Skocz do zawartości

Forbidden Siren & Forbidden Siren 2


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
100 odpowiedzi na ten temat

#1 Gość__* Napisany 30 marca 2004 - 19:01

Gość__*
  • Goście
Witam w temacie poświęconym temu znakomitemu horrorkowi.Niech każdy kto grał lub gra piszę tu swoje opinie ,porady lub wymienia momenty w których się zaciął.Ja teraz jestem w loopie panienką gdzie odbywała się misja escape from abandon house(misja druga w której jestem to discover mana cross) kto przeszedł to zadanie niech piszę!!Ja służe radą do wcześniejszych misji
  • 0

#2 Gość__* Napisany 30 marca 2004 - 21:05

Gość__*
  • Goście
W sumie mogłes to napisać w temacie o Horrorach
  • 0

#3 marioo Napisany 30 marca 2004 - 21:14

marioo

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 699 Postów:
temato FS już jest :?: off topic please :twisted:
  • 0

#4 Gość__* Napisany 30 marca 2004 - 22:46

Gość__*
  • Goście

W sumie mogłes to napisać w temacie o Horrorach


FS to chyba jednak zbyt obszerny tytuł aby wspominać o nim marginesowo w dziale Horroy.Przecież tam można pogadać ogólnie o takich gierkach
  • 0

#5 Gość__* Napisany 04 kwietnia 2004 - 17:44

Gość__*
  • Goście
Mam Syrenki i mi się bardzo podobają :twisted: Wprawdzie grałem bardzo mało, jestem w 1 misji dal księdza, ale gra trzyma klimat :twisted: Tu nie ma śmiesznych potworów jak w SH3, tylko poważni, opętani Shibito :twisted:
  • 0

#6 Gość__* Napisany 05 kwietnia 2004 - 08:24

Gość__*
  • Goście
:twisted: powiem tylko tyle: scenar nauczycielką w szkole jest choory.... :twisted:
  • 0

#7 Gość__* Napisany 05 kwietnia 2004 - 14:24

Gość__*
  • Goście
hehe zaczekej jeszcze Bse do misji w szkole kiedy będziesz grał dziennikarką to będzie dopiero CHORE.gram teraz jakąś dziewczynką w czerwonym dresie i muszę odjechać autem(misja gdzie był shibito brain)
  • 0

#8 Sianex Napisany 09 kwietnia 2004 - 18:27

Sianex

    Toad

  • Narybek
  • 9 Postów:
Swoje zdanie o tej grze wyrazilem juz w topiku o horrorach, a wiec w telegraficznym skrocie:
Mi ta gra nie przypadla do gustu, choc gralem w nia krotko i na pewno dam jej jeszcze szanse:)
Gra mnie troche nudzila, chodzilem jakims dupkiem po omacku szukajac nie wiadomo czego i gdzie. Rozumiem ze musi byc klimat a wiec ciemni , rozumiem ze musi (przynajmniej powinien byc) byc jakjis tam realizm a wiec facet musi sobie poradzic z paczka zapalek i obcinaczem do paznokci, ale ....
Po recenzji w neo+ spodziewalem sie czegos lepszego, ale kazdy ma inny gust.
Ja lubie ten gatunek gier, ale sadze ze na rynku sa lepsze horrory od Siren.
  • 0

#9 marioo Napisany 15 kwietnia 2004 - 03:15

marioo

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 699 Postów:
Dziękujemy za wydanie opini, Powiedziałeś że na rynku są lepsze horrory od Forbidden Siren . Zgadzam sie z tym , są lepsze dokładnie tylko trzy gry, którym Syren ustępuję . Jakie domyśl sie sam :wink: ....Oczywiście wszystkim takze polecam Forbiidden Siren, gra jest naprawdę straszna i wciągająca, a chyba o to chodzi w tego typu grach:) Obowiązkowy zakup dla fanów horrorów:) a więc Ci którzy lubią srać w majtole ze strachu zapraszam do sklepu:) bo do premiery SH4 zostało jeszcze troche czasu 8)
  • 0

#10 Gość_Dif 9_* Napisany 28 lipca 2004 - 12:35

Gość_Dif 9_*
  • Goście
Buahaha ta grawcale mi sie nie podoba to ejst wielki kiczz a kontrola i sterowanie z bronia jest juz totalnym przegienciem. Naszczescie nie lubie horrorów dletego tez nie gram w takie gry tylko pozyczam aby zobzczyc co to jest :? Dotego moj brat podziela moja opinie na temat tej gry :P
  • 0

#11 Gość__* Napisany 28 lipca 2004 - 13:21

Gość__*
  • Goście
przydałaby ci się autokorekta.Dlatego wcześniejsze wypowiedzi pisz np. w wordzie. :) A na serio to FS podzielil ludzi.Część jest zachwycona klimatem(min.Ja) a część nie dostrzega w grze niczego wartościowego.
  • 0

#12 Gość__* Napisany 30 sierpnia 2004 - 08:10

Gość__*
  • Goście
Zapowiedziana została kontynuacja świetnego FS.Zobaczcie screeny i piszcie co sądzicie o tym projekcie.

Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek[/quote]
  • 0

#13 Gość__* Napisany 30 sierpnia 2004 - 09:29

Gość__*
  • Goście
Jest też trailer z tej gry: http://s.streamingmo... ... wmvlow.wmv
Na razie zapowiada się znakomicie.
  • 0

#14 Gość__* Napisany 30 sierpnia 2004 - 09:31

Gość__*
  • Goście
jest też stronka ale tam nie ma za dużo: http://www.playstati...j/title/siren2/
  • 0

#15 Gość__* Napisany 30 sierpnia 2004 - 09:43

Gość__*
  • Goście
Trailer jest świetny.Naprawdę włosy jeżą się na głowie. :) Czekam strzanie na to.Wie ktoś kiedy planowana premiera?
  • 0

#16 Gość__* Napisany 30 sierpnia 2004 - 09:53

Gość__*
  • Goście

Wie ktoś kiedy planowana premiera?

Gdzieś na 2005 rok. Niestety dokładniejszej daty na razie nie ma.
  • 0

#17 Gość__* Napisany 30 sierpnia 2004 - 10:02

Gość__*
  • Goście
No nieźle... trailer pod względem, że tak powiem schizofremicznym - genialny :twisted:
  • 0

#18 Gość__* Napisany 30 sierpnia 2004 - 12:08

Gość__*
  • Goście
Hmmm :D Juz sie nie moge doczekac tej gierki :D
  • 0

#19 Gość__* Napisany 30 sierpnia 2004 - 15:13

Gość__*
  • Goście

damn...
jest tyle gierek które chciałbym miec a niemoge :(

  • 0

#20 marioo Napisany 30 sierpnia 2004 - 18:25

marioo

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 699 Postów:
Pozostaje się tylko cieszyć i miec nadzieję że tym razem Sony rozwiąże niektóre patenty lepiej aniżeli w pierwszej części. Oczywiście na grę czekam! jednak jestem nastawiony raczej sceptycznie...

Oby ta gra była tym czym powinna być pierwsza część... patrząc jednak po screeny, myślę że przełomu nie będzie :roll:
No ale...pozostaje nam jedynie czekac.
  • 0

#21 Gość__* Napisany 26 września 2004 - 11:35

Gość__*
  • Goście
Ja mam tylko nadzieje ze gra bedzie nieco latwiejsza niz pierwsza czesc, która ledwo co ukonczylem (momentami juz mialem dac sobie spokoj). Nie wiem czy dla Was tez FS byl bardzo trudny, ale mnie momentami ten poziom trudnosci przerastal i sprawial ze gra stawala sie irytujaca, a to nie jest dobre dla horroru.
  • 0

#22 Gość__* Napisany 26 września 2004 - 14:15

Gość__*
  • Goście
Gra powinna byc nie tyle ulatwiona, co bardziej przystepna. Nawet Konami dostalo w Japonii bluzgi za SH4, ze niby powroty do pokoju sa irytujace itp. itd. Ciekaw jestem co japonscy gracze powiedzieli o Siren w takim razie.
Mnie poziom trudnosci Siren wlasciwie nie przeszkadza, bo przebilem sie przez wiekszosc misji i poza kilkoma wyjatkami nie narzekam. A im trudniejsze zadanie, tym wieksza satysfakcja. Mam troche zastrzezen do sposobu narracji. Swiezy pomysl, to fakt. Ale z lekka rozbija ciaglosc historii, przynajmniej takie mam odczucia. Mam nadzieje, ze przy Siren 2 developerzy to przemysla. Po prostu gra momentami sprawia wrazenie, jakby developerom nie zalezalo na utrzymaniu przy niej Gracza, kazac mu wracac do zaliczonych juz misji zbyt czesto, albo zsotawiajac go na pastwe losu przed Link Navigatorem z pytaniem: "gdzie do cholery moglem cos przegapic?" Cytat z tekstu Marcela ("Co nam przeszkadza w konczeniu gier?", wrzesniowe N+):

Dlatego wole, gdy gra troche mnie prowadzi, nie jest specjalnie dluga i szybko przystepuje, ze tak powiem, do rzeczy.

Cytat wyrwalem z kontekstu, ale pomijajac kwestie dlugosci jako drugorzedna - pozostalymi cechami IMO charakteryzowac powinien sie dobry horror. Siren uwazam za bardzo dobry horror, ale tutaj akurat zawodzi. Pierwsze kilka godzin zabawy (pierwszy dzien w grze) jest po prostu zbyt mozolne i niesatysfakcjonujace.

Od razu mowie, ze jesli Siren 2 nie bedzie sie drastycznie roznilo od jedynki w pewnych kwestiach fabularnych, to ja sie zawiode. To, co mnie najbardziej przerazalo w Siren jest z gatunku rzeczy, ktore drugi raz juz nie strasza. Ci, ktorzy grali w Siren i pamietaja losy Akiry Shimury czy Naoko Mihama wiedza, o czym mowie.
Chce ladnej grafiki. Ludzie, na ktorych pada swiatlo latarki, w rzeczywistosci rzucaja cien. I chce ciekawszych, lepiej animowanych potworow. Sony, dajcie im jakis porzadny budzet. Dla mnie nie robi specjalnej roznicy, czy gra kosztuje 169 czy 229 zl. Jak jest dobra, to ja kupie. I wydaje mi sie, ze wiekszosc Graczy podobnie sie na ta kwestie zapatruje.

Toyama-san, rezyser pierwszego SH i Siren nie wiedzial zbyt wiele o horrorze, dopoki nie zgodzil sie pracowac przy Silent Hill. W tym celu przestudiowal gatunek i nabyl wiedze potrzebna mu do pracy przy legendarnym juz PSXowym koszmarze. Nastepnie wykorzystal posiadane doswiadczenie przy pracach nad Forbidden Siren. Wierze, ze rezyserujac kontynuacje Syren wespnie sie na wyzyny swoich umiejetnosci...

A trailer jak... trailer ;) Czekamy tym bardziej cierpliwie, ze jest w co grac, prawda?
  • 0

#23 Gość__* Napisany 27 grudnia 2004 - 19:59

Gość__*
  • Goście
Nowe screeny!!! -
Dodany obrazek

http://www.gameonly.... ... 2&Aid=4755

:twisted:
  • 0

#24 Gość__* Napisany 27 grudnia 2004 - 20:01

Gość__*
  • Goście
FS jest bardzo trudna gra, ale rewelka. Shiza! :twisted:
  • 0

#25 Gość__* Napisany 27 grudnia 2004 - 21:22

Gość__*
  • Goście
podobne trochę do SH3.Ciekawe kiedy premiera.
W sumie to i RE4 to największe się killery zbliżające się na ps2.
  • 0

#26 Gość__* Napisany 28 grudnia 2004 - 00:38

Gość__*
  • Goście

jutro powiini mi przysłać Sirena jedynkę i mam pytanko
spełni moje oczekiwanie które są następujące:

-hcę żeby mnie paraliżowało przerażenie grając w niego
-hcę zajebistej muzy i graficzki
-hcę poczuć klimat osaczenia i bezradności
-hcę zajebistej fabuły

to tyle ehehe ^^
wiem , że będzie wypas , wkońcu to gra twórcy pierwszego silenta ale tak się tylko pytam bo jestem napalony ostro na ten tytuł i niemogę się doczekać :P

  • 0

#27 Gość__* Napisany 31 grudnia 2004 - 23:06

Gość__*
  • Goście

mam pytanko
spełni moje oczekiwanie które są następujące:

-hcę żeby mnie paraliżowało przerażenie grając w niego

Tutaj ja, zadeklarowany fan wszelakich SH byłem (a raczej jestem) w pełni usatysfakcjonowany. Już w drugiej misji na samym początku ukucnąłem nauczycielem na środku drogi, zgasiłem latarkę i bałem się poruszyć. Dlaczego w drugiej, a nie w pierwszej? Bo przez pierwszą jesteśmy prowadzeni za rączkę...

-hcę zajebistej muzy i graficzki

Muzyka jest bardzo schizowata (jakieś japońskie chórki, szumy, a nad tym wszystkim wycie syreny), a co za tym idzie - mnie się podobała. Co do grafiki - niestety spory zawód. Całkiem nastrojowo wygląda (niemalże czarno-biała, parująca ciemność nocy), ale razi prostotą. Ale tutaj akurat nie ma sensu przywiązywać zbyt wielkiej wagi do grafiki...

-hcę poczuć klimat osaczenia i bezradności

Tutaj też byłem zadowolony - w zasadzie te gra to horror-skradanka, bliższa pod względem sposobu gry Metal Gear Solid niż Resident Evil... Niektóre z misji prowadzimy postacią, która w ogóle nie jest uzbrojona, trzeba wtedy przekradać się obok Shibito i modlić się w duchu, żeby nie przyszło mu do głowy obrócić się akurat w TYM momencie...

-hcę zajebistej fabuły

Fabuła wygląda mi na raczej prostą (aczkolwiek poszatkowana jest na kawałeczki i na razie jestem jeszcze w fazie składania jej do kupy). Wygląda mi to na razie na coś osadzone w japońskich wierzeniach ludowych. Myślę, że gdybym miał porównać fabułę do filmu, to zdecdowanie będzie to "Ringu" - wersja japońska.

Na koniec - CHCĘ, a nie hcę.
  • 0

#28 marioo Napisany 22 stycznia 2005 - 19:48

marioo

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 699 Postów:
Panowie wiadomo już coś o dacie premiery?
  • 0

#29 Gość__* Napisany 10 lutego 2005 - 23:52

Gość__*
  • Goście

hm

dopiero dzisiaj odfoliowałem FS bo GTA:SA mnie zdenerwowało

właśnie jestem na pierwszej misji jakimś księdzem...

pierwsze wrażenie:
średnie

te wieśniaki wcale nie są takie straszne ale dobra , przejde całe to się wypowiem ale coś czuje że nic nigdy nieprzebije mojej dziecięcej paranoi związanej z graniem w SH nocami ...
(może psychika już nie tak plastyczna jak kiedyś :?:)

anyway - niejest tak wcale strasznie w tym FS , narazie :|

  • 0

#30 mleko2099 Napisany 11 lutego 2005 - 20:38

mleko2099

    SCUMM

  • Forumowicze
  • 1 354 Postów:
Gra jest świetna bez dwóch zdań , a shibito są ładnie poshizowani ( zresztą jak cała gra) pamiętam jak w szkole jeden z nich cały czas pukał młotkiem w ścianę O_o
  • 0