :)
  • 0

#26 MonsieurWoland Napisany 20 maja 2009 - 12:30

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Jak bedziesz miał kolejne większe pack'i tych internetowych komiksów to byłbym wdzieczny za pmke. Kreska jest staroszkolna, historia to rzeczywiscie jedno wielkie deja vu. Lord Agnar wygląda jak Malak ale da sie to przezyc. Zjebiszcze SW juz nie raz wieksze dawki zgryzot musieli przezywac.
  • 0

#27 Gość__* Napisany 20 maja 2009 - 14:09

Gość__*
  • Goście
Epoka starej republiki daje spore pole do popisu, nie obraziłbym się na jakiś serial animowany rozgrywający się w tym czasie (np. w miejsce tego badziewia Clone Wars). Lisek, thx za linka.
  • 0

#28 cwany-lis Napisany 21 maja 2009 - 18:01

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:
Wrzuciłbym tu inne linki ale jak chcecie konkretny tytuł to dajcie znać na pm'ke 8)

Wracając do "złego" Revana to taki rozwój sprawy insynuował także ktoś z BioWare na oficjalnym forum ale potem skasował swego posta. Ja mam nadzieję, że zrobią z niego kanonicznego złego :tak:
  • 0

#29 Gość__* Napisany 21 maja 2009 - 21:35

Gość__*
  • Goście
Ja mam nadzieję, że zostaną przy dobrej wersji. To uniwersum nie cierpi na nadmiar charakterystycznych bohaterów po jasnej stronie mocy, więc fajnie by było gdyby chociaż Revan takim pozostał. Poza tym bardzo wątpię, żeby jednak zrobili z niego Sitha.

Co do komiksu - mordy postaci są paskudne. Ale fajnie, że jest młoda Shan .
  • 0

#30 cwany-lis Napisany 22 maja 2009 - 07:08

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:

Ja mam nadzieję, że zostaną przy dobrej wersji. To uniwersum nie cierpi na nadmiar charakterystycznych bohaterów po jasnej stronie mocy, więc fajnie by było gdyby chociaż Revan takim pozostał. Poza tym bardzo wątpię, żeby jednak zrobili z niego Sitha.


To uniwersum cierpi na zbyt dużą ilość pozytywnych zakończeń. I niestety o ile koniec KotOR kończy sie wyborem jasnej strony mocy, tak jeszcze nigdzie nie jest powiedziane w jaki sposób Revan próbował sprostać Imperium Sith. Czy mu to się udało a może osobiście przejął tytuł Lorda ?
  • 0